0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #980 -: Декември 13, 2007, 23:14:45 pm »
Здравейте доктор Бърди,
захраних моето бебе с пюре от картоф и карфиол на Хип.
Днес изяде цяло бурканче с лъжица.
Но докато стигнем до това количество,знаете как става.4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н.докато днес не дадох изобщо АМ.
Та,утре ще давам,картоф+нещо друго...не съм решила още какво ще е.
НО...пак ли трябва да почвам първо 4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н,докато изчезне млякото....то по този начин всичко се обезсмисля с днешният успех :crazyeyes: с премахване на млякото.

Благодаря

Не, не са нужни фокуси пак. Просто продължавате с картофчето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #981 -: Декември 13, 2007, 23:21:13 pm »
Здравейте д-р Бърди
ето снимка
http://vbh.home.megalan.bg/files/Dilian_pap.JPG
Това може да е акне, но същото има и при:

* претопляне, много гореща вода при къпане.
* реакция към това, с което я къпете.
* мажем с масла, зехтин, свинска мас ;)?
*ако е акне, само минава.

Вземете това, което писах на Shakira25 (моля, обменете л.с.)и го използвайте.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #982 -: Декември 13, 2007, 23:32:25 pm »
Васи, дано да си права. Благодаря, че се включи. Алекс едва от една седмица спи повече от 4 часа нощем, така че едва ли толкова бързо се е регулирала кърмата. Това, което ме накара да проверя колко яде е, че последните дни огладняваше по-бързо от обикновено на 2 часа и ядеше доста кратко.
Ще изчакам и мнението на д-р Бърди все пак.
За достатъчността на кърмата само прираста на теглото може да е критерий.
ВСИЧКО друго е относително. Затова аз при такива случаи меря два пъти през седмица. Ако не наддават добре при първата контрола давам разнообразни препоръки за подобряване на кърменето, вкл връщане на нощните хранения (едно!), по-дълго оставяне на гърдата,смяна на гърдите в рамките на ЕДНО хранене. Ако и на втората контрола не наддава добре-давам пробна добавка след едно кърмене.

Аз съм ПРОТИВ:

*да се кърмим цял ден, всеки 10 минути, защото това "увеличавало" млякото. Попитайте детето, дали то иска да се храни на всеки половин час. Съмнявам се.
*да настояваме за кърмене,когато всички данни са против-теглото на детето е много по-важно от нашия фанатизъм.
*кърмаческия "фанатизъм". Пазя и насърчавам кърменето по всякакъв начин, но мисля и за детето. Липсата на калории в първите месеци от живота на бебето е ключов по отношение редица висши мозъчни функции и развитието им в ДЪЛГОСРОЧЕН АСПЕКТ. В този аспект-детето е по-важно.

"...По въпроса с пълненето на гърдите през нощта, това се влияе от кърменето на бебето. Ако то намали/премахне храненията през нощта, започва да се произвежда по-малко кърма в тези часове и съответно не се чувства препълване."
->По моите скромни наблюдения, това е точно обратното. Мнозинството майки са с пълни гърди на сутринта след по-дълга пауза. Разбира се млякото намалява с всеки ден, ако гърдата не се изпразва добре и този нощен "ефект" може да отслабва с времето.


*
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #983 -: Декември 13, 2007, 23:36:08 pm »
Здравейте д-р Бьрди,можете ли да ми кажете какво коли4ество мляко трябва да изяжда 3 месе4но бебе.Синьт ми се роди доста голям 4.200кг. и 1 и 2 месец имаше по голям апетит отколкото сега.Не си е увели4ил млякото изяжда макс.100 гр.и то когато спи,ако е буден яде по малко 80-60 гр.На какво се дьлжи това? Сутрин особедно прави по големи интервали м/у храненията около4 4аса.Сьбират му се 6 хранения на денонощие.На последната консултация беше ка4ил 500гр,това добре ли е за неговата вьзраст?
Благодаря Ви.
Преминете на 5 хранения дневно, или 4, ако детето иска.
Едно количество около 700-800 мл би било добре.
Детето иска увеличаване интервалите между храненията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #984 -: Декември 13, 2007, 23:37:19 pm »
Докторе здравейте.
Вчера вечер преди лягане прибегнах до термометърче за изхождането/невярвах, че ще го направя и се чувствам ужасно.../ Кристина не беше се изхождала от предния ден и се свиваше и ръмжеше. Изходи пак тъмнозелено, оформено, нормално количество, като че можеше още, но аз се отказах. Заспа спокойно след това. Нямам никакво желание повече да ползвам това нещо по този начин. Меренето на температура е съвсем друго нещо!!! От снощи тя пак не се е изхождала. Заспа ужасно трудно преди малко, с рев и гърчене. Запек или не, аз не искам това нещо. Моля, препоръчайте някакво мляко, по-подходящо, защото съм на крачка на своя глава да сменя млякото по препоръка на "тоя и оня" /може и неособено компетентен...../ Защо? - Защото от както сме на АМ имаме тези проблеми, количеството, което хапва детето е добро, предлагам след оригване, не ограничавам. Млякото, което пие в момента е НАН1 /обикновено/.
Поздрави.
Хумана 1 е много добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.