0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #300 -: Ноември 20, 2007, 17:11:14 pm »
Здравейте д-р Birdie! Отново имам нужда от Вашия съвет. Вече четвърти ден дъщеричката ми е със разстройство. Това, което приема трети ден е: прахче Хидрасек за кърмачета - 3 пъти по 1; лечебно мляко за разстройство на Милупа - понеже не го пие от шише, прибавям сухар или бисквити, пие и по малко вода. Сутрин изпражненията са редки, след което стават течни и ака по 7-8 пъти на ден. Трябва ли да й давам още нещо и какво трябва да предприема? Притеснява ме това толкова продължително разстройство...от какво може да бъде, няма други придружаващи симптоми  8O


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #301 -: Ноември 20, 2007, 17:53:07 pm »
Здравейте д-р Birdie! Отново имам нужда от Вашия съвет. Вече четвърти ден дъщеричката ми е със разстройство. Това, което приема трети ден е: прахче Хидрасек за кърмачета - 3 пъти по 1; лечебно мляко за разстройство на Милупа - понеже не го пие от шише, прибавям сухар или бисквити, пие и по малко вода. Сутрин изпражненията са редки, след което стават течни и ака по 7-8 пъти на ден. Трябва ли да й давам още нещо и какво трябва да предприема? Притеснява ме това толкова продължително разстройство...от какво може да бъде, няма други придружаващи симптоми  8O
На каква възраст е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #302 -: Ноември 20, 2007, 18:07:24 pm »
Цитат
@lady_11
1.Да
2.Или круша. Режете на парчета,прекарвате през миксер. Или на ренде-важно е да стане на пюре. Ако е много воднисто може да прецедите през сито, за да се отдели водата. Бурканче? Да-съдържащо един до два плода. Давате,колкото детето иска-дохранвате с кърма/АМ, ако изяденото е малко (малко=под 80-100 гр)
3.Да
4.Да
5.Не каши. Не сладки неща! Картоф + морков, в съотношение,което се харесва на детето.
Много благодаря за корекциите!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #303 -: Ноември 20, 2007, 18:20:16 pm »
Д-р Бърди, Копирах защото съм останала на предишната страница.
Здравейте д-р Бърди,
Бях ви писала за малката си госпожица с хремата и възпаленото ухо, която лекуваха без АБ. Уж всичко беше преминало,а хремата се засили,започна и кашлица. Така една нощ се давеше от храчки и започна много да повръща и постъпихме в болница. Казаха,че най-вероятно прави бронхиолит и ни оставиха да пренощуваме там. Направиха и инхалация с вентолин + АБ Оспексин+ сироп за кашлица. От това което прочетох в интернет за бронхиолита ние нямахме нито учестено дишане, нито свиркане на гърдите. Направиха и посявка на носен и гърлен секрет, кръвни изследвания: кръвни изследвания ок, гърло-стрептокок /не разбрах какъв/ чувствителен единствено на гентамицин, а от нос- алфа стрептокок силно резистентен.Инхалации правим по една на ден, защото още ни водат в болница и ходим да я преслушват. От вчера спряха Оспексина, които го пихме 5 дни и включиха Азатрил. Повториха носния секрет, защото всички са убедени ,че проблема идва от сополите и резултата днес е нормална флора. Детето продължава да си кашля от време на време, носа си хърка и това е, всички гледат неразбиращо в болницата, сменяват Аб за да се презастраховат, малката е паднала на тегло, защото каквото хапне като се закашля го повръща. Съжалявам, че не си дозирах сама АБ още в самото начало, но ще ми бъде за урок. Мола ви кажете ми как да спра или поне намаля този заден ринит и какъв сироп за кашлица да давам.
Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #304 -: Ноември 20, 2007, 19:07:05 pm »
Добър сироп за кашлица е АЦЦ кидс.
За хремата може да ползвате Кларитин или Аериус за около седмица.
Много ме тревожи 5 дневната продължителност на лечението с АБ-моля направете контролни посявки седмица след приключване на АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #305 -: Ноември 20, 2007, 19:29:20 pm »
Д-р Бърди,
Баткото беше с аналогична кашлица и хрема, но той добре се повлия от Флавамед и Аериус без АБ. ACC утре ще го купя, а Аериус по 1 ml удачно ли е за малката. Знам, че не е редно по интернет да дозираме,но ....
Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #306 -: Ноември 20, 2007, 19:36:37 pm »
Дози по Интернет не е редно да даваме.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #307 -: Ноември 20, 2007, 19:36:48 pm »
Добър вечер, д-р Бърди!
Имам едно малко притеснение и се нуждая от вашия съвет!
От два-три дни на моята дъщеря се появи обрив около и зад ушичките - кожата на пипане е суха и леко грапава, леко зачервена - линка по-долу е опит за снимка, но май не личи много-много  :? Тя е само на кърма, не съм сменявала нито козметика, нито препарат за пране, нито храни по-различни съм яла! Опитвам се да се сетя за нещо по-различно, което сме правили тези дни и нищо не излиза!
Моля, ако можете да ме посъветвате, какво да правя в случая!
Благодаря предварително  :)

Снимки

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=194276&photo=2
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=194276&photo=3
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #308 -: Ноември 20, 2007, 19:40:29 pm »
Може да ползвате Дактакорт/Фуцидин.
Това са:
*най-често екзема с гъбички
*или също екзема, но със Стафилокок.
Предизвиква се от изпотяване по време на сън-главата опира с часове на съответната страна.

Често има и "подсичане" в гънката на увулата на ухото, или отзад.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #309 -: Ноември 20, 2007, 19:45:18 pm »
Благодаря за светкавичния отговор  :D
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #310 -: Ноември 21, 2007, 09:21:11 am »
birdie здравейте!имам въпрос !след навършване на 6 месечна възраст дали дете може да се разболее от хидроцефалия?обясних  в предните си постове че е с разширени стомахчета*мозъчни* и всичко беше наред но сега на последния ехограф забелязаха че са се разширили още малко.обясниха ми че щом до 4 месечна възраст няма проблем с главичката значи сега *вече е 7 месеца*е изключено да има нещо въпреки че са се разширили още малко стомахчетата  искам да знам вие какво мислите?да уточня пак че през август са били 30 мм а сега са 37 мм    благодаря и всичко добро докторе
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #311 -: Ноември 21, 2007, 10:00:02 am »
Здравейте д-р Бърди,
Желая Ви лек ден.
Имам нужда от Вашите компетентни съвети.
1. Бебето, вече на 4,5 м, от известно време си намали апетита. До ок. 2 мес беше много лакома, ядеше дори повече от нормалното за възрастта си. След това започнаха периоди  на намалено и увеличено хранене. Сега обаче от 10на дена количеството изпито АМ варира от 80 до 180 гр, като най-интересно, сутрин, след като е нахранена ок 23.30 последно и се събуди към 7.30, показва най-малко апетит, понякога изпива само ок. 70гр, категорично отказва повече, блъска биберона и плюе млякото :(?????? После през деня, от 120 до 180гр /в редки случаи/.  През деня се храним на 4ри часа, понякога ако е изяла на предното хранене по-малко огладнява и по рано, но рядко. Понякога и на повече от 4ри часов интервал. Последното пето ядене се пада ок. 23 - 24ч, него и го даваме в заспало състояние, т. е. яде и спи, обикновено изпива всичко. Знам, че не е правилно да се храни бебето след като не се е събудило и поискало, но какво да правя, тя няма и да се събуди, което означава, че оства още по-малко количество изядено за деня :(
Правихме и кръвни изследвания, евентуално за железен дефизит, но всичко е ОК. Иначе тя е жизнена, много подвижна, опитва се да става.....  Снам, че сигурно ще ми кажете, както и немските педиатри, оставете детето да определя само колко да яде, щом наддава, било нормално. Но за мен да яде по-малко от това, което изяждаше на 1 мес, не е нормално, няма логика,  от нищо, нещо, не става. 
След ок. седмица ще започваме със захранването, не ми се мисли как ще е с него.
Каква може да е причината за този намален апетит?
2. Двама немски педиатри установиха, че има т. н. Предпочитание за държане на главата на ляво, от където идва и някаква асиметрия и изкривяване, доколкото разбрах, можело да има проблеми за вбъдеще. Препоръчаха ни т. н. Остиопатия. Ъук в Германия е доста разпространена, ходихме вече 1 път, правят и някакви масажи, отзат на вратлето, нещо се разблокирало. Не знам, аз по принцип съм доста скептична към такива нетрдиционни методи, да видим какво ще излезе.
Вие имали ли сте такива случаи, какво ще ни посъветвате да направим. Според педиатъра ни, нормалната лечебна гимнастика нямоло да помогне в случая???/
Благодаря Ви.

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #312 -: Ноември 21, 2007, 10:09:08 am »
Ето и линк към преведената схема за захранване http://www.zachatie.org/images/zahranvane/Zahranvane.pdf

Ще я публикувам и във храненето :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #313 -: Ноември 21, 2007, 10:28:03 am »
Добър сироп за кашлица е АЦЦ кидс.
За хремата може да ползвате Кларитин или Аериус за около седмица.
Много ме тревожи 5 дневната продължителност на лечението с АБ-моля направете контролни посявки седмица след приключване на АБ.
Д-р Бърди,
Аериуса ни го дозираха по 1,5 мл /тя е 7 кг/сутрин задължително на гладно. А аз съм го давала на брат и винаги вечер :?. Удължиха ни с още 2 дни приема на Азатрила и сумарно се получава 5 1/2 дни Оспексин и 5 дни Азатрил. Взеха и контролна посявка от гърлото и чух, че коментираха  наличие на единични хемолитични алфа стрептококи от предния секрет. Спират ни инхалациите и Вентолина ще го даваме през устата. След приключване на АБ лечението и носен и гърлен секрет ли да и направя?
Приятен ден
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #314 -: Ноември 21, 2007, 10:32:56 am »
birdie здравейте!имам въпрос !след навършване на 6 месечна възраст дали дете може да се разболее от хидроцефалия?обясних  в предните си постове че е с разширени стомахчета*мозъчни* и всичко беше наред но сега на последния ехограф забелязаха че са се разширили още малко.обясниха ми че щом до 4 месечна възраст няма проблем с главичката значи сега *вече е 7 месеца*е изключено да има нещо въпреки че са се разширили още малко стомахчетата  искам да знам вие какво мислите?да уточня пак че през август са били 30 мм а сега са 37 мм    благодаря и всичко добро докторе
Обиколката на главата е?
Всичко зависи от това, коя е нормата за възрастта на тези размери (30-37мм).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #315 -: Ноември 21, 2007, 10:38:03 am »
Здравейте д-р Бърди,
Желая Ви лек ден.
Имам нужда от Вашите компетентни съвети.
1. Бебето, вече на 4,5 м, от известно време си намали апетита. До ок. 2 мес беше много лакома, ядеше дори повече от нормалното за възрастта си. След това започнаха периоди  на намалено и увеличено хранене. Сега обаче от 10на дена количеството изпито АМ варира от 80 до 180 гр, като най-интересно, сутрин, след като е нахранена ок 23.30 последно и се събуди към 7.30, показва най-малко апетит, понякога изпива само ок. 70гр, категорично отказва повече, блъска биберона и плюе млякото :(?????? После през деня, от 120 до 180гр /в редки случаи/.  През деня се храним на 4ри часа, понякога ако е изяла на предното хранене по-малко огладнява и по рано, но рядко. Понякога и на повече от 4ри часов интервал. Последното пето ядене се пада ок. 23 - 24ч, него и го даваме в заспало състояние, т. е. яде и спи, обикновено изпива всичко. Знам, че не е правилно да се храни бебето след като не се е събудило и поискало, но какво да правя, тя няма и да се събуди, което означава, че остава още по-малко количество изядено за деня :(
Правихме и кръвни изследвания, евентуално за железен дефицит, но всичко е ОК. Иначе тя е жизнена, много подвижна, опитва се да става.....  Снам, че сигурно ще ми кажете, както и немските педиатри, оставете детето да определя само колко да яде, щом наддава, било нормално. Но за мен да яде по-малко от това, което изяждаше на 1 мес, не е нормално, няма логика,  от нищо, нещо, не става. 
След ок. седмица ще започваме със захранването, не ми се мисли как ще е с него.
Каква може да е причината за този намален апетит?
2. Двама немски педиатри установиха, че има т. н. Предпочитание за държане на главата на ляво, от където идва и някаква асиметрия и изкривяване, доколкото разбрах, можело да има проблеми за в бъдеще. Препоръчаха ни т. н. Остиопатия. Ъук в Германия е доста разпространена, ходихме вече 1 път, правят и някакви масажи, отзат на вратлето, нещо се разблокирало. Не знам, аз по принцип съм доста скептична към такива традиционните методи, да видим какво ще излезе.
Вие имали ли сте такива случаи, какво ще ни посъветвате да направим. Според педиатъра ни, нормалната лечебна гимнастика нямото да помогне в случая???/
Благодаря Ви.
Ако детето наддава, значи приема нужното с млякото.Така е. Хранете я в спокойна обстановка, без много шум наоколо.

За другото - знам това. В много страни се прави. В Гърция обаче-не. Гърция обаче не е критерий за правилността на едно или друго в Педиатрията. Така че-може би са прави в Германия. Попитайте ги дали не се касае за тортиколис?
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 11:10:58 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #316 -: Ноември 21, 2007, 10:40:10 am »
Добър сироп за кашлица е АЦЦ кидс.
За хремата може да ползвате Кларитин или Аериус за около седмица.
Много ме тревожи 5 дневната продължителност на лечението с АБ-моля направете контролни посявки седмица след приключване на АБ.
Д-р Бърди,
Аериуса ни го дозираха по 1,5 мл /тя е 7 кг/сутрин задължително на гладно. А аз съм го давала на брат и винаги вечер :?. Удължиха ни с още 2 дни приема на Азатрила и сумарно се получава 5 1/2 дни Оспексин и 5 дни Азатрил. Взеха и контролна посявка от гърлото и чух, че коментираха  наличие на единични хемолитични алфа стрептококи от предния секрет. Спират ни инхалациите и Вентолина ще го даваме през устата. След приключване на АБ лечението и носен и гърлен секрет ли да и направя?
Приятен ден

Как е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #317 -: Ноември 21, 2007, 10:45:06 am »
Тази нощ спа лошо, защото имаше застанала храчка на гърлото,започна да хърка,събуди се и плака доста. Секрет от носа на вън няма, назад не знам, от време на време и нослето фърка. Храни се по-добре от изминалите дни, кашлицата не е постояна,а като има храчка. При цвъркане и бърборене се усеща ,че я дразни на гърлото храчка.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #318 -: Ноември 21, 2007, 10:47:04 am »
Забравих да напиша, че АБ го продължаваме заради удължено издишване като си поеме по-дълбоко въздух.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #319 -: Ноември 21, 2007, 11:08:16 am »
Забравих да напиша, че АБ го продължаваме заради удължено издишване като си поеме по-дълбоко въздух.
По принцип всеки антибиотик е сам за себе си. При положение че първия не е бил резултатен, какъв смисъл има той да се "брои" в продължителността на схемата?
Друг е въпроса,че Азатрил е с по-особена схема.
Би трябвало по антибиограма от изолираното да изберете антибиотика.
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 11:10:26 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.