0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #220 -: Ноември 14, 2007, 16:10:42 pm »
zlatulka,pukanka,много мерси..за идеята - ориз със спанак ,това не съм го готвила досега..ще пробвам!дано стане хубаво,че нали знаете..като е за първи  път..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #221 -: Ноември 14, 2007, 16:16:33 pm »
Свински пържолки на скара и ориз със зелечуци (грах, царевица и моркови, продава се готов микс)
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #222 -: Ноември 14, 2007, 16:24:14 pm »
Предлагам още две постни ястия, подходящи за Коледните пости- праз с ориз и ориз със спанак. Да ви е сладко :D

Zlatulka, ориз със спанак ми е ясно как се приготвя, но кажи за другия ориз, че започвам от утре  :wink:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #223 -: Ноември 14, 2007, 16:28:12 pm »
салми със боб,зелеви сърми със ориз и картофи,

Pukanka, за мен ако може тези рецепти, моля!
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #224 -: Ноември 14, 2007, 16:34:25 pm »
zlatulka,pukanka,много мерси..за идеята - ориз със спанак ,това не съм го готвила досега..ще пробвам!дано стане хубаво,че нали знаете..като е за първи  път..

Чакай да ти дам поне точно рецептата за да стане хубаво. Запържваш глава лук, заедно с един морков и един домат. Добавяш спанака или лапада и като се сварят тези неща добре и ориза. Малко преди да изключиш котлона добавяш малко девисил, магданоз или джоджен.Аз лично слагам и от трите. После като сервирате всеки си слага кисело мляко на вкус.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #225 -: Ноември 14, 2007, 16:46:01 pm »
Сарми с боб

Сърмите с боб могат да се направят както със зелеви, така и с лозови листа. Ето и рецептата за зелеви листа, че сега май по-вървят.
12-14 листа от кисела зелка, 2-3 глави лук, 1 кафена чаша ориз, 1 чаена чаша сварен и изцеден зрял боб, черен пипер, сол, олио, 1/2 ч.лъжичка червен пипер.
Смесваме сварения боб със нарязания на ситно лук, ориза, черния пипер и солта. \наливаме 1 чаена чаша вода и варим докато ориза омекне. След това увиваме тая смес във зелевите листи на сърми и другото го знаеш. Накрая пожелание като са готови правиш запръжка с олиото и червения пипер.

Сърми от кисела зелка със ориз и картофи.

Пак вземаш зелеви листа, 2 глави лук, 1 кафена чаша олио, 1 кафена чаша ориз, 1 лъжичка червен пипер, 1 лъжичка доматено пюре, 3 картофа, 3 супени лъжици краве масло. Задушаваме лука в 1 кафена чашка вода, Като омекне добавяме олиото, ориза, червения пипер и доматеното пюре размито в 1 чашка вода. Отделно сваряваш картофите, обелваш и нарязваш на кубчета. Пребавяш ги към лука и ориза и вариш докато ориза поеме течността/но без да го сваряваш напълно/. Навиват се сърмите с тази плънка и се варят. Тогава пак се залива отгоре със запръжка от краве масло или олио и червен пипер.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 15:00:31 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #226 -: Ноември 14, 2007, 18:39:41 pm »
Киперица

Ще дам и аз рецепта за постно ястие. В моя роден край тази манджа се готви обикновено след Коледа и Нова година, когато вече си се уял с мазнотии. Предполагам всички сте яли боб с кисело зеле. Това е същото, само че вместо боб се слагат картофи. Вари се зелето, нарязано на ситно. Отделно се сваряват картофите, предварително обелени и нарязани. Когато е почти готово зелето, при него се прибавят сварените картофи. Варят се заедно още 15-20 минути и след това се прави запръжка с олио, червен пипер и брашно. Ври още малко и готово. Странно звучи, но е много вкусно. Моя мъж беше много скептично настроен, когато сготвих това за пръв път, но много му хареса и сега го правя често. Забравих да кажа, че тази манджа си има и име - "киперица"  :lol:.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 14:37:18 pm от mishanta »
     
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #227 -: Ноември 14, 2007, 18:59:04 pm »
 :oops: :oops: :oops: Само у дома ли не се пости? :oops: :oops: :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #228 -: Ноември 14, 2007, 19:04:45 pm »
Аз за Бъдни вечер правя постни сърми, ама със ориз, гъбки и подправки- стават супер така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #229 -: Ноември 14, 2007, 19:17:31 pm »
:oops: :oops: :oops: Само у дома ли не се пости? :oops: :oops: :oops:

не  :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #230 -: Ноември 14, 2007, 20:35:41 pm »
:oops: :oops: :oops: Само у дома ли не се пости? :oops: :oops: :oops:
:balk_77: ... и у нас... :oops:

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #231 -: Ноември 14, 2007, 21:01:00 pm »
споко, у нас никога не се е постило :lol:
а аз правих пържолките със сирене и гъбки, някой беше пуснал рецептата тук, с малка импровизация от моя страна - страхотни са :D

А някаква идея как да смеля орехи, но без мелничка, хаванче и тем подобни уреди, защото нямам?
малки количества си ги начупвам с пръсти, но сега искам да пробвам тортата гараш, та 2 1/2 чаши малко тръдно ще наситня :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #232 -: Ноември 14, 2007, 21:07:42 pm »
Слагаш ги върху дъска и започваш да ги мачкаш със стъклена бутилка (като точилка я търкаляш).

lb2f
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #233 -: Ноември 14, 2007, 21:26:59 pm »
Слагаш ги върху дъска и започваш да ги мачкаш със стъклена бутилка (като точилка я търкаляш).
и можеш да ги сложиш в пакетче- да не се разхвърчат.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #234 -: Ноември 14, 2007, 21:46:44 pm »
В торба и тъпчеш отгоре им. :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #235 -: Ноември 14, 2007, 22:59:05 pm »
Аз ги слагам в найлонов плик разстилам на масата и отгоре с дървено чукче за пържоли :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #236 -: Ноември 15, 2007, 07:15:52 am »
Стефуто, нямаш ли чопър? Аз имам към пасатора, и хайдааа, с него  :lol: :lol: :lol:

Тъй, аз пък да ви се пуфффаля, правих карфиол със сос бешамел, и за сефте   :oops: тази година бешамела не ми стана на бучки  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #237 -: Ноември 15, 2007, 08:36:42 am »
:oops: :oops: :oops: Само у дома ли не се пости? :oops: :oops: :oops:

Споко душко, и ние не постим. Та моя мъж ако една вечер е на постно ястие, на другата пита "Нещо с месце няма ли?". Е как да пости човек. Покрай Коледа и Великден съм постила, но само седмица преди празника. Тогава някак си успявам да издържа, ама 40 дни...

Мимка, аз също правя ориз със зеленчуци, но не с готов микс. Слагам да се зъпържи глава лук, 2 моркова на кубчета, после ориза. Добавям 1 пакет броколи, 2/3 кутийка царевица /щото 1/3 вече съм я изконсумирала предварително :lol:/ и сол. Слагам и водичка, за да набъбне ориза. Накрая 1 голяма супена лъжица маргарин.
Една вечер свекърва ми беше на гости, гарнитурата за вечерята ми беше такава, та мно-о-ого я хареса.

Аз довечера няма да готвя, щото мойто е на работа 24 часа, и съм в заслужен отпуск  :P
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #238 -: Ноември 15, 2007, 08:45:55 am »
У дома броколи не се ядат!
Аз го правя като запържвам настърган лук (обожавам аромата, който придава на всяко ядене, но ако видя една люспа и мога да повърна  :?).После като стане златист изсипвам готовия микс (правила съм го и с домашни царевица-млечна, грах и моркови), разбърквам добре.После слагам лъжица и половина Микс Вълшебен Вкус, и чак тогава слагам ориза.Оставям всичко да се задуши под капак, после слагам 1 чаша вода.После изсипвам всичко в една тясна емайлирана тенджерка, слагам останалата вода и мятам във фурната.Ориз със зеленчуци го пека в тенджера (емайлирана), защото така само горния слой става малко сух, надолу става сочен.А когато е в тава някакси става по-сухичко, въпреки, че моето съотношение за ориз:вода е 1:4.Ей сега ще пусна снимка, само сек.


« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 08:51:08 am от Мимка »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #239 -: Ноември 15, 2007, 08:52:53 am »
мерси мацки, това с ботилката ще свърши работа :D
Ралинко, моя пасатор е от преди 7г., няма такива екстри :lol: