0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #760 -: Януари 21, 2014, 17:31:31 pm »
Аз много добре познавам асистирана репродукция, таман 3 процедури имам зад гърба си, макар и не донорски. Но, кои сме ние да даваме оценка дали мнението на някого дали да дари яйцеклетки е обективно или не? Ама разбира се, че е субективно, нали тази жена ще дари собствените си яйцеклетки, не на съседката. Да, може да е неинформирана позицията, затова правилно отбелязваш - нужно е да запознаем хората в детайли с фактологията. Но дотам, без оценки, без укор. Само за това апелирам.

Още нещо. Има разлика между това да "изхвърлиш" яйцеклетка с месечния си цикъл и да дариш тази яйцеклетка, от която може да се роди дете, съвсем реално. И това дете наполовина е твое, макар и само биологично, нали не отричаме генетиката? Напълно разбираемо е да я мислиш яйцеклетката. Като правиш ин витро процедура със собствен материал, не мислиш ли дали ще се оплодят тези яйцеклетки, дали ще има ембриони накрая, които да имплантират? Мислиш, даже мислиш много повече, отколкото ако си просто донор, който не е минал през стерилитета. Аз лично си признавам, че след като станах майка, съм много по-малко склонна да стана и донор, именно защото съм минала през стерилитета. Знам, че звучи нелогично, може би странно, дори жестоко. Но е факт и моята причина също е тази - опасявам се, че ще я мисля тази пуста яйцеклетка. Особено като знам през какво съм минала, за да имам поне едно дете. Сигурно ви звучи объркано, жестоко, не знам. И на мен ми звучи, въпреки, че това са моите собствени мисли. Но е факт, че сега ги имам, а преди ги нямах - преди, когтато още се борех. Странно нещо е живота.
Аз съм твърдо ЗА донорството, да не си помилите обратното. Евала на който го може!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #761 -: Януари 21, 2014, 17:35:22 pm »
Извинете за намесата в разговора , но самата аз съм донор. Искам да кажа на дамата , че яйцеклетката не е дете за да го мисля. И да не е като даряването на кръв , защото реално и в двете има гени , но при даряване на кръв има доста по големи рискове. За да стане ембрион една яйцеклетка се нуждае от семенна течност. В последствие се поставя на реципиента и си ставана неговото дете. Взима от гените на човека , които носи плода. Отглежда се с много любов и дай Боже става човек. Късмет момичета на  всички Ви :-). Много искам да благодаря на двете дами направили ме част от всичко това
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #762 -: Януари 21, 2014, 18:52:58 pm »
Никой, никого и за нищо не иска да осъжда  или да определя  обективност. Въпрос на позиция, мнение, начин на мислене и какво там да се нарече. Включих се от позицията на участник в такъв един процес. Марая също - двете страни. Останалото е хипотеза - дали и ако.
Сикс, подозирам Марси не е е имала в предвид точно теб за информираността. Забелязвам не само от тук, а по принцип че донорите, дори по принцип обществото не са достатъчно информирани (без някой моля да се засяга, вина няма ).
Съгласна съм и с Марая една яйцеклетка сама по себе си не е живот, нито пък гаранция, че ще се създаде живот.  По принцип (и до колкото съм запозната)  няма такава опция (право) донора да знае дали е "успяла"  яйцеклетката - тогава?
Целия смисъл на даряването е с много индивидуално разбиране ...... според мен.
Между другото И ставане на реципиент е въпрос на начин на мислене и не всеки (макар и с единствен вариант) го прави - отново лично впечатление от отказали се двойки. Констатация, не осъждане или подобни.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #763 -: Януари 21, 2014, 20:27:04 pm »
всъщност, Марси, Авалон- не се чувствайте засегнати
забележката беше конкретно към мен :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #764 -: Януари 21, 2014, 20:58:42 pm »
Не мисля, че някой изобщо трябва да се засяга. И не, Мини, забележката не беше конкретно за теб, ако беше, щях да я адресирам конкретно. Точно това имах предвид, когато призовах да се внимава да не се залитне в крайности.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #765 -: Януари 21, 2014, 21:07:54 pm »
Сикс, аз не мисля, че някой залита в крайности
тук се споделя опит, мисли и чувства от хора, които РЕАЛНО участват в подобен процес
много ми е странно мнение да дават хора, които не са нито донори, нито реципиенти
много ясно е, че който мисли и разсъждава като мен до сега да е станал донор
факта, че Марая, която също като мен е донор разсъждава точно както и аз е достатъчно показателен :))))
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #766 -: Януари 22, 2014, 01:31:16 am »
Maraq, благодаря ти "за намесата в разговора"  :), също и на mini !  Благодаря за това, че споделихте и ви поздравявам сърдечно, че сте станали донори! Аз също имам близка приятелка, която стана донор преди три месеца, прегръщам те миличка! Трудно ми е да изкажа възхищението си от хора като вас, за личната ви ангажираност към тази проблематика, ясна позиция и отделено време! Дано има повече жени, които мислят като вас, бъдете здрави!  :flower:


« Последна редакция: Януари 22, 2014, 02:17:55 am от marsi »

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #767 -: Януари 22, 2014, 11:09:05 am »
Не съм твърдяла, че някой залита в крайности. Ако четяхме внимателно, по-добре щяхме да се разбираме :wink:
Да разбирам ли сега, че право на мнение и позиция по даден въпрос имат само хора, които реално ги касае дадения казус? Ако правилно съм схванала /все пак съм руса/, човек решава да стане или не донор, без да има мнение, чак след като дари, евентуално, тогава вече може да има формирана позиция по въпроса. Интересно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #768 -: Януари 22, 2014, 11:11:29 am »
смятам, че този спор е непродуктивен и моля за повече въздържаност. по темата може и трябва да се говори много, но някои реплики не допринасят особено за дискусията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #769 -: Януари 22, 2014, 13:10:23 pm »
sixsens-имах мнение и преди да стана донор. Разликата е само в едно и това е , че се запознах с много момичета като мен и двете прекрасни дами-кординаторки.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #770 -: Януари 22, 2014, 13:31:15 pm »
Марая, явно не си ме разбрала, изречението ми беше иронично. Разбира се, че си имала мнение, иначе как щеше да вземеш решение. За което искрено те адмирирам!
Нека приключим с това, не ми харесва накъде тръгна темата.За съжаление, често се случва така, има хора, които не могат да се сдържат.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #771 -: Януари 22, 2014, 17:49:54 pm »
Пускам тази тема по повод писмата на всички писали в темата ми "душата ми е стон, душата ми е зов...". Оказва се, не са малко тези от нас стигнали до необходимостта от донорство на яйцеклетки, но като че ли тази тема е малко табу. Предлагам в темата да пишат всички от нас, нуждаещи се от донорство на яйцеклетки, пристъпващите към донорска инсеминация или достигнали до донорски ембриончета, както и всички от вас готови да откликнат и да дарят. Нека споделим преживяванията си в тази насока,както и опита и практиката на различните клиники в тази област. Притеснява ли ви донорството,намирате ли нещо нередно в него защо бихте или не бихте използвали донор и как според вас е редно да бъдат уреждани отношенията донор-реципиент. Бихте ли се запознали лично с донора си въпреки изискването за анонимност  или не. Бихте ли казали на детето си като порастне как се е появило на бял свят. Имайте предвид,че за да се осъществи успешно донорство трябва да има кръво-групова съвместимост между съпрузите и донора. Надявам се с тази тема да сложим начало на много успешни контакти ,да си изясним въпросите които ни вълнуват,етични и медицински както и да помогнем на обществото ни да надрастне тесногръдото мислене. Нека има много български бебета обградени с любов, а да не ходим в чуждите клиники. Нека бъдем "един за всички и всички за един" Казано е "Ако намерите без да търсите ,то е защото дълго сте търсили без да намирате" и все пак нека се намерим по-бързо и да се радваме на живота заедно.

Ако четяхме внимателно, отдавна щяхме да сме разбрали, че спамим темата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #772 -: Януари 22, 2014, 20:14:10 pm »
Мини,добре, че отново се върнахме на основната цел на тази тема - Да се подкрепяме и помагаме. Искам да кажа , че аз освен с донорска сперма ще използваме за първи път и ДЯ. Всичките ми опити
(7 ИКСИ) са били с донорска сперма. Притеснявах се само при първия опит. Чувството беше различно като знаеш , че използват сперма , която не е от съпруга ми. При следващите опити вече напълно бях забравила тази подробност. Мислех само за успешен опит и да задържа ембрионите в мен. Не ми беше лесно да стигна и до решението за ДЯ, но само този вариант ми остана,след като докторът отсече: "Вариантите са 3 - осиновяване, донорски ембрион или последен опит на сляпо(ако стане-стане). Сега се радвам, че са ми намерили донор :balk_47:(според координаторката на програмата, но още не са ми казали с точност) и с нетърпение чакам да започна последния си и надявам се успешен опит
Благодаря на всички, който даряват Я. Правите ни много щастливи и ни давате шанс и ние да разберем майчината любов, да успеем да прегърнем нашите съкровища. :youwoman:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #773 -: Януари 25, 2014, 19:56:00 pm »
Здравейте момичета.

Съзнавам, че нямам пълно право да пиша в темата, защото не съм донор и нямам намерение на този етап да ставам. Действително е малко спам. Прави сте, че така се дава шанс на една яйцеклетка, на едно дете, което иначе отива в канала. Мнението беше лично и от гледна точка на нестрадала жена може би нямам право да пиша тук. Моля, бъдете толеранти, градивни и позитивни. Дайте повече гласност на темата извън форуми, чрез статии, тв предавания. Само ще допълня, че в някои държави е забранено сурогатното майчинство, в повечето даряване на ембриони, в някои дори и чужди яйцеклетки и сперма. Етиката в различните държави води до различно законодатество. Също по образование съм биолог, така че знам какво представлява яйцеклетка :). Аз съм много широко скроена и приемам всичко-от гей бракове до осиновявания, но е друго, когато опре до мен. Няма да спамя повече тук :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #774 -: Януари 25, 2014, 21:53:50 pm »
az_yana, аз също не съм нито донор, нито реципиент, но пиша в темата и смятам, че всяко мнение в нея е ценно и има смисъл. развиването и поддържането на темата жива е част от поддържането на дебата, част от даването на гласност на темата и на различни гледни точки за нея.

категорично не смятам, че само донори и реципиенти (бъдещи и настоящи) имат "право" да пишат тук и не намирам ничие мнение за "спам". съжалявам, ако сме те оставили с такова впечатление.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #775 -: Януари 26, 2014, 01:27:49 am »
категорично не смятам, че само донори и реципиенти (бъдещи и настоящи) имат "право" да пишат тук и не намирам ничие мнение за "спам". съжалявам, ако сме те оставили с такова впечатление.

Радвам се, че се уточни този въпрос. Надявам се повече потребители да се включат в дискусията.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #776 -: Януари 30, 2014, 18:50:28 pm »
Смятам, че ако има повече гласност няма невъзможни неща. Гледах предаването " Още нещо" с успял реципиент , донор и  доктор. Възхитена съм и напълно влюбена в тези три дами. Повече гласност повече деца
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #777 -: Февруари 20, 2014, 23:10:25 pm »
zadraveite, iskam da popitam v koi kliniki osven nadejda moga da stana donor na qicekletka
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #778 -: Февруари 20, 2014, 23:33:52 pm »
zadraveite, iskam da popitam v koi kliniki osven nadejda moga da stana donor na qicekletka

почти всички клиники набират донори на яйцеклетки.

избери си от тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=158

кои клиники са ти най-удобни и им се обади да питаш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #779 -: Февруари 24, 2014, 19:57:26 pm »
В клиниката на Владимиров съм. Днес ми казаха, че трябва да отида на 2-4 ден от цикъла за преглед, понеже миналия месец имах кисти на яйчника.
Incredible, какво става при теб, ще ни зарадваш ли?