0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: биопсия
« Отговор #80 -: Ноември 20, 2007, 09:34:51 am »
На първия въпрос, мисля беше 110 лв неговото. 40 лв моето.
На втория въпрос - Х. Нищо конкретно не ни казаха и двата пъти.
Ако можеш да почакаш до понеделник, вторник ще ти кажа със сигурност. Ще говоря с д-р Савов за нашите неща и ще го питам междувременно.
Лорче, сега говорих с д-р Савов.
Пълният панел за установяване на дефекти в гена е 150 лв /това за мъжа ти/, а ти можеш да минеш като "рискова" и изследването ти ще струва 50 лв. Първо се прави неговото, вижда се какво е положението, после спрямо него се пускат твоите изследвания.
Re: биопсия
« Отговор #81 -: Ноември 20, 2007, 11:58:51 am »
Здравей те ,на всички на мен ми правиха биопсия и не откриха нищо просто няма клетки които на пройзвеждат сперматозоидите,имаше само една клет която беше трофирала,казаха ми че ако съм си правил излетвния преди години е можело да се направи нещо,никой неможе да каже защо се е получило така.Относно муковизцедозата на мен при генетични изледвания ми е откриха че съм носител на заболяването,изледването струва 80 лева.Успех на всички.
Re: биопсия
« Отговор #82 -: Ноември 20, 2007, 12:24:11 pm »
Данчо, съжалявам за диагнозата  :(.
Но днес точно говорих с генетиците и цифрите са се вдигнали :?
Стиснала съм палците за + резултат и при вас!
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 12:25:51 pm от *vera »
*
Re: биопсия
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2007, 19:06:01 pm »
Здравейте,
по препоръка на някои момичета,а и като чета какво се пише из форума и ние решихме да отидем при д-р Кацаров.Вчера ни беше часът и мислехме,че ще насрочи биопсия.Още като разбра,че приятеля ми е преминал през химиотерапия преди 3 години,каза,че не е имало смисъл от всички изследвания,които е правил и че нямало никакъв смисъл да прави биопсия.С други думи ни каза,че няма никакъв шанс за сперматозоиди,дори и за икси  :balk_145:
Все пак Мели препоръча да се направи биопсия и приятеля ми твърдо е решил да си направи,но ще е при друг доктор.Така че мислим за януари,но първо ще говорим с д-р Дечев.
Ако д-р Кацаров е прав,надяваме се на чудо.
*
Re: биопсия
« Отговор #84 -: Ноември 24, 2007, 12:53:07 pm »
Елия, я горе главата, моми4е, както в друга тема бях писала и на нас ни казаха, 4е няма смисъл, биопсия правихме при д-р Де4ев, но и той самия се опита да ни убеди 4е няма смисъл от такава и 4е тя ще е , цитирам му думите: "по-скоро да потвърди диагнозата, отколкото да се намери нещо"
Та ний настояхме, и сперматозоиди се намериха.
Биопсията я прави Де4ев в Торакс и струваше 180 лв лятото, вкл.пълна упойка и хистологи4но изследване.
Аз ви съветвам, така да организирате нещата, 4е да сте в готовност, ако при биопсията се намери нещо- веднага да го замразите, за да не го губите и да не се налагат после още биопсии.
При нас биопсия се направи на двата тестиса- с 1 куршум двата заека, не знам дали по принцип за втория тестис се доплаща, но Де4ев беше толкоз сигурен, 4е няма да има резултат добър от биопсията, 4е каза, 4е ще направи освен и двата за да се убедим, 4е е било напразно- е да ама не беше!!!!
Така 4е стискам палци за успешна биопсия и скоро да се похвалиш  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #85 -: Ноември 24, 2007, 14:52:44 pm »
При нас д-р Дечев каза,че всичко изглежда нормално и че няма да избегне биопсията.На всичкото отгоре още не му е поставена никаква диагноза.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: биопсия
« Отговор #86 -: Ноември 25, 2007, 16:44:22 pm »
Ами щом Дечев ви го е казал, значи имате повече от основание да се надявате. Стискам палци за вас.  :D

*
Re: биопсия
« Отговор #87 -: Декември 04, 2007, 16:12:02 pm »
Момичета, записахме час за биопсия на 11 декември  :balk_80: Имам нужда от моралната ви подкрепа, моля ви, молете се за нас!
roxanne СТИСКАМ ПАЛЦИ И ДА ПИШЕШ :bighug: :balk_103:
Re: биопсия
« Отговор #88 -: Декември 05, 2007, 13:09:19 pm »
Мерси, Лорче, щее пиша, естествено! Просто нямам какво да кажа засега - притихнали сме в очакване, знам, че това ще е вододела - или ще намерим нещо и ще трябва да се подготвим физически и психически за едно тежко и трудно преживяване (ИКСИ), или няма и тогава... за този вариант изобщо не ми се мисли  :(
Малко остана - 6 дни...
*
Re: биопсия
« Отговор #89 -: Декември 05, 2007, 13:59:18 pm »
хеи не се отчаиваи,приеми всичко като едно голямо изпитание,аз така ги приемам нещата,а доколкото иксито все пак това е една голяма надежда че можем да бъдем родители,наистина е много трудно,трябват много средства ,но те оправдават желаното,стискам палци и от все сърце ти желая всичко да е ок.
Ние сега събираме парички,сигурно доста време ще ги събираме,но сме твърдо решени да пробваме всичко имаме ли дори минимален шанс ще се борим.
Успех миличка :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21: :balk_21: :balk_21:
*
Re: биопсия
« Отговор #90 -: Декември 10, 2007, 21:49:01 pm »
Роксан стиснати палци за утре, моми4ета рових из нета и открих една клиника в лондон, където правят извли4ане на сперматозоиди 4рез методите Теса /Месе, интересно ми беше 4е извле4еното коли4ество се разделя на 3-4 "порции" и така се замразява, мн ми се стори добра тази идея, така с една биопсия се съхранява материал за 3-4 процедури, а ако замразят цялото коли4етство /като на лора, мисля/ при размразяването ще използват няколко сперматозоиди за оплождането, а другите ще са негодни за повторно замразяване.
Та процедурата в Лондон + такса за замразяване за 1 година беше 2000 паунда  :?
Колко струва замраяването в Бг и има ли такова замразяване на "порцийки"  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #91 -: Декември 10, 2007, 22:06:26 pm »
Роксан,имате стиснатите ми палци!Успех утре! :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:
Ще чакаме да пишеш!
Re: биопсия
« Отговор #92 -: Декември 10, 2007, 22:52:27 pm »
Роксан, успех утре!  :goodluck:
*
Re: биопсия
« Отговор #93 -: Декември 11, 2007, 12:10:43 pm »
и аз съм с теб  :balk_103:
*
Re: биопсия
« Отговор #94 -: Декември 11, 2007, 16:13:51 pm »
И от мен стиснати палци за успех!  :crossfingers: :goodluck: И чакам да пишеш хубави новини!

Re: биопсия
« Отговор #95 -: Декември 13, 2007, 16:10:09 pm »
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и куража, нямате представа колко много означава това за мен!
За съжаление, не мога да се похваля с добри новини  :( След биопсията стана ясно, че каналите не са запушени, а вчера д-р Кацаров ни каза, че не е намерил сперматозоиди в пробата. Останаха резултатите от хистологичното изследване - доколкото разбрах, все още има шанс да ни зарадват, но аз нямам сили да се надявам повече - просто защото боли невероятно от попарените надежди...  :( Но, ако не друго, поне ще знаем какво се случва в тялото му, за да е такъв резултата.
Аз взех своето решение - време е за почивка. Независимо от резултатите, няколко месеца ще се опитам да живеем нормално, без мисълта за дете да вгорчава дните ни. Няма да му причинявам повече болка - психическа и физическа, мисля че и двамата преживяхме повече от достатъчно през тази една година, от момента в който пожелахме да станем родители  :( :( :( След това... пътища много.
Това беше всичко от мен, благодаря ви за подкрепата!
Re: биопсия
« Отговор #96 -: Декември 13, 2007, 17:07:53 pm »
Roxanne, съжалявам :(
Права си, опитайте се да си починете. Не говорете за това известно време. Както сама си написала пътища и избор има. Важното е да се обичате и да вземете решението си заедно.
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: биопсия
« Отговор #97 -: Декември 13, 2007, 17:19:13 pm »
Роксан,много съжалявам,мила!
 :bighug:
Дано да намерите вашето решение!
*
Re: биопсия
« Отговор #98 -: Декември 13, 2007, 18:06:23 pm »
роксан ,наистина много съжелявам за това,но нали знаеш че има много на4ини да бъдете родители,не се отчаиваи миличка,ще видиш че един ден всички ние ще бъдем родители независимо по какъв начин. :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21:
*
Re: биопсия
« Отговор #99 -: Декември 13, 2007, 19:42:29 pm »
Роксан, много съжалявам за резултатите! Но нали все пак има още мъничка надежда?! Дайте малко почивка на душите и телата си. Пътища да станем родители има много, както си писала и ти. По кой от тях ще тръгнете - ще решите заедно. Загубили сте само една битка. Така или иначе ние ще излезем победители от тази война!  :bighug: