0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #280 -: Ноември 19, 2007, 12:44:24 pm »
една тарелка дробчета и една сърчица, сварявам, задушавам лук, морков, малко домат от буркан, прибавам наситнените дреболийки и накрая ориза, заливам с бульона- подправки сол, черен пипер, джоджен. ако искаш отгоре може и заливка. за първи път я правя между другото, така си я кръстих- не зная има ли такава оригинална рецепта, не обичам да готвя по рецепти, сама си измислям, само ако нещо ми хареса на някой тогава  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #281 -: Ноември 19, 2007, 12:56:22 pm »
Адаш, аз правя нещо подобно по моя си рецепта-дробчета с ориз.

Запържвам лук, настръган морков, доматено пюре, слагам ориз една чаша.Задушавам.Слагам една лъжица Маги вълшебен Вкус.После слагам дробчетата, задушавам всичко.После слагам всичко в тавичка, добавям 3 чаши вода и половина.Става страхотно...Това е идея за довечера де, откога не съм го правила...

Междувпрочем защо никой не ме взе насериозно и не ми давате рецепта за Коледна питка (не постна де)
« Последна редакция: Ноември 19, 2007, 12:58:27 pm от Мимка »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #282 -: Ноември 19, 2007, 14:46:36 pm »
не зная има ли такава оригинална рецепта, не обичам да готвя по рецепти, сама си измислям, само ако нещо ми хареса на някой тогава  :oops:
Има такава рецепта и се казва точно пилешка дробсърма.Дори я правиш като по рецептата с изключение на моркова. :P :wink:Между другото е не по-малко вкусно от агнешката дроб сърма,която е много мазна обикновенно.

Ама какво ли говоря за мазно, като аз снощи правих пача. :oops: :balk_132: :constipated:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #283 -: Ноември 19, 2007, 15:23:24 pm »
Аз днес до късно съм на работа, така че ще забъркам нещо набързо- спагетки или нещо подобно  :lol:
Мацки, да ви кажа- само като ви чета рецептите и огладнявам  :hungry: 
Всичко изглежда толкоз вкусно, че ми се иска на мига да си хапна  :eating:
Pukanka, благодаря за инфото, още днес ще купя и ще ги пробвам утре за закуска  :balk_103:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #284 -: Ноември 19, 2007, 15:25:03 pm »
Междувпрочем защо никой не ме взе насериозно и не ми давате рецепта за Коледна питка (не постна де)

Коледна питка

Ето ти една, която много обичам.
1 шише жълта лимонада - 250 мг.
4 суп. лъж. кисело мляко
1 суп. лъж. захар
2 суп. лъж. олио
1 суп. лъж. сол
1/2 кубче пресна мая
2 яйца
брашно колкото поеме
После като я омеса, я навивам като охлювчета. Намазвам я с жълтък, няколко капки олио и вода.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=91639&photo=20
А на бъдни вечер питката я права само брашно, вода, мая, захар и сол.
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 14:27:36 pm от mishanta »
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #285 -: Ноември 19, 2007, 16:41:04 pm »
Мимка, специално душата

Копирам от темата Вкуснотии, щото там преди време съм я публикувала :wink:

Понеже обичам като имам време да пробвам по някоя нова рецепта, прочетена от някъде си (в случая от мамите) та ще пусна 1 рецепта, (щото ме мързи и двете) Laughing Laughing Laughing която много добре се получи

ПИТА

300 гр. прясно мляко
5 с.л. кисело мляко
4 с.л. олио
1 пак. мая за хляб
3 яйца
2 с.л. захар, които аз не сложих, за да не става сладка Laughing
1 с.л. сол
брашно (уж колкото поеме, но при мен влезе точно 1 кг)


Подгравя се половината прясно мляко, да бъде приятно хладко, в никакъв случай вряло. В него се слага щипка захар и се разтваря цялата мая. Оставяте маята да втаса (увеличава обема си). След като е втасала, в тава слагате пресятото брашно и смесвате всички останали продукти. Да не забравите другата половина от прясното мляко (щото аз за малко Cool) Слагате и вече бухналата мая и месите. Ако се наложи добавяте брашно, докато спре да лепне тестото. Биете омесеното тество 100 пъти. Оставяте 15 мин. да втаса. После пак месите и пак биете. След второто втасване разделята тестото на 3 еднакви топки. Всяка топка разточвате на кора, малко по-голяма от дъното на тавата, в която ще печете. Мажете всяка от корите с олио и ги налагате една върху друга. Нарязвате като торта, на 16 парчета. Навивате парчетата от широката към тясната страна (като кифлички) и ги редите в намаслена и набрашнена тава. Така наредана, питата втасва още 30 мин. След това мажете със жълтък и печете на 200 градуса.

Между другото във всяка кифличка може да сложиш сиренце омешено с яйчице :lol:

Ще се опитам и една снимчица да ви пусна





Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #286 -: Ноември 19, 2007, 16:49:56 pm »
Биете омесеното тество 100 пъти. Оставяте 15 мин. да втаса. После пак месите и пак биете.
Мммм, въпрос 10 или 100 пъти бой?  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #287 -: Ноември 19, 2007, 16:58:11 pm »
някой може ли да ми каже как се готви черен  дроб(свински) 8)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #288 -: Ноември 19, 2007, 17:19:54 pm »
Аз го правя задушен с лук!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #289 -: Ноември 19, 2007, 18:22:57 pm »
свински дроб обожавам само и единствено пържен, нарязваш на тънко, овалваш в малко брашно и бържиш, става страхотен :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #290 -: Ноември 19, 2007, 18:39:18 pm »
Ох, ама как пръска в тигана :lol:. Още имам белег от голямооооо изгорено.Иначе го обажавам така.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #291 -: Ноември 19, 2007, 21:26:17 pm »
Нарязваш ч.дроб на тънки лентички.Запържваш го .Добавяш лук,като се позапържи до златисто солиш и добавяш ч.пипер.След това добавяш 1 кофичка заквасена сметана и задушаваш до готовност.Става вкусно.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #292 -: Ноември 19, 2007, 21:49:38 pm »
Биете омесеното тество 100 пъти. Оставяте 15 мин. да втаса. После пак месите и пак биете.
Мммм, въпрос 10 или 100 пъти бой?  :lol: :lol: :lol:
100 е 100  :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #293 -: Ноември 19, 2007, 21:50:45 pm »
Ааа, това със 100-те пъти бой ... не мерси :lol: ще получа мускулна треска :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #294 -: Ноември 20, 2007, 08:06:39 am »
Ааа, това със 100-те пъти бой ... не мерси :lol: ще получа мускулна треска :lol: :lol: :lol:
АА Рали,тъкму няма да имаш нужда от фитнес,знаеш ли какви бицепси ще изкараш??? :lol: :lol: :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #295 -: Ноември 20, 2007, 10:04:42 am »
Ааа, не :lol: И без това ръката ми е тежка :lol: :lol: :lol: Виж, ако имаше нещо за готвене с натоварване на коремните мускули.... първа писта  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #296 -: Ноември 20, 2007, 13:17:21 pm »
И аз ги пробвах баничките на Белла. Само бе с шунка и кашкавал. Наистина стават бързо и са много вкусни. Ама не са спиралки :( а правоъгълни и са 6. Малко трудно ми се събраха в тавата. Днес смятам да правя телешко по една рецепта от мамата. Винаги съм се страхувала да го готвя това месо, щото нали било по-жилаво, но по този рецепта става чудесно. Ако не ми свърши газта ще опържа и картофки или ще пробвам печени във фолио и после ще докладвам.
Ти си правила от бутер баничките им.Другите са хубавите и всички са завити на кравайчета.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #297 -: Ноември 20, 2007, 14:23:34 pm »
Момичета,моля напишете ми рецепта за панирани пилешки дробчета. :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #298 -: Ноември 20, 2007, 14:36:07 pm »
Ха така.Каква вкусотия. Някъде по-назаде в темата може да намериш панировката на Хепи. Та потапяш дробчето в пастата и пържиш.Не осолявай дроба предварително.Соли се след изпържването, за да не се стегне.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #299 -: Ноември 20, 2007, 17:10:54 pm »
Благодаря ти,Пуканка! :flower:Моят съпруг настояваше,че трябва да ги сваря,преди да ги панирам.Аз никога не съм ги приготвяла,но пък си мислех,че варенето е излишно.Е,оказах се права.Това ще е менюто за утре,а тази вечер сме на мусака.
Що се отнася до големите вити баници на "Белла",купувам ги от Метро и сме очаровани.Много сполучлива рецепта.