0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #880 -: Декември 11, 2007, 10:05:52 am »
До 5.5-6 месеца не е препоръчително да давате нищо друго освен АМ/кърма.

Аз и нямам намерение до тогава да давам друго  :wink: освен АМ и евентуално отвреме на време сокчета /както правя от няколко дена/. Може би не съм се изразила правилно, нямах в предвид точно захранване, въпросът ми е какви други сокчета мога да й давам отвреме на време. Благодаря.  :)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #881 -: Декември 11, 2007, 10:24:42 am »
Благодаря Ви д-р Бърди,
Не, не е антирефлуксно млякото, аз сама съм си го пазарувала, обикновен Аптамил 2 е, може и да греша за гъстотата, но като наведа шишето нищо не изтича почти, за разлика от Аптамил 1, а и по-бавно върви пиенето като време. Знам ли? Обърках се тотално.
Можем да пробваме да минем на 4ри хранения, аз си мислех, че бебето е още малко за 4ри хранения просто.
Ох д-р Бърди, не ми се иска да сменяме марката на млякото, пробвали сме ги и тези варианти, получава винаги някакви стомашни проблеми, неспокоен нощен сън придружен с повишено газоотделяне, та затова.
А кой е по-добрия вариант, Аптамил 1 да продължим или да пробваме на 4ри часа да даваме Аптамил 2.
Не знам дали не се лъжа, но имам чувството че 1цата го пиеше с по-голям апетит. А всъщност не би трябвало да има съществена разлика между двете, само в калоричността, или????

Като се отвори кутията на това обаче, мирише по различен начин от Аптамил 1, странно защо е така. Млеката са купувани от дрогрии в Германия.
Благодаря Ви отново
Не би трябвало да има разлика в млякото. Може би не се е разтворило добре и частици запушват биберона отпред.
Добре, не сменяйте млякото само опитайте на 5.5 часа, или ако покаже по-рано глад.
Трябва и малко време да свикне с другото мляко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #882 -: Декември 11, 2007, 10:26:08 am »
До 5.5-6 месеца не е препоръчително да давате нищо друго освен АМ/кърма.

Аз и нямам намерение до тогава да давам друго  :wink: освен АМ и евентуално отвреме на време сокчета /както правя от няколко дена/. Може би не съм се изразила правилно, нямах в предвид точно захранване, въпросът ми е какви други сокчета мога да й давам отвреме на време. Благодаря.  :)
Не сокчета, не даваме сокчета! Никакви ;) Само АМ/кърма.
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 10:28:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #883 -: Декември 11, 2007, 10:27:36 am »
Д-р Бьрди,моят син ена 3месеца и има Атопи4ен дерматит.Докторьт ми изписа 1% Hydrocortizone за 7 дни.Какво мислите необходимо ли е използването на кортикостероиди   при АД, аз го мажа с крема на A-DERMA и сьм доволна за сега.
Употребата на КС зависи от това,колко остра е екземата и общо казано, в какво състояние е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #884 -: Декември 11, 2007, 10:35:02 am »
Здравейте, докторе :)
Първо искам да Ви благодаря, че ме насочихте към този сайт.
Аз днес съм с поредното си питане - на бебко утре му предстои слагането на третата ДТК и полиомиелит ваксина. За целта си купихме Тетраксим, още от първата ваксина избрахме да е тя. Само дето първите две ваксини ги държахме на вратата на хладилника, а тази съпругът ми я е пъхнал залепена на гърба на хладилника. И тъй като ни я отложиха с месец ваксината тя си е постояла там за съответното време. Искам да попитам дали ще има някакъв проблем за слагането й, тъй като температурата, на която е била съхранявана е към 1 градус.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #885 -: Декември 11, 2007, 10:49:13 am »
Кларицид в комбинация с назален Бактробан.
Да,"и дума не може да става за капки от рода на Коларгол и тем подобни".
11 дневно лечение с контролни посявки на 3 ден и седмица след края на лечението.
Всички в контакт с детето правят посявки и се лекуват също!!
За съжаление педиатърката днес не е на работа, ще ни види чак утре. Ще пиша какво ни е предложила.

Като казвате "всички в контакт с детето" имате предвид домакинството нали? Всъщност може ли да ми кажете как става зарязявенето с тези стафилококи, ако е удобно разбира се.

Отново Ви благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #886 -: Декември 11, 2007, 11:04:48 am »
Здравейте, докторе :)
Първо искам да Ви благодаря, че ме насочихте към този сайт.
Аз днес съм с поредното си питане - на бебко утре му предстои слагането на третата ДТК и полиомиелит ваксина. За целта си купихме Тетраксим, още от първата ваксина избрахме да е тя. Само дето първите две ваксини ги държахме на вратата на хладилника, а тази съпругът ми я е пъхнал залепена на гърба на хладилника. И тъй като ни я отложиха с месец ваксината тя си е постояла там за съответното време. Искам да попитам дали ще има някакъв проблем за слагането й, тъй като температурата, на която е била съхранявана е към 1 градус.

Насочих Ви за да Ви предпазя. Омръзна ми да чета за страдания, които могат с толкова малко да се предотвратят, вместо да се говорят и препоръчват нонсенси до безкрай. Ако детето наддава добре-не се занимавайте с несъществуващи проблеми. Единственото,което може да се направи е посявка на изпражнения. Ще изчезне това,което описвате със захранването. Естествено да се заменя кърменето с лечебни млека при тази констелация на факти и дадености е глупост.
Кърмете колкото можете по-дълго. Пазете кърменето, захранете след 6 месец, ако детето наддава добре. В началото на захранването, кърмете след плодовете-няма проблем.
Може да кърмите до тази възраст на детето, до която желаете.


Ако ваксината не е замръзнала вътре в спринцовката и е в срок на годност-годна е.
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 11:13:06 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #887 -: Декември 11, 2007, 11:05:50 am »
Кларицид в комбинация с назален Бактробан.
Да,"и дума не може да става за капки от рода на Коларгол и тем подобни".
11 дневно лечение с контролни посявки на 3 ден и седмица след края на лечението.
Всички в контакт с детето правят посявки и се лекуват също!!
За съжаление педиатърката днес не е на работа, ще ни види чак утре. Ще пиша какво ни е предложила.

Като казвате "всички в контакт с детето" имате предвид домакинството нали? Всъщност може ли да ми кажете как става зарязявенето с тези стафилококи, ако е удобно разбира се.

Отново Ви благодаря за отделеното време!
Тези,които всеки ден сте около детето.
Чрез контак със заразен се предава-ръце, контакт... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #888 -: Декември 11, 2007, 15:20:09 pm »
Благодаря Докторе  :)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #889 -: Декември 11, 2007, 15:27:08 pm »
Благодаря Докторе  :)
Ще настъпим котката за опашчицата с тези "тихи" захранващи експерименти ("сокчета")... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #890 -: Декември 11, 2007, 16:08:53 pm »
Знанията и опита са паралелни. Не можеш да видиш нещо, което не знаеш. Опита моделира с времето знанията, но не променя основата им. Ако нямаш добра основа си загубен-опита,който придобиваш "гледа" знанията ти като в изкривено огледало. И ставаш за смях по конгреси,форуми и изяви с международно участие. Но не ти го казват-подсмихват си се "под мустак" и те гледат като субект "от Ориента".

"Теорията" за разлика "знания-опит" е Руска. Тя произхожда от безкрайно тъпото им Висше медицинско образование, при което всеки завършващ знае не това, което трябва, а това която знае надменният му и "нафукан" кретеноид-професор (доцент,асистент), избран по някаква си там "линия" след защита на дисертацията "Ролята свободно движещата се лява ръка на работничката-соц труженичка в избиране ъгъла на пресоване на ламарината на задната дясна врата". И когато медика се изправи пред първите предизвикателства, сам разбира как "знанието и опита" "не били" едно и също нещо... . Да, ама не! И тогава се почва едно "наваксване". А детето завършило в Мюнхен ползва това време за да върви ОЩЕ по-напред, а не да дъвче това, което би трябвало да е сдъвкал по студентските скамейки.
Затова "онзи свят" е напред, затова знае, затова МОЖЕ.

Основните причини за запек може да се резюмират накратко така:

*неправилни захранвания, ранно алергизиране- "попари", сокчета и т.н. "Тихите" колити, които се развиват тогава дават унищожителни промени с късни ефекти-запек, екземи, астма, алергични ринити.
*неправилно хранене като такова-мазни храни, много тестени храни,липса на баланс,злоупотреба с хляб. Огромното болшинство от педиатрите там няма никакво понятие от рационално и блансирано детско хранене и не може такова да препоръча.
*Алергия към протеини в пълноценното краве мляко (НЕ АБКМ!), злоупотреба с прясно мляко-пият свръх количества. В около 90 % от децата, пълното спиране на кравето мляко дава резултат за два-три дена. Освен по този механизъм млякото като антиацид ликвидира всякакъв апетит. Нехраненето още повече увеличава запека.
*лош подход при захранването е причина за насилие при хранене, което води до проблемно хранене в цялата детска възраст. Децата просто не ядат с удоволствие. Пак педиатрите тук играят основната негативна роля, не можейки да дадат РАБОТЕЩИ съвети.
*липса на всякаква двигателна активност при редица деца.
*нелекувани рани в аналната област-рагади.

С една дума-време е да се осъвременяват знанията по педиатрия ИНТЕНЗИВНО. Тези неща навсякъде ги пише, и то с огромни подробности. И са РАБОТЕЩИ. Затова са актуални. За толкова години практика съм виждал само 2 случая на запек. И вторият по причина на родителите-некооперативен тип хора.

Но как децата завършващи медицина или Педиатрия да научат тези неща? По кой учебник четат? По лошите... защото тях ги иска мафията... . Пък после си организират "тържество на Педиатрията в НДК", вместо с тези пари да преведат Nelson Textbook of Pediatrics, или да спонсорират децата ДА СИ ЗАКУПЯТ нужните им учебници (които професорите ревниво си четат [единствения екземпляр, уж подарен за цялата клиника] по кабинетите "самотно", пълни със завист, да не би някой специализант повече от тях да знае). Кой може да даде 700лв за един двутомен базов учебник? щом получава в "Родината на мафиозите" 250 Е заплата? Така беше при Бобев и плеядата преди и след него. Нямам съмнение,че така е и сега.
Можем ли ние Българите? можем-погледнете "Болести на първото детство" на Доц.Персядо Рахамимов, издаден в 40-те години. Актуален е и днес в повечето му части. Да, ако сме с духа на онези хора. Ама не сме. Гробокопачите на Бг педиатрия работят с лопатата и до днес. И продуцират нещастни педиатърчета, които само с огромни усилия могат да се ДОБЛИЖАТ до знанията на един завършващ в Мюнхен, Берлин, Копенхаген, Париж, Рим. Доближат на 45-от тогава обаче е късно за каквото и да е.

За какви "общи", "семейни" лекари може изобщо да става въпрос в една от най-трудните специалности за практикуване, изискваща пълна концентрация? "Били педиатри"... Да, но и преглеждат и баби и дядовци и алкохолици и пострадали (разбирай шамаросани от ревнива съпруга ;)) при семейни свади. Що за Педиатрия е това? Що за цирк, моля... .



Приемете това като "работни бележки", касаещи само МОЯТА специалност.
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 19:03:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #891 -: Декември 11, 2007, 17:02:54 pm »
Докторе, първото захранване със суров или с термично обработен плод?

За съжаление "работните бележки" касаят и моята специалнст. Май си важат за висшето ни образование въобще :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #892 -: Декември 11, 2007, 17:13:43 pm »
Суров, пресен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #893 -: Декември 11, 2007, 18:31:40 pm »
Здравейте д-р Бърди,
тъй като НАН АР като че ли вече не се произвежда,с кое друго мляко е подходящо да го сменим?Бебето ми е на 6 месеца.
Ако има повишен мусколен тонус-това лекува ли се?
И един въпрос относно захранването:
много Ви моля да ми кажете дали правилно съм разбрала системата на захранването-самият принцип.
На 5 и половина педиатъра препоръча да започнем със сокче първата седмица,по лъжичка,2 и на татък увеличаване.
Следващата седмица каза да започна със зеленчуково пюре,4 лъжички-8-12 и т.н докато се замести обедното хранене.
Следващата седмица каза по същият начин плодово пюре 50 на 50 % с млякото.
По следващата плодово млечна безглутенова каша.
Моят въпрос е такъв.
Въвела съм досега сок ябълка,после пробвах круша,започнах с пюре морков,но се появиха пъпки и спрях за 4 дни и сокове и пюрета.Пъпките изчезнаха и реших да продължа с опитите.
Този път дадох домашно приготвен картоф,но тъй като не се получаваше добра консистенция,давах го само 2 дни,реших да продължа с картоф и карфиол на Хип.С мъничко АМ,детето започна.
Докъде трябва да стигна с пюрето от картоф и карфиол,колко дни още трябва да давам от него или трябва да стигне дозата 125 гр колкото е бурканчето.След колко дни да въведа следващият зеленчук?
Като вече съм въвела зеленчуковото,Успоредно с него ли да започна въвеждане на плодовото -следобед?
Като въведа плодовото,успоредно с него ли да въведа кашата или една седмица плодово-следващата седмица каша...като ги редувам?
Соковете да си вървят ли всекидневно?

Много Ви благодаря Smile
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #894 -: Декември 11, 2007, 18:54:53 pm »
Може да ползвате Хумана АР.
Моето мнение за храненето:

*по принцип плодовото пюре от домашно приготвени пресни плодове е първата храна. После зеленчуковото. Пак домашно приготвено. За картофчето може да ползвате мляко на детето и 1 ч.л. зехтин. Аз лично не давам сокчета до и около 12-13 м възраст. Не ги смятам за необходими.
*ако сте въвели вече успешно зеленчук би следвало да го обогатявате->>тиквичка, спанак,карфиол,броколи,сварена малко количество чушка, след което идват месо-пилешко,телешко,свинско. Не знам обаче Вие на бурканчета как да го направите това разнообразяване. Препоръчвам Ви да готвите в домашни условия. Количеството,което хапва е добро.
*зеленчук се дава в 12-13-14, плод в 16-17,18. Не се сменят местата им. Може да дадете сега круша с или без оризово брашно като второ външно хранене. Успоредно, но 10-15 дена след началото на първото външно хранене се въвежда и второто външно. Но не паралелно!

Препоръчвам Ви да не давате каши на прах като самостоятелно хранене, а да ги ползвате за да "подсладявате" плодовете в 16-17-18. Кашите пълнеят децата, сладки са и предизвикват нежелана зависимост.
За "попари" и реч не може да става до 11-12м възраст, особено преди да сте въвели фиде. Овесените ядки, царевицата,пчелен мед не са желателни изобщо до около годинката. Сирене и кисело мляко също, като сирене може да се дава след 10.5-11м възраст.

Гответе домашна храна.
За мускулният тонус бих желал повече подробности.
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 18:57:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #895 -: Декември 11, 2007, 20:16:38 pm »
Здравейте Бърди,
отново сме ние, този път с добри новини.Ставаше въпрос за едни сиво - зелени акита, ако си спомняте.Послушах Ви и оставих детето намира - никакви термометри за изхождане.Така 3 дни после едно зелено ако, един ден не ходи и ...сега вече ходи редовно сама  и най - важното за мен - акото е жълто.
И един въпрос - нормално ли е детето да не спи повече от 20 - 30 мин, два, три пъти през деня, като сутрин от около 7-8ч спи до 9 - 10.Сънят и вечер е доста неспокоен, буди се често, понякога с писък.Яде веднъж около 2 - 3 часа, ако е яла към 21-22, или в 4 - 4,30 ако е яла към 23-24ч.Доста се мята докато спи - маха с ръчички и понякога се обръща настрани и се извива назад. "Педиатрите ни казаха, че е неспокойна, защото вадила зъби? 
Благодаря Ви за търпението, с което ме изслушвате, за времето, което ни отделяте и най - вече за това, че Знаете и Можете.Благодаря Ви, че ви има! 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #896 -: Декември 11, 2007, 20:20:01 pm »
Чудесни новини. Може да има пак тук и там зелени изпражнения (ако изстива по време на баня,например). Не им обръщайте толкова внимание от само себе си и без нещо друго.

Другите неща са нормални за децата в тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #897 -: Декември 11, 2007, 20:52:30 pm »
Благодаря Ви,лека вечер и приятна почивка!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #898 -: Декември 11, 2007, 23:29:46 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Приятна и спокойна нощ Ви желая.
Моля дайте ми съвет по следните въпроси
1. От 6 дена се захранваме с пюре моркови, наобяд, преди АМ. Днес достигнахме ок 12 лъжички. От 2 - 3 дена наблюдавам акото - явяват се оранжеви участъци, ясно е че е от морковите, но защо така на участъци??? на места е жълто на места оранжево. Нормално ли е това?
2. Точно под очичките и излизат вече на 2 пъти някакави червени петинца, приличащи на пъпчици, минават от самосе бе си. Кожния при който ч водих заради оная екзема каза че било безобидно, на какво се дължи, не ми обясни :( Освен това я наблюдавам, че си търка доста често очичките /ако имат връзка двете неща/ от извстно време. Не само когато и се спи а през целия ден????
3. Възнамерявам да въведа картоф тези дни. Какво ще ме посаветвате, да го дам като смесено готово пюре на Хип - морков и картоф, да го направя отделно ли и ако го направя отделно как да процедирам. Ясное, че ще дам 1-2 лъжички от картофа, след това да давам ли вече достигнатото количество морков и после като 3то АМ или само АМ след картофа. Тук не мие много ясна картинката в захранването, като се започне да се въвежда втори, треи зеленчук, трябва ли да се дават и старите отделно, като смес с новия /но тогава пък стария трябва да е по голямо количество а новия съвсем малко/ или само новия и АМ, обяснете ми моля. Зехтин казвате, че може да се добавя в домашното пюре от картоф, за бебе на 5 мес и 1 седмица подходящо ли е???
А какво ще ми препоръчате като трети зеленчук?? Плодовете след около 2 седмици, т. е. 3 седмици след като съм започнала със зеленчуците мога ли да започна и кога към следобедното хранене с АМ или между двете хранения???
Затрупах Ви с въпроси, Безкрайно се радвам, че Ви има и Ви благодаря

П.П. Ако Ви се идва към Мюнхен, извора на бирата, сърдечно Ви каня :)

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #899 -: Декември 11, 2007, 23:34:18 pm »
Здравейте докторе, Кристина понеже е много спокойна и не плаче и аз при първото по-лошо /ако мога така да се изразая/ нейно настроение и се паникьосах. Това нейно неспокойство наблюдавам от два дни. И сега ще ви опиша, за да ми дадете съвет.
Първо мисля да не са зъби. Отделя доста слюнка, бърка си в устата и си чеше венеца. Леко е побелял, но незнам това дали изобщо е индикация и дали на мен не ми се струва побелял, а той да си е нормален.
Друго какво мисля:
Храненето ни е следното:
През 3,5-4 часа, пет пъти дневно по около 180 мл. средно. Първо хранене към 6-6.30, последно 21.30. През нощта си спи, не се буди за хранене, е разбира се понякога се пробужда, но си заспива пак след минутки спокойно. Това е режима ни от около месец и половина. Не се изхожда редовно, а когато се изхожда, изпражненията често са тъмнозелени и оформени, рядко кашести. Наблюдавам през деня понякога след ядене се напъва, сякаш ще се изхожда, ръмжи, свива се, като че я боли коремчето. Чудя се сега дали пък не трябва да увелича млякото малко, че тя от отдавна е с този режим, а все пак времето минава, детето расте и може да са се увеличили нуждите. Притеснявам се от друга страна пък да не би да преяжда? От два дни не спи много, а това за нея е нетипично.
Сега и за спането ще напиша, че се чудя какво става - значи вечер заспива в 22, сутрин се събужда в 6.00 за ядене, после в 6,45 пак заспива и спим до към 9.30. После спи от 12.30 до към 13.10, след това от 14.30 до 17.30 и пак има междинно спане от 19 до към 19,40 /аз като ви пиша, че е мече.../ - дали не спи много, но пък ако не спи се изнервя.....
Дайте съвет, премам засега и отговор - оставете детето на мира  :wink:, ама ми е малко напечено  :?

Тоя път не съм с точки, стана супер хаотично и дълго, дано да ме разберете...
Поздрави и благодарности.