0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка
« Отговор #200 -: Август 10, 2010, 16:05:55 pm »
zyza , потърси отново специалист. Аз след цветната снимка забременях още същия месец, но за съжаление отново беше извънматочно. След това пак правих цветна снимка и тръбата ми още е отпушена, но на мен вече не ми се рискува.

Здравей EillesevveselliE!И как решихте проблема след като те е страх да рискуваш за да не е пак извънматочно??? И да кажа на всички-вчера правих лапароскопия-тръбите ми са проходими а не както показа ц.с.-дясна пълен блокаж и леко проходима лява.Октомври отивам за определяне дата за инсеминация-и се страхувам и аз да не стане пак извънматочна.Диагнозата от лапарото ми е Infertility Tubes patent at laparoscopy.Заначи не винаги цветната снимка дава точен резултат-поне при мен не беше точен резултата.
   
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: цветна снимка
« Отговор #201 -: Август 11, 2010, 09:33:34 am »
Ами започваме процедура по ин витро, знам че докато имам една тръба пак може да стане извънматочна бременност, но мисля, че в моя случай при ин витрото ще е по-малък риска, отколкото ако опитвам отново по нормалния начин.
Лошото е, че това че тръбите са проходими, не означа че няма проблем при тях - на мен след лапарото доктора ми каза, че другата ми тръба била о.к. и след 2 месеца да подновявам опитите, цветната снимка показа, че е проходима, ама на ужаса се повтори.


*
Re: цветна снимка
« Отговор #202 -: Август 11, 2010, 13:12:38 pm »
Момичета, преди 2 седмици правих ЦС и искам да ви попитам имахте ли някакви отклонения в цикъла непосредствено след вашата?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: цветна снимка
« Отговор #203 -: Август 11, 2010, 14:19:23 pm »
ollivia аз нямах никакви отклонения. Какъв е проблема при теб, закъснява ли ти?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #204 -: Август 11, 2010, 14:28:28 pm »
Никакви промени в цикъла.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #205 -: Август 11, 2010, 14:35:16 pm »
не, точно навреме е, но не е нормален цикъл - бледо розово течение с малко малки тъмно кафяви съсиречета :? - вече втори ден. :ask:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: цветна снимка
« Отговор #206 -: Август 11, 2010, 14:54:05 pm »
Хм... може би е случайно съвпадение. Ако много те притеснява, консултирай се с док... може пък просто този цикъл да ти се е паднал такъв модел  :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка
« Отговор #207 -: Август 11, 2010, 14:58:08 pm »
Момичета, преди 2 седмици правих ЦС и искам да ви попитам имахте ли някакви отклонения в цикъла непосредствено след вашата?
Не, но си очаквай тия дни сериозния теч. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: цветна снимка
« Отговор #208 -: Август 11, 2010, 15:31:15 pm »
Не, но си очаквай тия дни сериозния теч. :lol:
А, дано  :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: цветна снимка
« Отговор #209 -: Август 11, 2010, 15:40:52 pm »
Ами започваме процедура по ин витро, знам че докато имам една тръба пак може да стане извънматочна бременност, но мисля, че в моя случай при ин витрото ще е по-малък риска, отколкото ако опитвам отново по нормалния начин.
Лошото е, че това че тръбите са проходими, не означа че няма проблем при тях - на мен след лапарото доктора ми каза, че другата ми тръба била о.к. и след 2 месеца да подновявам опитите, цветната снимка показа, че е проходима, ама на ужаса се повтори.

Съжалявам много за случилото се EillesevveselliE.Дано с ин витрото успеете и да е вътреметочно този път.А иначе правила ли си имунологични изследвания-така съм чувала,че и там може да е прооблема-аз не съм правила.Да-точно и аз от това се притеснявам при мен-отпушени тръби а пък стават извънматочни-значи има някакъв проблем.
   
Re: цветна снимка
« Отговор #210 -: Август 20, 2010, 15:25:52 pm »
 Здравейте!
Цветна снимка и или диагностична лапороскопия?
Питам,защото д-р Димитров от София като ни видя изследванията,каза че са много добри и е излишно да пия Клостилбегит 2табл.+1ампула Прегнил 5000/ предписани от д-р Коларов от София и д-р Ганчев от Бургас/
 Д-р Димитров каза,че е трябва да направя диагностична лапароскопия за ПРОСЛЕДЯВАНЕ ПРОХОДИМОСТ на маточните тръби.Какво представлява процедурата?Разлика има ли и каква е спрямо цветната снимка?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #211 -: Август 20, 2010, 15:49:48 pm »
*
Re: цветна снимка
« Отговор #212 -: Август 20, 2010, 16:11:04 pm »
pateto_yake, изследване за проходимост на тръбите се прави, за да се установи точно това: проходими ли са или запушени/нагънати/със сраствания/с хидросалпингс.

По-простото изследване е тъй наречената цветна снимка. При нея с катетър се вкарва контрастно вещество под налягане в матката, за да премине през тръбите и да се излее в коремната кухина (в случай, че са проходими). Движението на течността се гледа на рентген. Процедурата трае 5-10 минути.

Лапароскопията е по-сериозна интервенция и се прави ако има основателни съмнения за непроходимост, сраствания, ендометриоза и други проблеми. Прави се под упойка чрез няколко малки отвора в корема.

В темата за клостилбегит джам те попита какви изследвания са ви правени. Ако нямате спермограма, изследване на твоите хормони, цветна снимка и проследяване на ехограф по време на стимулацията (в този ред), то още ти е рано за лапароскопия, и особено за стимулация с клостилбегит.

*
Re: цветна снимка
« Отговор #213 -: Август 25, 2010, 16:30:03 pm »
Момичета,възможно ли е след цветна снимка менструалния цикъл да закъснее?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка
« Отговор #214 -: Август 25, 2010, 17:17:02 pm »
Не би трябвало.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: цветна снимка
« Отговор #215 -: Септември 23, 2010, 10:41:01 am »
Здравейте!
Моя приятелка трябва да си прави цветна снимка в София, а аз съм от Варна и изобщо не съм наясно къде са добрите лекари в София (знам само за клиника Надежда). Дали може да ми препоръчате къде може да отиде? Аз я насочих да си запише час в Надежда, но понеже там се чака доста дълго, пък и не видях на сайта им да правят цветни снимки и затова го пропускам като вариант.
Благодаря предварително!

26.09.2019
Re: цветна снимка
« Отговор #216 -: Септември 23, 2010, 13:33:15 pm »
Привет Момичета,

Аз правих хидротубация в началото на годината. Резултата беше - друстранно проходими. Направих редица инсета, но само 3 успях да завърша докрай. Всичките неуспешни.
Онова, което не ми излиза от главата е: по време на хидротубацията докторката учеше/обясняваше на сестрата какво прави и какво означава онова, което се вижда. Тогава сестрата попита "ама много бавно се влива". Отговорът й бе "няма значение, важното е, че преминава".

Възможно ли е да имам някакво стеснение или удебеляване и това да пречи на положителния изход от инсетата? или каквото и да е друго, което да не се вижда с това изследване при това бавно преминаване?

Поставих си за цел да изгоня този въпрос от главата си.

Искам да направя ЦС, но не зная къде!

Бихте ли ми препоръчали специализирана клиника, която да прави такова изследване независимо, че не съм й пациент?

Стана много дълго и объркващо, sorry ...

Предваритено много ви благодаря за помощта! 
 
Re: цветна снимка
« Отговор #217 -: Септември 23, 2010, 14:53:00 pm »
Орхидея, аз правих цветна снимка днес в 1 АГ-Св. София при д-р Янакиева.
Много лесно мина всичко, много бързо и ме боля поносимо и много по-малко отколкото ми бяха казали и наплашили всички.
Успех!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #218 -: Септември 23, 2010, 16:18:10 pm »
Имел, аз да питам - колко плаки ти дадоха и онова нещо, на което аз викам разширител (металното), оставиха ли го вътре по време на снимката?
Мерси!

26.09.2019
*
Re: цветна снимка
« Отговор #219 -: Септември 23, 2010, 19:41:07 pm »
yanicka, на мен ми дадоха два броя плаки и бележка с резултатите. Тия плаки досега само един път ми ги погледна лекуващата лекарка при последващия ЦС преглед.
Онова металното нещо (не е ли метален спекулум), нямам точен спомен, ама май го оставиха (моята ЦС е от декември м.г. - пак там). Вижда се поне на снимките,  :wink:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг