0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка
« Отговор #80 -: Юни 16, 2008, 15:17:22 pm »
Момичета,много ви благодаря-поуспокойхте ме .Макар че пак си ме е шубе,но аз съм си такава-бъзла.Надявам се,че свещичките и Аулина ще притъпят болката.Моят страх май по-скоро е от резултата.Притеснява ме евентуална лапароскопия,но ако се наложи.........нямам избор.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #81 -: Юни 17, 2008, 11:00:51 am »
Здравей, искам само да ти кажа да не се притесняваш излишно, защото страхът е по силен от болката. Аз бях на цветна снимка преди две седмици при д-р Стаменов и по стечения на обстоятелствата не успях да ползвам никакви медикаменти-нито свещички нито аулини. Мога да ти кажа че болката не е за умиране-съвсем поносима е и е само за около минута-две. След като аз съм минала без нищо то тогава и ти не се тревожи излишно. Стискам палци резултатът ти да е добър и бързо да продължите напред!
Re: цветна снимка
« Отговор #82 -: Юни 17, 2008, 12:49:43 pm »
 Колко време след цветната снимка могат да се започнат опитите? А например инсе в същития месец безопасно ли е ? :oops: :?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #83 -: Юни 17, 2008, 12:57:47 pm »
ами доколкото рзбрах, може да се започне и веднага, но при мен се налага стимулация и затова ще правим процедурите след следващия м. Иначе при нормални резултати и нестимулирана овулация се започвало към 10-ти ден от мц.
Re: цветна снимка
« Отговор #84 -: Юни 17, 2008, 17:32:28 pm »
bo,много си мила-благодаря за топлите думи.Желая ти много сбъднати мечти и стискам палци за теб.Още веднъж-мерси!
Re: цветна снимка
« Отговор #85 -: Юни 19, 2008, 12:57:09 pm »
Здравейте!И на мен ми предстой цветна снимка,но се чудя гъбичките пречат ли на снимката?Аз не съм 100% сигурна,че ги имам но имам оплаквания.Това може ли да ми провали снимката?Някой знае ли нещо по въпроса?Благодаря предварително.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: цветна снимка
« Отговор #86 -: Юни 19, 2008, 15:05:11 pm »
Здравейте!И на мен ми предстой цветна снимка,но се чудя гъбичките пречат ли на снимката?Аз не съм 100% сигурна,че ги имам но имам оплаквания.Това може ли да ми провали снимката?Някой знае ли нещо по въпроса?Благодаря предварително.
Редно е първо да си излекуваш гъбичките и тогава да ходиш на цветна снимка. Посети гинеколог и виж дали има защо да се притесняваш  :D Пък после ще дойде ред и на снимката. Успех  :D

Re: цветна снимка
« Отговор #87 -: Юни 21, 2008, 11:07:14 am »
Мина и моята цветна снимка.Беше нещо ужасно!Не искам и да си спомням.Оказа се ,че в единствената ми тръба има хидросалпингс.Сега съм в групата на чакащите лапароскопия(записах си час за ноември,просто няма по-ранен).Решила съм лятото да се отдам на релакс,да купонясвам с приятели,да се забавлявам истински ,пък като му дойде времето ще действам.Хич не ми се щеше да се стига до операция,но сега поне се знае къде е проблемът.Снимката даде отговор на доста въпроси.Вярвам,че като се отстрани тази гадна течност,вече всичко ще е наред и ще видя двете чертички.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка
« Отговор #88 -: Юни 21, 2008, 11:40:46 am »
Мина и моята цветна снимка.Беше нещо ужасно!Не искам и да си спомням.Оказа се ,че в единствената ми тръба има хидросалпингс.Сега съм в групата на чакащите лапароскопия(записах си час за ноември,просто няма по-ранен).Решила съм лятото да се отдам на релакс,да купонясвам с приятели,да се забавлявам истински ,пък като му дойде времето ще действам.Хич не ми се щеше да се стига до операция,но сега поне се знае къде е проблемът.Снимката даде отговор на доста въпроси.Вярвам,че като се отстрани тази гадна течност,вече всичко ще е наред и ще видя двете чертички.
Ще ги видиш, вярвай в това!  :heartbeat:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цветна снимка
« Отговор #89 -: Юли 07, 2008, 13:17:48 pm »
При ИКСИ задължителна ли е цветната снимка преди това?Доколкото разбрах в клиника Малинов се чака за нея два месеца някъде,което удължава периода още до започване на стимулацията и ако е задължителна дали мога да я направя на друго място за да не губим време,в кои боЛници се правят и какво е необходимо преди нея да е направено-изследвания,записване предварително,подходящ ден от цикъла и т.н.?

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: цветна снимка
« Отговор #90 -: Юли 07, 2008, 13:55:09 pm »
Да, задължително се прави ЦС. Добре е преди нея да е направена и микробиология. Иначе ЦС се прави до 10-ти ден от МЦ. И по принцип може и да се направи на друго място, но нали знаеш, че дадения специалист си има предпочитания, а и все пак най-много вярва на собствения си екип. Ти преценяваш. Успех  :D

Re: цветна снимка
« Отговор #91 -: Юни 06, 2009, 14:50:00 pm »
може ли някой да ми каже как протича цветната снимка и какви са обезболяващите преди нея
Re: цветна снимка
« Отговор #92 -: Юни 06, 2009, 15:06:55 pm »
ехо има ли някой
*
Re: цветна снимка
« Отговор #93 -: Юни 06, 2009, 15:50:42 pm »
Здравей! На 22 май ми направиха ЦС. Вечерта преди снимката ми предписаха 1 свещичка Профенид 100. На сутринта още 1 и ако часът ти е заследобед - третата. Имали действие около 6 ч. Аз пих и аулин и н-броя валериан, че много се бях шашнала. Та за болката-боли, но не се умира. убавото е, че е за 1-2 мин. и дано резулата ти да е отличен
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: цветна снимка
« Отговор #94 -: Юни 06, 2009, 21:49:03 pm »
Ехо, ЛАПАД, ако потърсиш информация в "Стерилитет при жената" например, ще намериш много, много теми, посветени на цветната снимка и описващи в детайли никаквата, малка или адска болка, свързана с процедурата. Всички обаче, които са минали през тази процедура, ще ти кажат, че тя е необходима и полезна - каквото и да преживееш, ще продължи не повече от 5 минути и ще ти осигури спокойствие или решение на проблема.
Желая ти хубав резултат - това е най-важното! И успех след това!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    megsun

  • *
  • 32
  • Impossible is Nothing
Re: цветна снимка
« Отговор #95 -: Юни 08, 2009, 12:33:59 pm »
По мое мнение, писанията за болката при цветна снимка са доста пресилени  8O Е, неприятничко е, но като болезненост е по-слабо от менструални болки. Не бива да се плашите предварително  :D пиша това за да предпазя, ако е възможно момичетата, на които им предстои. Преди моята цветна снимка се бях начела на какви ли не страхотии от форумите и преди самата манипулация не бях на себе си от страх. Иначе преди снимката ми сложиха но-шпа и алергозан, изпих и едно прахче аулин - това е. Няма нечовешки болки и страдания, така че не се плашете предварително  :wink:   
Re: цветна снимка
« Отговор #96 -: Юни 08, 2009, 12:46:04 pm »
Аз правих ЦС преди 4 години,без никави обезболяващи.Болка имаше,но беше съвсем поносима.Така,че и аз потвърждам НЯМА НИЩО СТРАШНО.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #97 -: Юни 08, 2009, 22:03:37 pm »
Момичета,
всяка една от нас има различен праг на търпимост на болката.При моята първа ЦС ,при която ми бе потвърдено наличието на голям хидросалпингс,ме болеше ужасно много(а аз търпя на болка).Явно, значение и за степентта на болката, оказва и самото състояние на тръбите.
Така че ,нека всеки си прецени до колко може да търпи и до колко не.
Всичко е за някакви си 5 мин.,за всеки случай си сложете обезболяващи свещички(Тикодил напр.).
Успех на всички ,на които им предстои ЦС!!!!!
Re: цветна снимка
« Отговор #98 -: Юни 10, 2009, 22:01:56 pm »
Моми4ета на мен миналя месец ми направиха ц.с. със упоика при д-р Персенска,ни6ти4ко не усетих,и след това не ме е боляло!!!Ако някои е по страхлив като мен,може с упоика.Съ6тия цикал ми направиха и инсеминацията(д-р Стаменов)на нестимулиран цикъл.и след 7 дена си 4акам резултата!Дано има бебе..... :bfp:

*
Re: цветна снимка
« Отговор #99 -: Юни 10, 2009, 22:18:27 pm »
Моми4ета на мен миналя месец ми направиха ц.с. със упоика при д-р Персенска,ни6ти4ко не усетих,и след това не ме е боляло!!!Ако някои е по страхлив като мен,може с упоика.Съ6тия цикал ми направиха и инсеминацията(д-р Стаменов)на нестимулиран цикъл.и след 7 дена си 4акам резултата!Дано има бебе..... :bfp:

Дай Боже!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
На всяка цена дасе отчетеш.  :lol:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."