0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #260 -: Ноември 17, 2007, 20:40:31 pm »
пилешко филе със гъби, бекон и сметана
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #261 -: Ноември 17, 2007, 21:15:02 pm »
 И аз днес готвих леща ,не бяхме яли от няколко месеца,много ни се услади. :)
 Лещата беше от червенвта,увря за 10 минути,но заради зеленчуците я държах повече,стана като крем-супа ,без да съм я пасирала.Зеленчуците ги оставих по- наедро ,доматчетата -цели,отгоре-поръсена със зелено,много красива стана.
 :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #262 -: Ноември 18, 2007, 10:31:03 am »
Пилешки пълнени бутчета /моя рецепта, която се променя от наличните продукти/ на фурна и тортата на М.Алгафари с праскови, която вече направих  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #263 -: Ноември 18, 2007, 10:34:26 am »
Бе за довечера още незнам, ама сега мятам една баница!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #264 -: Ноември 18, 2007, 10:40:25 am »
Снощи вечерята беше- толстолоб на скара(не обичам да готвя риба, защото много ми мирише къщата после. Ама ходихме до Метро вчера и мъжо като застана пред рибите като Гаврош, нямаше как да му откажа :wink:), пържени картофи и салатка(моркови, краставица, царевица и риба тон).
Днес мисля спагети да направя.
Вчера се съксах да търся готовата баница на Белла(усилено я рекламират по ТВ). Еййййййй нямаше в нито един магазин. Някоя от вас пробвала ли я е вече? Ако да казвайте, дали си заслужава да щурмувам днес други магазини?

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #265 -: Ноември 18, 2007, 11:13:38 am »
Ники, голямата така и не съм успяла да я намеря, но от малките съм проблава със сирене и със сирене и спанак. В пакета са 8 спиралки и на нас с моя Ники ни стигат за закуска  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #266 -: Ноември 18, 2007, 11:34:20 am »
Рали  :bighug:

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #267 -: Ноември 18, 2007, 13:32:04 pm »
Направих зеле с патешко на фурна.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #268 -: Ноември 18, 2007, 14:37:01 pm »
И аз ги пробвах баничките на Белла. Само бе с шунка и кашкавал. Наистина стават бързо и са много вкусни. Ама не са спиралки :( а правоъгълни и са 6. Малко трудно ми се събраха в тавата. Днес смятам да правя телешко по една рецепта от мамата. Винаги съм се страхувала да го готвя това месо, щото нали било по-жилаво, но по този рецепта става чудесно. Ако не ми свърши газта ще опържа и картофки или ще пробвам печени във фолио и после ще докладвам.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #269 -: Ноември 18, 2007, 14:54:18 pm »
Пробвах голямата баница на Белла със спанак и сирене,беше много хубава но и мазничка.А тази вечер ще готвя руло"стефани".
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #270 -: Ноември 18, 2007, 15:15:43 pm »
Тази вечер ние ще хапваме гювечета :)
Баниците на Белла все още не съм ги пробвала. Намирам, но са от бутер тесто, а мъжлето не го харесва, затова търся от точени кори. Има само с ябълка и ванилов крем  :?
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #271 -: Ноември 18, 2007, 16:04:39 pm »
Руладини от кайма, винен кебап.
Пешек, мога да ти дам изпитани рецепти за телешко ако търсиш варианти :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #272 -: Ноември 18, 2007, 23:01:52 pm »
Марито, като се видим ще ми кажеш. Макар че другата седмица като гътнем гочовците, едва ли скоро ще се сетя за телешко.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #273 -: Ноември 19, 2007, 06:48:22 am »
Тази вечер ние ще хапваме гювечета :)
Баниците на Белла все още не съм ги пробвала. Намирам, но са от бутер тесто, а мъжлето не го харесва, затова търся от точени кори. Има само с ябълка и ванилов крем  :?


Баниците ги изредих всичките.Страхотни са и си струва да намериш. Първо правих от малките с ванилов крем, после минах на големите от всички видове.До една бяха невероятни.Чак не ми се вярваше че полуфабрикат може да бъде толкова вкусен.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #274 -: Ноември 19, 2007, 08:20:12 am »
Днес смятам да правя телешко по една рецепта от мамата. Винаги съм се страхувала да го готвя това месо, щото нали било по-жилаво, но по този рецепта става чудесно.

Pesheck я кажи каква е тази рецепта?????? :wink:

Mari_Pz ще се радвам ако ти ще се включиш с някаква интересна рецепта и телешко наистина да стане крехко :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #275 -: Ноември 19, 2007, 08:33:31 am »
Довечера сме на свински каренца с гарнитура - брюкселско зеле, царевица и моркови, и картофено пюре на Белла. Ауу, щях да забравя и червеното вино.
Салатата към ракийката не съм я измислила още. Май ще отскоча до Пикадили и ще взема нещо готово.
Свекито ще ми е на гости и трябва да се представя добре. :wink:


И да ви кажа какво забърках вчера.  :lol:
Един пакет бисквити "Закуска" - бели, кофичка и 1/2 кисело мляко "На баба" от по-гъстото /кафявото/, захар, банан, ябълка и др. плодове.
Киселото мляко се обърква със захарта. Ако имате сметана, може да добавите и от нея.
Бисквитите се нареждат в подходящ съд /аз имам една форма от йенско стъкло - продълговата около 20/30 см/. Изсипва се част от киселото мляко. Нареждат се кръгчета банан и тънко нарязани парченца ябълка. После втори ред бисквити. Пак кисело мляко. Отгоре сложих тънки парченца ябълка, портокал, и имах замразени ягоди във фризера, та сложих и от тях. Поръсих с малко кокосови стърготини. Може ако искате да направите и трети ред с бисквити, но ще ви трябва още кисело мляко.
Сладкиша стана страхотен, а и е много лесен. Киселото мляко напоява бисквитите и те стават с много приятен вкус.
Слагайте повечко от "крема", защото голяма част от него попива в бисквитите, за да може да остане после и между блатовете.
Ами, ако някой реши да пробва моя сладкиш - да му е сладко. :P
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #276 -: Ноември 19, 2007, 11:59:39 am »
Ади, рецептата е много просто, но става невероятно крехко месото.
Значи режеш си месото на тънки хапки и съвсем леко ги запържваш, само да побелеят. Вадиш ги от тигана. В дълбок тиган задушаваш пресен лук, може и стар, ако няма пресен, като се задуши сипваш половин кутия сметана за готвене и връщаш месото обратно в тигана. Задушаваш 30 мин. (ако е газов котлона, защото е по-силен) или 40 мин (ако е на ток). Добавям сухо чили вътре малко ако обичате люто, ако не, само сол, черен пипер. Обожавам тази рецепта!
Бон апети!
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #277 -: Ноември 19, 2007, 12:12:39 pm »
Довечера - миш-маш за батко, пък за кака може само салатка :lol:!
Мога, стига да искам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #278 -: Ноември 19, 2007, 12:32:39 pm »
пилешка дробсърма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #279 -: Ноември 19, 2007, 12:38:20 pm »
как я правиш?