0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #180 -: Ноември 11, 2007, 11:59:54 am »
Аз пробвах веднъж бешамела на Маги,обаче изобщо не ми хареса. :lol:А днес съм си взела за картофен огретен ,дано е вкусно,някой пробвал ли е ?
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #181 -: Ноември 11, 2007, 14:02:16 pm »
Да, става, правиш си класически огретен и заливаш със Маги както е описано :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #182 -: Ноември 11, 2007, 14:35:00 pm »
Тази вечер сме на влашки сърми и домашна питка./свекървата  е сготвила. аз днес съм оff./
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #183 -: Ноември 11, 2007, 14:39:15 pm »
Днес сме на леща яхния и пиле с ориз :lol: Да има за няколко дни. А имаме и лозови сърми за дояждане от вчера :wink:

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #184 -: Ноември 11, 2007, 14:51:29 pm »
Картофена крем супа със сирене и кашкавал за дояждане от вчера.
tanj74, какви са тези влашки сърми :)?
Мога, стига да искам.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #185 -: Ноември 11, 2007, 15:16:12 pm »
Жужка,би ли написала рецептата на крем супата с картофи,аз имам рецепти някакви ,ама все пак искам рецепта ,която е изпробвана.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #186 -: Ноември 11, 2007, 15:34:31 pm »
Картофената супа поне аз я правя много бързо и лесно:
задушавам малко лук, добавям малко червен пипер, после слагам нарязан на кубчета морков, 3-4 по-големи картофа, малко тарос /естрагон/ и чубрица. След като се посварят, добавям фидето, след това и домати /доматен сок или накълцани домати/, оставям да се довари и след това пасирам.
За сервиране добавям крутони - нарязвам стар хляб на кубчета, слагам в една тава, поливам отгоре с олио, посипвам с малко чубрица, сол и червен пипер и запичам, като ги разбърквам няколко пъти.
Да ви е сладко :lol:
А иначе тази вечер сме на месеница с кисело мляко :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #187 -: Ноември 11, 2007, 15:43:16 pm »
Гане,а застройка нали правиш?
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #188 -: Ноември 11, 2007, 15:47:04 pm »

tanj74, какви са тези влашки сърми :)?
Ами сърми със зелев лист,само че се правят голями и не се правят с кайма, а с месо предварително мариновано и накълцано, слага се много малко ориз. Свекървата ги прави леко лютиви.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #189 -: Ноември 11, 2007, 16:46:15 pm »
Днесготвих крем супа от - тиквички, лук, картофи, моркови - всичко нарязвам и слагам в тенджера под налягане. Ври 20 мин. След това пасирам, добавям сол, масло и магданоз и готово.
И едни много вкусни паржолки. Нареждам в йена 1 пласт паржоли - подправени, върху всяка слагам по едно парче сирене, засипвам с нарязани гъби, от горе следващ пласт паржоли... и пека във фурната. Паржолите добиват вкус на пушено месо. Много вкусно :)
/>
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #190 -: Ноември 11, 2007, 18:23:51 pm »

И едни много вкусни паржолки. Нареждам в йена 1 пласт паржоли - подправени, върху всяка слагам по едно парче сирене, засипвам с нарязани гъби, от горе следващ пласт паржоли... и пека във фурната. Паржолите добиват вкус на пушено месо. Много вкусно :)
Рецептата много ми хареса,  скоро ще ги пробвам.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #191 -: Ноември 11, 2007, 18:46:53 pm »
Жужка,влашките сърмички се правят като обикновенните с тази разлика,че каймата не се пържи,а се прибавя сурова към вече запържените лук,морков и ориз.Свиват се малки сърмички и се задушават покрити с чиния в тенджерка.После не се прави заливка.Аз редовно ги правя,защото са любими на милото и ги поднасям с кисело мляко.
р.р.Задължително зелевите листа са от кисело зеле.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #192 -: Ноември 11, 2007, 18:54:06 pm »
Ние тази вечер сме на пържена цаца и картофена салатка.Най-хубавото в цялата работа е,че мъжът ми реши да я изпържи! :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #193 -: Ноември 11, 2007, 19:49:03 pm »
Гане,а застройка нали правиш?

Роузи, не слагам застройка. А и тя самата супа не носи такова нещо. А така става супер вкусна.
« Последна редакция: Ноември 11, 2007, 19:54:39 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #194 -: Ноември 11, 2007, 21:05:38 pm »
Жужка,влашките сърмички се правят като обикновенните с тази разлика,че каймата не се пържи,а се прибавя сурова към вече запържените лук,морков и ориз.Свиват се малки сърмички и се задушават покрити с чиния в тенджерка.После не се прави заливка.Аз редовно ги правя,защото са любими на милото и ги поднасям с кисело мляко.
р.р.Задължително зелевите листа са от кисело зеле.
Явно са ни много различни рецептите. В нашия край никога не слагат кайма на влашките сърми и винаги са голями ,не се слага нито лук нито моркови. А за зелето си права- само с кисело. Другата седмица като ходя на село ще питам свекървата за подробности за маринатата за месото и ако искаш ще напиша.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #195 -: Ноември 12, 2007, 16:15:04 pm »
Снощи нправих картофен огретен на Маги,много вкусен стана.А тази вечер ще сме на салатка с домати,пържен салам и яйца на очи.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #196 -: Ноември 12, 2007, 16:17:09 pm »
Ние ще сме на спагети.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #197 -: Ноември 12, 2007, 17:15:47 pm »
Аз пък мисля един традиционен бял бобец да спретна. Какво ще кажете, а?  :lol:
Само се чудя дали да е традиционен или да не пусна вътре свинските ребърца, които купих днес?!

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #198 -: Ноември 12, 2007, 18:30:09 pm »
Аз пък съм решила да бъркам леща по дижонски, и някаква салатка (ряпа и моркови) и така  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #199 -: Ноември 12, 2007, 19:49:09 pm »
Пиле с кафяв ориз