0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #800 -: Ноември 11, 2015, 15:22:14 pm »
Браво, Sheytan!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #801 -: Ноември 11, 2015, 19:15:26 pm »
Sheytan,  дано имаш представа какво богатство даряваш. Бъди щастлива поне колкото щастлива ще бъде майката на дете резултат от твоите яйцеклетки
 Благодаря ти като майка на едно такова момиченце.
Успех!!!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #802 -: Ноември 30, 2015, 07:17:02 am »
Пункцията беше вчера. Всичко мина нормално. Имах страшно много фуликули. Още незнам колко яйчица съм дарила понеже престоя ми беше няколко часа, а биолозите още обработваха материалите. Чуствам се добре засега. Надявам се да има двайсетина хубави яйцеклетки на фона на многото фуликули. Успех на всички рецепиенти. Късмет! И дано помогна на една жена поне да изживее радостта от майчинството!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #803 -: Ноември 30, 2015, 09:21:59 am »
Чудесна новина! :D :D Възстановявай се бързо! Благодарим ти сърдечно. Във всяко нещо има смисъл.Нищо не е напразно и съм убеден ,че твоят жест няма да остане без резултат! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #804 -: Декември 13, 2015, 08:47:49 am »
Всичко мина без усложнения за мен. Дарила съм 21 яйцеклетки с високо качество и трите реципиентки имат замразени ембриони за поне два трансфера. Много съм щастлива! Успех на момичетата! Дано скоро видят мечтаните две чертички!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #805 -: Февруари 04, 2016, 14:13:48 pm »
момичета,според вас трябва ли кръвната група на донорката и реципиента да са еднакви ?Четох някъде,че кръвната група на донорката може да е и като на партньора или нещо такова ми беше казал доктора или аз съвсем се обърках?
Понеже знам,че моята кръвна група е сравнително рядка (А1B+),a на партньора ми е А1+ - как мислите каква трябва да е кръвната група на донорката?
Здравейте! Аз също се интересувам дали кръвните групи на донорката и рецепиентката имат значение относно резултата на процедура с ДЯ? Благодаря
« Последна редакция: Февруари 04, 2016, 14:19:26 pm от kiara »


Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #806 -: Февруари 17, 2016, 16:25:56 pm »
Здравейте, момичета. Нямах много време да чета, затова направо изтърсвам въпроса си с малко предистория.
С ММ така се стекоха обстоятелствата, че няма сперматогенеза, решихме да не задълбаваме, понеже проблема се оказа генетичен. Използваме донорски материал. Имам две неуспешни инсета, едно на ЕЦ и едно стимулирано. Тръбите ми са с нагънат ход, затова сега минаваме към ин витро. Проблема е че ЦАР не ни финансира, а до тук сме похарчили около 4000лв за процедури и изследвания. Това все пак не е основния проблем, пари ще намерим, но някак искам да върна жеста на друго семейство.
За момента плана е лека стимулация, ин витро оплождане ... и ето тук идва въпроса ми, възможно ли е предварителна уговорка за даряване на 1/2 от извадените Я и без да имам живородено дете?
Годините си минават, аз вече съм почти на 29, докато забременея, родя, кърмя, имам възможност ... ще мине време, а и стимулацията не е нещо което ми се изживява отново и отново. Някак искам да приключа с това сега ...
Имам лека ИР и лека ПКЯ, все пак имам спонтанна О, добре отговарям на стимулация и се надявам на успех от първия опит, за сега не открих сериозна причина да не става.
Та според вас възможно ли е да направим нормална стимулация и да дарим още сега 1/2 от годните Я? И как стоят нещата с разходите ... благодаря ви предварително!

Все пак ако не стане сега, след време ще мога да върна жеста, наистина го искам от сърце ...
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #807 -: Февруари 17, 2016, 16:42:04 pm »
Едно от условията за да станеш донор е да имаш родено дете. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #808 -: Февруари 17, 2016, 16:57:39 pm »
Благодаря! Ще видим какво ще каже док, дали има възможност за подобен развой, ако все пак има повече годни Я. Ако не става, ще стане по нататък, решена съм да върна жеста на някое семейство, което се нуждае от това.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #809 -: Февруари 17, 2016, 17:14:22 pm »
законът изисква донорките да имат поне едно живо родено дете.
ако в клиниката ви предложат да дарите половината яйцеклетки по време на процедура, това е незаконно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #810 -: Февруари 17, 2016, 17:29:09 pm »
Аз искам да даря, не клиниката ... надявам се да успеем бързо, а не искам да имаме прекалено много ембриони. Предпочитам да не оплодим всички, и да замразим Я, не ембриони ... така ако успеем поне ще имам шанс да ги даря.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #811 -: Март 27, 2016, 10:15:13 am »
Здравейте! Вече взех решение и ще даря.... Разбрах, обаче, че мога да дам някакво предимство на чакаща двойка.... Как става, при условие, че всичко е анонимно? Изживях болката и чакането с много мои приятелки, които вече гушкат своите деца! Вярвам, че и без това ще направя някоя жена щастлива.....може би е просто от суета!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #812 -: Март 27, 2016, 11:49:32 am »
Здравей, Добричка, като човек правил три донорски трансфера, ти благодаря за взетото решение!

.... Разбрах, обаче, че мога да дам някакво предимство на чакаща двойка.... Как става, при условие, че всичко е анонимно?
Не съм чувала досега за такава възможност, а и противоречи на регламентираното в наредбата. Анонимността е задължителна, освен при родствено дарителство.

Наредба №28 за дейности по асистирана репродукция
Чл. 14
(2) Информацията за реципиентите, ползвали яйцеклетки от анонимен дарител е служебна тайна, съхранява се в служебния регистър на лечебните заведения за период от 30 години и не може да бъде предоставяна на донора или трети лица, освен в случаите посочени в закон.
(3) Информацията за самоличността на донора е служебна тайна, съхранява се в служебния регистър на лечебните заведения за период от 30 години и не може да бъде разгласявана пред реципиента и трети лица, освен в случаите посочени в закон.
(4) Информацията за донора и реципиента може да бъде споделяна помежду им само при родствено дарителство, но не и на трети лица включително техни близки и роднини.
« Последна редакция: Март 27, 2016, 12:14:42 pm от marsi »

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #813 -: Март 27, 2016, 14:42:05 pm »
Ами едно момиче каза, че ще дари за да даде предимство на брат й и съпругата му...... Не означавало, че им дава собствената си яйцеклетка, а просто така минавали по- напред в чакането.... Аз изобщо не бих искала да знам кой ще е реципиент на моята яйцеклетка, просто си мислех, че давайки предимство на някой бих осмислила повече акта на даряването си и бих се събуждала по- щастлива всяка сутрин, ако съм видяла едни обнадеждени очи! Колкото и да е благородно, появява се и егоизмът някъде там! Освен, че искам някой друг да е щастлив, искам и аз да бъда щастлива от това! Все едно.... така или иначе ще даря. Решила съм, ще го направя и .. Ще се задоволя с поговорката "Направи добро и го хвърли в морето"!
« Последна редакция: Март 27, 2016, 14:44:28 pm от Добричка »
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #814 -: Март 27, 2016, 19:52:52 pm »
Добричка, независимо, че няма да знаеш кои хора точно ще дариш  (и не е редно/законно) да знаеш ... достатъчно е за да си щастлива , щом искаш и ще го направиш със сърцето си ( а то трябва да е много голямо).  Така ми се иска да видя и в очите да благодаря на жената подарила това богатство, което имам. Та знае, надявам се да е много, много щастлива
Ако познаваш семейство, което чака, можеш да им дадеш предимство, но те няма да получат твоите яйцеклетки. Сигурно от тук ще те потърси някой, така, че ето ти ....
Голямо,  огромно добро правиш, не се съмнявай в това.
Няма как да не съм емоционална на тази , сълзите сега и сълзите (различни) преди, спомените за чакането,  надеждите, страха , трепета ... Всичко си е струвало с този завършек, единствено и благодарение на благородна душа като теб.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #815 -: Януари 07, 2017, 16:28:30 pm »
Здравейте! Искам да попитам-за включване в Донорска програма на Я разбрах, че е необходимо разговор и попълване на документи при лекаря, и двамата партньори ли попълват документите или само жената? Кога се дава материал от партньора? В кой момент се заплаща,предварително или след трансфер?
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #816 -: Януари 07, 2017, 20:58:53 pm »
Здравей pepssi, документа, относно предпочитанията за избор на донорка попълвах само аз. После имаше договор (или нещо такова, което подписахме и аз, и ММ. Материал даде - мъжо в деня на пункцията на донорката, а после замразихме ембрионите Платихме след трансфера.
Успех!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #817 -: Февруари 06, 2017, 15:40:42 pm »
Здравейте! Включих се в Донорска програма на Я, но имам въпрос. След като се намери донор колко Я ще ми бъдат дарени, само една ли, няма ли да се оплодят повече за да замразим ембриони за следващ път при неуспех? Благодаря!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #818 -: Февруари 06, 2017, 20:49:27 pm »
Дарените яйцеклетки са повече от една.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #819 -: Февруари 07, 2017, 08:41:42 am »
Всичко зависи от случая, доколкото съм запозната.Колко яйцеклетки са извадили, колко са годни, колко се оплодят и така.Но в повечето случай са повече от една.