0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« -: Ноември 06, 2007, 19:46:26 pm »
моля, задавайте въпросите си към д-р Birdie за вашите бебета на възраст от 0 до 12 месеца в тази тема.
здрави и весели дечица на всички!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2007, 21:18:50 pm »
Добър вечер Д-р Бърди!
Синът ми Боян е на 10 дена и има две неща, които ме притесняват. Ще бъда благодарна на Вашия коментар.
Още в болницата от очичките започна да тече жълт секрет. Без да погледне педиатърката там каза да слагаме капки Тобрекс. Аз ги купих, но не сложих защото пише че не са подходящи за деца под 3 годишна възраст, редовно почиствам с физиологичен разтвор, но с памук - не с марля. Домашната педиатърка каза да почиствам с лайка, пробвах но ми се стори че стана по-зле и се върнах на физиологичния разтвор. Секрет, обаче си има. Понякога като се събуди е сух по цялото око, понякога е влажен и събран в началото на окото - до нослето. Можете ли да ме посъветвате нещо за този секрет?

И второто.
От вчера коремчето на Боян е много сухо, а от днес и ръчичките - около китката и крачетата - около глезените. Тези места се лющят. Къпя го с душ гел на Себамед. До сега не съм мазала след баня с нищо  :oops: Имам обаче олио на Себамед. Да мажа ли?

Предварително благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2007, 21:54:39 pm »
Добър вечер Д-р Бърди!
Синът ми Боян е на 10 дена и има две неща, които ме притесняват. Ще бъда благодарна на Вашия коментар.
Още в болницата от очичките започна да тече жълт секрет. Без да погледне педиатърката там каза да слагаме капки Тобрекс. Аз ги купих, но не сложих защото пише че не са подходящи за деца под 3 годишна възраст, редовно почиствам с физиологичен разтвор, но с памук - не с марля. Домашната педиатърка каза да почиствам с лайка, пробвах но ми се стори че стана по-зле и се върнах на физиологичния разтвор. Секрет, обаче си има. Понякога като се събуди е сух по цялото око, понякога е влажен и събран в началото на окото - до нослето. Можете ли да ме посъветвате нещо за този секрет?

И второто.
От вчера коремчето на Боян е много сухо, а от днес и ръчичките - около китката и крачетата - около глезените. Тези места се лющят. Къпя го с душ гел на Себамед. До сега не съм мазала след баня с нищо  :oops: Имам обаче олио на Себамед. Да мажа ли?

Предварително благодаря за отделеното време!
Може да ползвате "Тобрекс" за около 2-3 дена. Не е проблем.
Ползвайте само стерилни марлички за почистване и физ. разтвор.
Моля, вземете качествен сапун/или бебешко шампоанче. Нивея, Авеено, А-Дерма...
Може да ползвате А-Дерма с Омега киселини -хидратантен крем за след баня.

Не мажете с нищо друго, освен с хидратантния крем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2007, 22:11:55 pm »
Аз толкова се чудих каква козметика да взема докато бях бременна, а сега се оказва че Себамед не е добра, така ли?

И още нещо. В началото го къпех със сапун /тоалетно блокче/ пак на Себамед, тогава лющене не се наблюдаваше. Взех шампоанчето за собствено улеснение, свързано ли е това лющене със смяната на сапуна с шампоан?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2007, 22:23:42 pm »
Може би...
Може да къпете с обикновено бебешко сапунче... шампоаните изсушават кожата.
Правенете на детска козметика е голямо изкуство. Много са малко фирмите, които могат това.
Еуцерин, Авеено, А-Дерма, Нивея, Пенатен са добри фирми, с които работя.
Може да ползвате сапунчето, за което пишете... щом не изсушава кожата и сте доволни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2007, 07:26:09 am »
Здравейте,докторе!А какво Ви е мнението за продуктите на HIPP-пюрета и козметика?Или Вие сте твърдо ЗА домашно приготвените храни?Лек ден!


Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2007, 10:39:35 am »
Здравейте докторе, днес трябва да ходим на ваксинация, но сутринта малката имаше изцяло зеленикаво изпражнение, освен това през нощта се изкашля два пъти, което отдадох на слюнки. Моля ви много ми е важно вашето мнение преди да отидем на консултацията и ваксинацията!
Благодаря ви!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2007, 10:44:46 am »
Извинявам се, че се намесвам в темата, но тъй като аз ползвам Себамед искам да споделя, че съм изключително доволна от цялата им серия. Това е немска серия с РН 5.5 -  www.sebamed.com и аз я харесах още от самото начало (в Токуда я ползваха да всички новородени)
Д-р Бърди, имате ли някакви конкретни случаи, за да сте против ползването на Себамед или просто не я препоръчвате в конкретния случай?
Благодаря и още веднъж се извинявам за нахлуването  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2007, 11:01:22 am »
Здравейте докторе, днес трябва да ходим на ваксинация, но сутринта малката имаше изцяло зеленикаво изпражнение, освен това през нощта се изкашля два пъти, което отдадох на слюнки. Моля ви много ми е важно вашето мнение преди да отидем на консултацията и ваксинацията!
Благодаря ви!
Вижте ушички, преслушайте детето. Ако няма отит и температура,или "хрипчета" може да направите ваксинацията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2007, 11:05:02 am »
Здравейте докторе, днес трябва да ходим на ваксинация, но сутринта малката имаше изцяло зеленикаво изпражнение, освен това през нощта се изкашля два пъти, което отдадох на слюнки. Моля ви много ми е важно вашето мнение преди да отидем на консултацията и ваксинацията!
Благодаря ви!
Вижте ушички, преслушайте детето. Ако няма отит и температура,или "хрипчета" може да направите ваксинацията.
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2007, 11:05:48 am »
Извинявам се, че се намесвам в темата, но тъй като аз ползвам Себамед искам да споделя, че съм изключително доволна от цялата им серия. Това е немска серия с РН 5.5 -  www.sebamed.com и аз я харесах още от самото начало (в Токуда я ползваха да всички новородени)
Д-р Бърди, имате ли някакви конкретни случаи, за да сте против ползването на Себамед или просто не я препоръчвате в конкретния случай?
Благодаря и още веднъж се извинявам за нахлуването  :)
Не съм против. Нямам опит с нея. И съответно-нито добро<->нито лошо.
По принцип нещата с детската козметика са сложни. Много малко на брой са фирмите, от които НИКОГА не бихте имали проблеми,а само видима полза. Производството на качествена детска козметика е доста скъпо- хубавите кремчета са в диапазон 40-120 лв (20-60Е), просто защото цената на качествените компоненти е такава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2007, 11:31:00 am »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=238295.0

Основните причини за проблемите им са в главите им.
Докато в цял свят има втора доза на МПР ваксината във възраст 4-6 в Бг кога е?
А и тези "настървени" антиваксинационни активисти...
Тъжни неща са тези, тъжни и за манталитета на някои (толкова) хора... .

***
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-11-03&article=209828

"...- Вътреболничните инфекции са проблем по целия свят. За съжаление у нас регистрацията им не е на достатъчно добро ниво и не познаваме добре проблема, за да се справим с него.
- Защо?
- В началото казвахме на персонала, че те са нещо лошо. Затова лекарите се опитваха да ги скрият. Другото, което направиха, е, че започнаха да лекуват с много антибиотици, за да потискат появата им. Тогава обаче пациентите развиват резистентност към тези лекарства и те престават да им действат. Сега, когато искаме да разберем какво се случва наистина, колегите изпитват страх и не искат да ги регистрират. Мисля, че проблемът ще се реши със създаването на медицински стандарт за вътреболничните инфекции. Той е готов, но още не е приет."


Проблема са не толкова "многото антибиотици", а неправилната им употреба и безразборното им изписване (вкл и фамозния "Бисептол", който пишат "под път и над път"). Освен това, мизерията, хаосът (вкл и в главите им), фашизма с който се отнасят към собственото си население и му упражняват тих геноцид под формата на НЗОК, "икономиите" (които чудно не засягат Мерцедесите им)правят нещата непоносими.
Никой обаче не пише истините...
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 11:40:15 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2007, 11:51:54 am »
Докторе, аз пак се връщам относно въпроса ми, преди - та, прочетох, че цвета е възможно да е такъв, защото се изхожда веднъж на 24-30 часа. Това вярно ли е или не? Защото дъщеря ми се изхожда обикновено сутрин към 7-7,30 ч, но днес беше по-късно?  :oops: Извинете за невежеството ми...
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2007, 11:52:32 am »
...и тръгват едни средновековни суеверия и "лечения". Включително интелигентни хора са развели знамето на антиваксинирането, пълна лудост!!! Аз съм ваксинирана за заушка, въпреки ваксината я карах изключително тежко, с много висока температура и 2-3 дни във вана с лед, защото нищо друго не е сваляло температурата. Не ми се мисли как щях и дали щях да я преживея без ваксината!
Така е - когато здравната система е почти рухнала тръгват средновековните методи. :x
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 12:23:36 pm от Lan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #14 -: Ноември 07, 2007, 11:58:13 am »
Докторе, аз пак се връщам относно въпроса ми, преди - та, прочетох, че цвета е възможно да е такъв, защото се изхожда веднъж на 24-30 часа. Това вярно ли е или не? Защото дъщеря ми се изхожда обикновено сутрин към 7-7,30 ч, но днес беше по-късно?  :oops: Извинете за невежеството ми...
Зеленият цвят на изпражненията при изключително кърмени деца е без значение, при положение че няма слуз или кръв или други обезпокоителни неща.
При деца на АМ това също важи при същите условия,като понякога смяната на АМ или увеличаване количеството изпивано може да подобрят нещата. Разбира се при деца на АМ винаги се има пред вид чревна инфекция като причина за възможни проблеми... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #15 -: Ноември 07, 2007, 11:58:23 am »
...и тръгват едни средновековни суеверия и "лечения". Включително интелигентни хора са развели знаемето на антиваксинирането, пълна лудост!!!

Така е Lan-че и понеже аз също съм твърдо ЗА ваксинирането
искам да попитам д-р Birdie как е търговското название на ваксината срещу менингит С /MenC/, която съществува в имунизационния календар на Гърция, но не и на България, кога мога най-късно да поставя първата доза и също така каква й е цената в Гърция. Благодаря  :D


Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #16 -: Ноември 07, 2007, 12:09:32 pm »
Докторе, аз пак се връщам относно въпроса ми, преди - та, прочетох, че цвета е възможно да е такъв, защото се изхожда веднъж на 24-30 часа. Това вярно ли е или не? Защото дъщеря ми се изхожда обикновено сутрин към 7-7,30 ч, но днес беше по-късно?  :oops: Извинете за невежеството ми...
Зеленият цвят на изпражненията при изключително кърмени деца е без значение, при положение че няма слуз или кръв или други обезпокоителни неща.
При деца на АМ това също важи при същите условия,като понякога смяната на АМ или увеличаване количеството изпивано може да подобрят нещата. Разбира се при деца на АМ винаги се има пред вид чревна инфекция като причина за възможни проблеми... .
Мда, от вчера увеличихме дозата, защото ако давам досегашната следва мрънкане, ядене на ръце и плач... Дано е от това, температура нямаме, което е радващо поне!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #17 -: Ноември 07, 2007, 12:10:32 pm »
...и тръгват едни средновековни суеверия и "лечения". Включително интелигентни хора са развели знаемето на антиваксинирането, пълна лудост!!! Аз съм ваксинирана за заушка, въпреки ваксината я карах изключително тежко, с много висока температура и 2-3 дни във вана с лед, защото нищо друго не е сваляло температурата. Не ми се мисли как щях и дали щях да я преживея без ваксината!
Така е - когато здравната система е почти рухнала тръгват средновековните методи. :x
Две дози "Приорикс" са добро покритие. Засега, и при данните, които има.
Има проблеми с паротит около пубертета и при ваксинирани деца (както показаха случаи от миналата година), но после се откри, че или са правили 1 доза преди 12м възраст, или НЕ са правили втора доза във възрастта 4-6г.
Всички Европейски схеми са малко уязвими по МПР.
Или правят 1 доза преди 12м възраст, или правят втора доза много късно (11-12г) или много рано, или пък правят много дози в неподходящо време:
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/france.html
Ето, например Франция- дозата на 9м изобщо не важи, а на 2 год реваксинация е твърде рано-после цялата възраст до пубертета е непокрита.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2007, 12:15:03 pm »
...и тръгват едни средновековни суеверия и "лечения". Включително интелигентни хора са развели знаемето на антиваксинирането, пълна лудост!!!

Така е Lan-че и понеже аз също съм твърдо ЗА ваксинирането
искам да попитам д-р Birdie как е търговското название на ваксината срещу менингит С /MenC/, която съществува в имунизационния календар на Гърция, но не и на България, кога мога най-късно да поставя първата доза и също така каква й е цената в Гърция. Благодаря  :D
Търгува се като "Neis-Vac C"и "Meningitec". Има и други фирми, които я предлагат тук, но аз с тези двете съм работил. И са добри. Ако поставяте първата доза преди навършване на 12м възраст, се правят две дози през два месеца и трета доза след годинката.
Ако правите първата доза след 12м възраст, само една доза се прави.
Ваксината се поставя мускулно.
Цената? около 40Е дозата, но не съм много сигурен за това...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2007, 12:23:05 pm »
Докторе, ако не ме лъже паметта в БГ-календара има една доза на 13 - месечна възраст. Това е крайно недостатъчно, така ли?