0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: биопсия
« Отговор #60 -: Ноември 14, 2007, 17:09:44 pm »
roxanne:bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: биопсия
« Отговор #61 -: Ноември 14, 2007, 17:14:25 pm »
вера а колко струва това изследване за муковисцидоза
*
Re: биопсия
« Отговор #62 -: Ноември 14, 2007, 17:19:25 pm »
а имам още едно въпросче- след биопсия колко сперматозоиди извадиха на мъжете ви
Re: биопсия
« Отговор #63 -: Ноември 14, 2007, 17:44:37 pm »
На първия въпрос, мисля беше 110 лв неговото. 40 лв моето.
На втория въпрос - Х. Нищо конкретно не ни казаха и двата пъти.
Ако можеш да почакаш до понеделник, вторник ще ти кажа със сигурност. Ще говоря с д-р Савов за нашите неща и ще го питам междувременно.
*
Re: биопсия
« Отговор #64 -: Ноември 14, 2007, 23:02:28 pm »
а имам още едно въпросче- след биопсия колко сперматозоиди извадиха на мъжете ви
и мен това живо ме вълнува, макар 4е за нашия синдром в4ера 4етох, 4е дори и да извадят живи, вероятността да стане оплождане е "един вид" нищожна...
Също, обясних на мъжо за операциите и биопсиите и за моите планове да го сложа под нова то4но за празниците и той категори4но отказа, мисля 4е е прав и се съгласих с него, в крайна сметка-толкоз години 4акахме, ще по4акаме и още 1-2 месеца да минат празниците....
Аз, между другото, съм една от тези, които много раз4итат и се надяват на хомеопатията!!!!
Само 4е за проблема разширени вени, а не за семепроводи...
Смятам, 4е щом има проблем , като варикоцеле например, трябва да се преборим с при4ината за заболяването-което прави хомеопатията, а не да елиминираме резултата-вената, защото нищо не ни гарантира, 4е при4ината, която си остава налице, няма да при4ини друга разширена вена след време.
Роксан, разбери какво ще ви предпише хомеопата, тада знам, 4е на мъжо аз отидох и му купих хапове, без да сме се консултирали с хомеопат, та не смея сега да му ги дам, ще из4акам да се видим с специалист :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #65 -: Ноември 15, 2007, 16:46:30 pm »
makiyaki, ако разбера нещо, ще ти кажа - не го знам моя кога ще ходи и дали изобщо, аз лично (може и да греша), ама признавам, че подхождам крайно предубедено към възможностите на хомеопатията по принцип и в този случай конкретно. Иска ми се класическата медицината да се произнесе за причината, а след това нямам против и хомеопатията да си каже мнението, но не разчитам на нея.
Не знам доколко обаче можем да сме ви полезни, защото при нас няма варикоцеле. Все пак, ще ти кажа всичко, което научим, както и кой е хомеопата (това също може би има значение). Успех при вас!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #66 -: Ноември 15, 2007, 16:55:53 pm »
Смятам, 4е щом има проблем , като варикоцеле например, трябва да се преборим с при4ината за заболяването-което прави хомеопатията, а не да елиминираме резултата-вената, защото нищо не ни гарантира, 4е при4ината, която си остава налице, няма да при4ини друга разширена вена след време.

Причината няма как да се премахне - това е анатомичната особеност на оттичане на венозните съдове отляво. И ако продължавате да оспамвате сериозната тема за биопсия с шарлатански залитания, ще спра да пиша в нея.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: биопсия
« Отговор #67 -: Ноември 15, 2007, 17:01:20 pm »
На първия въпрос, мисля беше 110 лв неговото. 40 лв моето.
На втория въпрос - Х. Нищо конкретно не ни казаха и двата пъти.
Ако можеш да почакаш до понеделник, вторник ще ти кажа със сигурност. Ще говоря с д-р Савов за нашите неща и ще го питам междувременно.

разбира се че ще изчакам -благодаря ти миличка :)
*
Re: биопсия
« Отговор #68 -: Ноември 15, 2007, 17:13:12 pm »
така мисля че е време да споделя с вас че ходихме в клиника Малинов и замразихме сперматозоидите,казаха ни че имаме 5 милиона  :sperm2:,20% от тях са годни за оплождане инвитро.
Също така ни казаха че имаме добър шанс,и че имаме възможност да бъдем родители,сега сабираме парички за генетичното изследване и иксито.
МОМИЧЕТА НЕЗНАЯ ЗАЩО НО ИМАМ ГОЛЯМА НАДЕЖДА,ДАНО ЧУДОТО СТАНЕ :D
*
Re: биопсия
« Отговор #69 -: Ноември 15, 2007, 17:29:35 pm »
ДАНО ЧУДОТО СТАНЕ :D
Дано Лора!
Все пак имате доста добро начало
имаме 5 милиона  :sperm2:,20% от тях са годни за оплождане инвитро.
:P
*
Re: биопсия
« Отговор #70 -: Ноември 15, 2007, 18:18:55 pm »
Причината няма как да се премахне - това е анатомичната особеност на оттичане на венозните съдове отляво. И ако продължавате да оспамвате сериозната тема за биопсия с шарлатански залитания, ще спра да пиша в нея.  :)
Мели, извинявай, 4е оспамих темата, естествено, 4е не искам да спираш да пишеш в нея  :D, това горе са моите убеждения, които трябваше да пиша в шарлатанския подфорум, ама по погрешка ги изцепих тук  :lol:
Лора с 5 милиона, шанса ми се струва наистина доста добър, аз гледах едно предаване по Дискавъри, където на мъжа му откриха само 8 сперматозоида и 4рез икси стана татко на моми4енце :)
Ами за тия 5 милиона искам още да питам, вси4ките ли ги замразиха, или само 20те процента годни замразяват, пък после вси4ки ли ги отмразяват за процедурата, след като за икси са необходими мин 20 сперма предполагам 4е нормално отиват към 100 то не е ли хабене да се размразят 5 милиона за 1 икси???
Успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #71 -: Ноември 15, 2007, 18:59:40 pm »

Ами за тия 5 милиона искам още да питам, вси4ките ли ги замразиха, или само 20те процента годни замразяват, пък после вси4ки ли ги отмразяват за процедурата, след като за икси са необходими мин 20 сперма предполагам 4е нормално отиват към 100 то не е ли хабене да се размразят 5 милиона за 1 икси???
Успех
[/quote]

ами честно казано не знам,но мисля че ги замразяват всичките .
От тези 5 милиона ,20% стават за икси(значи 1 милион),но при евентуално размразяване дали  ще са така добре.Като ни казаха че имаме толкова  :sperm:,просто онемях,тези 5 милиона ми се виждат космически ,при наличието че нямахме нито един
*
Re: биопсия
« Отговор #72 -: Ноември 15, 2007, 19:56:53 pm »
Лора, мили4ка, вси4ко ще бъде наред, само спокойно, ина4е на едното място казваш 4е са достатъ4ни за ин-витро, а втория път 4е са достатъ4но за икси и малко се обърках, защото по принцип за ин-витро са нужни пове4е отколкото за икси, а 5 милиона не са ли достатъ4ни за ин-витро??
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #73 -: Ноември 15, 2007, 20:59:35 pm »
препоръчаха ни инвитро ,сега чакаме да ни звънат, за да уточним точно нещата.
Една от сестрите, ни каза че ще ни званат за някакъв договор относно замразяването ,ох незнам вече почвам да се обърквам,минаха 2 дни а те не ни званят,(дали да не званем ние)
Re: биопсия
« Отговор #74 -: Ноември 16, 2007, 10:55:29 am »
Спокойно, ще звъннат пренатоварени са. А не пречи и вие да се обадите естествено  :D.
Според мен ще ползват сперматозоидите за икси, но всъщност няма голямо значение /икси - ин витро/- важно е бебета да има :wink:
Re: биопсия
« Отговор #75 -: Ноември 16, 2007, 15:25:42 pm »
Момичета, записахме час за биопсия на 11 декември  :balk_80: Имам нужда от моралната ви подкрепа, моля ви, молете се за нас!
*
Re: биопсия
« Отговор #76 -: Ноември 16, 2007, 15:31:13 pm »
roxanne с вас съм дано намерите подходящите плувци :balk_103: :balk_21:
Re: биопсия
« Отговор #77 -: Ноември 16, 2007, 15:47:45 pm »
Еее, браво Рокси! Бързо действаш с убеждаването  :wink:
Подкрепата я имаш естествено!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #78 -: Ноември 16, 2007, 23:28:27 pm »
Момичета, записахме час за биопсия на 11 декември  :balk_80: Имам нужда от моралната ви подкрепа, моля ви, молете се за нас!

С цялата си енергия!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: биопсия
« Отговор #79 -: Ноември 17, 2007, 16:11:03 pm »
Рокси и от мен стиснати палци за 11-ти. Лора, за вас- също. Дано и занапред нещата ви вървят все така добре както след биопсията. :D