0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #240 -: Ноември 15, 2007, 09:11:49 am »
Мимка, броколите са много полезни, ама щом не обичате... :wink:

Ей сега влизах в сайта на Маги /честичко го правя/ и много си харесах рецептата за джобчета с картофено пюре и пържените пилешки рулца с бадеми /тук може малко и да импровизирам с други продукти/ 
http://www.maggi.bg/
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #241 -: Ноември 15, 2007, 09:14:58 am »
Ели, това ми хареса за Коледната трапеза.
Само нещо не ми стана ясно-абе това фолио не се ли маха преди да се сложи плънката в пил. филе? :oops: :oops: :oops:
За първи път виждам сайта и е много хубав, но поне снимки да бяха сложили!
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 09:16:51 am от Мимка »
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #242 -: Ноември 15, 2007, 09:51:24 am »
А някаква идея как да смеля орехи, но без мелничка, хаванче и тем подобни уреди, защото нямам?
малки количества си ги начупвам с пръсти, но сега искам да пробвам тортата гараш, та 2 1/2 чаши малко тръдно ще наситня :lol:

StefiZ, за торта Гараш си трябва мелничка.  Всички съвети за това как да ги надробиш стават, но не за тази цел.  За Гараш трябва да са на прах, нали заместват брашното...
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #243 -: Ноември 15, 2007, 10:41:06 am »
Ели, това ми хареса за Коледната трапеза.
Само нещо не ми стана ясно-абе това фолио не се ли маха преди да се сложи плънката в пил. филе? :oops: :oops: :oops:
За първи път виждам сайта и е много хубав, но поне снимки да бяха сложили!


E, сигурно се маха, тя плънката е вече стегната и няма нужда от фолиото.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #244 -: Ноември 16, 2007, 17:47:29 pm »
Лазаня със сос Болонезе, малко сирене и Бешамел



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #245 -: Ноември 16, 2007, 18:26:28 pm »
пиле гювеч във фурната
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #246 -: Ноември 16, 2007, 20:05:26 pm »
Тази вечер реших да почерпя милото като една "изрядна домакиня" - рожденичка. Щеше ми се да направя нещо по-различно. И затова купих агнешки ребра. Малко се отплеснах по кафета с колежки, та не ги мариновах дълго, но пак станаха вкусни. Разбърках няколко чаени лъжички горчица с един стрък ситно нарязан пресен чесън. Сложих Маги унисос, малко чили сос, лимонов сок, стрит сух джоджен (щото не се сетих да взема пресен). Друг път на тази смес съм слагала и мед, ама свърши. Намазах ребрата със сместа и ги оставих на хладно. След това в плик за печене сипах мъничко мазнина, наръсих Маги вълшебен вкус и нарязах, 400гр. гъби. Напъхах и ребърцата вътре със все марината. И във фурната - станаха страхотни.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #247 -: Ноември 16, 2007, 21:42:43 pm »
Ама ти защо вместо да купонясваш пишеш тука? :lol:Поне тая вечер можеше да не се отчетеш.  :wink: Аз тази вечер реших да си угодя и направих една топла, вкусна пилешка супичка с готов набор за супа.Винаги слагам и девисил във супите, защото от скоро разбрах че той е нтайната на вкусните супи.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #248 -: Ноември 16, 2007, 22:00:25 pm »
Ама ти защо вместо да купонясваш пишеш тука? :lol:Поне тая вечер можеше да не се отчетеш.  :wink:

Аз от както казвам тридесет и.... рождени дни не празнувам с купони. Не ме кефи. Виж на имения ..... :lol:

Сори за оффа
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #249 -: Ноември 16, 2007, 22:04:48 pm »
Винаги слагам и девисил във супите, защото от скоро разбрах че той е нтайната на вкусните супи.

Аз девисил слагам на заешко и ярешко....мммммммм! :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #250 -: Ноември 16, 2007, 22:31:17 pm »
Мъжа ми донесе готови сръбски вешалици правени на дървени въглища и пърленки,аз направих една салатка от зеле и моркови.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #251 -: Ноември 16, 2007, 22:41:37 pm »
Мъжа ми донесе готови сръбски вешалици правени на дървени въглища и пърленки,аз направих една салатка от зеле и моркови.

Ей това не го разбрах :ask:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #252 -: Ноември 16, 2007, 22:52:21 pm »
Направих салата
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #253 -: Ноември 16, 2007, 23:22:45 pm »
Аз бях болна и няколко дни не съм готвила. За да си наваксам днес се отчетох със запеканка  :D
Мимка и у нас сега не се пости. Миналата година с милото изкарахме целият 40 дневен пост и то по негова инициатива  :balk_48:

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #254 -: Ноември 16, 2007, 23:47:46 pm »
Ако зависеше от мене щях да постя и 5 години, но моичкия не може и ден без манджа с месо. Ех, все пак се успокоявам с това, че постите са наложени от църквата и християнството, а не от Господ или Бог.Така че не чувствам угризения.
Знаете ли, интересно ми е когато сте в някаква депресия, някоя от вас има ли моя проблем? Когато ми е нервно ,много се успокоявам като готвя, и то да готвя не какво да е а някакви измислени манджи по книги.И не ме задоволява сготвянето на една манджа, а почвам първо, второ, трето, десето.После не може да се изяде, но по-важното е че аз вече съм се успокоила готвейки.
« Последна редакция: Ноември 17, 2007, 00:00:39 am от Pukanka »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #255 -: Ноември 17, 2007, 15:50:34 pm »
Днес ще готвя ориз с гъбки. Отдавна не сме го яли, а и нали са пости.. :wink:

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #256 -: Ноември 17, 2007, 16:26:47 pm »
Аз сготвих леща и ориз с зеленчуци.А сега като постя постоянно ми се яде месце :lol:Идва ми да отворя хладилника и всичко да изям :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #257 -: Ноември 17, 2007, 16:28:44 pm »
Направех супичка от домашно пиле.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #258 -: Ноември 17, 2007, 16:39:32 pm »
rouzi-anna и ние днес сме на леща  :lol:
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #259 -: Ноември 17, 2007, 20:11:00 pm »
гювечета