0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #680 -: Юни 30, 2013, 11:34:16 am »
момичета,според вас трябва ли кръвната група на донорката и реципиента да са еднакви ?Четох някъде,че кръвната група на донорката може да е и като на партньора или нещо такова ми беше казал доктора или аз съвсем се обърках?
Понеже знам,че моята кръвна група е сравнително рядка (А1B+),a на партньора ми е А1+ - как мислите каква трябва да е кръвната група на донорката?
Kruvnata grupa e nai-dobre da bude kato tvoiata, za da se polu4at vuzmognite kombinacii ot kr. grupa, ako ti i suprugat ti bihte mogli da budete biologi4ni roditeli na  na bude6toto vi dete. Kusmet!

ама това е само за прикриване на факта на ползването на чужд генетичен материал! няма никакво отношение към успеваемостта на процедурата.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #681 -: Юли 18, 2013, 12:41:05 pm »
здравейте нова съм в този форум и прочетох това за съвместната кръвна група при донор и реципиент искам да ви кажа че това не е вярно , аз бях донор на яйцеклетки и с реципиентката бяхме с различни кръвни групи и тя сега е бременна и  термина и е януари месец когато попитах защо е кръвната група ми отговориха че недайси боже ако има някакви усложнения с плода и се нуждае от кръв аз ще съм парвия човек когото ще потарсят , но за самото зачеване групите нямат значение така ми отговориха ако имате други въпроси с радост ще ви отговоря лек ден на всичкки
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #682 -: Август 02, 2013, 13:33:51 pm »
Донорството на яйцеклетки трябва да бъде популяризирано и насърчавано, защото за него не се знае почти нищо, а, когато някоя жена нещо е чувала, обикновено получава неточна и плашеща информация, която само я разколебава да дари. Хубаво е, че има смели и благородни майки, които съвсем отговорно и добронамерено отиват в клиниките по репродуктивно здраве и даряват... повече от един живот - не само живот на бъдещите ембриончета, но и нов живот на цели семейства. Това няма цена!

Добре е повече донорки да споделят опита си, за да се разбере, че макар и не безобидна и елементарна, процедурата е поносима. А резултатът от нея - несъизмеримо прекрасен.

Нямам думи да изразя признателността си на онази анонимна жена, която стана част от моето щастие. Бог да я благослови!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #683 -: Август 02, 2013, 16:45:49 pm »
Донорството на яйцеклетки трябва да бъде популяризирано и насърчавано, защото за него не се знае почти нищо, а, когато някоя жена нещо е чувала, обикновено получава неточна и плашеща информация, която само я разколебава да дари. Хубаво е, че има смели и благородни майки, които съвсем отговорно и добронамерено отиват в клиниките по репродуктивно здраве и даряват... повече от един живот - не само живот на бъдещите ембриончета, но и нов живот на цели семейства. Това няма цена!

Добре е повече донорки да споделят опита си, за да се разбере, че макар и не безобидна и елементарна, процедурата е поносима. А резултатът от нея - несъизмеримо прекрасен.

Нямам думи да изразя признателността си на онази анонимна жена, която стана част от моето щастие. Бог да я благослови!

Беата тръпки от щастие ме побиха...
Много ме докосна написаното от теб, ако нямаш нищо против,
ще предложа на модераторския екип текста да бъде качен на
страницата на Зачатие във Фейсбук, като мнение от анонимен потребител на сайта или с никнейм. Решението е твое!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #684 -: Август 02, 2013, 20:26:39 pm »
mishanta, винаги съм мислела това, което казвам за донорството на яйцеклетки, но сега съм по-емоционална, защото ме засяга лично :).

Тъй като се надявам да има полза от споделения личен опит, ако прецените, качете мнението ми. Не държа да се споменава никнейма ми. В момента това не е важно.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #685 -: Август 07, 2013, 12:12:33 pm »
Здравейте момичета, искам да постна една статия за донорството:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2205523
Има много полезно инфо за желаещите да дарят яйцеклетки.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #686 -: Август 10, 2013, 22:24:26 pm »
За донорството много инфо може да получите  и тук https://www.facebook.com/#!/IskamBebe?fref=ts
и да видите донорки,които вече дариха частица от себе си и подариха надежда на някоя от нас,за което -  едно огромно благодаря!!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #687 -: Септември 25, 2013, 09:37:41 am »
Здравейте и аз бих искала да даря яйцеклетки. Имам само няколко въпроса изследванията който трябва да си направя аз ли ги плащам? В кои градове може да се дарят яйцеклетки? Мерси
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #688 -: Септември 25, 2013, 11:09:24 am »
Жени,изследванията си ги поема клиниката- трябва да се свържеш с клиниката ,където искаш да дариш и там ще ти обеснят всичко.Няма ограничение за градове- просто трябва да е в клиника по репродуктивно здраве,която има донорска програма.
Успех и много благодаря за благородния жест- със сигурност ще дадеш надежда и шанс някой да сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #689 -: Септември 25, 2013, 11:47:17 am »
ЖениДи, поздравления за благородното решение!

Всички изследвания на донора се поемат от клиниката, където ще дариш яйцеклетките. Те ще те компенсират финансово и за пътни разходи, разходи за хотел, отсъствие от работа и др. причинени неудобства по време на процедурата.

Ето тук, например, е доста подробно описано какво се прави и какви са стъпките:

http://www.ivf.bg/dom/index.php/donori-na-yaicekletki
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #690 -: Септември 26, 2013, 13:55:56 pm »
много благодаря за информацията, доста е полезна. проблема е , че няма гласност и за това според мен няма донори.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #691 -: Ноември 12, 2013, 09:48:04 am »
Здравейте мацки,
Айде да цопна и аз тази тема  :jump12: и да я побутна малко  :?
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #692 -: Ноември 29, 2013, 22:30:30 pm »
 Тук няма никой:balk_159:, само аз ли съм  :dontknow:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #693 -: Декември 14, 2013, 14:59:16 pm »
ще си кукувам сама, ма нищо де по-добре да няма други закъсали  :a_sheep_01:
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #694 -: Декември 17, 2013, 19:49:57 pm »
За съжаление, не сме сами, но определено темата е деликатна, да не кажа табу :(
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #695 -: Декември 18, 2013, 12:10:30 pm »
Темата може да е деликатна, но определено не е табу.
Побутване с "цопване" не става.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #696 -: Декември 18, 2013, 15:09:35 pm »
Темата може да е деликатна, но определено не е табу.
Побутване с "цопване" не става.
Напълно подкрепям avallon.
nadejda_sb,  не са малко момичетата, които имат отношение към темата. Някои планират донорска процедура, други вече прегръщат дечицата си.  Не рабрахме имаш ли нужда да споделиш нещо или да зададеш въпрос. Ако го направиш, със сигурност някой ще ти отговори.
« Последна редакция: Декември 18, 2013, 15:16:19 pm от marsi »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #697 -: Декември 18, 2013, 15:31:55 pm »
много хора работят усърдно, за да не са "табу" такива теми...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #698 -: Декември 18, 2013, 21:38:55 pm »
Момичета,  значи все пак четете темата, радвам се , че коментара ми предизвика малко цунами след няколкото  самотни  "цопвания" :)
Иначе сте прави, че много хора са ангажирани с темата и за тях донорството е лична кауза - огромно БЛАГОДАРЯ за тях! :) Може би "табу" не е точната дума, но е факт, че дарителките все още са малко. Разбира се, усилията на дами като Милена, започват да дават гласност и съм убедена, че един ден и в  България, както в западна Европа жените, които са станали майки ще  даряват спонтанно клетка от себе си. Аз лично съм се доверила на моята клиника и очаквам да се свържат с мен, когато намерят дарител. Чакам вече седем месеца .......
« Последна редакция: Декември 18, 2013, 22:05:01 pm от sevda »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #699 -: Декември 18, 2013, 22:09:19 pm »
sevda,

още много дами, освен Милена, полагат доста усилия, за да може жени като теб по-скоро да намерят дарител на яйцеклетка.

сдружението, чиито форуми ползваш в момента, посвети цяла година от дейността си на обществена разгласа за донорството на генетичен материал. жени, членове на сдружението, дадоха и личен пример, като дариха яйцеклетки.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1272&Itemid=124

хубаво е, че си се доверила на твоята клиника, но светът не се изчерпва с нея. чети, интересувай се...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!