0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #620 -: Март 29, 2012, 11:44:54 am »
Момичета и аз като една от Вас ще ви споделя нещо, което надявам се че ще ви вдъхне надежда и кураж, че чудеса се случват и с нас :)
Съвсем доскоро бях бременна, по принцип не  евъзможно т.к съм с ИЯР, а забременяването бе спонтанно и ми се случва за 2-ри път  :) Първият път си отчете положителен тест но дотам, 2 път си го откарах до 13 седмица :P Мисля, че нещо изтървахме в лечението и наблюдението т.к от самото начало имах проблеми ( при мен и с ЩЗ) сега се готвя за инв ще пробваме с мои яйцеклетки първо, ако разбира се и хормоните, които са на 3 ден ми го позволят! Въпреки загубата ми, не се отчайвам и не спирам да вярвам, че ще ми се случи пак и ще е докрая!!! Заразете се от мен, почерпете от моята вяра и надежда и моят оптимизъм! Успех на всички!!! osi_9 :bighug:


Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #621 -: Април 01, 2012, 18:34:18 pm »
Красавица твоята история непрекъсната ми вдъхва кураж в моменти на отчаяние! Чакам и мен да ме споходи такава изненада дай боже! :wink:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #622 -: Април 10, 2012, 01:25:36 am »
Ако се чувстваш зле - излез, намери рамо ( предлагам и моето ) поплачи, разтовари се, но задължително продължи!;-)

А, Танче, никакво плачене и никакво предаване! Само кафе и сладки приказки може. :D
Просто изпускам клапанчето от време на време...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #623 -: Май 01, 2012, 01:08:28 am »
Здравейте, извинявам се ,че нахълтвам в темата, но предполагам знаете отговора на въпроса, който ме вълнува, а именно: Закона разрешава ли да се подложа на стимулация и да запазя 50 % от годните за оплождане яйцеклетки за себе си, а другите 50 % да даря? Скоро ще посетя лекаря си и ще попитам и нея, но предпочитам все пак да съм подготвена.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #624 -: Май 01, 2012, 08:50:58 am »
Здравейте, извинявам се ,че нахълтвам в темата, но предполагам знаете отговора на въпроса, който ме вълнува, а именно: Закона разрешава ли да се подложа на стимулация и да запазя 50 % от годните за оплождане яйцеклетки за себе си, а другите 50 % да даря? Скоро ще посетя лекаря си и ще попитам и нея, но предпочитам все пак да съм подготвена.

Наредба 28 МЗ  - 2007

Чети от чл. 12
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #625 -: Май 19, 2012, 13:15:37 pm »
Момичета, бременна съм - 2 плодни сака, другата седмица сме на преглед за сърчица.
В момента страховете са ми повече от радостта, тъй като годинките са ми малко в повече за двуплодна бременост, но да се надяваме, че всичко ще е наред докрая.
Не се отчайвайте и случайте лекарите си!
Бременна съм само и единствено на безкрайния професионализъм на д-р Владимиров, който направи и невъзможното за да стане тази бременост факт - благодаря ти Докторе!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #626 -: Май 19, 2012, 13:55:31 pm »
Честито, Танитка! Чудесна новина! Дано всичко е наред с бебетата и теб, да ги родиш здравички!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #627 -: Май 19, 2012, 14:01:06 pm »
Честито Танитски!!!!Прекрасна новина! Явно  всичко си идва на мястото рано или късно-няма мърдане!!! :D :D Пази се,но  и се радвай!!Изживей момента! Дал Бог всекиму такава емоция,както твоята! Всичко ще е наред до края,вервай ми!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #628 -: Май 19, 2012, 21:07:56 pm »
Рачо, lemon, благодаря ви от сърце! :balk_21:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #629 -: Май 19, 2012, 21:21:54 pm »
Честито,Танита! От сърце то желая една спокойна бременност, две силни сърца (току-виж като Змията три на следващ преглед :wink:) и да си почиваш максимално!
[/url][/url]
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #630 -: Май 19, 2012, 21:39:02 pm »
Танита, честито!
Ти вярваше в себе си и в Доктора си, и успя!
И с двечки ще се справиш, не са ти толкова много годините за притеснение.
Пожелавам ти лека и спокойна бременност!
Много се радвам!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #631 -: Май 20, 2012, 00:24:28 am »
Честито и от мен Танита!!!За първи път влизам в тази тема,на предната страница беше написала много тъжен пост и изведнъж каква изненада- направо страхотно :D
Какво се случи  през тези 2 месеца?
Обмисляме вариант с донорски яйцеклетки и се интересувам как се процедира в такъв случай.Ти много ме обнадежди и ще ти стискам палци всичко да е наред и след 9м да прегърнеш две сладки малки създания- от все сърце ти го желая!!! :)
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #632 -: Май 20, 2012, 01:10:55 am »
Танита,честито,мила!Безкрайно се радвам за теб и двете плодни сакчета!Желая ти лека и успешна бременност,както и две здрави бебета!Стискам палци за следващият преглед :heartbeat:  :heartbeat:

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #633 -: Май 20, 2012, 12:58:06 pm »
Сара, случи се чудо!;-)
Ако имаш въпроси - можеш винаги на лични - ще ти обясня в детайли.
Вени, Мари, Тини  :cuddle: :balk_21:
*

    mama2

  • *
  • 19
  • OBI4AM VI MNOGO MAMINI SLADURI MOI!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #634 -: Май 21, 2012, 07:23:10 am »
честито ТАНИ пожелавам ти много касмет и всичко да е нормално,много се радваме всички ;) :balk_9:
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #635 -: Май 29, 2012, 23:29:57 pm »
Цитат
Танита, идва пролет, тежката зима ще отстъпи. Аз успях на четвъртия опит, плюс два старта ,които не стигнаха до края. Трудно е, тежкко е, но такъв е живота. Не гледай назад, миналото не можеш да промениш, следвай целта си и изведнъж нещата просто ще се случат, решението ще дойде по пъя. Горе главата "Съдбата помага на смелите".
ТАНИ, много се радвам и стискам палци за успешен първи триместър и така да протече до края. Видя ли като ти казвах, че "съдбата помага на смелите", пробивът се случва щом имаш вяра в успешния край и си упорит. Нека дадем кураж на всички, които са отчаяни, че усилията се възнаграждават накрая. И аз успях на четвъртия трансфер от общо 6 старта, донорската яйцеклетка не означава успех от първия опит, но дава шанс за такъв. Забравете страховете и опитвайте момичета, нека има деца.Радвам се, че темата, която отворих преди 5 години още е активна и се пълни с добри новини.
« Последна редакция: Май 29, 2012, 23:38:43 pm от altea »
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #636 -: Август 21, 2012, 19:20:43 pm »
Здравейте момичета,

Виждам, че отдавна никой тук в този форум не е писал...

Преди седмица приключи неуспешно последния ми опит инвитро и докторът предложи при следващия да използваме донорски яйцеклетки. Все още не съм попълнила никакви формуляри в клиниката и официално не съм включена в т.нар. донорска програма.

От седмица пиша в подобен род форуми с надеждата да разбера малко повече информация. Знам, че ще я получа и при срещата ми с доктора след около 2 седмици, но също така знам, че вероятно ще отнеме време намирането на подходящ донор освен, ако аз лично не положа усилие да намеря такъв, който да представя в клиниката.

Обръщам се с молба за помощ! Ако тук има някоя мама, която да желае да ми помогне, моля да ми пише! Има още само една малка подробност. Тъй като и двамата с мъжа ми сме синеоки и на практика няма как да ни се роди дете с тъмни очи, много бих желала тази мама да е светлоока. Това би ми спестило много неудобни въпроси и нелогични обяснения за в бъдеще.

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #637 -: Ноември 07, 2012, 03:46:56 am »
здравейте,на 20 години съм, хомосексуална съм и партньорката ми роди две прекрасни момиченца, пожелавам го на всички ви, искам да даря яйцеклетки, но не съм раждала, разбрах че това е едно от условията, има ли как, ако попълня съответните документи, все пак да даря? иска ми се все пак да зарадвам някое семейство, знам че на 20 е рано да казвам, че не искам да раждам, но имайки предвид, сексуалната ми ориентация това е категоричното ми решение, имам толкова здрави яйцеклетки, поне една част може да зарадва нечие семейство :) благодаря предварително :)
ПС: пишете ми на e-mail shupi@abv.bg :) успех на всички, надяващи се на чудо и дано успея да помогна, за чудото на някоя от вас :)
инвитро с донорска яйцеклетка
« Отговор #638 -: Ноември 16, 2012, 22:39:18 pm »
здр момичета някои правил лие инвитро с донорска ЯЦ има ли успе ли моля за одговор
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #639 -: Ноември 17, 2012, 16:13:15 pm »
И мен скоро ме посъветваха да започна да обмислям варианта инвитро с донорска яйцеклетка. В първия момент се шокирах  8O. Все едно не говорят на мен, а се отнася за някой друг.  :oops:
Имам нужда от информация. Финансира ли се подобен опит? Как протича и каква е цената? Къде мога да прочета повече за донорските програми?