0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #640 -: Ноември 17, 2012, 17:10:51 pm »
И мен скоро ме посъветваха да започна да обмислям варианта инвитро с донорска яйцеклетка. В първия момент се шокирах  8O. Все едно не говорят на мен, а се отнася за някой друг.  :oops:
Имам нужда от информация. Финансира ли се подобен опит? Как протича и каква е цената? Къде мога да прочета повече за донорските програми?
Във всяка репродуктивна клиника (или почти във всяка) има донорски програми. Инфо за това, как протича можеш да намериш тук и в бгмамма в нарочните за това теми.
Опита не се финансира от ФАР, цените са различни (в зависимост от отделните клиники), както и времето за намирането на подходящ донор за теб!Пожелавам ти успех! :P


Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #641 -: Януари 07, 2013, 15:18:07 pm »
Здравейте момичета аз също искам да стана донор на яйцеклетки.ако някой се интересува да ми пише на лични
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #642 -: Февруари 22, 2013, 19:02:12 pm »
Здравейте момичета,

На 27 год. съм и диагнозата ми е ранна менопауза, за да имаме детенце ще ни трябват доносрки яйцеклетки. В момента ходим в болница надежда, там док ни каза че ще  включи в програмата, но не попълнихме никакви документи, което за мен беше странно. КАзаха ни, че може да отнеме 2-3-5 год., сестра ми е съгласана да дари яйцеклетка за мен, но тя не е раждала и ме е страх за нея :(. Незнам какво да правя много съм объркана :(
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #643 -: Февруари 22, 2013, 19:18:18 pm »
Мира, изискването към донорите е да имат едно раждане.
Как така 2-3-5 години? Това е много разтеглен срок. Доктора не дава документите, не ти ли каза от къде да ги получиш за ги поълниш и да те включат в донорска програма.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #644 -: Февруари 22, 2013, 19:46:47 pm »
Не не ми казаха от къде , ами каза че имало хора които чакали от 5 год, и такива от 3 и аз останах учудена.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #645 -: Февруари 22, 2013, 19:52:55 pm »
Документите за включване в донорската програма се дават от секретарките - Дани и Ани.
Истината е, че в нашата клиника като цяло има значително повече пациенти от тези в други клиники. Затова и значително е по-голям и броят на чакащите за донорска яйцеклетка.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #646 -: Февруари 22, 2013, 20:44:50 pm »
Определено следващия път ще поискаме документите, Благодаря ти много за информацията. Попитах я ако заведем човек който се е съгласил да ми стане донор различен от сестра или близък човек, но ми обясни че не се практикува така вече.А смяташ ли , че е добре да подадем документи и в друга клиника?
Благодаря много
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #647 -: Февруари 22, 2013, 21:57:01 pm »
Има клиники,които в предварителен разговор са ми казвали, че процедурата би отнела  в най- добрия случай от 2 до 4 месеца, че разполагат с донори.Разбира се ,това зависи и от предварителните изследвания, които реципиентката трябва да направи, от евентуално нейно лечение , както и от напасването на циклите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #648 -: Февруари 22, 2013, 22:56:16 pm »
икар, не е задължително донора и реципиента да се стимулират по едно и също време
винаги могат да се замразят яйцеклетките на донор и да се ползват за реципиент на по-късен етап
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #649 -: Февруари 22, 2013, 23:16:58 pm »
Да, разбира се ,възможно е и замразяването на яйцеклетките. И това го има като вариант особено ако реципиента в дадения момент има някакви  здравословни проблеми за разрешаване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #650 -: Февруари 23, 2013, 08:47:54 am »
Благодаря ви много момичета, ще видим като идем другият път при док. Като чета по форумите има доста жени , които биха дарили своите яйцеклетки,което много ме радва.

Хубави почивни дни ви желая :)
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #651 -: Февруари 27, 2013, 20:59:44 pm »
Доколкото знам успеваемостта със замразени яйцеклетки е много ниска защото яйцеклетките били по-неустойчиви от ембрионите и на преживявали успешно криоконсервацията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #652 -: Февруари 28, 2013, 07:19:28 am »
Алтея права си, но така или иначе поради малката бройка донори и голямата от нуждаещи се все може да се намери подходящ реципиент по време на подобна процедура
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #653 -: Март 05, 2013, 16:54:47 pm »
Здравейте момичета, аз също имам намален /според мен вече е тотално изчерпан/ яйчников резерв, но все още не са ми предложили опит с донорска яйцеклетка. В клиника Надежда съм, есента след двумесечен прием на Трисеквенс се появиха 4 фоликула от които стана един доминантен, направиха ми пункция и ИКСИ, но яйцеклетката не се активира. След това в общи линии отново пих Трисеквенс, първия месец се видяха 2-3 фоликула и от тогава нищо. В четвъртък съм на преглед и вече си мисля, че ще ме насочат към донорска програма.
Малко се стресирах като прочетох, че трябва да чакам 2-5 години, та аз след 1 месец ставам на 37г.
При мен цикъла стана на 45 дена /когато не пия трисеквенса/, понякога имам чувството, че имам някаква овулация но на 30 ден, появява ми се ЦС но никога не са ме проследявали толкова късно, но най-вероятно си въобразявам, като се има предвид, че повечето пъти нямам и антрални фоликули. АМХ и инхибина преди година и половина правени в друга клиника, бяха доста зле.
Искам да попитам момичетата, които са се записали в донорска програма, правят ли нещо докато им се обадят за подходящ донор, ще ми се въпреки нищожния шанс докато чакам, да ходя всеки месец на преглед, пък току виж изкочила някоя яйцеклетка за ЕЦ, но не знам дали ще се съгласят да ме преглеждат.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #654 -: Март 05, 2013, 19:41:50 pm »
Здравейте момичета, аз също имам намален /според мен вече е тотално изчерпан/ яйчников резерв, но все още не са ми предложили опит с донорска яйцеклетка. В клиника Надежда съм, есента след двумесечен прием на Трисеквенс се появиха 4 фоликула от които стана един доминантен, направиха ми пункция и ИКСИ, но яйцеклетката не се активира. След това в общи линии отново пих Трисеквенс, първия месец се видяха 2-3 фоликула и от тогава нищо. В четвъртък съм на преглед и вече си мисля, че ще ме насочат към донорска програма.
Малко се стресирах като прочетох, че трябва да чакам 2-5 години, та аз след 1 месец ставам на 37г.
При мен цикъла стана на 45 дена /когато не пия трисеквенса/, понякога имам чувството, че имам някаква овулация но на 30 ден, появява ми се ЦС но никога не са ме проследявали толкова късно, но най-вероятно си въобразявам, като се има предвид, че повечето пъти нямам и антрални фоликули. АМХ и инхибина преди година и половина правени в друга клиника, бяха доста зле.
Искам да попитам момичетата, които са се записали в донорска програма, правят ли нещо докато им се обадят за подходящ донор, ще ми се въпреки нищожния шанс докато чакам, да ходя всеки месец на преглед, пък току виж изкочила някоя яйцеклетка за ЕЦ, но не знам дали ще се съгласят да ме преглеждат.
Ако си от София и изобщо имаш възможност е според мен, добра идея да ходиш всеки месец в клиниката и да напомняш за себе си един вид ;) Но първо следва да попълниш и документите, които са в клиниката за включване в тяхната донорска програма, защото в противе случай може би, няма да те имат впредвид ;0 желая ти успех от сърце!!!


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #655 -: Март 06, 2013, 09:24:33 am »
Благодаря за пожеланието, да от София съм и за добро или лошо живея на 200 м от новата клиника, така че явно ще напомням за себе си :), стига утре на прегледа да не ме отрежат и да кажат, че няма смисъл.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #656 -: Март 06, 2013, 09:58:36 am »
Здравейте момичета,
отдавна искам да стана донор и мисля че моментът настъпи.
Моля ви, дайте ми някаква информация към коя клиника да се насоча ?
Иска ми се процедурата да е по-лека, мисля че не е необходима силна стимулация,
затова предпочитам да я избегна.

Благодаря предварително !
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #657 -: Март 06, 2013, 16:55:33 pm »
Раиса, можеш да се обърнеш към коя да е клиника по репродуктивно здраве в страната, да отидеш на един опознавателен разговор с доктора там и да се разберете, да видиш дали си съгласна с подхода му.Това което си решила е страшно благородно, успех и дано успееш да зарадваш някоя жена.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #658 -: Март 06, 2013, 17:41:09 pm »
Благодаря !
Мисля че успях да се ориентирам що годе, иска ми се тази пролет да се случат нещата тъй като лятото ще ми е трудно... да видим .
Благодаря пак и успех на всички !
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #659 -: Март 08, 2013, 12:18:35 pm »
Раиса, благодаря ти от сърце за решението! Благодаря ти и за активната дейност по раздаването на листовките за донорство.
Да си жива и здрава и честит празник!;-)