0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #580 -: Ноември 29, 2007, 15:52:02 pm »
Здравейте,обадих се на педиатърката относно черните жилки в акото и тя излезе с версията за алергия към лекарствата или храната. Предложи някакво противоалергично лекарство, но не съм склонна да я тъпча, така че дори не го запомних.Дори не поиска да отидеме да ни види....
Досега съм давала тиленол и нурофен и не се е получавало такова нещо. Новата храна от 2 седмици е млечната каша. Какво би богло да бъде друго освен алергия? Трябва ли да изискам някакви изследвания?
Иначе детето е добре, няма темп. вече, хремата е по-слаба, в акото има черни жилки, но много по малко
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 16:43:15 pm от kitti »
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #581 -: Ноември 29, 2007, 17:21:15 pm »
Извинявайте, че се намесвам, но дъщеря ми също имаше черни жилки. След като спрах да и давам млечната каша нещата се нормализирираха. От 2-3 дена хапваме само пюрета от плодове и зеленчуци + карма и нямаме проблем.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #582 -: Ноември 29, 2007, 17:48:48 pm »
Здравейте,обадих се на педиатърката относно черните жилки в акото и тя излезе с версията за алергия към лекарствата или храната. Предложи някакво противоалергично лекарство, но не съм склонна да я тъпча, така че дори не го запомних.Дори не поиска да отидеме да ни види....
Досега съм давала тиленол и нурофен и не се е получавало такова нещо. Новата храна от 2 седмици е млечната каша. Какво би богло да бъде друго освен алергия? Трябва ли да изискам някакви изследвания?
Иначе детето е добре, няма темп. вече, хремата е по-слаба, в акото има черни жилки, но много по малко

Аз бих изследвал изпражнения за окултни кръвоизливи (проба Майер). За съжаление не мога отблизо да видя находките, а това би било полезно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #583 -: Ноември 29, 2007, 17:50:26 pm »
Извинявайте, че се намесвам, но дъщеря ми също имаше черни жилки. След като спрах да и давам млечната каша нещата се нормализирираха. От 2-3 дена хапваме само пюрета от плодове и зеленчуци + карма и нямаме проблем.

Може-от значение е как изглеждат находките в изпражненията и кое за какво приемате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #584 -: Ноември 29, 2007, 17:58:04 pm »
Д-р Бърди, здравейте!
Ние от три седмици сме с едни "хрипчета". Водих я на лекар, прегледаха я обстойно, слушаха гърдичките - нищо - гърлото е наред, хрема няма, не кашля, жизнена е.
Личният педиатър на детето изказа мнение, че според него хриповете са от сухия въздух у нас. У дома сме с парно, имам уред за измерване на влажността - наистина винаги сме под нормата, проветрявам постоянно, сложила съм съд с вода върху всеки уред, само дето овлажнител не съм купила, т.к. го сметнах за лишена от смисъл покупка, но вече се чудя.
В интерес на истината "хрипчетата" започнаха след като застудя и пуснаха централно парното.
Вие какво мислете?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #585 -: Ноември 29, 2007, 18:12:27 pm »
"хрипчета" ? кога, какво се чува?
нослето запушено?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #586 -: Ноември 29, 2007, 18:34:42 pm »

Аз бих изследвал изпражнения за окултни кръвоизливи (проба Майер). За съжаление не мога отблизо да видя находките, а това би било полезно.
[/quote]
Да за съжаление и да ги снимам няма да се види... А тази проба за какво е свързана ли е с АБКМ ?
Имала съм такива подозрения за алергия, защото като новородена се обриваше и изключих млякото и шоколада, а сега си казах че е по-голяма ( на 11месеца) и тия дни и шоколад хапвах и млекце пийвах...на нея  малко сиренце и кисело мляко, а последните 2 седмици и мл. каша на милупа. Към 8мия месец 2 пъти давах желтък и се появяваше слуз.
Има ли вероятност всичко това да сочи към АБКМ ? Все още се кърмиме, другата храна ни е в много малки количества. И ако е АБКМ преминава ли с възрастта?

ох много въпроси се блъскат в главата ми...не знам какво да правя...
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #587 -: Ноември 29, 2007, 18:41:03 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Отново имаме проблем със Самко-много малко яде. Започва да се храни добре и първите 40-60мл ги изпива без проблем, но след това вече се храни с голяма мъка, започва да плаче да бута шишето с език и да се мятка, сякаш нещо го боли. С много търпение от страна на свекървата(тя го храни, аз кърмя Алекс) изяжда 80мл, в най-добрия случай и 100мл. Вчера за цял ден е изпил 400мл, а се храни на интервал от 3 до 4 часа. Как ви се струва това, нормално ли е?? Така е вече 2ра седмица без подобрение. Педиатъра изписа капки Restropinal(пo 5капки преди хранене). Само да ви кажа, че с раждането имаха 700гр разлика, а сега Алекс води с 1,500кг и е само на кърма и са съответно 4,200кг и 5,700кг.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #588 -: Ноември 29, 2007, 18:43:42 pm »
Цвети, ние имаме овлажнител на Филипс, сравнително скъпа инвестиция, но откакто го имаме, нито Кристина е със запушен нос/нормално има си секретчета, но определено е добре/, нито ние. Сутрин ставам свежа и без подпухнали очи и главоболие, за разлика от минали зимни месеци. Имаме уред и действително без овлажнителя печката много изсушава въздуха.
Доктора може да даде мнение по въпроса с полезността, съответно ако има вреда от овлажнителя. Дали могат в него да се развиват разни гадини и т.н.

С Олинта бях на полусъединител по едно време, но така и не ми потрябва, след като започнах редовно да ползвам овлажнителя на максимална степен.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #589 -: Ноември 29, 2007, 18:54:02 pm »

Аз бих изследвал изпражнения за окултни кръвоизливи (проба Майер). За съжаление не мога отблизо да видя находките, а това би било полезно.
Да за съжаление и да ги снимам няма да се види... А тази проба за какво е свързана ли е с АБКМ ?
Имала съм такива подозрения за алергия, защото като новородена се обриваше и изключих млякото и шоколада, а сега си казах че е по-голяма ( на 11месеца) и тия дни и шоколад хапвах и млекце пийвах...на нея  малко сиренце и кисело мляко, а последните 2 седмици и мл. каша на милупа. Към 8мия месец 2 пъти давах желтък и се появяваше слуз.
Има ли вероятност всичко това да сочи към АБКМ ? Все още се кърмиме, другата храна ни е в много малки количества. И ако е АБКМ преминава ли с възрастта?

ох много въпроси се блъскат в главата ми...не знам какво да правя...
[/quote]
Не е свързано с АБКМ. Моля откъснете се от темата "алергии".
НЕ Е "алергия".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #590 -: Ноември 29, 2007, 19:02:32 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Отново имаме проблем със Самко-много малко яде. Започва да се храни добре и първите 40-60мл ги изпива без проблем, но след това вече се храни с голяма мъка, започва да плаче да бута шишето с език и да се мятка, сякаш нещо го боли. С много търпение от страна на свекървата(тя го храни, аз кърмя Алекс) изяжда 80мл, в най-добрия случай и 100мл. Вчера за цял ден е изпил 400мл, а се храни на интервал от 3 до 4 часа. Как ви се струва това, нормално ли е?? Така е вече 2ра седмица без подобрение. Педиатъра изписа капки Restropinal(пo 5капки преди хранене). Само да ви кажа, че с раждането имаха 700гр разлика, а сега Алекс води с 1,500кг и е само на кърма и са съответно 4,200кг и 5,700кг.
Знаете ли какво съдържа Restropinal? Фенобарбитал в комбинация с подобно на Бусколизин производно... .
СРАМ ЗА ТЕЗИ ХОРА! СРАМ! Докъде я докарахме? да "дрогират" здрави деца... боже докъде... това не е Педиатрия.
http://www.landborgen.net/eol/html/Restropinal.htm
Дано не грешите Вие в името на лекарството и аз да не съм прав.
Моля, не давайте тези неща.

С какви биберони хранете? какво мляко?
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 19:07:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #591 -: Ноември 29, 2007, 19:04:36 pm »
"хрипчета" ? кога, какво се чува?
нослето запушено?

Ами няма някакво конкретно време - отвреме навреме, но по всяко време, всеки ден. Ами чува се точно леко хриптене, последните дни ми се струва по-силно, и ако я държа за коремчето или гръбчето мога да "усетя" хриптенето.
Носле запушено нямаме. Хрема няма - и никога не е имала. Не кашля. Няма температура. Гледаха и гърлото - не е зачрвено. Слушаха гърдичките - казаха, че всичко е наред и предположиха, че е от сухия въздух. Но това продължава вече три седмици.
От време на време спя в нейната стая, за да видя дали не кашля, но не, спи спокойно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #592 -: Ноември 29, 2007, 19:11:30 pm »
Това вероятно са секрети-или фарингеални, или бронхиални.
Може да ползвате леко овлажняване, но не овлажнители излъчващи пара в помещението.
Дали има нужда от лекарства не мога да кажа от разстояние.
Посявка на носен и фарингеален секрет би било от полза.
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 19:17:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #593 -: Ноември 29, 2007, 19:51:08 pm »
Ако според вас не е алергия, какво би могло да бъде, какво да настоявам пред педиатърката? Или просто да наблюдавам акитата и нищо да не предприемам, но докога, и тези окултни кръвоизливи на какво може да се дължат и до какво могат да доведат? Много ще съм ви благодарна да ми разясните малко повече, за да знам какво да правя и до колко е притеснително това? :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #594 -: Ноември 29, 2007, 20:07:04 pm »
 :oops: Ами доктора каза, че може да е по-сънлив от тях. На тях пише, че може да се дават от раждането по 2капки на килограм тегло. Но от тях като че ли не го мъчи толокова стомахчето. Уффф, незнам докторе. Какво да правя, малкия страшно го мъчи стомахчето, но някак си не ми се вярва да не яде заради това. Доки каза, че ако не е качил за седмица 200грама ще правим ултразвук и някакви други изследвания. Само се надявам, че това ще е временно, но докога?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #595 -: Ноември 29, 2007, 20:12:20 pm »
@kitti
Пробата показва дали има малки кръвоизливи в изпражненията.
Това изследване е нужно, защото описвате находки подозрителни за кръвоизливи.
Може разбира се несмляна храна да е... но и първата възможност би трябвало да отчитате на база на това,което описвате.

Всичко това няма никаква връзка с "алергии".
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 20:16:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #596 -: Ноември 29, 2007, 20:15:19 pm »
:oops: Ами доктора каза, че може да е по-сънлив от тях. На тях пише, че може да се дават от раждането по 2капки на килограм тегло. Но от тях като че ли не го мъчи толокова стомахчето. Уффф, незнам докторе. Какво да правя, малкия страшно го мъчи стомахчето, но някак си не ми се вярва да не яде заради това. Доки каза, че ако не е качил за седмица 200грама ще правим ултразвук и някакви други изследвания. Само се надявам, че това ще е временно, но докога?

Не мога да коментирам постъпки на човек, който "дрогира" децата за да не създават проблеми. Това не мога да го приема като подход. Никой не дава такива неща, освен в Арабийте, Русия и т.н.
Естествено, че ако приспите бебето ще плаче по-малко и изглежда по-спокойно... .

С какво храните? кърма?
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 20:18:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #597 -: Ноември 29, 2007, 20:29:43 pm »
Не, Самко е на Нестле Сенсетив.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #598 -: Ноември 29, 2007, 20:40:54 pm »
Говорит Москва!  :P
И все пак благодаря за вниманието, д-р Бърди!
Alexandra
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #599 -: Ноември 29, 2007, 20:45:33 pm »
Не, Самко е на Нестле Сенсетив.
Има Сензитив в Бг??
Може да добавяте Саб-Симплекс, можете да го оставите на 5 часа, може да опитате с НУК биберон, може да слагате по 1 мезурка оризово брашно като мярка срещу рефлукс, но НЕ да даваме фенобарбитал на детето.

Тоест-има по-резултатен подход.
Въпроса тук повече опира до начина на хранене, избора на биберон,"режима" (програмата на детето през деня)и нещата около това.
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 20:48:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.