0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
биопсия
« -: Октомври 29, 2007, 18:37:52 pm »
момичета искам да споделя с вас че на 6.11.2007 ще правим биопсия стискаите ни палци да намерят  :sperm2: :sperm2: :sperm2:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2007, 18:48:32 pm »
Айде Лорче с вас съм! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: биопсия
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2007, 18:52:18 pm »
Успех и от мен. Дано да намерите подходящите плувци :D

Re: биопсия
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2007, 18:58:38 pm »
Успех Лора :crossfingers: yahoo_17
*
Re: биопсия
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2007, 19:03:00 pm »
биопсията ще правим при Кацаров ,а след това иксито,при Владимиров(какво е вашето мнение за Владимиров)
*
Re: биопсия
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2007, 19:22:17 pm »
Успех Лора,дано открият нужните спермита :goodluck:
*
Re: биопсия
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2007, 19:42:24 pm »
Лора  :crossfingers:
*
Re: биопсия
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2007, 19:46:14 pm »
Лора, стискаме ти палци,
аз все пак да попитам, ако намерят нещо, ще го замръзят ли, за да го използват при иксито или за иксито нова биопсия, ще е много добре, ако съ4етаете нещата и помолите доки като отвори топките, ако се виждат сперми, да ги извади и да ги замръзи, така няма да се налага втора биопсия, която не е от най-леките неща, абе направо си е операция...
успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 22:28:41 pm »
Лора, стискаме ти палци,
аз все пак да попитам, ако намерят нещо, ще го замръзят ли, за да го използват при иксито или за иксито нова биопсия, ще е много добре, ако съ4етаете нещата и помолите доки като отвори топките, ако се виждат сперми, да ги извади и да ги замръзи, така няма да се налага втора биопсия, която не е от най-леките неща, абе направо си е операция...
успех
да ще замразим  :sperm2:
Re: биопсия
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2007, 09:32:34 am »
Лора, успех!
Нашата беше ноември миналата година. От сърце ти пожелавам и при вас нещата да са добри и да има развитие като при нас!
По принцип не се замразява материала. Използват го колкото да се докаже дали има живи и какви плувци има и т.н, диагностика на самата причина за състоянието.
При икси ако разчиташ на замразения материал има риск, все пак се увреждат. Поради тази причина си мисля, че малко клиники биха го предпочели.
Ние правихме опита в Надежда и там пункцията при мъжа ми беше няколко часа след моята. Въпреки, че звучи и изглежда страшно -  възстановяването беше много леко и бързо.
Успех, миличка! Ще стискам палци!
Беше се позагубила от известно време, но се радвам, че действате!
 :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*
Re: биопсия
« Отговор #10 -: Октомври 30, 2007, 11:22:32 am »
Кацаров ни посъветва да замразим матеряла,и след това да направим иксито,ох много съм напрегната,сигурно моето момче ще го боли.
Искам да ви попитам каде се бие упоиката,предполагам че в тестисите :(
Re: биопсия
« Отговор #11 -: Октомври 30, 2007, 11:29:12 am »
За упойката хич не съм питала да си призная  :oops:, но довечера ще отправя въпрос. Подозирам, че упойката се пускаше през абокат. Но ще питам.
Не го боли, не се притеснявай. Има сетивност, усеща, но не боли. После моя мъж го боля повече от стегнатата превръзка, отколкото от самата операция.
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 11:40:23 am от *vera »
*
Re: не замразявайте
« Отговор #12 -: Октомври 30, 2007, 13:06:47 pm »
Момичета по-добре не замразявайте. Ние направихме тази грешка и нищо не се оплоди. Сперматозоидите взети от тестисите са по-бавно подвижни и след замразяване и последващо размразяване не оцеляват съответно има голяма вероятност да не могат да оплодят яйцеклетката. Рискът е много голям. Ако искате да замразите материал е по-добре да се използва метода MESA - при него сперматозоидите се извличат не от тестиса а от епидимиса. При този метод се извлича по-голямо количество сперматозоиди както и подвижността и качеството им е по-добро.
Лек и успешен ден  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: биопсия
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2007, 14:57:54 pm »
искам да ви попитам горе долу колко струва едно икси,със всичките медикаменти,моля ви пишете,защото едва сега минаваме по този труден път ,дано го изървим докрай
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2007, 15:07:59 pm »
Лори,

1 икси: 
500 лв. /14 пурегона - полуподарени/
400 лв. /цитротида/
2000 лв. /икси/
500 лв. /пътни/
~ 300 лв /последваща терапия/
60 лв. /акупунктура/

2 икси:
~ 1000 лв. /10 гонала и 8 мунопура/
2000 лв. /икси/
400 лв. /цитротида/
500 лв. /пътни/
~ 300 лв /последваща терапия/
240 лв. /акупунктура/

Дръжте се!  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: биопсия
« Отговор #15 -: Октомври 30, 2007, 15:13:33 pm »
Лори,

1 икси: 
500 лв. /14 пурегона - полуподарени/
400 лв. /цитротида/
2000 лв. /икси/
500 лв. /пътни/
~ 300 лв /последваща терапия/
60 лв. /акупунктура/

2 икси:
~ 1000 лв. /10 гонала и 8 мунопура/
2000 лв. /икси/
400 лв. /цитротида/
500 лв. /пътни/
~ 300 лв /последваща терапия/
240 лв. /акупунктура/

Дръжте се!  :D
10 гонала и 8 мунопура това някакви медикаменти ли са ох едва сега се запознавам с тези неща :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #16 -: Октомври 30, 2007, 15:19:03 pm »
Да, лекарства за стимулация. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: биопсия
« Отговор #17 -: Октомври 30, 2007, 15:29:08 pm »
а какво е цитротида
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #18 -: Октомври 30, 2007, 15:42:18 pm »
Контролира ЛХ.
Като му дойде времето ще питаш док за всичко, сега не се натоварвай много. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: биопсия
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2007, 16:14:19 pm »
2000 лв икси
450 лв работата на андролога /екстракцията от тестиса на съпруга, плаща се отделно/
800 лв доплащане за лекарства за стимулация
останалото бяха лекарства по НЗОК, по груби данни на стойност около 1500 лв.
Re: биопсия
« Отговор #20 -: Октомври 30, 2007, 19:26:15 pm »
Като заговорихта за цени, да питам и аз... :oops:
Ние още не сме стигнали до икси-то, но ако всичко е наред (милото се е отървал от гадните микоплазми), сигурно следващата седмица ще сме при д-р Кацаров и ще определим дата за биопсията.
От нашия разговор с д-р Владимиров ние разбрахме, че ще се прави 2 пъти биопсия - веднъж за установяване дали има или не "материал"  :lol: и за изследване (да се търси причината за азооспермията) и втора - за ИКСИ-процедурата.
Също така стана ясно, че при мен има възможност за инвитро матурация, така че, живот и здраве, при нас ще е така.
Та, да попитам, 450 лв ли е цаната на еднократна биопсия (поне според поста на Вера)? Самата процедура икси явно е 2000, а някой знае ли колко струва инвитро матурацията?
Д-р Владимиров спомена (при моето настойчиво питане за срокове при благоприятно стечение на обстоятелствата), че след Нова година можем да действаме, така че определено имаме нужда от някаква ориентировъчна цифра на сумата, която ще трябва да приготвим...  :?
*
Re: биопсия
« Отговор #21 -: Октомври 30, 2007, 20:53:25 pm »
на нас биопсията ни излиза 650 лв.,но не сме с платени здравни осигуровки :(
Re: биопсия
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2007, 16:22:34 pm »
За съжаление осигуровките нямат нищо общо... :(
За цените най-добре е да говорите със самите доктори. Когато правихме първата биопсия, т.е те бяха няколко неща /биопсия за доказване на наличие на сперматозоиди, оперативна диагностика на каналите, отстраняване на варикоцеле I ва степен/, това ни струваше 350 лв. Всичко бе в един ден, в рамките на 30-40 мин. Но това беше ноември миналата година  :? Сега при ИКСИ-то работата на андролога беше 450 лв, като предварително бяхме говорили с д-р Стаменов за цифрите.
При различните клиники и цените на самите процедури /ИКСИ, Ин витро/ са различни.
Това, което ви пиша може да ви е ориентир, но на място ще ви кажат най-добре.
Re: биопсия
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2007, 23:06:58 pm »
Лорче, успех за вторник!
*
Re: биопсия
« Отговор #24 -: Ноември 05, 2007, 09:22:27 am »
Лора,успех утре!
Чакаме да разкажеш как е минало.
Re: биопсия
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2007, 11:04:05 am »
И от мен успех, Лора! И ще разказваш...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: биопсия
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2007, 17:53:33 pm »
И аз да се присъединя към групичката, пожелаваща ви успех за утре.  :D

*
Re: биопсия
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2007, 18:45:30 pm »
Успех, Лора!
*
Re: биопсия
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2007, 19:39:41 pm »
Лора, успех на биопсията утре! Дано мине леко и резултатите да са добри! Ще чакаме да разкажеш после как е минало.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2007, 11:42:50 am »
Лорче, чакаме хабер! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: биопсия
« Отговор #30 -: Ноември 07, 2007, 10:13:24 am »
момичета направихме биопсията,днес ще вземем резултатите,
чакам с нетърпение отговора на Кацаров.
ритеснена съм за момчето, ми защото много го боли и мястото е посиняло. :( :oops:
Re: биопсия
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2007, 10:26:36 am »
Лора, стискам палци за хубав резултат!
Нормално е да посинее, ще мине. За болката, може да пие течен аналгин, давай му и до 2 аулина на ден, моят май и нурофен пи - не помня. Т.е всичко това докторът ви го е казал, но и болката ще мине. Дано като чуете резултата, той да ви окрили и болката да остане на заден план.
Леко възстановяване!
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 10:28:55 am от *vera »
*
Re: биопсия
« Отговор #32 -: Ноември 07, 2007, 10:35:48 am »
Лора,желая на твоя мъж бързо въстановяване и дано резултатите да са добри!
*
Re: биопсия
« Отговор #33 -: Ноември 07, 2007, 22:19:07 pm »
момичета имаме сперматозоиди  :D :D :D ,
имаме шанс :D ,в понеделник сме в клиника Малинов, за да замразим за по дълго сперматозоидите ,и когато имаме възможност сме готови за икси :D
*
Re: биопсия
« Отговор #34 -: Ноември 07, 2007, 22:23:23 pm »
Браво лора, 4естито, мъжа ми също много го боля, а и целия беше посинял, притеснявахме се за посинялото ама до месец се оправи, а разбрахте ли каква е при4ината за азооспермията? Можеш ли да напишеш тук резултата?
Успех на иксито  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #35 -: Ноември 07, 2007, 23:01:00 pm »
момичета имаме сперматозоиди  :D :D :D ,
имаме шанс :D ,в понеделник сме в клиника Малинов, за да замразим за по дълго сперматозоидите ,и когато имаме възможност сме готови за икси :D
Супер новина! Браво!
Сега късмет за напред! :flower:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: биопсия
« Отговор #36 -: Ноември 08, 2007, 06:42:21 am »
Браво Лора, браво! Това е много важен успех! Пожелавам ти да напишеш скоро още по-хубави новини! Пожелавам го на всички!  :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #37 -: Ноември 08, 2007, 09:14:02 am »
момичета имаме сперматозоиди  :D :D :D

Не мога да се сдържа да не произнеса любимата си фраза - Аз нали ти казах!  :lol:
Само така, Лора, виждаш, че нещата могат да вървят и нагоре. Успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: биопсия
« Отговор #38 -: Ноември 08, 2007, 09:17:52 am »
Ихааааааааааа, Лора! Чудесна новина! Ужасно много се радвам!
Вчера цял ден дебнах дали си писала нещо ново, а ти по къснотооооооооооо.
Браво! Успех за напред!
*
Re: биопсия
« Отговор #39 -: Ноември 08, 2007, 09:36:00 am »
Браво,чудесна новина!
И аз чаках с нетърпение да разбера резултата.
Успех по нататък!И за напред все така хубави да са новините!
*
Re: биопсия
« Отговор #40 -: Ноември 08, 2007, 10:26:49 am »
благодаря ви милички че сте с нас ,вие сте единствените с които мога да споделя без да се притесня.
Азооспермията ни е обструктивна мъжът ми се е родил без канали, така ни обясни Кацаров но все пак си имаме  :sperm2: :D
Re: биопсия
« Отговор #41 -: Ноември 08, 2007, 13:02:49 pm »
Честита ви добра новина, Лорче  :D Значи имате всички шансове за прекрасно бебенце!
*
Re: биопсия
« Отговор #42 -: Ноември 08, 2007, 13:04:22 pm »
 :balk_47: за добрата новина!
*
Re: биопсия
« Отговор #43 -: Ноември 08, 2007, 15:02:48 pm »
Чудесна новина, Лора! Браво за хубавите резултати! Бързо възстановяване на момчето ти и в най-скоро време да се похвалиш с най-чудесната новина!

*
Re: биопсия
« Отговор #44 -: Ноември 08, 2007, 22:56:10 pm »
  благодаря ви за милите думи успех на всички ни
*
Re: биопсия
« Отговор #45 -: Ноември 11, 2007, 00:04:00 am »
От нашия разговор с д-р Владимиров ние разбрахме, че ще се прави 2 пъти биопсия - веднъж за установяване дали има или не "материал"  :lol: и за изследване (да се търси причината за азооспермията) и втора - за ИКСИ-процедурата.
Роксан, защо така се е наложило 2 биопсии, искам да ти кажа, 4е това колкото и лека операция да е, а тя не е, все пак си е операция с пълна упойка беше при нас и защо 2 пъти ще го режат, като още първия път ако открият сперматозоиди в пар4ето, могат да ги отделят и замразят  8O
Лора, а вас какво ви посъветваха за замразяването, 4увала съм 4е след размразяване някои от сперматозоидите умират  :( Има ли успели иксита с замръзени сперми намерени 4рез биопсия, сега ще кажете 4е има по принцип иксита успешни с замръзени сперматозоиди, но пък нали тези дето ги вадят от топките са по-малко на брой, така 4е ако има някакъв брой умрели...
Лора, ти знаеш ли колко сперматозоида извадиха при биопсията и колко сте замразили, та да отбележим за статистиката.
Вера, зна4и ако се уговорим с Кацаров за операция на варикоцеле през декември, можем едновременно с това да го помолим и да се поразрови из тестиса в търсене на сперматозоиди, които пък да замразим и да използваме по-късно,....мммм....направо нямам търпение, горкото ми мъжле оба4е  :?
« Последна редакция: Ноември 11, 2007, 00:10:42 am от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2007, 11:11:29 am »
От нашия разговор с д-р Владимиров ние разбрахме, че ще се прави 2 пъти биопсия - веднъж за установяване дали има или не "материал"  :lol: и за изследване (да се търси причината за азооспермията) и втора - за ИКСИ-процедурата.
Роксан, защо така се е наложило 2 биопсии, искам да ти кажа, 4е това колкото и лека операция да е, а тя не е, все пак си е операция с пълна упойка беше при нас и защо 2 пъти ще го режат, като още първия път ако открият сперматозоиди в пар4ето, могат да ги отделят и замразят  8O
Лора, а вас какво ви посъветваха за замразяването, 4увала съм 4е след размразяване някои от сперматозоидите умират  :( Има ли успели иксита с замръзени сперми намерени 4рез биопсия, сега ще кажете 4е има по принцип иксита успешни с замръзени сперматозоиди, но пък нали тези дето ги вадят от топките са по-малко на брой, така 4е ако има някакъв брой умрели...
Лора, ти знаеш ли колко сперматозоида извадиха при биопсията и колко сте замразили, та да отбележим за статистиката.
Вера, зна4и ако се уговорим с Кацаров за операция на варикоцеле през декември, можем едновременно с това да го помолим и да се поразрови из тестиса в търсене на сперматозоиди, които пък да замразим и да използваме по-късно,....мммм....направо нямам търпение, горкото ми мъжле оба4е  :?

ами аз попитах колко сперматозоида имаме ,Кацаров ни каза че не знае точно броиката,но са доста,а доколкото замразяването ни казаха че при евентуално размразяване сперматозоидите могат да са или мъртви или слабо подвижни,но също споменаха, че може да има и добри за икси сперматозоиди.
Утре сме в клиника Малинов при биолога за да платим замразяването и ще разпитам абсулютно за всичко. :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2007, 11:15:24 am »
Лора, не забравяйте да направите изследванията за муковисцидоза (в много висок процент това заболяване върви ръка за ръка двустранната вродена агенезия на семепроводите).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: биопсия
« Отговор #48 -: Ноември 11, 2007, 11:21:56 am »
Лора, не забравяйте да направите изследванията за муковисцидоза (в много висок процент това заболяване върви ръка за ръка двустранната вродена агенезия на семепроводите).
да ще напровим това изследване,и ще запиша час при доктор Стаменов.
Мели,Верче благодаря ви че ме съветвате,обещавам че ще направим това изследване и дано резултата да е добър. :)
Re: биопсия
« Отговор #49 -: Ноември 12, 2007, 08:58:55 am »
...Вера, зна4и ако се уговорим с Кацаров за операция на варикоцеле през декември, можем едновременно с това да го помолим и да се поразрови из тестиса в търсене на сперматозоиди, които пък да замразим и да използваме по-късно,....мммм....направо нямам търпение, горкото ми мъжле оба4е  :?
Аха, точно така. При нас отне общо около 40 минути. Не се прави с пълна упойка, не знам точно с каква е, но нищо няма да усети. Звънни обаче на д-р Кацаров, че операциите по принцип се плануват по занапред от прегледите. Ние се уговорихме за биопсията може би месец преди датата. Вие като пътувате, ще ви е важно да свършите максимално неща наведнъж. Преди операцията ви трябват пълна кръвна картина /направена не повече от 1-2 дни, преди датата/ и стандартните изследвания за урина.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 09:01:56 am от *vera »
*
Re: биопсия
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2007, 19:00:15 pm »
Вера, благодаря много за вси4ко, ще ви държа в те4ение моми4ета :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #51 -: Ноември 13, 2007, 09:34:00 am »
ние вчера бяхме при д-р Кацаров, просто поговорихме за биопсията, остана да я насрочим, но милото изведнъж би отбой  :? - "айде да е след Нова година, то сега имаме много работа", обаче мисля, че ще успея да го убедя да побързаме - все пак ми се иска да започнем на чисто новата година, а и просто не ми се чака повече.
Самата манипулация ще е с местна упойка, около 15-тина минути, следобяда си тръгва от болницата, на 5-тия ден се махат конците и, както се изрази доктора, "ще е напълно годен"  :wink: :lol: След около седмица ще имаме резултати от ембриолозите и, ако не друго, ще знаем какво точно се случва. Ако се намерят достатъчно здрави сперматозоиди, могат да се замразят и да не се налага втора биопсия. Ако не... За другия вариант ще мислим по-късно.
makiyaki[/b, просто за да си планирате времето, вчера сестрата записваше за операции на 4.12, а след 18.12 спират да работят до празниците. Докторът оперира всеки вторник. Успех!
Re: биопсия
« Отговор #52 -: Ноември 13, 2007, 09:41:26 am »
Рокси, чисто мъжки е постъпил твоичкият :wink:.
Моят аргумент бе да изтеглим операцията преди да почне грипния сезон /януари-март/, защото тогава ако се насложи някакъв грип възстановяването би било по-трудно. Да не говорим, че може да се наложи да отлагате.
Можеш да ползваш моя метод  :goodluck:
*
Re: биопсия
« Отговор #53 -: Ноември 13, 2007, 10:02:24 am »
Роксан, ами то не останало време  8O за записване, а ние дори още не сме решили кога то4но да тръгнем, 4е нали ще правим и инсе, та гледаме да съвпадне с деня на идването на МЦ  :lol:
Моми4ета, защо операцията е с местна упойка, 4увала съм 4е с нея много боли, пък и конците трябва да се свалят, защо направо не слагат конци, които си падат от самосебе си, първия път такива ни сложиха,
ами сега като се замисля, много ме хвана страх от това замръзяване на сперматозоидите, 4е ако не се събудят вси4ко ще е напразно, не е ли по-добре, да го оставим за деня на икси-то???
+ вси4ки на които ли намерят живи сперми трябва да правят изследвания за муковисцидоза?? и какво е това?? 8O
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #54 -: Ноември 13, 2007, 10:16:01 am »
+ вси4ки на които ли намерят живи сперми трябва да правят изследвания за муковисцидоза?? и какво е това?? 8O
Не бе жена. При около 75% от мъжете с азооспермия, които са с вродена липса на семепроводи се доказва носителство на мутация на муковисцидоза /кистозна фиброза/. Ти беше намерила по-горе линк, точно за това.
Няма какво да те е страх от местната упойка. Наистина нищо не се усеща, а възстановяването е по-леко.
*
Re: биопсия
« Отговор #55 -: Ноември 13, 2007, 10:33:53 am »
Вера,  :balk_21:
при нас оба4е изникна друг проблем, по-то4но него си го има, но ний 4ак сега се светнахме за него :(
той е описан в темата за сертолиево-клетъ4ен синдром на соул  :?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #56 -: Ноември 14, 2007, 15:54:08 pm »
Вера, много мерси за добрата идея  :D Моят мъж принципно се поддава на убеждение с рационални аргументи, а ако ги подправя и с един тъжен поглед, работата в повечето случаи е опечена  :wink: Засега мисля, че го убедих да се обади за втората седмица на декември - неподредствено преди ваканцията, стига, разбира се, все още да има свободни часове...
Проблемът е, че неговата майка май не иска да повярва на случващото се - заведе ни при лекар на който вярва и когато той и потвърди, че правим необходимото и няма как да ни помогне повече, тя реши да попита дали хомеопатията  8O няма да помогне. И доктора много сладко и отговори: "Ами аз съм за всичко, което не вреди. Така че, пробвайте - с хомеопатия, с леене на куршум..." В този момент едва се сдържахме да не избухнем в див кикот и двамата  :wink:. Но въпросът е, че майка му иска първо той да се консултира с хомеопат и после да прибягва до биопсията (въпреки, че НЕЙНИЯТ лекар я увери, че е безопасна и безобидна  :o) И сега се налага да действаме тайно, за да не и "чупим хатъра".
Но така или иначе, няма къде да избягаме от това - рано или късно, ще трябва да се направи, така че по-добре рано...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #57 -: Ноември 14, 2007, 16:06:19 pm »
Проблемът е, че неговата майка май не иска да повярва на случващото се - заведе ни при лекар ...

Извинете, а вие двамата малолетни ли сте? За да ви води мама на лекар?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: биопсия
« Отговор #58 -: Ноември 14, 2007, 16:41:02 pm »
Рокси, тя от своята си страна сигурно е права. Първо едва ли осъзнава дълбочината на проблема. Второ, трудно може някой да я убеди, че точно на нейното здраво, право момче "нещо му има".
Обаче колкото повече споделяте - толкова повече ще ви се месят. Факт.
Не виждам как хомеопатията ще му помогне за запушени канали примерно. Имаше една тема в бг-мамма, в която дори хомеопати писаха и естествено никой не можа да се похвали с опит в тази насока.
Прекалено е сериозно положението, за да чакате на хомеопатия, куршуми и т.н методики.
Правилният път го знаете и го следвате. Не си губете времето с подобни щуротии.
Re: биопсия
« Отговор #59 -: Ноември 14, 2007, 17:04:05 pm »
Уф, Мели, де да бяхме малолетни... да се скрием зад полата на мама и да разчитаме, че тя ще реши проблема  :( Но как да и откажеш, като виждаш, че се тормози от положението и че ако и "уйдисаме на акъла" (извинявам се за израза, ама точно така се чувствам), поне ще и олекне и ще е решила, че е направила всичко по силите си - както и доколкото може. А и не мога да я отрежа - неговата майка е. Тя и моята, дето уж е лекар, и тя едни глупости ми плещи, ама.. "Говорих е една колежка, и нейния брат бил така, ама пил някаква добавка за възстановяване на спермогенезата и се оправили нещата и сега си имат бебе, ще го пита и ще ти кажа какво е пил"  8O 8O 8O. Нея по лесно я режа, макар че знам, че иска да помогне и като няма как иначе...
Иначе - ние си действаме по нашия начин и сме ги оставили те да си правят каквото са си наумили, за да се чувстват по-добре. Ако не ми пречи - съобразявам се (оставих майка ми да ме заведе тяхната рехабилитаторка да ми гледа на кафе и да ми каже, че до 5 (месеца) ще се оправят нещата, а мама се усмихна "Видя ли, напразно се тревожиш"). Предполагам, че и те (и двете майки) си знаят колко е безперспективно, но поне не бездействат. А иначе няма как да си мълчим - трябваше ни информация за причината за трите спонтанни аборта на майка му, както и спермограма на брат му. И още нещо - срам ме е да го кажа, но разчитаме на финансова помощ от неговите родители  :oops:. Иначе, може да се наложи да почакаме за реализирането на мечтата, а аз просто не мога да чакам повече  :( - бездействието е разрушително...
Изобщо, може би трябва да пусна отделна тема, може би в емоционални проблеми, но... Толкова безпомощна се чувствам - като същинско дете, имам нужда от нечия силна прегръдка  :oops: И ако трябва да се конфронтирам с мама, вместо да се сгуша в ръцете и, когато я видя (веднъж в месеца), това ще ме довърши...
Re: биопсия
« Отговор #60 -: Ноември 14, 2007, 17:09:44 pm »
roxanne:bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: биопсия
« Отговор #61 -: Ноември 14, 2007, 17:14:25 pm »
вера а колко струва това изследване за муковисцидоза
*
Re: биопсия
« Отговор #62 -: Ноември 14, 2007, 17:19:25 pm »
а имам още едно въпросче- след биопсия колко сперматозоиди извадиха на мъжете ви
Re: биопсия
« Отговор #63 -: Ноември 14, 2007, 17:44:37 pm »
На първия въпрос, мисля беше 110 лв неговото. 40 лв моето.
На втория въпрос - Х. Нищо конкретно не ни казаха и двата пъти.
Ако можеш да почакаш до понеделник, вторник ще ти кажа със сигурност. Ще говоря с д-р Савов за нашите неща и ще го питам междувременно.
*
Re: биопсия
« Отговор #64 -: Ноември 14, 2007, 23:02:28 pm »
а имам още едно въпросче- след биопсия колко сперматозоиди извадиха на мъжете ви
и мен това живо ме вълнува, макар 4е за нашия синдром в4ера 4етох, 4е дори и да извадят живи, вероятността да стане оплождане е "един вид" нищожна...
Също, обясних на мъжо за операциите и биопсиите и за моите планове да го сложа под нова то4но за празниците и той категори4но отказа, мисля 4е е прав и се съгласих с него, в крайна сметка-толкоз години 4акахме, ще по4акаме и още 1-2 месеца да минат празниците....
Аз, между другото, съм една от тези, които много раз4итат и се надяват на хомеопатията!!!!
Само 4е за проблема разширени вени, а не за семепроводи...
Смятам, 4е щом има проблем , като варикоцеле например, трябва да се преборим с при4ината за заболяването-което прави хомеопатията, а не да елиминираме резултата-вената, защото нищо не ни гарантира, 4е при4ината, която си остава налице, няма да при4ини друга разширена вена след време.
Роксан, разбери какво ще ви предпише хомеопата, тада знам, 4е на мъжо аз отидох и му купих хапове, без да сме се консултирали с хомеопат, та не смея сега да му ги дам, ще из4акам да се видим с специалист :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #65 -: Ноември 15, 2007, 16:46:30 pm »
makiyaki, ако разбера нещо, ще ти кажа - не го знам моя кога ще ходи и дали изобщо, аз лично (може и да греша), ама признавам, че подхождам крайно предубедено към възможностите на хомеопатията по принцип и в този случай конкретно. Иска ми се класическата медицината да се произнесе за причината, а след това нямам против и хомеопатията да си каже мнението, но не разчитам на нея.
Не знам доколко обаче можем да сме ви полезни, защото при нас няма варикоцеле. Все пак, ще ти кажа всичко, което научим, както и кой е хомеопата (това също може би има значение). Успех при вас!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #66 -: Ноември 15, 2007, 16:55:53 pm »
Смятам, 4е щом има проблем , като варикоцеле например, трябва да се преборим с при4ината за заболяването-което прави хомеопатията, а не да елиминираме резултата-вената, защото нищо не ни гарантира, 4е при4ината, която си остава налице, няма да при4ини друга разширена вена след време.

Причината няма как да се премахне - това е анатомичната особеност на оттичане на венозните съдове отляво. И ако продължавате да оспамвате сериозната тема за биопсия с шарлатански залитания, ще спра да пиша в нея.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: биопсия
« Отговор #67 -: Ноември 15, 2007, 17:01:20 pm »
На първия въпрос, мисля беше 110 лв неговото. 40 лв моето.
На втория въпрос - Х. Нищо конкретно не ни казаха и двата пъти.
Ако можеш да почакаш до понеделник, вторник ще ти кажа със сигурност. Ще говоря с д-р Савов за нашите неща и ще го питам междувременно.

разбира се че ще изчакам -благодаря ти миличка :)
*
Re: биопсия
« Отговор #68 -: Ноември 15, 2007, 17:13:12 pm »
така мисля че е време да споделя с вас че ходихме в клиника Малинов и замразихме сперматозоидите,казаха ни че имаме 5 милиона  :sperm2:,20% от тях са годни за оплождане инвитро.
Също така ни казаха че имаме добър шанс,и че имаме възможност да бъдем родители,сега сабираме парички за генетичното изследване и иксито.
МОМИЧЕТА НЕЗНАЯ ЗАЩО НО ИМАМ ГОЛЯМА НАДЕЖДА,ДАНО ЧУДОТО СТАНЕ :D
*
Re: биопсия
« Отговор #69 -: Ноември 15, 2007, 17:29:35 pm »
ДАНО ЧУДОТО СТАНЕ :D
Дано Лора!
Все пак имате доста добро начало
имаме 5 милиона  :sperm2:,20% от тях са годни за оплождане инвитро.
:P
*
Re: биопсия
« Отговор #70 -: Ноември 15, 2007, 18:18:55 pm »
Причината няма как да се премахне - това е анатомичната особеност на оттичане на венозните съдове отляво. И ако продължавате да оспамвате сериозната тема за биопсия с шарлатански залитания, ще спра да пиша в нея.  :)
Мели, извинявай, 4е оспамих темата, естествено, 4е не искам да спираш да пишеш в нея  :D, това горе са моите убеждения, които трябваше да пиша в шарлатанския подфорум, ама по погрешка ги изцепих тук  :lol:
Лора с 5 милиона, шанса ми се струва наистина доста добър, аз гледах едно предаване по Дискавъри, където на мъжа му откриха само 8 сперматозоида и 4рез икси стана татко на моми4енце :)
Ами за тия 5 милиона искам още да питам, вси4ките ли ги замразиха, или само 20те процента годни замразяват, пък после вси4ки ли ги отмразяват за процедурата, след като за икси са необходими мин 20 сперма предполагам 4е нормално отиват към 100 то не е ли хабене да се размразят 5 милиона за 1 икси???
Успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #71 -: Ноември 15, 2007, 18:59:40 pm »

Ами за тия 5 милиона искам още да питам, вси4ките ли ги замразиха, или само 20те процента годни замразяват, пък после вси4ки ли ги отмразяват за процедурата, след като за икси са необходими мин 20 сперма предполагам 4е нормално отиват към 100 то не е ли хабене да се размразят 5 милиона за 1 икси???
Успех
[/quote]

ами честно казано не знам,но мисля че ги замразяват всичките .
От тези 5 милиона ,20% стават за икси(значи 1 милион),но при евентуално размразяване дали  ще са така добре.Като ни казаха че имаме толкова  :sperm:,просто онемях,тези 5 милиона ми се виждат космически ,при наличието че нямахме нито един
*
Re: биопсия
« Отговор #72 -: Ноември 15, 2007, 19:56:53 pm »
Лора, мили4ка, вси4ко ще бъде наред, само спокойно, ина4е на едното място казваш 4е са достатъ4ни за ин-витро, а втория път 4е са достатъ4но за икси и малко се обърках, защото по принцип за ин-витро са нужни пове4е отколкото за икси, а 5 милиона не са ли достатъ4ни за ин-витро??
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #73 -: Ноември 15, 2007, 20:59:35 pm »
препоръчаха ни инвитро ,сега чакаме да ни звънат, за да уточним точно нещата.
Една от сестрите, ни каза че ще ни званат за някакъв договор относно замразяването ,ох незнам вече почвам да се обърквам,минаха 2 дни а те не ни званят,(дали да не званем ние)
Re: биопсия
« Отговор #74 -: Ноември 16, 2007, 10:55:29 am »
Спокойно, ще звъннат пренатоварени са. А не пречи и вие да се обадите естествено  :D.
Според мен ще ползват сперматозоидите за икси, но всъщност няма голямо значение /икси - ин витро/- важно е бебета да има :wink:
Re: биопсия
« Отговор #75 -: Ноември 16, 2007, 15:25:42 pm »
Момичета, записахме час за биопсия на 11 декември  :balk_80: Имам нужда от моралната ви подкрепа, моля ви, молете се за нас!
*
Re: биопсия
« Отговор #76 -: Ноември 16, 2007, 15:31:13 pm »
roxanne с вас съм дано намерите подходящите плувци :balk_103: :balk_21:
Re: биопсия
« Отговор #77 -: Ноември 16, 2007, 15:47:45 pm »
Еее, браво Рокси! Бързо действаш с убеждаването  :wink:
Подкрепата я имаш естествено!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #78 -: Ноември 16, 2007, 23:28:27 pm »
Момичета, записахме час за биопсия на 11 декември  :balk_80: Имам нужда от моралната ви подкрепа, моля ви, молете се за нас!

С цялата си енергия!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: биопсия
« Отговор #79 -: Ноември 17, 2007, 16:11:03 pm »
Рокси и от мен стиснати палци за 11-ти. Лора, за вас- също. Дано и занапред нещата ви вървят все така добре както след биопсията. :D

Re: биопсия
« Отговор #80 -: Ноември 20, 2007, 09:34:51 am »
На първия въпрос, мисля беше 110 лв неговото. 40 лв моето.
На втория въпрос - Х. Нищо конкретно не ни казаха и двата пъти.
Ако можеш да почакаш до понеделник, вторник ще ти кажа със сигурност. Ще говоря с д-р Савов за нашите неща и ще го питам междувременно.
Лорче, сега говорих с д-р Савов.
Пълният панел за установяване на дефекти в гена е 150 лв /това за мъжа ти/, а ти можеш да минеш като "рискова" и изследването ти ще струва 50 лв. Първо се прави неговото, вижда се какво е положението, после спрямо него се пускат твоите изследвания.
Re: биопсия
« Отговор #81 -: Ноември 20, 2007, 11:58:51 am »
Здравей те ,на всички на мен ми правиха биопсия и не откриха нищо просто няма клетки които на пройзвеждат сперматозоидите,имаше само една клет която беше трофирала,казаха ми че ако съм си правил излетвния преди години е можело да се направи нещо,никой неможе да каже защо се е получило така.Относно муковизцедозата на мен при генетични изледвания ми е откриха че съм носител на заболяването,изледването струва 80 лева.Успех на всички.
Re: биопсия
« Отговор #82 -: Ноември 20, 2007, 12:24:11 pm »
Данчо, съжалявам за диагнозата  :(.
Но днес точно говорих с генетиците и цифрите са се вдигнали :?
Стиснала съм палците за + резултат и при вас!
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 12:25:51 pm от *vera »
*
Re: биопсия
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2007, 19:06:01 pm »
Здравейте,
по препоръка на някои момичета,а и като чета какво се пише из форума и ние решихме да отидем при д-р Кацаров.Вчера ни беше часът и мислехме,че ще насрочи биопсия.Още като разбра,че приятеля ми е преминал през химиотерапия преди 3 години,каза,че не е имало смисъл от всички изследвания,които е правил и че нямало никакъв смисъл да прави биопсия.С други думи ни каза,че няма никакъв шанс за сперматозоиди,дори и за икси  :balk_145:
Все пак Мели препоръча да се направи биопсия и приятеля ми твърдо е решил да си направи,но ще е при друг доктор.Така че мислим за януари,но първо ще говорим с д-р Дечев.
Ако д-р Кацаров е прав,надяваме се на чудо.
*
Re: биопсия
« Отговор #84 -: Ноември 24, 2007, 12:53:07 pm »
Елия, я горе главата, моми4е, както в друга тема бях писала и на нас ни казаха, 4е няма смисъл, биопсия правихме при д-р Де4ев, но и той самия се опита да ни убеди 4е няма смисъл от такава и 4е тя ще е , цитирам му думите: "по-скоро да потвърди диагнозата, отколкото да се намери нещо"
Та ний настояхме, и сперматозоиди се намериха.
Биопсията я прави Де4ев в Торакс и струваше 180 лв лятото, вкл.пълна упойка и хистологи4но изследване.
Аз ви съветвам, така да организирате нещата, 4е да сте в готовност, ако при биопсията се намери нещо- веднага да го замразите, за да не го губите и да не се налагат после още биопсии.
При нас биопсия се направи на двата тестиса- с 1 куршум двата заека, не знам дали по принцип за втория тестис се доплаща, но Де4ев беше толкоз сигурен, 4е няма да има резултат добър от биопсията, 4е каза, 4е ще направи освен и двата за да се убедим, 4е е било напразно- е да ама не беше!!!!
Така 4е стискам палци за успешна биопсия и скоро да се похвалиш  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #85 -: Ноември 24, 2007, 14:52:44 pm »
При нас д-р Дечев каза,че всичко изглежда нормално и че няма да избегне биопсията.На всичкото отгоре още не му е поставена никаква диагноза.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: биопсия
« Отговор #86 -: Ноември 25, 2007, 16:44:22 pm »
Ами щом Дечев ви го е казал, значи имате повече от основание да се надявате. Стискам палци за вас.  :D

*
Re: биопсия
« Отговор #87 -: Декември 04, 2007, 16:12:02 pm »
Момичета, записахме час за биопсия на 11 декември  :balk_80: Имам нужда от моралната ви подкрепа, моля ви, молете се за нас!
roxanne СТИСКАМ ПАЛЦИ И ДА ПИШЕШ :bighug: :balk_103:
Re: биопсия
« Отговор #88 -: Декември 05, 2007, 13:09:19 pm »
Мерси, Лорче, щее пиша, естествено! Просто нямам какво да кажа засега - притихнали сме в очакване, знам, че това ще е вододела - или ще намерим нещо и ще трябва да се подготвим физически и психически за едно тежко и трудно преживяване (ИКСИ), или няма и тогава... за този вариант изобщо не ми се мисли  :(
Малко остана - 6 дни...
*
Re: биопсия
« Отговор #89 -: Декември 05, 2007, 13:59:18 pm »
хеи не се отчаиваи,приеми всичко като едно голямо изпитание,аз така ги приемам нещата,а доколкото иксито все пак това е една голяма надежда че можем да бъдем родители,наистина е много трудно,трябват много средства ,но те оправдават желаното,стискам палци и от все сърце ти желая всичко да е ок.
Ние сега събираме парички,сигурно доста време ще ги събираме,но сме твърдо решени да пробваме всичко имаме ли дори минимален шанс ще се борим.
Успех миличка :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21: :balk_21: :balk_21:
*
Re: биопсия
« Отговор #90 -: Декември 10, 2007, 21:49:01 pm »
Роксан стиснати палци за утре, моми4ета рових из нета и открих една клиника в лондон, където правят извли4ане на сперматозоиди 4рез методите Теса /Месе, интересно ми беше 4е извле4еното коли4ество се разделя на 3-4 "порции" и така се замразява, мн ми се стори добра тази идея, така с една биопсия се съхранява материал за 3-4 процедури, а ако замразят цялото коли4етство /като на лора, мисля/ при размразяването ще използват няколко сперматозоиди за оплождането, а другите ще са негодни за повторно замразяване.
Та процедурата в Лондон + такса за замразяване за 1 година беше 2000 паунда  :?
Колко струва замраяването в Бг и има ли такова замразяване на "порцийки"  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #91 -: Декември 10, 2007, 22:06:26 pm »
Роксан,имате стиснатите ми палци!Успех утре! :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:
Ще чакаме да пишеш!
Re: биопсия
« Отговор #92 -: Декември 10, 2007, 22:52:27 pm »
Роксан, успех утре!  :goodluck:
*
Re: биопсия
« Отговор #93 -: Декември 11, 2007, 12:10:43 pm »
и аз съм с теб  :balk_103:
*
Re: биопсия
« Отговор #94 -: Декември 11, 2007, 16:13:51 pm »
И от мен стиснати палци за успех!  :crossfingers: :goodluck: И чакам да пишеш хубави новини!

Re: биопсия
« Отговор #95 -: Декември 13, 2007, 16:10:09 pm »
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и куража, нямате представа колко много означава това за мен!
За съжаление, не мога да се похваля с добри новини  :( След биопсията стана ясно, че каналите не са запушени, а вчера д-р Кацаров ни каза, че не е намерил сперматозоиди в пробата. Останаха резултатите от хистологичното изследване - доколкото разбрах, все още има шанс да ни зарадват, но аз нямам сили да се надявам повече - просто защото боли невероятно от попарените надежди...  :( Но, ако не друго, поне ще знаем какво се случва в тялото му, за да е такъв резултата.
Аз взех своето решение - време е за почивка. Независимо от резултатите, няколко месеца ще се опитам да живеем нормално, без мисълта за дете да вгорчава дните ни. Няма да му причинявам повече болка - психическа и физическа, мисля че и двамата преживяхме повече от достатъчно през тази една година, от момента в който пожелахме да станем родители  :( :( :( След това... пътища много.
Това беше всичко от мен, благодаря ви за подкрепата!
Re: биопсия
« Отговор #96 -: Декември 13, 2007, 17:07:53 pm »
Roxanne, съжалявам :(
Права си, опитайте се да си починете. Не говорете за това известно време. Както сама си написала пътища и избор има. Важното е да се обичате и да вземете решението си заедно.
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: биопсия
« Отговор #97 -: Декември 13, 2007, 17:19:13 pm »
Роксан,много съжалявам,мила!
 :bighug:
Дано да намерите вашето решение!
*
Re: биопсия
« Отговор #98 -: Декември 13, 2007, 18:06:23 pm »
роксан ,наистина много съжелявам за това,но нали знаеш че има много на4ини да бъдете родители,не се отчаиваи миличка,ще видиш че един ден всички ние ще бъдем родители независимо по какъв начин. :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21:
*
Re: биопсия
« Отговор #99 -: Декември 13, 2007, 19:42:29 pm »
Роксан, много съжалявам за резултатите! Но нали все пак има още мъничка надежда?! Дайте малко почивка на душите и телата си. Пътища да станем родители има много, както си писала и ти. По кой от тях ще тръгнете - ще решите заедно. Загубили сте само една битка. Така или иначе ние ще излезем победители от тази война!  :bighug:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #100 -: Декември 13, 2007, 23:01:14 pm »
roxanne :balk_21:
Обичайте се въпреки всичко! :heartbeat:
 :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: биопсия
« Отговор #101 -: Декември 14, 2007, 06:37:43 am »
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и куража, нямате представа колко много означава това за мен!
За съжаление, не мога да се похваля с добри новини  :( След биопсията стана ясно, че каналите не са запушени, а вчера д-р Кацаров ни каза, че не е намерил сперматозоиди в пробата. Останаха резултатите от хистологичното изследване - доколкото разбрах, все още има шанс да ни зарадват, но аз нямам сили да се надявам повече - просто защото боли невероятно от попарените надежди...  :( Но, ако не друго, поне ще знаем какво се случва в тялото му, за да е такъв резултата.
Аз взех своето решение - време е за почивка. Независимо от резултатите, няколко месеца ще се опитам да живеем нормално, без мисълта за дете да вгорчава дните ни. Няма да му причинявам повече болка - психическа и физическа, мисля че и двамата преживяхме повече от достатъчно през тази една година, от момента в който пожелахме да станем родители  :( :( :( След това... пътища много.
Това беше всичко от мен, благодаря ви за подкрепата!
Роксан, ако това ще те успокои, искам да ти кажа, че и на нас Кацаров ни каза, че не е намерил сперматозоиди при диагностичната операция. Изчакай хистологията. Никаква надежда не е загубена. Обсъдете с него възможност за лечение след като излязат резултатите!
Успех, мила!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: биопсия
« Отговор #102 -: Декември 14, 2007, 08:53:16 am »
Рокси, починете си сега и след време ще намерите верния път към вашето щастие. :bighug:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: биопсия
« Отговор #103 -: Декември 14, 2007, 15:21:46 pm »
Благодаря ви, момичета! Може би... може би има надежда  :) Само времето ще покаже. Прегръщам ви всички!
Re: биопсия
« Отговор #104 -: Декември 28, 2007, 13:32:22 pm »
Роксан, и аз съм чувала от лекари, че при биопсията може и да не се намерят сперматозоиди, но пак да си има в тестисите. Не се отчайвайте, и ние бяхме изпаднали в такава дупка и знам колко е страшно, но с помощта на момичетата от форума и на лекарите вече гледаме смело напред. Прегръщам те и ти изпращам цялата си положителна енергия! :balk_21:
*
Re: биопсия
« Отговор #105 -: Март 10, 2008, 21:11:02 pm »
Моми4ета бихте ли ми дали пове4е инфо за биопсията,предстои ни след ниаколко седмици и съм много притеснена от неисзвестното.Усе6та ли се болка при манипулацията?Благодаря
Re: биопсия
« Отговор #106 -: Март 11, 2008, 09:01:57 am »
Биопсията е с упойка и мъжът ми не го е боляло,след като попремина действието и малко го позаболя ,но пи болкоуспокояващо и му мина бързо.
След по-малко от един час стана и си тръгна и след около една-две седмици беше напълно възстановен.
Според мен важно при биопсията е да научите дали сперматозоидите са напълно годни за икси-защото на нас не ни беше дадена такава информация и преди иксито се разбра че за нищо не стават.
Re: биопсия
« Отговор #107 -: Март 11, 2008, 11:50:06 am »
Физически няма от какво да се бои мъжа ти. Не се усеща болка по време на операцията. В съзнание ще си е. Както гъбка ти е писала, най-тежък е моментът с отговора на въпроса "Има ли и дали?".
Успех!
*
Re: биопсия
« Отговор #108 -: Март 17, 2008, 21:18:00 pm »
Как така не са ви казали да са годни сперматозоидите за икси?
Ние 6те я правим при Кацаров....не ми каза само кога излиза резултата и дали в момента 6те може да ни каже не6то или трябва да изчакаме няколко дни.
*
Re: биопсия
« Отговор #109 -: Март 18, 2008, 13:15:17 pm »
ние правихме биопсията на 6 .11.07.г ,резултата ни казаха след 3 дни,и ние правихме биопсията при Кацаров в клиника вита,а резултата ни каза в неговия кабинет,след това ходихме в клиника Малинов и там ембриоложката ни обясни с то4ност колко сперматозоиди имаме,при нас те бяха 5 милиона 20% годни за икси другите не ставали,ох незная ве4е все о6те сабираме пари за иксито,притеснява ме оба4е факта 4е за парите говорихме с Кацаров(горе долу колко ще ни излезе иксито)тои ни каза околко 4000лв.да но ние сме ре6или да правим икси при Стаменов дали да не се консултирам парво с него, или да саберем парите и 4ак тогава да видим какво що.
Ембриоложката ни каза 4е при едно евентуално отмразяване има голяма вероятност много сперматозоиди да не оцелеят,и ако стане наистина така пак ли ни 4ака биопсия ох ве4е се побарквам :oops:
*
Re: биопсия
« Отговор #110 -: Март 18, 2008, 13:47:35 pm »
Лорче аз мисля, че бях писала и преди какво се случи при нас. Ние първия път направихме точно така замразихме материал от биопсията точно с цел да не правим втора биопсия но накрая нищо не се оплоди. Ембриолога каза, че сперматозоидите добити от тестикулярна биопсия са по-бавноподвижни и при замразяване и последващо отмразяване стават още по-бавноподвижни и губят оплодителната си способност. Ето защо се препоръчва друг метод за екстракция на сперматозоиди т.нар. МЕСА сперматозоидите се взимат от епидимиса - по-бързоподвижни са, повече на брой и с по-добро качество и най-важното много по-подходящи за замразяване и за по-нататъшно използване за ИКСИ. Съжалявам миличка не искам да те шашкам допълнително просто ти казвам какво се случи с нас а и ембриоложката ви е предупредила за подобно нещо. Просто трябва да бъдете психически настроени за втора интервенция при мъжа ти. УСПЕХ
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: биопсия
« Отговор #111 -: Април 16, 2008, 19:09:24 pm »
Късно се включвам, но при иксито правихме нова екстракция на сперматозоиди.
Действайте с прегледите и подготовката за иксито. Не чакайте да се съберат парите.
*
Re: биопсия
« Отговор #112 -: Април 16, 2008, 19:17:35 pm »
Момичета,дават ли болничен след биопсията?
Извинявам се,че въпроса е малко извън духа на темата.
*
Re: биопсия
« Отговор #113 -: Април 17, 2008, 13:36:14 pm »
Късно се включвам, но при иксито правихме нова екстракция на сперматозоиди.
Действайте с прегледите и подготовката за иксито. Не чакайте да се съберат парите.

ох вообще не знам какво ни предстои,и наистина изпитвам голямо притеснение от евентуалното отмразяване на сперматозоидите,страхувам се от това че когато сме готови именно това отмразяване ще доведе до нова операция или меса.
Сега мисля да си подам документите в нзок, и да видим дали ще ми отпуснат лекарствата,но първо ще отидем при доктор Стаменов за да видим какво ще ни посъветва тои
Re: биопсия
« Отговор #114 -: Април 18, 2008, 13:37:48 pm »
Момичета,дават ли болничен след биопсията?
Извинявам се,че въпроса е малко извън духа на темата.
Дават, само си кажете предварително че искате.
Лорче, няма да е по-различно особено от първия път, дори да се наложи нова операция. Така, че важно е да се получи. Че една седмица ще му е дискомфортно - нищо не е в сравнение. Ако след размразяване, "материалът не става", веднага ви се обаждат и правите спешна операция за екстракция на новите спермита.
Действай по документите за касата, че ще затворят скоро приема да не увиснете за догодина. Със Стаменов така или иначе ще си се консултирате. Но там хормони, каквото трябва виж от темите, си подготви - така и докторът ще е с по-ясна представа за положението при теб. Защото сега това е важно.
Re: биопсия
« Отговор #115 -: Април 23, 2008, 16:42:40 pm »
здравейте,аз съм нова тук.Миналата година ни правиха биопсия и извадиха сперматозоиди,обаче се броят на пръсти,сега ме подготвят за икси тези дни ще започвам стимулацията и дано да стане.Искам да ви попитам дали някоя от вас вече е забременяла или дали е минала поне един път през икси със замразени човечета
*
Re: биопсия
« Отговор #116 -: Април 23, 2008, 23:05:34 pm »
здравейте,аз съм нова тук.Миналата година ни правиха биопсия и извадиха сперматозоиди,обаче се броят на пръсти,сега ме подготвят за икси тези дни ще започвам стимулацията и дано да стане.Искам да ви попитам дали някоя от вас вече е забременяла или дали е минала поне един път през икси със замразени човечета

 Не мога да разбера въпроса ти, ако става въпрос за замразена проба от биопсирана тъкан на тестиса, просто неразбирам защо го правят някои лекари?! Много е рисковано да се замрази биопсираната тъкан от тестиса, още повече, че имате ограничен брой. Много вероятно е да не преживеят сперматозоидите. Икси -Тесе се прави най-добре с пресен материал, т.е. в деня на твоята пункция се прави и биопсия на съпруга ти.
Re: биопсия
« Отговор #117 -: Април 23, 2008, 23:34:05 pm »
ами незнам защо се получи така,но когато съм готова за икси-то ще подготвят и мъжо за всеки случай,защото ако няма живи ще му правят нова биопсия,което ще е доста неприятно,но трябва
*
Re: биопсия
« Отговор #118 -: Април 24, 2008, 00:04:05 am »
Ами така се прави разбира се, кое му е неприятното?! По- добре да сте психически подготвени, отколкото да ви натоварват с това дали ще оживеят след размразяване и той да стои на stand by, още по-притеснен отколкото ако си знае, че му предстои и на него биопсия в деня на пункцията ти. Ние сме правили 3 опита Икси -Тесе и винаги на всеки опит вземаха нова биопсия. Успех ти пожелавам!
Re: биопсия
« Отговор #119 -: Април 24, 2008, 18:31:06 pm »
Подкрепям напълно казаното от St. Процедурата е много тежка и повечето рискове и негативи са за жената.
Re: биопсия
« Отговор #120 -: Април 24, 2008, 23:04:01 pm »
еми да ама то си е направо операция,при нас положението по-тежко,защото той има проблеми  със сърцето и следователно упойките не са желателни и така
Re: биопсия
« Отговор #121 -: Юни 02, 2008, 20:59:04 pm »
Роксан,какво стана с вас,никой не пише в тази тема,докъде стигнахте?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: биопсия
« Отговор #122 -: Юни 24, 2008, 15:07:35 pm »
Какво се доплаща допълнително, при д-р Персенска сме.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: биопсия
« Отговор #123 -: Юни 24, 2008, 18:49:10 pm »
Какво се доплаща допълнително, при д-р Персенска сме.

Ако имаш предвид цената на биопсията - 450 лв.
Re: биопсия
« Отговор #124 -: Юни 25, 2008, 07:22:06 am »
Днес 25.06 сме на ТЕСЕ при М.Сариев В Майчин дом намерят годни :sperm2:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #125 -: Юни 25, 2008, 10:04:25 am »
 :goodluck:  yahoo_17 :crossfingers:

Вярвам че ще намерите!
Късмет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: биопсия
« Отговор #126 -: Юни 25, 2008, 19:27:35 pm »
За огромно съжаление няма нито един :(
*
Re: биопсия
« Отговор #127 -: Юни 27, 2008, 19:27:05 pm »
милмом :(толкова съжалявам ,мила.
*

    maria7474

Re: биопсия
« Отговор #128 -: Януари 05, 2009, 13:41:31 pm »
Zdraveite,
Nqkoi znaeli kakvi sa shansovete za biopsia,
pri zavisheno nivo na FSH 38.53.
Blagodarq Vi predvaritelno i USPEH
*
Re: биопсия
« Отговор #129 -: Януари 07, 2009, 20:42:15 pm »
фсх 38 зна4и, 4е няма производство на сперматозоиди.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #130 -: Януари 07, 2009, 23:03:19 pm »
милмом, защо не направите консултация и в АГ Варна с д-р Александров?
Съжалявам, че чак сега прочитам мнението ти в темата.
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 23:06:08 pm от cygnus »
*
Re: биопсия
« Отговор #131 -: Януари 07, 2009, 23:30:54 pm »
Zdraveite,
Nqkoi znaeli kakvi sa shansovete za biopsia,
pri zavisheno nivo na FSH 38.53.
Blagodarq Vi predvaritelno i USPEH
ФСХ е следствие , а не първопричина. Надявам се да има сперматозоиди при биопсия и да  има начин да се повлияе чрез  лечение. Със сходни резултати мисля, че има успели момичета тук, надявам се да се включат.
Re: биопсия
« Отговор #132 -: Януари 23, 2009, 11:08:12 am »
Zderaveite momi4eta.MNogo sam pritesnena za parvi pat se re6avam da pi6a.Na maja mi mu predstoi biopsia na 23 fevruari.Predi tova e pravil 3 spermatogrami .Parvata be6e s 20% godni a drugite dve 0%.Molia vi daite mi kuraj.Neznam dali 6te nameriat ne6to.Vsiaka ve4er se molia i mnogo me e strah.Ne iskam da padam duhom.Ako niakoi ima podoben slu4ei kato moia molia da mi pi6e.
*
Re: биопсия
« Отговор #133 -: Януари 23, 2009, 11:34:41 am »
Бих те посъветвала да пишеш на български и тогава повече хора ще те четат. Много хора за съжаление имат твоя проблем, от написаното не разбрах какви са тези 20 процента годни, с каква диагноза сте? и накрая искам да ти пиша от собствен опит, че е по-добре да се стегнеш малко, притеснението няма да помогне в случая.Желая ти успех и ако имаш нещо да споделиш направи го, ще ти поолекне
*
Re: биопсия
« Отговор #134 -: Януари 23, 2009, 12:12:05 pm »
Zderaveite momi4eta.MNogo sam pritesnena za parvi pat se re6avam da pi6a.Na maja mi mu predstoi biopsia na 23 fevruari.Predi tova e pravil 3 spermatogrami .Parvata be6e s 20% godni a drugite dve 0%.Molia vi daite mi kuraj.Neznam dali 6te nameriat ne6to.Vsiaka ve4er se molia i mnogo me e strah.Ne iskam da padam duhom.Ako niakoi ima podoben slu4ei kato moia molia da mi pi6e.
Стягай се и не падай духом, щото аз се бях сринала съвсем. Виж и другите теми за азооспермията. Една голяма част от момичетата вече са с бебешки аватари или лентички за бременност. Всичко ще е наред! Успокойте се и двамата и най-вече момчето ти, че те го изживяват много трудно. Успех!
*
Re: биопсия
« Отговор #135 -: Януари 23, 2009, 16:42:22 pm »
И аз да подкрепя Сигнус. Не се отчайвайте. И ние започнахме с азооспермия, но упоритото лечение си даде резултат.

Re: биопсия
« Отговор #136 -: Януари 23, 2009, 18:59:16 pm »
Спокойно,Диди80!  :balk_172: Ние сме с диагноза аспермия след биопсията,но това само ни сближава повече с мъжа до мен и ни кара да сме по-информирани:dating: Независимо какъв е резултата от биопсията,не забравяй,че момчето ти има нужда от подкрепата,а не от паника в очите ти :dance2: А и една диагноза не е неоспорима,винаги има още с кого да се консултираме! А и ние самите се развиваме и можем всичко-с хармония,СПОКОЙСТВИЕ :wink: И Любов! Късмет и не забравяй да му се усмихваш!
*
Re: биопсия
« Отговор #137 -: Януари 24, 2009, 11:43:16 am »
Диди,успокой се миличка :wink:не губете надежда,защото винаги я има.изправете се  и се стегнете с милото ти и заедно двамата ръка за ръка и с помоща на добър лекар,ще се справите,има изход от положението.
ние също минахме през този стрес и сега като се сетя,предстои ни много скоро втори опит икси,аз пак треперя и се моля да имаме сперматозооидчета преснички :crossfingers:искрено се надявам,дано има радост за всички ,след толкова мъки и сълзи.
желая успех ,кураж и много късмет на себе си и всички момичета по пътя за сбъдване на мечтата ни. :babyflips: :babyflips:
*
Re: биопсия
« Отговор #138 -: Януари 24, 2009, 11:48:55 am »
didi80,подкрепям момичетата-не бива да падш духом.Знам какво е преди биопсията да се чудиш какъв ще е резултата.
Успех! :goodluck:

Арамиз, :crossfingers: yahoo_17
Re: биопсия
« Отговор #139 -: Януари 24, 2009, 23:17:37 pm »
aramiz, успех мила при втората процедура! Дано ви зарадва с двойно щастие! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: биопсия
« Отговор #140 -: Януари 26, 2009, 15:32:59 pm »
Еллия,Вера благодаря ви за стиснатите палци момичета :P
ВерА,ДАЙ БОЖЕ двойна радост като твоята,после ще помагаш  да знаеш :wink:

Елия,честита сбъдната мечта и на теб ,мила и много скоро да се гушкате щастливи в къщи с бебчо/ка.
« Последна редакция: Януари 26, 2009, 15:38:32 pm от aramiz »
*
Re: биопсия
« Отговор #141 -: Януари 26, 2009, 17:44:09 pm »
Елия,честита сбъдната мечта и на теб ,мила и много скоро да се гушкате щастливи в къщи с бебчо/ка.
Бебчо  :P ще е.
Благодаря и да ти се връща,че дори и двойно  :wink:!Желая ти го от сърце!
Малко поспамихме,извинявам се за което


*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: биопсия
« Отговор #142 -: Юни 19, 2009, 14:18:49 pm »
гледам - отдавна не е писано тук, да се опитам да посъживя темичката;

ние сме с НОА, всички хормони са в норми освен ФСХ при горна 12.40 при нас е 18.16;
д-р Кацаров ни даде 20% шанс при биопсията;
не е много, но поне имаме някакъв, макар и само на теория; иамме капка надежда;
виждам, че повечето от вас са правили диагностична биопсия;

откакто направихме СГ, преглед и имаме диагноза изминаха почти 3 месеца;
взехме своето решение - няма да правим диагностична биопсия, ако има нещо - ще разберем в деня на моята пункция, когато ще направим ТЕСЕ;

ще ми бъде полезно, като вид успокоение, ако споделите при колко от вас диагнозата е била необструктивна, с недорзвити, малки тестиси, които не са слезли в скротума; асансьорни също;

предварително благодаря на всички отзовали се!

*
Re: биопсия
« Отговор #143 -: Юли 15, 2009, 22:59:50 pm »
Последното изследване за биопсиите сочи, че от 70 биопсии само в 8 от случаите има наличие на жизнени сперматозоиди. Масово сертолиеви клетки, атрофични каналчета, намален обем на тестисите и т.н... Мисля, че повечето сме чели диагнозите вече :(