0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #420 -: Ноември 23, 2007, 16:33:50 pm »
Доктор Бърди да разбирам ли,че и опалесцения може да се установи при недпбро измиване,без проблеми в бъбреците?А левкоцитите според вас добре ли са?И миналия път бяха 11,8,сега са 12,5 при норма до 11.Много ви благодаря за експресния отговор.Успокоихте ме
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #421 -: Ноември 23, 2007, 17:37:17 pm »
Здравейте Бърди,
при нас развитието на ситуацията е следното:Вредихме се днес при педиатър, който установи,че нямеме проблем с гърлото и ушите, с коремчето всичко е наред, но предвид трудното изхождане препоръча да сменим АМ С аПТАМИЛ кОМФОРТ.
По същественото - установи начална форма на рахит.Задната фонтанела е като да натиснеш топче за пинг-понг/каза точно как се казва но не запомних/ :?
Изписа 3 капки Вигантол за 10 дни след тях калциев глюконат по 2мл докато ни свършат двете ампулки, като продължаваме и вит д.
Какво мислите?
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #422 -: Ноември 23, 2007, 17:47:14 pm »
Докторе, емнала ме е тука едната баба: "Ще го умориш това дете без вода!". Моля Ви дайте едно рамо - прословутата водичка от кога? От първото захранване или?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #423 -: Ноември 23, 2007, 19:21:45 pm »
Доктор Бърди да разбирам ли,че и опалесценция може да се установи при недобро измиване,без проблеми в бъбреците?А левкоцитите според вас добре ли са?И миналия път бяха 11,8,сега са 12,5 при норма до 11.Много ви благодаря за експресния отговор.Успокоихте ме
Да, разбира се-от секрети външни.
12.5 е горна граница за възрастта, а не 11.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #424 -: Ноември 23, 2007, 19:25:17 pm »
Здравейте Бърди,
при нас развитието на ситуацията е следното:Вредихме се днес при педиатър, който установи,че нямеме проблем с гърлото и ушите, с коремчето всичко е наред, но предвид трудното изхождане препоръча да сменим АМ С аПТАМИЛ кОМФОРТ.
По същественото - установи начална форма на рахит.Задната фонтанела е като да натиснеш топче за пинг-понг/каза точно как се казва но не запомних/ :?
Изписа 3 капки Вигантол за 10 дни след тях калциев глюконат по 2мл докато ни свършат двете ампулки, като продължаваме и вит д.
Какво мислите?
Истинският запек при бебета до 6 м е много рядко нещо и почти винаги се дължи на малко количество изпивано АМ/кърма. Или недостатъчно предлагане. Именно в тези случаи глада се кръщава "колики". Увеличете млякото на детето като първа стъпка.

С диагнозата "рахит" в Бг се злоупотребява извънредно. Мекостта на черепните кости в областта на шевовете (отзад, там,където натискат) е ФИЗИОЛОГИЧНО явление и не е белег на рахит. Ако имате съмнение за рахит-направете съответните кръвни изследвания. Ако детето е на АМ приема нужните количества Вит Д.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #425 -: Ноември 23, 2007, 19:26:31 pm »
Докторе, емнала ме е тука едната баба: "Ще го умориш това дете без вода!". Моля Ви дайте едно рамо - прословутата водичка от кога? От първото захранване или?
След като се започне захранване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #426 -: Ноември 23, 2007, 19:40:06 pm »
Здравейте Бърди :)

От раждането всеки ден заголваме пишлето на 8-месечният ни син. Напоследък кожата на пишлето отвън /а не главата/ е доста зачервена /червенината е като на по-големи пъпки/, но не го боли. Дори като издърпвам леко надолу пак от кожичката от външната страна потича малко кръв. Педиатърката без да го види ми каза да го мажа с Имазол 2 пъти дневно.
Възможно ли е да има друг проблем или това е вследствие заголването. /В последните 10 дни не го заголвам - дала съм му почивка/

Мерси в аванс :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #427 -: Ноември 23, 2007, 19:44:45 pm »
По принцип трябва НЕЗАБАВНО да спрете с тези неща.
Проблемите са предизвикани от ненужните Ви манипулации.
Може да ползвате локално "Бактробан".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #428 -: Ноември 23, 2007, 20:59:37 pm »
мерси Бърди  :)
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #429 -: Ноември 23, 2007, 22:24:21 pm »
Здравейте Бърди,
при нас развитието на ситуацията е следното:Вредихме се днес при педиатър, който установи,че нямеме проблем с гърлото и ушите, с коремчето всичко е наред, но предвид трудното изхождане препоръча да сменим АМ С аПТАМИЛ кОМФОРТ.
По същественото - установи начална форма на рахит.Задната фонтанела е като да натиснеш топче за пинг-понг/каза точно как се казва но не запомних/ :?
Изписа 3 капки Вигантол за 10 дни след тях калциев глюконат по 2мл докато ни свършат двете ампулки, като продължаваме и вит д.
Какво мислите?
Истинският запек при бебета до 6 м е много рядко нещо и почти винаги се дължи на малко количество изпивано АМ/кърма. Или недостатъчно предлагане. Именно в тези случаи глада се кръщава "колики". Увеличете млякото на детето като първа стъпка.

С диагнозата "рахит" в Бг се злоупотребява извънредно. Мекостта на черепните кости в областта на шевовете (отзад, там,където натискат) е ФИЗИОЛОГИЧНО явление и не е белег на рахит. Ако имате съмнение за рахит-направете съответните кръвни изследвания. Ако детето е на АМ приема нужните количества Вит Д.
Ако съм разбрала правилно, правя необходимите изследвания и в зависимост от резултата давам или не вит. д и калции или не?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #430 -: Ноември 23, 2007, 22:27:21 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #431 -: Ноември 23, 2007, 22:38:35 pm »
Добър вечер, докторе!
Втора вечер подред дъщеря ми повръща след кърмене. И преди ни се е случвало и сме взели всички мерки както ни посъветвахте и повръщанията доста намаляха.
Това, което ме притесни в случая е, че в повърнатото днес имаше нещо като безцветна храчка. На какво може да се дължи това?
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #432 -: Ноември 23, 2007, 22:39:50 pm »
Благодаря, приятна почивка!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #433 -: Ноември 23, 2007, 22:45:38 pm »
Добър вечер, докторе!
Втора вечер подред дъщеря ми повръща след кърмене. И преди ни се е случвало и сме взели всички мерки както ни посъветвахте и повръщанията доста намаляха.
Това, което ме притесни в случая е, че в повърнатото днес имаше нещо като безцветна храчка. На какво може да се дължи това?
Пресечено мляко е... имаше ли жилки с друг цвят вътре?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #434 -: Ноември 23, 2007, 22:53:35 pm »
Не, просто някакъв безцветен жилав секрет.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #435 -: Ноември 23, 2007, 22:58:41 pm »
Пресечено мляко е...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #436 -: Ноември 23, 2007, 23:03:59 pm »
Пресечено мляко е...
Благодаря, успокоихте ме.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #437 -: Ноември 25, 2007, 13:51:57 pm »
Докторе, нямаме късмет с Цецича и това е. Тамън се научихме да се храним на 4 часа и кърмата започна да ми намалява :(. За сега мисля да пия чай за лактация и да го оставям повече на гърдата (това вече го правим де), а той съвсем спря да повръща, пази си кърмицата :wink:. Друго мога ли да направя? Кога започва да се дава АМ? Въобще не искам...но все по-често пищим от глад. :(
Иначе хубавата новина е, че от 4 дни очичките не са гурелясвали!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #438 -: Ноември 25, 2007, 14:13:36 pm »
Решението за даване на добавка зависи от наддаването и от това дали детето след кърмене е спокойно и издържа характерните за него интервали.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #439 -: Ноември 25, 2007, 14:53:08 pm »
 Утре сме на контролно мерене, не знам какво ще покаже, защото проблемът е от 1-2 дни. Предполагам, че и нощните купони са били свързани с постепенно намаляваща кърма. При последното ядене явно кърмата съвсем я няма. Снощи например в 12 сука активно - 41 минути, но не чувах да преглъща ритмично, както при другите яденета, позабавлява се към час и половина и нададе сирена, че е гладен. В 1.30 пак сука активно към 20мин. и явно доволен заспа най-сетне. До сега винаги е сукал 8-12мин на ядене и се е отдръпвал сам. Сега и през дневните яденета сучем 18-20мин, като тази сутрин надхвърлихме 40...
 Този път е сигурно, че кърмата намалява, защото чувствам гърдите си по-леки и не лея кърма през нощта в леглото както до сега :(.
« Последна редакция: Ноември 25, 2007, 15:04:28 pm от Lan »