0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #520 -: Ноември 27, 2007, 11:19:15 am »
Пак ще посъветвам да изваждате малко кърма преди началото на кърменето.
Да внимавате за дълбоко поставяне на гърдата в устата да детето (намалява се поглъщането на въздух при кърмене).
10мл достатъчни ли са?
Много ми е трудно цеденето :? Отивам да си купя друга помпа
Значи правя това и следим, така ли?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #521 -: Ноември 27, 2007, 11:24:36 am »
Да,достатъчно е. Не за дълго ще е това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #522 -: Ноември 27, 2007, 11:35:20 am »
Цитат
Няма голяма разлика между двете,такава че да предизвика проблем от нашето естество. Може би сте хапнали ядки-фъстъци,бадеми, или шоколад? те също веднага причиняват нишки кръв в изпражненията.
Шоколад.
Купих Аптамил Конфорт 1 /нямаше чист Аптамил/ в аптеката. Него може ли? Във всеки случай Фризопеп няма да дам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #523 -: Ноември 27, 2007, 11:51:59 am »
Това е специално мляко за деца с проблеми в храносмилането. Но не е Фризопеп, разбира се.
Може да го дадете, макар че от обикновен Аптамил 1 имаме нужда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #524 -: Ноември 27, 2007, 11:52:24 am »
"Междувременно неонатоложката беше измила и увила малкия човек и го беше показала на баща му. Докато дремех на операционната ми го донесе пак, да се уверя, че номерчетата на неговата и моята ръка са еднакви.
Приключиха с шиенето за около половин час и ме заведоха в реанимация. Няколко системи, пясък на корема, половин час тракане на зъбите, а после голям студ. Лигнин и найлон бяха постлали под мен, защото не можех да ставам.Час и половина по-късно започнах да си размърдвам палците на краката и ми беше много забавно как мисля, че мърдам целия крак, а всъщност не е така.И след толкова дългото чакане за сън най-накрая заспах. Сладко и блажено. Поисках си обезболяващо вечерта и пак заспах. Естествено на следващата сутрин първото ставане те кара да си мислиш, че си покорил сериозен връх. Бях леко замаяна дали от упойката или от почти 24-часовото обездвижване, но радостта от измитите зъби в този момент е огромна! какво да кажем за половината филийка хляб с парче сирене! Ами беше толкова вкусно!
Любезна санитарка дойде и ми взе сака, за да го занесе в стаята, където щяха да ме местят. И в момента, в който казах, че имам запазена ВИП стая сякаш се спуснаха черни завеси! "Ами тогава ходи си я намери стаята, ти луда ли си да даваш допълнително пари?! И ако обичаш не сядай на тези чаршафи!" Ама къде да попитам за тази вип стая? Отговор не получих. Така сама, клатушкайки се от крак на крак и със сак в ръцете трябваше да остана един час права и самичка в коридора докато издирвам начин да се настаня в стаята си. Предимството на ВИП стаята е 1. тоалетната и 2. редовните посетители. Нямах намерение да се лишавам от това!
Е, настаних се и зачаках да ми донесат бебнцето Междувременно се качи и таткото, и бабите и, и, и....
Емоцията в този ден те кара да се замислиш за болката само когато ставаш от леглото. Виж, през нощта започнах сериозно да се замислям дали следващото раждане да не е нормално Но всичките ми колебания и болежки отлетяха на следващия ден. "


Пътешествие в непознати територии... . Поетично, интелектуално и същевременно-човешко, без да е прекалено.
Грък такива неща не може да напише. Никога.
Ах, Бърди :D Пак погали моето самочувствие :wink:
Благодаря :D

Между другото вчера намазах отново с фусикорта. Обаче сутринта детенце се събуди вярно с гладки бузи /грапавото тотално изчезна/, но отново доста зачервени. Изглеждат така, както бяха първите два дни преди кожата да загрубее - сякаш са се спукали капилярчета. А вчера си бяха с нормален цвят. Така ли трябва да стане от лечението? И да очаквам ли, че с изчезването на именно тази червенина сме вече ОК?


*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #525 -: Ноември 27, 2007, 11:55:15 am »
Разбрах, ще го направя и ще докладвам  :wink:

Между другото Боян е много спокойно бебе - яде, спи, плаче само ако съм се забавила с яденето. Сам се буди на 3 часа, от време на време иска по-често да яде на час и половина, два, но минава за едни, два дена. Няма колики. С по-често оригване спря да повръща толкова често, даже вече почти не се случва. Аз за това си бях спокойна :?

Благодаря, за отделеното време!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #526 -: Ноември 27, 2007, 11:59:38 am »
Сега се сетих нещо друго, дори да няма връзка аз да си кажа
От два дни има много ситни червени пъпчици по бузките и челцето, като по-изразени са на страната, на която той спи. Почиствам лицето с физиологичен разтвор или преварена вода. Ту затихват, ту се появяват. Някои от тях имат леки бели връхчета.

И последно, как можах да забравя.
Благодаря, че ме успокоихте за очичките :D
Дясното изобщо не тече, а лявото много, много рядко  :D
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #527 -: Ноември 27, 2007, 12:00:18 pm »
Докторе пак ааааз, вече полудявам ли кво ли незнам, обаче от две нощи дете хърка постоянно, все едно й ври нослето. Това предимно през нощта и сутринта, през деня няма. Обаче през деня слагам често физ. разтвор и ползвам аспиратора. Мислех да взема да й сложа някакви капки за нос. Предния път нашата педиатърка й изписа Виброцил! Моля посъветвайте ме, защото сутрин се храни неспокойно и днес повърна доста обилно. :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #528 -: Ноември 27, 2007, 12:04:46 pm »
Цитат
Това е специално мляко за деца с проблеми в храносмилането. Но не е Фризопеп, разбира се.
Може да го дадете, макар че от обикновен Аптамил 1 имаме нужда.
Докторе, ще дам него, защото сега тук в БГ вече няма стария Аптамил 1, а някакъв нов, който е от 0 до 6 месеца и вече се омешах с тези Аптамили.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #529 -: Ноември 27, 2007, 12:23:34 pm »
"Междувременно неонатоложката беше измила и увила малкия човек и го беше показала на баща му. Докато дремех на операционната ми го донесе пак, да се уверя, че номерчетата на неговата и моята ръка са еднакви.
Приключиха с шиенето за около половин час и ме заведоха в реанимация. Няколко системи, пясък на корема, половин час тракане на зъбите, а после голям студ. Лигнин и найлон бяха постлали под мен, защото не можех да ставам.Час и половина по-късно започнах да си размърдвам палците на краката и ми беше много забавно как мисля, че мърдам целия крак, а всъщност не е така.И след толкова дългото чакане за сън най-накрая заспах. Сладко и блажено. Поисках си обезболяващо вечерта и пак заспах. Естествено на следващата сутрин първото ставане те кара да си мислиш, че си покорил сериозен връх. Бях леко замаяна дали от упойката или от почти 24-часовото обездвижване, но радостта от измитите зъби в този момент е огромна! какво да кажем за половината филийка хляб с парче сирене! Ами беше толкова вкусно!
Любезна санитарка дойде и ми взе сака, за да го занесе в стаята, където щяха да ме местят. И в момента, в който казах, че имам запазена ВИП стая сякаш се спуснаха черни завеси! "Ами тогава ходи си я намери стаята, ти луда ли си да даваш допълнително пари?! И ако обичаш не сядай на тези чаршафи!" Ама къде да попитам за тази вип стая? Отговор не получих. Така сама, клатушкайки се от крак на крак и със сак в ръцете трябваше да остана един час права и самичка в коридора докато издирвам начин да се настаня в стаята си. Предимството на ВИП стаята е 1. тоалетната и 2. редовните посетители. Нямах намерение да се лишавам от това!
Е, настаних се и зачаках да ми донесат бебнцето Междувременно се качи и таткото, и бабите и, и, и....
Емоцията в този ден те кара да се замислиш за болката само когато ставаш от леглото. Виж, през нощта започнах сериозно да се замислям дали следващото раждане да не е нормално Но всичките ми колебания и болежки отлетяха на следващия ден. "


Пътешествие в непознати територии... . Поетично, интелектуално и същевременно-човешко, без да е прекалено.
Грък такива неща не може да напише. Никога.
Ах, Бърди :D Пак погали моето самочувствие :wink:
Благодаря :D

Между другото вчера намазах отново с фусикорта. Обаче сутринта детенце се събуди вярно с гладки бузи /грапавото тотално изчезна/, но отново доста зачервени. Изглеждат така, както бяха първите два дни преди кожата да загрубее - сякаш са се спукали капилярчета. А вчера си бяха с нормален цвят. Така ли трябва да стане от лечението? И да очаквам ли, че с изчезването на именно тази червенина сме вече ОК?
Ще спрем вече с кремчето.
Ползвайте само А-Дерма с Омега киселини. И нищо друго за лицето.
Ще мине известно време докато напълно се нормализира цвета на това място.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #530 -: Ноември 27, 2007, 12:27:39 pm »
Сега се сетих нещо друго, дори да няма връзка аз да си кажа
От два дни има много ситни червени пъпчици по бузките и челцето, като по-изразени са на страната, на която той спи. Почиствам лицето с физиологичен разтвор или преварена вода. Ту затихват, ту се появяват. Някои от тях имат леки бели връхчета.

И последно, как можах да забравя.
Благодаря, че ме успокоихте за очичките :D
Дясното изобщо не тече, а лявото много, много рядко  :D
Щом детето е спокойно-не правете нищо повече, освен тези прости неща около кърменето. Понякога,когато кърмата съдържа лактоза в по-големи количества, от това, което детето може да усвоява, може да има такива пенести изпражнения.

НЕ ДАВАЙТЕ Ентерол и подобни нему "илачи".
За кожните неща-може да вземете "А-Дерма с Омега киселини"-хидратантен крем и да намажете проблемните места. Не претопляйте.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #531 -: Ноември 27, 2007, 12:29:30 pm »
Докторе пак ааааз, вече полудявам ли кво ли незнам, обаче от две нощи дете хърка постоянно, все едно й ври нослето. Това предимно през нощта и сутринта, през деня няма. Обаче през деня слагам често физ. разтвор и ползвам аспиратора. Мислех да взема да й сложа някакви капки за нос. Предния път нашата педиатърка й изписа Виброцил! Моля посъветвайте ме, защото сутрин се храни неспокойно и днес повърна доста обилно. :?
Може да ползвате "Олинт" 0.05%.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #532 -: Ноември 27, 2007, 12:34:30 pm »
Докторе пак ааааз, вече полудявам ли кво ли незнам, обаче от две нощи дете хърка постоянно, все едно й ври нослето. Това предимно през нощта и сутринта, през деня няма. Обаче през деня слагам често физ. разтвор и ползвам аспиратора. Мислех да взема да й сложа някакви капки за нос. Предния път нашата педиатърка й изписа Виброцил! Моля посъветвайте ме, защото сутрин се храни неспокойно и днес повърна доста обилно. :?
Може да ползвате "Олинт" 0.05%.
Възможно ли е от запушеното носле, да повръща вече 2-ри път на струя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #533 -: Ноември 27, 2007, 12:47:21 pm »
Да,възможно е...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #534 -: Ноември 27, 2007, 12:47:57 pm »
Здравейте Д-р Birdie,
имам притеснения относно наддаването на моето бебе напоследък и бих искала да се консултирам с Вас. Сина ми е на 10 месеца. До 6ти месец наддаваше много добре (дори повечеко - само от кърма), след 6ти месец започнахме захранване и от тогава килограмите варират така:
6м - 8.440
7м - 8.440
8м - 8.520
9м - 8.840
10м -8.760
Педиатъра ни не е обезпокоен, но прегледа при нея е на бърз ход и тя сверява само с цифрите от предния месец.  :?
Храненията ни са - 5-6ч. кърма; 10ч. сиренце и малко каша (колкото да не е само натурално сирене)+ кърма; 1.30-2ч. зеленчуково пюре с 1/2 жълтък -190 - 200гр.(или месно пюре); 17.30-18ч. каша с плод -180гр +малко кърма; 9.30-10ч. кърма
Отказва да пие вода и периатъра ни с прищипване на кожата около корема прецени, че не приема достатъчно течности. Забелязвам, че памперсите не са много обилно напишкани (предимно преди обяд). Препоръките,която получихме са да не кърмя в 10ч, а да давам само попара; да давам 30гр супа и 150гр. пюре на обяд; и да давам сокове. Вие какво ще ме посъветвате? Извинявайте за дългия пост, не можах да се изкажа наакратко  :oops:
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #535 -: Ноември 27, 2007, 12:48:24 pm »
"А-Дерма с Омега киселини" търсих и предния път, когато ми я препоръчахте и не можах да намеря.
Намерих А-Дерма, но без Омега киселини, разгледах книжка с продуктите, на А-дерма, които се предлагат тук и там също нямаше такава с Омега киселини.

Като стана дума да попитам и за това
Вие препоръчвате да не се използват лосиони и други мазила за тяло за бебето.
Това означава ли, че като го изкъпя освен да го подсуша и да сложа бариерен крем, друго не е нужно да правя? Трябва ли да мажа гънките на вратлето, зад ушичките и т.н.
Имам хидратиращ лосион за тяло на Мустела и олио за деликатна кожа на Себа мед и двете били хипоалергенни. Аз от време на време го мажа с лосиона на Мустела, да преустановя ли?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #536 -: Ноември 27, 2007, 15:34:14 pm »
"...И я молюсь не о себе одной,
А обо всех, кто там стоял со мною,
И в лютый холод, и в июльский зной,
Под красною ослепшею стеною."

"...Семнадцать месяцев кричу,
Зову тебя домой.
Кидалась в ноги палачу —
Ты сын и ужас мой.
Все перепуталось навек,
И мне не разобрать
Теперь, кто зверь, кто человек,
И долго ль казни ждать.
И только пышные цветы,
И звон кадильный, и следы
Куда-то в никуда.
И прямо мне в глаза глядит
И скорой гибелью грозит."

(А.Ахматова-Реквием) (написано в очакване на свиждане в затвора с репресирания и син).
Останаха ли Българи, които знаят Руски? ;) гледам все субтитри за руски филми търсят ;).

Ще отговоря довечера на всички.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #537 -: Ноември 27, 2007, 15:43:30 pm »
Ну, все еще остались  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #538 -: Ноември 27, 2007, 22:21:21 pm »
"...И я молюсь не о себе одной,
А обо всех, кто там стоял со мною,

Останаха ли Българи, които знаят Руски? ;) гледам все субтитри за руски филми търсят ;).


Много хубав цитат :lol: И както винаги право в целта. Страхотен език и прекрасна поезия! Имам невероятни спомени от ученето на руски език. Да не говорим за поезията му. За жалост толкова малко хора учат сега и ето резултата - търсим субтитри за руски филми :?
Благодаря ви за настроението!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #539 -: Ноември 27, 2007, 22:36:20 pm »
Здравейте Д-р Birdie,
имам притеснения относно наддаването на моето бебе напоследък и бих искала да се консултирам с Вас. Сина ми е на 10 месеца. До 6ти месец наддаваше много добре (дори повечеко - само от кърма), след 6ти месец започнахме захранване и от тогава килограмите варират така:
6м - 8.440
7м - 8.440
8м - 8.520
9м - 8.840
10м -8.760
Педиатъра ни не е обезпокоен, но прегледа при нея е на бърз ход и тя сверява само с цифрите от предния месец.  :?
Храненията ни са - 5-6ч. кърма; 10ч. сиренце и малко каша (колкото да не е само натурално сирене)+ кърма; 1.30-2ч. зеленчуково пюре с 1/2 жълтък -190 - 200гр.(или месно пюре); 17.30-18ч. каша с плод -180гр +малко кърма; 9.30-10ч. кърма
Отказва да пие вода и периатъра ни с прищипване на кожата около корема прецени, че не приема достатъчно течности. Забелязвам, че памперсите не са много обилно напишкани (предимно преди обяд). Препоръките,която получихме са да не кърмя в 10ч, а да давам само попара; да давам 30гр супа и 150гр. пюре на обяд; и да давам сокове. Вие какво ще ме посъветвате? Извинявайте за дългия пост, не можах да се изкажа наакратко  :oops:
Цифрите са добри.
За никакви попари и реч.
Кърмете колкото можете повече, вмествайки кърмене в 10 сутрин.
Соковете са излишни.
От 22 до 06 Ви се "губи" хранене. Може леко да изместите 22 към 23-23.30 (ако детето иска).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.