0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #20 -: Ноември 02, 2006, 12:44:41 pm »
Разбирам че се шегувате, но менагона е от урината на бременни, а другите: пурегон, гонал и разни други там (по цената ще ги познаете) са изкуствено синтезирани-питала съм  :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2006, 12:49:38 pm »
Сладурките ми те!

Нали Меногона се прави от урина на китайски монахини, а Прегнила - от урина на бременни жени  :lol: :lol: :lol:

Ха така! Аз се чудех как се появи този мой интерес към източната медицина! Само дано не стана монахиня...  :lol:
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2006, 12:54:57 pm »
Разбирам че се шегувате, но менагона е от урината на бременни, а другите: пурегон, гонал и разни други там (по цената ще ги познаете) са изкуствено синтезирани-питала съм  :lol:
Ама нали пуснах листовката на гонала - не е изкуствено синтезиран. От китайски хамстери е :D
"Активното вещество е follitropin alfa . Follitropin alfa е рекомбинантн човешки фоликулостимулиращ хорман ( FSH ), произведен с помощта на рекомбинантна ДНК технология от клетъчна линия, произлизаща от яйчник на Китайски хамстер. "

Ето я пак: http://www.tchaikapharma.com/mambo/leaflet/gonal-f.html
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2006, 13:10:36 pm »
Само дано не стана монахиня...  :lol:

Мисля си, че няма шансове  :lol: Най-много да оформим някакъв ЗЕН клуб тук, и да има да ни се чудят и маят откъде ни е дошло това до главата  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2006, 15:56:44 pm »
Смейте се ама аз ходя на акопунктура от 2 седмици, защото нещо ме тресяха нервите и не можех да спя. Имам подобрение ама дали е от това  :ywoohoo: кой  знае.... :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2006, 16:28:34 pm »
Къде ходиш на акупунктура?
Че чета по американските сайтове - много препоръчват акупунктурата едновременно със стимулации за арт...
*
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2006, 12:34:40 pm »
Бора82, видях, че си взимала почти същите лекарства като моите Merional, Arvekap, Pregnil i Utrogestan - хапчета. Инжекциите на брой са общо 71. Колко опита на ИКСИ имаш? При мен тръбите са малко запушени, но не съвсем. Колко дни трае цялото приемане на лекарствата? Аз в петък ще отида при доктора, той ще ми обясни, но съм нетърпелива да науча подробности.
« Последна редакция: Ноември 10, 2006, 12:37:27 pm от maryloo »
*
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2006, 13:27:24 pm »
миличка, не съм аз с тази схема.
Аз първия път бях с Пурегон и Мерионал, сега ще съм с Гонал и Менопур.
Успех!
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2006, 13:29:04 pm »
Къде ходиш на акупунктура?
Че чета по американските сайтове - много препоръчват акупунктурата едновременно със стимулации за арт...

Бора, писах ти съобщение :)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2006, 14:07:30 pm »
Bora  с каква цел се слага синтетичен с уринарен ФСХ препарати?  Менопура да не би е приложен за да повиши леко естрадиола? И още 1 въпрос - с какво ти блокираха хипофизата? Диферелин или Депо?
*
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2006, 14:47:09 pm »
Аз ще попитам доктора за причината - но мисля, че е тази, която ти инстиктивно си се досетил. А за блокажа - Диферелин 3,75 - около седмица преди менструация. Вие къде ще правите опит? Аз лично съм при Стаменов и много съм щастлива, че мога да разговарям с него за неща, които ме притесняват и интересуват!
Успех!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Въпрос за лекарствата при ИКСИ!!!
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2006, 16:06:54 pm »
 В момента агрегираме  инфо - защото вече имаме малко повечко горчив опит зад гърба си  :? - но бебеправенето ще е по време на европейското ни членство   :)