0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #560 -: Ноември 28, 2007, 22:10:41 pm »

   Здравейте,докторе!Имаме проблем!Мариелка  днес направи 6 месеца,на кърма сме и дохранвам с Нутрилон,ако не ми достига количество,но не замествам цяло хранене с АМ,а само допълвам.От 1 месец и давам зеленчукови пюрета само.От 4 дни се изхожда по 4 пъти на ден,а днес 5 и забелязах,че днес в 12 и дадох броколи с ориз и сега в 6  ги изака в 8.30 отново,всичко което яде го изхожда до няколко часа.Иначе откакто сме на пюрета ходеше по  1 на ден и сега се притеснявам. Изпражненията са кашави леко воднисти, последния път в 8.30 като при кърмене слуз или кръв или странна миризма няма,но 5 път  е малко много и коремчето и е меко като никога до сега.Претеснявам се да не се обезводни.Смятам да й дам оризова вода тая нощ.Да предприема ли нещо по сериозно,обадих се на педиатърката,тя каза за Мезим Форте 3по половинка,но ще се въздържа за сега .Благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #561 -: Ноември 28, 2007, 22:26:40 pm »
Само да си посмяла да й дадеш Мезим Форте, като си дойдеш ще те :fighting: :witch: нито пък оризова вода.
Сигурно е от броколите и Тони така редичко се изхожда след като ги е консумирал  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #562 -: Ноември 28, 2007, 22:45:58 pm »


  Ами редичко ама много на често ,ма Наде!Аз и преди съм давала броколи не е било така.Иначе е жива и веселка,не съм я усетила да унива.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #563 -: Ноември 28, 2007, 22:54:39 pm »
Докторе, каква е причината за този себореен дерматит?Между другото и ние сме с котка вкъщи.
Видях един продукт на Мустела точно за крусти.Дали ще е подходящ?
Никой не знае :)
Бих предпочел А-Дерма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #564 -: Ноември 28, 2007, 22:55:22 pm »
Докторе, моята кърма се завърна, сега "работи" по-непродуктивната гърда, а другата почти няма, но кърмата ни стига. Забелязвам, че Цецича иска да яде по-рядко, през 4ч.40мин. да го оставя ли така или да го будя за ядене през 4ч., като се има предвид, че сме с големи мерки за възрастта?
Оставете го. Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #565 -: Ноември 28, 2007, 22:57:03 pm »
Много съм притеснена, сега като смених памперса на детето се ужасих. Съдържанието е кашаво, светло кафяво-зеленикаво и пълно със черни жилчиции, които приличат на сготвен копър ( или червейчета), незнам как другояче да го определя. Да не би това да са глисти? Какво може да е?
Какво хапна вчера и днес?

Да позамислих се и аз за това, от около 2 седмици й давам млечна каша на милупа с плодове в която има 0.1% портокал.
 Вероятно обрива на дупето и рамото също са свързани с това са свързани с това?
Здравейте, хвана ни грипа с детето, тя е на 11м.  Има силна хрема  и  температура, кашля леко няколко пъти на ден. Обадих се на GP-то и тя каза вит.C, Нурофен и Суметролим. Такова ни беше и лечението преди 2-3 месеца при същите симптоми след преглед.
 Въпроса ми е суметролима антибиотик ли е и наложително ли е да се пие? Дали да не изкараме 2-3 дена на нурофен и ако не се подобри тогава да пие суметролим
Още 1 въпрос - Днес й се появи обривче на рамото подобно на памперсен обрив, намазах го с фуксин. Правилно ли съм постъпила?
Предполагам може да се е получил от мет. капса на бодито и изпотяването нощеска.

Не виждам причина вирусно заболяване да лекувате с АБ. АБ е, разбира се.
Може да изчакате 2-3 дена с Панадол и Нурофен,ако сте сигурни че няма налична инфекция.

За обрива без снимка ми е трудно да кажа.

 Въпроса е млякото или портокала???
И друг път съм давала млечна каша на хумана, но не толкова често, появявали са се тези подобно на черни конци парченца, но са били 2-3 жилки, а сега са страшно много...

Относно котките - радвам се на мнението Ви, че ми писна да поклащат глава и да ми казват как котки с такова малко дете???!!! или да ме поглеждат с укор. А те милите са кастрирани и толкова мили и детето така им се радва, вече се учиме да галиме котетата :))
А трябва ли със сапун да миеме ръчичките всеки път или и водата е достатъчна?

А относно питането ви за руския език и аз съм в отбора на знаещите,ползващите и обичащите ;)
 
Благодаря Ви за отговорите и много се радвам че Ви има, фенка съм Ви от другия форум.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #566 -: Ноември 28, 2007, 22:58:32 pm »

   Здравейте,докторе!Имаме проблем!Мариелка  днес направи 6 месеца,на кърма сме и дохранвам с Нутрилон,ако не ми достига количество,но не замествам цяло хранене с АМ,а само допълвам.От 1 месец и давам зеленчукови пюрета само.От 4 дни се изхожда по 4 пъти на ден,а днес 5 и забелязах,че днес в 12 и дадох броколи с ориз и сега в 6  ги изака в 8.30 отново,всичко което яде го изхожда до няколко часа.Иначе откакто сме на пюрета ходеше по  1 на ден и сега се притеснявам. Изпражненията са кашави леко воднисти, последния път в 8.30 като при кърмене слуз или кръв или странна миризма няма,но 5 път  е малко много и коремчето и е меко като никога до сега.Претеснявам се да не се обезводни.Смятам да й дам оризова вода тая нощ.Да предприема ли нещо по сериозно,обадих се на педиатърката,тя каза за Мезим Форте 3по половинка,но ще се въздържа за сега .Благодаря!
Много,много бързате със захранването.
Моля, оставете детето 3-4 дена само на АМ.
Да се дава Мезим-форте на бебета е абсурдно и недопустимо. Само едно показание за даване на панкреатични ензими на бебета има-муковисцидоза.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 23:00:30 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #567 -: Ноември 28, 2007, 23:06:20 pm »

   Здравейте,докторе!Имаме проблем!Мариелка  днес направи 6 месеца,на кърма сме и дохранвам с Нутрилон,ако не ми достига количество,но не замествам цяло хранене с АМ,а само допълвам.От 1 месец и давам зеленчукови пюрета само.От 4 дни се изхожда по 4 пъти на ден,а днес 5 и забелязах,че днес в 12 и дадох броколи с ориз и сега в 6  ги изака в 8.30 отново,всичко което яде го изхожда до няколко часа.Иначе откакто сме на пюрета ходеше по  1 на ден и сега се притеснявам. Изпражненията са кашави леко воднисти, последния път в 8.30 като при кърмене слуз или кръв или странна миризма няма,но 5 път  е малко много и коремчето и е меко като никога до сега.Претеснявам се да не се обезводни.Смятам да й дам оризова вода тая нощ.Да предприема ли нещо по сериозно,обадих се на педиатърката,тя каза за Мезим Форте 3по половинка,но ще се въздържа за сега .Благодаря!
Много,много бързате със захранването.
Моля, оставете детето 3-4 дена само на АМ.
Да се дава Мезим-форте на бебета е абсурдно и недопустимо. Само едно показание за даване на панкреатични ензими на бебета има-муковисцидоза.
Докторе имате предвид да я оставя за някоко дена само на АМ без да й давам кърма ли?Тя само АМ отказва да яде аз слагам 100мл кърма примерно и 60 мл АМ и ги смесвам иначе не иска.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #568 -: Ноември 28, 2007, 23:09:54 pm »
@kitti

Имайте пред вид, че това в изпражненията може да е кръв-не ясна, а от-по горните части на хр.тракт. Не мога да кажа повече, защото такива неща трябва да се видят.

Оставяйте децата да си играят с животните. Само се грижете за животните.
Който прави такива коментари за животните не е наред.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #569 -: Ноември 28, 2007, 23:12:45 pm »

   Здравейте,докторе!Имаме проблем!Мариелка  днес направи 6 месеца,на кърма сме и дохранвам с Нутрилон,ако не ми достига количество,но не замествам цяло хранене с АМ,а само допълвам.От 1 месец и давам зеленчукови пюрета само.От 4 дни се изхожда по 4 пъти на ден,а днес 5 и забелязах,че днес в 12 и дадох броколи с ориз и сега в 6  ги изака в 8.30 отново,всичко което яде го изхожда до няколко часа.Иначе откакто сме на пюрета ходеше по  1 на ден и сега се притеснявам. Изпражненията са кашави леко воднисти, последния път в 8.30 като при кърмене слуз или кръв или странна миризма няма,но 5 път  е малко много и коремчето и е меко като никога до сега.Претеснявам се да не се обезводни.Смятам да й дам оризова вода тая нощ.Да предприема ли нещо по сериозно,обадих се на педиатърката,тя каза за Мезим Форте 3по половинка,но ще се въздържа за сега .Благодаря!
Много,много бързате със захранването.
Моля, оставете детето 3-4 дена само на АМ.
Да се дава Мезим-форте на бебета е абсурдно и недопустимо. Само едно показание за даване на панкреатични ензими на бебета има-муковисцидоза.
Докторе имате предвид да я оставя за някоко дена само на АМ без да й давам кърма ли?Тя само АМ отказва да яде аз слагам 100мл кърма примерно и 60 мл АМ и ги смесвам иначе не иска.
Кърма и/или АМ-разбира се и кърмене.
Само без външни храни освен тези двете. За къде бързате със захранването не ми става ясно... . Не се поддавайте на "внушения" и не захранвайте като че ли се съревновавате за звание.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #570 -: Ноември 28, 2007, 23:20:10 pm »

   Здравейте,докторе!Имаме проблем!Мариелка  днес направи 6 месеца,на кърма сме и дохранвам с Нутрилон,ако не ми достига количество,но не замествам цяло хранене с АМ,а само допълвам.От 1 месец и давам зеленчукови пюрета само.От 4 дни се изхожда по 4 пъти на ден,а днес 5 и забелязах,че днес в 12 и дадох броколи с ориз и сега в 6  ги изака в 8.30 отново,всичко което яде го изхожда до няколко часа.Иначе откакто сме на пюрета ходеше по  1 на ден и сега се притеснявам. Изпражненията са кашави леко воднисти, последния път в 8.30 като при кърмене слуз или кръв или странна миризма няма,но 5 път  е малко много и коремчето и е меко като никога до сега.Претеснявам се да не се обезводни.Смятам да й дам оризова вода тая нощ.Да предприема ли нещо по сериозно,обадих се на педиатърката,тя каза за Мезим Форте 3по половинка,но ще се въздържа за сега .Благодаря!
Много,много бързате със захранването.
Моля, оставете детето 3-4 дена само на АМ.
Да се дава Мезим-форте на бебета е абсурдно и недопустимо. Само едно показание за даване на панкреатични ензими на бебета има-муковисцидоза.
Докторе имате предвид да я оставя за някоко дена само на АМ без да й давам кърма ли?Тя само АМ отказва да яде аз слагам 100мл кърма примерно и 60 мл АМ и ги смесвам иначе не иска.
Кърма и/или АМ-разбира се и кърмене.
Само без външни храни освен тези двете. За къде бързате със захранването не ми става ясно... . Не се поддавайте на "внушения" и не захранвайте като че ли се съревновавате за звание.
Благодаря ви много !
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #571 -: Ноември 28, 2007, 23:33:46 pm »
 :(Докторе, от два дни забелязам нещо нередно с пениса на Малчо, но си мислех, че твърде много се вглеждам. Първо да кажа, че неговата "лекарка" (вече не мога да го пиша без кавички това :(), преди да успея да и попреча "забели" пениса му. След нашето с на баща му възражение, тя каза, че това не нещо по-различно от обикновен преглед и ако е била направила нещо нередно детето е щяло да викне. Успокоих се. После обаче на няколко пъти кожата около пениса стои надута, като го пипна (защото това ми е първата реакция) се изпишква и нещата пак започват да изглеждат нормално. Днес най-сетне разбрах, понеже уринира пред мен и след изпишкването кожата , която покрива пениса пак остана в този подут вид. Леко притиснах с два пръста и излезе още урина. Явно се задържа урина м/у пениса и покриващата го кожа. При нас не просто пенисът не е навън, но има около сантиметър плътно прилепнала кожа преди главичката на пениса. Хубавото е, че няма кръв или зачервяване или болка... Трябва ли да се притеснявам?
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #572 -: Ноември 28, 2007, 23:34:12 pm »
Извинявам се, че отново се намесвам, но ние също наскоро след като прояде банана имахме
...Съдържанието е кашаво, светло кафяво-зеленикаво и пълно със черни жилчиции, които приличат на сготвен копър ( или червейчета), незнам как другояче да го определя. ...
Това два пъти от изхожданията, принципно 3-4 пъти не обилно на ден са му обичайните изхождания.
Хм впечатлих се и аз от гледката, но след като в третия памперс ги нямаше тези странни неща реших, че не е страшно. Дали е възможно да е кръв това наистиа, преди известно време, въобще неможеше да хапне банан. Подуваше му се коремчето, имаше газове, помните скоро ви описвах. Сега това го няма, но ме озадачихте и притеснихте с тая кръв сега.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #573 -: Ноември 29, 2007, 01:11:51 am »
:(Докторе, от два дни забелязам нещо нередно с пениса на Малчо, но си мислех, че твърде много се вглеждам. Първо да кажа, че неговата "лекарка" (вече не мога да го пиша без кавички това :(), преди да успея да и попреча "забели" пениса му. След нашето с на баща му възражение, тя каза, че това не нещо по-различно от обикновен преглед и ако е била направила нещо нередно детето е щяло да викне. Успокоих се. После обаче на няколко пъти кожата около пениса стои надута, като го пипна (защото това ми е първата реакция) се изпишква и нещата пак започват да изглеждат нормално. Днес най-сетне разбрах, понеже уринира пред мен и след изпишкването кожата , която покрива пениса пак остана в този подут вид. Леко притиснах с два пръста и излезе още урина. Явно се задържа урина м/у пениса и покриващата го кожа. При нас не просто пенисът не е навън, но има около сантиметър плътно прилепнала кожа преди главичката на пениса. Хубавото е, че няма кръв или зачервяване или болка... Трябва ли да се притеснявам?
Влиза урина при уриниране "назад", което води до издуване "балониране".
Втора възможнст-заклещване.
По-често първото. Когато пипат. Ако не се пипа-нищо такова не се получава, поради факта че физиологично залепналата кожичка не позволява това.
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 01:14:40 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #574 -: Ноември 29, 2007, 09:34:06 am »
 :( А трябва ли да направя нещо - да дезинфекцирам с нещо например или да го заведа на някакъв специалист?
 Иначе повече тази лекарка няма да го види Малчо, не да го пипне :x. Не мога да повярвам, че в 21 век трябва буквално да си пазя детето от лекар! :(
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #575 -: Ноември 29, 2007, 10:15:49 am »
Здравейте докторе! Моля да кажете вашето мнение по отношение на наддаването на Вики! Предния месец /на 3 мес/ бяхме 5400, снощи инцидентно ходихме при педиатърката и се оказа, че за почти месец сме наддали само 200 гр.
Родихме се мънички 2460 гр. В началото наддаваше добре! Първия месец с 1700 гр. Миналия месец с 600 гр. Само на кърма сме, яде и през нощта! Обикновено пропуска яденето в 24 ч и се събужда към 1-2 часа, а някога и в 3 часа, след като е яла към 8.30-9.00 ч. През деня обикновено ядем на 3 часа, +- половин час понякога! Предлагам и двете гърди! Предпочита обаче повече едната! Нужно ли е да давам и АМ и ако трябва какво да избера?! В болницата я бяха захранили с Фризолак! Освен това от една седмица започна да не иска да ака сама! На 3-4 дни с помоща на термометъра става събитието пак е кашаво но явно я боли коремче! Върнаха се и коликите!Благодаря Ви предварително за отделеното време!
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 10:24:51 am от yana-v »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #576 -: Ноември 29, 2007, 10:59:07 am »
:( А трябва ли да направя нещо - да дезинфекцирам с нещо например или да го заведа на някакъв специалист?
 Иначе повече тази лекарка няма да го види Малчо, не да го пипне :x. Не мога да повярвам, че в 21 век трябва буквално да си пазя детето от лекар! :(
Само добра (обикновена)хигиена.
Надявам се ще зарасне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #577 -: Ноември 29, 2007, 11:07:41 am »
Здравейте докторе! Моля да кажете вашето мнение по отношение на наддаването на Вики! Предния месец /на 3 мес/ бяхме 5400, снощи инцидентно ходихме при педиатърката и се оказа, че за почти месец сме наддали само 200 гр.
Родихме се мънички 2460 гр. В началото наддаваше добре! Първия месец с 1700 гр. Миналия месец с 600 гр. Само на кърма сме, яде и през нощта! Обикновено пропуска яденето в 24 ч и се събужда към 1-2 часа, а някога и в 3 часа, след като е яла към 8.30-9.00 ч. През деня обикновено ядем на 3 часа, +- половин час понякога! Предлагам и двете гърди! Предпочита обаче повече едната! Нужно ли е да давам и АМ и ако трябва какво да избера?! В болницата я бяха захранили с Фризолак! Освен това от една седмица започна да не иска да ака сама! На 3-4 дни с помоща на термометъра става събитието пак е кашаво но явно я боли коремче! Върнаха се и коликите!Благодаря Ви предварително за отделеното време!
Теглото е добро като цифри, но трябва да се следи наддаването, за да се види дали ще има нужда от АМ. "Коликите" са може би глад.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #578 -: Ноември 29, 2007, 11:30:18 am »
Благодаря Ви докторе! Мисля че хапва добре, коликите се появяват от половин до 1 час след като е яла и отказва гърдата като предложа! Това ме притеснява! Мога ли да разбера по някакъв начин дали е гладна? Да се изцедя и да и дам от шише?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #579 -: Ноември 29, 2007, 11:54:20 am »
Благодаря Ви докторе! Мисля че хапва добре, коликите се появяват от половин до 1 час след като е яла и отказва гърдата като предложа! Това ме притеснява! Мога ли да разбера по някакъв начин дали е гладна? Да се изцедя и да и дам от шише?
И от шише, и АМ от шише, и двете пречат на кърменето.
Проследете теглото.
Оставяйте по-дълго на гърдата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.