0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2007, 19:25:48 pm »
До колкото аз знам Гонала се възприема добре и е хубав. Моята стимулация в началото на тази година мина безпроблемно, без хипер стимулации, без подуване, без големи болки. Естествено, всеки организъм е различен и реагира различно.

Успех, Бари. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2007, 22:17:18 pm »
Аз съм много доволна от Гонала, при 3-тото ми инвитро ме стимулираха с него. Бях на 150 UI на ден. От първия ден на цикъла започнахме с микродози декапептил и на 3-тия включихме Гонала, за 6 дни се стимулирах, общо 12 ампули по 75 UI, имах 10 яйцеклетки от които 9 се оплодиха.
Мисля, че на него реагирах най-добре, преди бях стимулирана и с пурегон, после с менагон, но на никой не реагирах така, особено на менагона.
*
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2007, 22:23:51 pm »
Стимулацията ми беше май месец. По 300 UI Гонал- Ф на ден. При мен не се получи хиперстимулация. Извадиха ми 12 яйцеклетки от които 10 се оплодиха. Нямах никакви оплаквания по-време на стимулацията / главоболие и др./
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2007, 23:22:18 pm »
Аз бях няколко дни на стимулация с Гонал и няколко на Пурегон, Гонала ми понесе добре, сякаш и поставянето му беше по лесно..
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2007, 23:51:38 pm »
Не намирам разлика м/у Гонала и Пурегона.
Първият път 14 Пурегона и 3 Меногона - 16 яйца, 15 ембриона /икси/
Втрои път 10 Гонала и 8 Менопура - 13 яйца - 13 ембриона /икси/.
Разлика иде от това, че Пурегона беше 2х100, а Гонала 2х75 ед. Най-щадяща уж била стимулацията с Гонал. Дано реагираш според очакванията. Странични ефекти - нямах, всичко беше следствие на самонаблюдетието и напрежението. Спокойствие и силна храна! Пожелавам ти попътен вятър!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #6 -: Декември 01, 2007, 09:13:21 am »
Моята стимулация също беше с Гонал - по 150 единици на ден, общо 18 ампули. Нямам забележки - никакви странични ефекти, безболезнени инжекции. На по-късен етап продължихме с Меногон. Получиха се 18 яйцеклетки, всички хубави, само една не се оплоди, в крайна сметка 13 хубави ембриона, имплантация + хиперстимулация. Описала съм цялата процедура в дневника си: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5434.msg300652#msg300652
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 09:15:08 am от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #7 -: Декември 01, 2007, 10:55:39 am »
Моята неуспешна стимулация беше също с Гонал в началото 3 по 75, а после и 4 по 75 единици. До колкото разбрах от доктора при стимулацията с гонал се произвеждат по-малко, но по-качествени яйцеклетки. Е, при мен не се произведоха никакви, но доста момичета успяха с това лекарство, но всичко е до организма...
Баракудке, от все сърце ти желая успех! Дано твоята стимулация е първа, успешна и последна!  :goodluck: :bighug:

Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #8 -: Декември 01, 2007, 12:10:59 pm »
Моята стимулация до 7-ми ден също беше с Гонал-Ф - първоначално по 3,а след това по 4. Нямах никакви оплаквания - като подуване, главоболие, раздразнителност, напълняване, нямах хиперстимулация. По време на стимулацията настроението ми беше еуфорично - незнам дали от лекарствата или от това, че правих нещо по-различно в сравнение с всичко до тук. Всичко по време на стимулацията вървеше перфекно и станаха хубави ембриончета, но за съжаление опита ми беше неуспешен.
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #9 -: Декември 02, 2007, 03:03:46 am »
Здравей и от мене!!
Аз имах две стимулации за инсеминация само на Gonal-F по 75 юнита ,организмът ми отговаряше чудесно на стимулацията  но опитите бяха неуспешни.Последно имах стимулация с Gonal-F и Менапур имах 19 фоликули ,15 бяха извадени 14 откойто качесвени 12 оплодени
Никакви странични явления......освен че всеки път вместо да качвам кила аз отслабвах от лекарството.Чуствах се чудесно през цялата стимулация за инвитро и след това .
Желая ти успех!!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #10 -: Декември 02, 2007, 08:38:43 am »
Третият ми опит инвитро беше с Гонал. Пъвоначално по 3х75, после док качи на 4х75. Не реагирах много добре и преминахме на Мерионал. От него се чувствах по-добре и направих 6 фоликула - 5 добри ембриончета. Сега съм 14 ден след ЕТ. От Гонала ми прилошаваше и не се чувствах в кондиция. Лично при мен той не беше добрият избор. Успех! :crossfingers:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #11 -: Декември 02, 2007, 15:58:30 pm »
     Osiana ,ocean ,Dindin ,evro ,kisskotkata ,du6ka ,Жабче ,lily_v , aneliarousseva ,
 благодаря ви за споделения опит,добрите съвети и пожелания!

 :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2:

Аз бях няколко дни на стимулация с Гонал...Гонала ми понесе добре, сякаш и поставянето му беше по лесно..

  Да,прочетох,че освен мускулно се инжектирал и подкожно.Какво имаш предвид,като казваш,че е по-лесно поставянето му,ако разбира се не говориш за писалките. :ask:
*
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #12 -: Декември 02, 2007, 19:35:18 pm »
  Да,прочетох,че освен мускулно се инжектирал и подкожно.Какво имаш предвид,като казваш,че е по-лесно поставянето му,ако разбира се не говориш за писалките. :ask:
Фани,аз си мисля,че за точно писалките иде реч...но нека lily_v поясни,да не гадаем... :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #13 -: Декември 02, 2007, 20:11:07 pm »
Моята стимулация също беше с гонал зоо и мерионал 300,честно казано нямах никакви оплаквания и странични ефекти.Резултата обоче не беше кой знае колко добър само 4яйцеклетки откоито само две се оплодиха :wink: и ми трансферираха.Но като се има предвид,че съм с диагноза намален яйчников резерв и на това съм доволна,пък ще видим какво ще стане :wink:
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #14 -: Декември 03, 2007, 08:47:35 am »
 
Аз бях няколко дни на стимулация с Гонал...Гонала ми понесе добре, сякаш и поставянето му беше по лесно..

  Да,прочетох,че освен мускулно се инжектирал и подкожно.Какво имаш предвид,като казваш,че е по-лесно поставянето му,ако разбира се не говориш за писалките. :ask:

И моята стимулация беше с Гонал Ф.  Нямах никакви странични ефекти или оплаквания, освен тежестта в яйчниците, което предполагам се получава с всички лекарства за целта.  Аз си слагах сама инжекциите, подкожно.  Нямах никакъв проблем, никакви следи, белези и прочее не оставаха.  Инжектирането сам е много лесно и аз лично се чувствам по-добре като си го правя сама, вместо да ходя само за това до клиниката.  Ако имаш нужда от съвет как става, свирни.  Успех от сърце!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #15 -: Декември 03, 2007, 09:32:15 am »
Мен също ме стимулираха с гонал Ф. Първоначално почнахме пет дни по 3*75 ед, после дозата се увеличи на по 4 на ден. Общо за стимулацията отидоха 21 ампули, а след това минахме на меногон. Първоначално бяха тръгнали 14 фоликула, по 7 от двата яйчника, хомогенни по размери 6-7 мм.
В последствие обаче "дръпнаха" половината като развитие. На пункцията не знам колко са пунктирали, но се извадиха 5 зрели яйцеклетки, от които се развиха 4 ембриона.
Не съм имала някакви силни болки в яйчниците или тежест. Дори преди пункцията. Усещат се - да.
Много лесно се слагат в корема, както е казала Принцеска. Нито боли, нито остават следи. Не се изисква и кой знае каква техническа подготовка да имаш, че да си ги слагаш сама. Все пак в клиниката ще ти покажат как се прави.
Надявам се да съм ти била от полза.
Желая ти късмет и успех при процедурата!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #16 -: Декември 03, 2007, 12:21:50 pm »
  Да,прочетох,че освен мускулно се инжектирал и подкожно.Какво имаш предвид,като казваш,че е по-лесно поставянето му,ако разбира се не говориш за писалките. :ask:
Фани,аз си мисля,че за точно писалките иде реч...но нека lily_v поясни,да не гадаем... :wink:
[/color]Момичета аз си го поставях сама в корема подкожно. Виждала съм и писалка, но при мен си беше със спринцофка, която е в комплектчето.
*
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #17 -: Декември 03, 2007, 12:46:22 pm »
И аз съм фен на Гонала. Много добре се чувствах през цялото време. Извадиха ми 16 яйцеклетки. За съжаление опита беше неуспешен, но освен леко подуване, нищо друго не съм усетила. И поставянето мина много леко без болка и белези. Успех Баракуда!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #18 -: Декември 04, 2007, 17:06:56 pm »
nadin4i ,Counterfeit ,*Принцеска* ,*vera ,holly-dolly,
  благодаря за поясненията,много са полезни!
          :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug:

  Доста се притеснявам дали ще мога да се справя сама със инжектирането на лекарството,но вашият опит ми вдъхва кураж!Трябва да се науча,къде ще отида! :wink: lily_v , *Принцеска* ,ако нещо "закъсам" ще ви тормозя за съвети! :D
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #19 -: Декември 04, 2007, 17:09:50 pm »
ако е подкожно, няма страшно.
виж за мускулните е друга работа.
 :D