0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #320 -: Ноември 21, 2007, 11:11:37 am »
birdie здравейте!имам въпрос !след навършване на 6 месечна възраст дали дете може да се разболее от хидроцефалия?обясних  в предните си постове че е с разширени стомахчета*мозъчни* и всичко беше наред но сега на последния ехограф забелязаха че са се разширили още малко.обясниха ми че щом до 4 месечна възраст няма проблем с главичката значи сега *вече е 7 месеца*е изключено да има нещо въпреки че са се разширили още малко стомахчетата  искам да знам вие какво мислите?да уточня пак че през август са били 30 мм а сега са 37 мм    благодаря и всичко добро докторе
Обиколката на главата е?
Всичко зависи от това, коя е нормата за възрастта на тези размери (30-37мм).
              докторе мерих му главичката 40 см какво мислите    малкият е на 7 месеца       благодаря
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #321 -: Ноември 21, 2007, 11:47:23 am »
Забравих да напиша, че АБ го продължаваме заради удължено издишване като си поеме по-дълбоко въздух.
По принцип всеки антибиотик е сам за себе си. При положение че първия не е бил резултатен, какъв смисъл има той да се "брои" в продължителността на схемата?
Друг е въпроса,че Азатрил е с по-особена схема.
Би трябвало по антибиограма от изолираното да изберете антибиотика.
Аз нямам достъп до изследванията,но доколкото ми беше обяснено стрептокока е силно резистентен и е чувствителен само на гентамицин. Азатрила едва ли не го изписват за да предотвратят евентуално някакво усложнение за 3 дни, а днес казаха за 5. Взеха и контролна посявка от гърлото за да видят дали нещо не се е променило от Азатрила. Много е лошо и неприятно да виждаш чуденка в очите на лекарите, а бебка опитно зайче. Ама имам ли избор.........?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #322 -: Ноември 21, 2007, 11:59:34 am »
birdie здравейте!имам въпрос !след навършване на 6 месечна възраст дали дете може да се разболее от хидроцефалия?обясних  в предните си постове че е с разширени стомахчета*мозъчни* и всичко беше наред но сега на последния ехограф забелязаха че са се разширили още малко.обясниха ми че щом до 4 месечна възраст няма проблем с главичката значи сега *вече е 7 месеца*е изключено да има нещо въпреки че са се разширили още малко стомахчетата  искам да знам вие какво мислите?да уточня пак че през август са били 30 мм а сега са 37 мм    благодаря и всичко добро докторе
Обиколката на главата е?
Всичко зависи от това, коя е нормата за възрастта на тези размери (30-37мм).
              докторе мерих му главичката 40 см какво мислите    малкият е на 7 месеца       благодаря
Не може на 7м детето да е с обиколка 40 см.
Това е обиколка на 2м дете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #323 -: Ноември 21, 2007, 12:03:05 pm »
Здравейте д-р Birdie! Отново имам нужда от Вашия съвет. Вече четвърти ден дъщеричката ми е със разстройство. Това, което приема трети ден е: прахче Хидрасек за кърмачета - 3 пъти по 1; лечебно мляко за разстройство на Милупа - понеже не го пие от шише, прибавям сухар или бисквити, пие и по малко вода. Сутрин изпражненията са редки, след което стават течни и ака по 7-8 пъти на ден. Трябва ли да й давам още нещо и какво трябва да предприема? Притеснява ме това толкова продължително разстройство...от какво може да бъде, няма други придружаващи симптоми  8O
На каква възраст е детето?
На почти 10 месеца...днес е пети ден и няма никакво подобрение, бледа е, днес я водих при нейната педиатърка, каза, че леко е обезводнена и смени прахчетата с Ентерол, но още не съм й давала...


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #324 -: Ноември 21, 2007, 13:26:10 pm »
С какво я храните?
Направихте ли посявка на изпражнения?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #325 -: Ноември 21, 2007, 13:40:58 pm »
birdie здравейте!имам въпрос !след навършване на 6 месечна възраст дали дете може да се разболее от хидроцефалия?обясних  в предните си постове че е с разширени стомахчета*мозъчни* и всичко беше наред но сега на последния ехограф забелязаха че са се разширили още малко.обясниха ми че щом до 4 месечна възраст няма проблем с главичката значи сега *вече е 7 месеца*е изключено да има нещо въпреки че са се разширили още малко стомахчетата  искам да знам вие какво мислите?да уточня пак че през август са били 30 мм а сега са 37 мм    благодаря и всичко добро докторе
Обиколката на главата е?
Всичко зависи от това, коя е нормата за възрастта на тези размери (30-37мм).
              докторе мерих му главичката 40 см какво мислите    малкият е на 7 месеца       благодаря
Не може на 7м детето да е с обиколка 40 см.
Това е обиколка на 2м дете.
но докторе той е недоносен и е на 5 месеца коригирани    пак ли е малко за възрастта
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #326 -: Ноември 21, 2007, 13:43:56 pm »
Да...
Това е обиколка на 2м дете.
http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthcharts/set1clinical/cj41c019.pdf
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 13:46:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #327 -: Ноември 21, 2007, 13:52:32 pm »
Благодаря Ви д-р Бърди,
явно нашата щерка е с характер и собствено мнение :D. В 11 изяде ок 170гр. Лощото е, че немога да знам при всяко ядене колко ще изпие, правя всеки път по 180 гр и понякога хвърляме доста мляко. Но това да е проблема. Явно щом се покриват мненията на толкова лекари, че трябва да се примеря и да не се нервирам, всеки път когато изяде малко количество :).
В тази връзка, въпреки, мнението на тукашните педиатри, че каши не трябва да се дават до 6 мес. възраст, да Ви попитам, дали не е по-добре за започнем с оризовата каша, а не а плодови/зеленчукови пюрета. Бебето не е слабо, има си тлъстинки :)
За тортиколис попрочетох инфо, препозичва се и физиотерапия, Вие на какво мнение сте. Ако дойдем при Вас /хипотетично/ :) с този проблем, какъв вид терапия бихте препоръчали? Доколкото схавана до 1 год възрас може лесно да се реши проблема, после става по-трудно.
Благодаря Ви отново

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #328 -: Ноември 21, 2007, 13:56:09 pm »
Ако детето наддава добре, няма повод за притеснение.
Каши имат пред вид "богати" каши. Оризовото брашно не е каша в смисъла,който те влагат за "каши". И аз не ползвам каши, по принцип и след 6 месец. Не е въпрос на тегло избора. Зависи какво ще се хареса на детето.

Тортиколис се уточнява сравнително лесно с УЗ. Оттам нататък са ортопедите-има различни методи на лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #329 -: Ноември 21, 2007, 14:48:45 pm »
Благодаря Ви отново. И още едно въпросче, д-р Бърди,
Имаме намерение да запишем бебето на Плуване за бебета :). В Германия е разпространено.
Какво е Вашето мнение по този въпрос? Удачно ли е и от колко месеца??, През зимния период дали е опасно от гледна точка на настиване?
Благодаря Ви

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #330 -: Ноември 21, 2007, 15:33:17 pm »
Много хубава табличка, Докторе! Благодаря Ви!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #331 -: Ноември 21, 2007, 15:49:04 pm »
Ето и линк към преведената схема за захранване http://www.zachatie.org/images/zahranvane/Zahranvane.pdf

Ще я публикувам и във храненето :lol:

Рали, бонбон си ти  :D
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #332 -: Ноември 21, 2007, 16:34:59 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Моето бебе е 2,5 месечно, изцяло на АМ (Нутрилон-1 + Фризовом, 3:2), яде по 5 пъти на ден по 150мл през 4 часа, с нощна пауза 7-8 часа. На този режим е от две седмици и си го спазва като часовник, ето така в часове:
7, 12, 16, 20, 23-00
Вчера, след храненето в 16ч. направи някаква криза, която не мога да си обясня, но не са колики, в това съм сигурна, с Инфакол сме от 2 месеца и нямаме проблеми. А вчера писъци, повръщане на пресечено мляко, държане само прав на ръце и пиене на страшно много вода - към 18ч изпи 100мл вода, успокои се малко и към 20ч заспа, не съм го будила за ядене, а го изчаках и млякото го дадох в 22ч. От вчера до днес:
7, 12, 16, 18 - 100мл вода, 22 - 100мл АМ, 3 - 100мл АМ, 7 - 100мл АМ, 12 - 120мл АМ, 14 - 60мл вода, 16 - 150мл АМ.
Днес пак е много неспокоен, почти не спи, но не връща пресечено.
Какво ви е мнението - неспокоен стомах? Но от какво - не съм променяла нищо, няма температура и не е имал контакт с болни хора.И какво ще кажете в случая за следните лекарства: Нормофлор 3пъти х 1/3 преди хранене и Вомитос-хил 2 пъти х 1 свещичка. И двете лекарства за 2-3 дена.
Предварително ви благодаря!

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #333 -: Ноември 21, 2007, 16:37:34 pm »
С какво я храните?
Направихте ли посявка на изпражнения?
"Това, което приема трети ден е: прахче Хидрасек за кърмачета - 3 пъти по 1; лечебно мляко за разстройство на Милупа - понеже не го пие от шише, прибавям сухар или бисквити, пие и по малко вода" - в момента приема само това, а иначе яде почти всичко, като при появата на диарията не е приемала нещо по-различно.
Не сме правили посявка


*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #334 -: Ноември 21, 2007, 16:52:50 pm »
Доктор Бърди, благодаря ви за вашите отзими на постоянните ни питания. Сега сме отново с въпрос  към вас. Малкия има т.н. задра хрема много дълго време. Последните два-три месеца има хрема поне по 10-тина дни в месеца. Сега хремата я оправихме, но нослето му се запушва през ноща и като диша се чува едно хъркане, което и през деня е същото. Изписаха ни на последната консултация Мукосептонекс, който капвам и сега. Капвам и физиологичен разтвор, но не се подобрява положението. Като ходим на консултация само ни преслушват и преглеждат гърлото и ни изписват всеки път различни капки.Нужно ли е според вас да си пуснем едно микробиологично изследване от гърлото или от носа, защото доктора няма да ни го назначи? Как точно се взема този секрет, ако трябва сами да му го вземем? Благодаря ви!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #335 -: Ноември 21, 2007, 17:16:02 pm »
Докторе, гледах схемата на захранване (голямо благодаря на Рали, за което!) и там пише, че се отнася за деца, които са си родени на термина. Как се изменя схемата за деца, които са подранили? Цветомир избърза почти месец...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #336 -: Ноември 21, 2007, 18:08:50 pm »
Докторе, гледах схемата на захранване (голямо благодаря на Рали, за което!) и там пише, че се отнася за деца, които са си родени на термина. Как се изменя схемата за деца, които са подранили? Цветомир избърза почти месец...
Не са съществени разликите при толкова малки разлики.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #337 -: Ноември 21, 2007, 18:10:02 pm »
Доктор Бърди, благодаря ви за вашите отзими на постоянните ни питания. Сега сме отново с въпрос  към вас. Малкия има т.н. задра хрема много дълго време. Последните два-три месеца има хрема поне по 10-тина дни в месеца. Сега хремата я оправихме, но нослето му се запушва през ноща и като диша се чува едно хъркане, което и през деня е същото. Изписаха ни на последната консултация Мукосептонекс, който капвам и сега. Капвам и физиологичен разтвор, но не се подобрява положението. Като ходим на консултация само ни преслушват и преглеждат гърлото и ни изписват всеки път различни капки.Нужно ли е според вас да си пуснем едно микробиологично изследване от гърлото или от носа, защото доктора няма да ни го назначи? Как точно се взема този секрет, ако трябва сами да му го вземем? Благодаря ви!
Да-може да вземете секрет.
Тук лабораторията ги взема тези секрети-не знам как е при Вас.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #338 -: Ноември 21, 2007, 18:11:04 pm »
С какво я храните?
Направихте ли посявка на изпражнения?
"Това, което приема трети ден е: прахче Хидрасек за кърмачета - 3 пъти по 1; лечебно мляко за разстройство на Милупа - понеже не го пие от шише, прибавям сухар или бисквити, пие и по малко вода" - в момента приема само това, а иначе яде почти всичко, като при появата на диарията не е приемала нещо по-различно.
Не сме правили посявка
Моля захранете отново детето с нормалното му хранене!
Не правете "диети".
Направете една посявка на изпражнения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #339 -: Ноември 21, 2007, 18:12:03 pm »
Ето и линк към преведената схема за захранване http://www.zachatie.org/images/zahranvane/Zahranvane.pdf

Ще я публикувам и във храненето :lol:

Рали, бонбон си ти  :D
Да, чудесно направено беше.
Благодарности и от мен!
Схемата е много добра.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.