0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #960 -: Декември 13, 2007, 13:01:32 pm »
Здравейте отново докторе!
Първо да кажа, че Рая си ака редовно, и няма слузести тъмни жилки.
Вероятно е било някакво моментно състояние, или пък от храна която ядох.

Сега питането ми е за Хемоглобина. Видях, че сте писали, че при
бебета 3-6 месеца е 95-115. Вчера правихме кръвна картина на Рая
и нейния е 94.3 и понеже там няма рефертни стойности за деца, Ви питам
нисък ли е, и какво се прави в случая? Възможно ли е от това което ям
аз/не обичам много месо, рядко ям/ да се повлияе изследването?
И другото е Тромбоцитите, резултата й е 536x10^9/L реф.с-ти 130-360.
Доста завишени ми се виждат, моля Ви за мнение.

Много благодаря и хубав ден!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #961 -: Декември 13, 2007, 13:03:53 pm »
Добър вечер и от мен, д-р Бърди!

Обръщам се към вас за съвет. Досега сме изцяло на кърма. Тази вечер нещо ме накара да проверя колко изяжда Алекс и от двете гърди едвам събрах 70 мл. кърма. Тя го изпи на един дъх и реших да размразя, за да й додам още около 50 мл. Детето категорично отказа да яде от замразената кърма. И като я поставих отново на гърдата, сука около 5 минутки, но не интензивно, а поскоро вяло и заспа.
Кърмата е отпреди 2 месеца. Как да "убедя" детето да прояде от замразената кърма? Има ли някакви специални техники за размразяване? Кърмата миришеше странно, но нашия педиатър каза, че това е нормално и че бебетата си я ядат. Е да, ама моето детенце не я ще. Иска ми се да опитам всичко преди да почна да дохранвам с АМ.
Никога не съм препоръчвал или работил със замразена кърма. Това са неща за обстановка на войни,бедствия,катастрофи.

Колко хранения дневно имате?
Иначе за състоянието на детето от значение е наддаването и динамиката му.
Бяхме стигнали до 6 хранения на ден и нощно време издържаше 6, 7, 8 часа без храна, но тази нощ се будеше пак на 3 часа. Роди се 2.600 кг., на 1 месец - 3.500 кг., на 2 месеца - 4.370 кг. До преди няколко дни обаче нямахме проблеми с кърмата, но напоследък забелязвам че вече дори и нощно време не ми се пълнят гърдите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #962 -: Декември 13, 2007, 13:05:52 pm »
@Nadyn

Хм... данни за инфекция някъде?
За Хб ще са нужни по-подробни изследвания + желязо+феритин+желязо-свързващ капацитет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #963 -: Декември 13, 2007, 13:08:02 pm »
Докторе, ами идея си нямам :(
Какви данни по-точно трябва да се наблюдават?
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #964 -: Декември 13, 2007, 14:17:41 pm »
Здравейте д-р Бърди,
много Ви моля да ми препоръчате много добро адаптирано мляко за бебе на 6 месеца.
Досега е бил на НАН АР,защото в началото имаше дълга жълтеница и е гладувал защото ми е била оскъдна кърмата.Имал е 2-3 пъти на повръщане,и то преди да се излекува от жълтеница.но това не е което съм чела,че бебета повръщат до 5-6 месец.При нас не го е имало,такова повръщане като фонтан.Но доста често като се нахрани,му изтича малко от устата.
Какво бихте ми препоръчали,някакво "нормално" мляко??

Много благодаря :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #965 -: Декември 13, 2007, 14:52:39 pm »
Здравейте д-р Бърди,
много Ви моля да ми препоръчате много добро адаптирано мляко за бебе на 6 месеца.
Досега е бил на НАН АР,защото в началото имаше дълга жълтеница и е гладувал защото ми е била оскъдна кърмата.Имал е 2-3 пъти на повръщане,и то преди да се излекува от жълтеница.но това не е което съм чела,че бебета повръщат до 5-6 месец.При нас не го е имало,такова повръщане като фонтан.Но доста често като се нахрани,му изтича малко от устата.
Какво бихте ми препоръчали,някакво "нормално" мляко??

Много благодаря :)
Хумана 2.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #966 -: Декември 13, 2007, 14:53:59 pm »
Докторе, ами идея си нямам :(
Какви данни по-точно трябва да се наблюдават?

Обсъдете с педиатъра да се потърсят огнища на инфекции... ушички, посявка на урина.
СУЕ е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #967 -: Декември 13, 2007, 15:39:37 pm »
Докторе, ами идея си нямам :(
Какви данни по-точно трябва да се наблюдават?

Обсъдете с педиатъра да се потърсят огнища на инфекции... ушички, посявка на урина.
СУЕ е?

2 mm/h
Докторе, левкоцитите са й в норма 4.48x10^9/L - 3.5-10.5,
показател за инфекция ли са те по принцип?
В понеделник сме при педиатъра, но аз такива неща изчетох за
високи Тромбоцити, че ми стана зле. За това се обръщам към Вас,
много се притесних. Благодаря Ви, че Ви има!
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 15:50:08 pm от Nadyn »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #968 -: Декември 13, 2007, 15:54:03 pm »
Най-често завишените тромбоцити са белег на налична инфекция, или прекарана такава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #969 -: Декември 13, 2007, 16:00:55 pm »
Най-често завишените тромбоцити са белег на налична инфекция, или прекарана такава.

Това включва ли Стафилококовата инфекция? Тя мина лечение с Бактробан
/преди една седмица/ и контролната посявка беше чиста.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #970 -: Декември 13, 2007, 16:07:14 pm »
...Бяхме стигнали до 6 хранения на ден и нощно време издържаше 6, 7, 8 часа без храна, но тази нощ се будеше пак на 3 часа. Роди се 2.600 кг., на 1 месец - 3.500 кг., на 2 месеца - 4.370 кг. До преди няколко дни обаче нямахме проблеми с кърмата, но напоследък забелязвам че вече дори и нощно време не ми се пълнят гърдите.
Ще си позволя да се намеся. Първо това че си изцедила 70 гр не е показателно, колко кърма всъщност изпива бебето сучейки. Никоя помпа или ръка не може да изцеди толкова колкото бебето. Аз никога не съм изцеждала повече от 40 гр от гърда, а все още основното ядене на 8 месечното ми дете е кърма.
По въпроса с пълненето на гърдите през нощта, това се влияе от кърменето на бебето. Ако то намали/премахне храненията през нощта, започва да се произвежда по-малко кърма в тези часове и съответно не се чувства препълване.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #971 -: Декември 13, 2007, 16:35:05 pm »
Васи, дано да си права. Благодаря, че се включи. Алекс едва от една седмица спи повече от 4 часа нощем, така че едва ли толкова бързо се е регулирала кърмата. Това, което ме накара да проверя колко яде е, че последните дни огладняваше по-бързо от обикновено на 2 часа и ядеше доста кратко.
Ще изчакам и мнението на д-р Бърди все пак.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #972 -: Декември 13, 2007, 17:21:56 pm »
Здравейте д-р Бьрди,можете ли да ми кажете какво коли4ество мляко трябва да изяжда 3 месе4но бебе.Синьт ми се роди доста голям 4.200кг. и 1 и 2 месец имаше по голям апетит отколкото сега.Не си е увели4ил млякото изяжда макс.100 гр.и то когато спи,ако е буден яде по малко 80-60 гр.На какво се дьлжи това? Сутрин особедно прави по големи интервали м/у храненията около4 4аса.Сьбират му се 6 хранения на денонощие.На последната консултация беше ка4ил 500гр,това добре ли е за неговата вьзраст?
Благодаря Ви.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #973 -: Декември 13, 2007, 17:36:25 pm »
Докторе, мога ли от сега да слагам Цветомир да спи в отделна стая от нас? Подозирм, че именно моето присъствие през нощта му пречи да спи, опитва се да си играем, но на мен ми се спи, не му обръщам много внимание и двамата сме изнервени до крайност. През деня той спи, а аз скучая...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #974 -: Декември 13, 2007, 18:24:21 pm »
Васи, дано да си права. Благодаря, че се включи. Алекс едва от една седмица спи повече от 4 часа нощем, така че едва ли толкова бързо се е регулирала кърмата. Това, което ме накара да проверя колко яде е, че последните дни огладняваше по-бързо от обикновено на 2 часа и ядеше доста кратко.
Ще изчакам и мнението на д-р Бърди все пак.
Много трудно пиша във форума днес - зареждам по 3-4-5 пъти и не съм сигурен дали ще се запише текста. Много често го и губя и пиша пак.

Ще отговоря довечера ако се стабилизира форума технически... не знам .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #975 -: Декември 13, 2007, 18:44:09 pm »
Здравейте доктор Бърди,
захраних моето бебе с пюре от картоф и карфиол на Хип.
Днес изяде цяло бурканче с лъжица.
Но докато стигнем до това количество,знаете как става.4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н.докато днес не дадох изобщо АМ.
Та,утре ще давам,картоф+нещо друго...не съм решила още какво ще е.
НО...пак ли трябва да почвам първо 4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н,докато изчезне млякото....то по този начин всичко се обезсмисля с днешният успех :crazyeyes: с премахване на млякото.

Благодаря
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #976 -: Декември 13, 2007, 20:08:44 pm »
Здравейте д-р Бърди
ето снимка
http://vbh.home.megalan.bg/files/Dilian_pap.JPG
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 20:16:51 pm от dilian »
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #977 -: Декември 13, 2007, 22:28:29 pm »
dilian може и да не сам права ,но това ми прили4а на бебе6ко акне и ние имахме малко около 1-2 седмица наи-ве4е не трябва да се стискат пап4иците и да се мажат с крем  ,за6тото кожата на бебета парвите месеци е без това мазна .На6ата педиатарка ни изписа камфоров спирт 10%(za bebeta специално направен) незнам дали от него минаха или  просто детето се из4исти от само себе си (таи като бебета полу4ават хормоните на маиката през плацента),а внимаваи и каква козметика ползва6 (на мене вав болницата ми казваха наи -добре да не ползвам ни6то до 1-2 месеца),но аз като се прибрах в ка6ти я капах с мустела и после с невеа беби и детето не ги понесе
но моите предположения незна4ат ни6то ,нека д-р Birdie да каже ,благодарения на него купих хубава козметика (на която не правят голяма реклама),а се уляха да рекламират тая мустела  :x
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #978 -: Декември 13, 2007, 23:05:45 pm »
Докторе здравейте.
Вчера вечер преди лягане прибегнах до термометърче за изхождането/невярвах, че ще го направя и се чувствам ужасно.../ Кристина не беше се изхождала от предния ден и се свиваше и ръмжеше. Изходи пак тъмнозелено, оформено, нормално количество, като че можеше още, но аз се отказах. Заспа спокойно след това. Нямам никакво желание повече да ползвам това нещо по този начин. Меренето на температура е съвсем друго нещо!!! От снощи тя пак не се е изхождала. Заспа ужасно трудно преди малко, с рев и гърчене. Запек или не, аз не искам това нещо. Моля, препоръчайте някакво мляко, по-подходящо, защото съм на крачка на своя глава да сменя млякото по препоръка на "тоя и оня" /може и неособено компетентен...../ Защо? - Защото от както сме на АМ имаме тези проблеми, количеството, което хапва детето е добро, предлагам след оригване, не ограничавам. Млякото, което пие в момента е НАН1 /обикновено/.
Поздрави.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #979 -: Декември 13, 2007, 23:13:42 pm »
Най-често завишените тромбоцити са белег на налична инфекция, или прекарана такава.

Това включва ли Стафилококовата инфекция? Тя мина лечение с Бактробан
/преди една седмица/ и контролната посявка беше чиста.

Не толкова... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.