0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка
« Отговор #420 -: Април 18, 2014, 13:55:41 pm »
Няма проблем да бебеправиш този цикъл.

Много късмет!
Re: цветна снимка
« Отговор #421 -: Април 18, 2014, 17:29:12 pm »
Момичета, днес правих цветна снимка с анестезия. 9ти ден от цикъла ми е. След 2-3 дни ще съм в овулация и се чудя мога ли да бебеправя този месец или е рисковано, с оглед ренгеновото облъчване. Мисля си, че ренгена може да е увредил доминантния фоликул и затова незнам какво да правя. А на преглед при др. Персенска съм чак в края не месеца. Ще съм много благодарна, ако се включите със съвет.
На мен след цветна снимка д-р Стефанов от КИРМ Плевен силно ми препоръча да правим опити и аз го послушах - не че се получи де..... Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: цветна снимка
« Отговор #422 -: Април 18, 2014, 18:05:52 pm »
Момичета, днес правих цветна снимка с анестезия. 9ти ден от цикъла ми е. След 2-3 дни ще съм в овулация и се чудя мога ли да бебеправя този месец или е рисковано, с оглед ренгеновото облъчване. Мисля си, че ренгена може да е увредил доминантния фоликул и затова незнам какво да правя. А на преглед при др. Персенска съм чак в края не месеца. Ще съм много благодарна, ако се включите със съвет.

Стандартната препоръка е в цикъла, през който се прави ХСГ, да не се правят опити за забременяване.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: цветна снимка
« Отговор #423 -: Април 18, 2014, 19:08:12 pm »
Много благодаря, Мели.
Re: цветна снимка
« Отговор #424 -: Май 13, 2014, 13:53:26 pm »
Здравейте момичета,

Днес мина и моята "цветна снимка" и съм много щастлива - две проходими тръби. Пожелавам успех на всички момичета на които им предстои ХСГ. Мога да кажа, че процедурата изобщо не е страшна и болезнена - аз я направих без упоика и не усетих никаква болка.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #425 -: Май 13, 2014, 16:04:48 pm »
Поздравления за чудесния резултат  и скорошно забременяване :)
Re: цветна снимка
« Отговор #426 -: Май 13, 2014, 16:12:24 pm »
Благодаря, Мецани!

Не мога да си намеря място от щастие!  :D