0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: биопсия
« Отговор #20 -: Октомври 30, 2007, 19:26:15 pm »
Като заговорихта за цени, да питам и аз... :oops:
Ние още не сме стигнали до икси-то, но ако всичко е наред (милото се е отървал от гадните микоплазми), сигурно следващата седмица ще сме при д-р Кацаров и ще определим дата за биопсията.
От нашия разговор с д-р Владимиров ние разбрахме, че ще се прави 2 пъти биопсия - веднъж за установяване дали има или не "материал"  :lol: и за изследване (да се търси причината за азооспермията) и втора - за ИКСИ-процедурата.
Също така стана ясно, че при мен има възможност за инвитро матурация, така че, живот и здраве, при нас ще е така.
Та, да попитам, 450 лв ли е цаната на еднократна биопсия (поне според поста на Вера)? Самата процедура икси явно е 2000, а някой знае ли колко струва инвитро матурацията?
Д-р Владимиров спомена (при моето настойчиво питане за срокове при благоприятно стечение на обстоятелствата), че след Нова година можем да действаме, така че определено имаме нужда от някаква ориентировъчна цифра на сумата, която ще трябва да приготвим...  :?
*
Re: биопсия
« Отговор #21 -: Октомври 30, 2007, 20:53:25 pm »
на нас биопсията ни излиза 650 лв.,но не сме с платени здравни осигуровки :(
Re: биопсия
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2007, 16:22:34 pm »
За съжаление осигуровките нямат нищо общо... :(
За цените най-добре е да говорите със самите доктори. Когато правихме първата биопсия, т.е те бяха няколко неща /биопсия за доказване на наличие на сперматозоиди, оперативна диагностика на каналите, отстраняване на варикоцеле I ва степен/, това ни струваше 350 лв. Всичко бе в един ден, в рамките на 30-40 мин. Но това беше ноември миналата година  :? Сега при ИКСИ-то работата на андролога беше 450 лв, като предварително бяхме говорили с д-р Стаменов за цифрите.
При различните клиники и цените на самите процедури /ИКСИ, Ин витро/ са различни.
Това, което ви пиша може да ви е ориентир, но на място ще ви кажат най-добре.
Re: биопсия
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2007, 23:06:58 pm »
Лорче, успех за вторник!
*
Re: биопсия
« Отговор #24 -: Ноември 05, 2007, 09:22:27 am »
Лора,успех утре!
Чакаме да разкажеш как е минало.
Re: биопсия
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2007, 11:04:05 am »
И от мен успех, Лора! И ще разказваш...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: биопсия
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2007, 17:53:33 pm »
И аз да се присъединя към групичката, пожелаваща ви успех за утре.  :D

*
Re: биопсия
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2007, 18:45:30 pm »
Успех, Лора!
*
Re: биопсия
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2007, 19:39:41 pm »
Лора, успех на биопсията утре! Дано мине леко и резултатите да са добри! Ще чакаме да разкажеш после как е минало.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2007, 11:42:50 am »
Лорче, чакаме хабер! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: биопсия
« Отговор #30 -: Ноември 07, 2007, 10:13:24 am »
момичета направихме биопсията,днес ще вземем резултатите,
чакам с нетърпение отговора на Кацаров.
ритеснена съм за момчето, ми защото много го боли и мястото е посиняло. :( :oops:
Re: биопсия
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2007, 10:26:36 am »
Лора, стискам палци за хубав резултат!
Нормално е да посинее, ще мине. За болката, може да пие течен аналгин, давай му и до 2 аулина на ден, моят май и нурофен пи - не помня. Т.е всичко това докторът ви го е казал, но и болката ще мине. Дано като чуете резултата, той да ви окрили и болката да остане на заден план.
Леко възстановяване!
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 10:28:55 am от *vera »
*
Re: биопсия
« Отговор #32 -: Ноември 07, 2007, 10:35:48 am »
Лора,желая на твоя мъж бързо въстановяване и дано резултатите да са добри!
*
Re: биопсия
« Отговор #33 -: Ноември 07, 2007, 22:19:07 pm »
момичета имаме сперматозоиди  :D :D :D ,
имаме шанс :D ,в понеделник сме в клиника Малинов, за да замразим за по дълго сперматозоидите ,и когато имаме възможност сме готови за икси :D
*
Re: биопсия
« Отговор #34 -: Ноември 07, 2007, 22:23:23 pm »
Браво лора, 4естито, мъжа ми също много го боля, а и целия беше посинял, притеснявахме се за посинялото ама до месец се оправи, а разбрахте ли каква е при4ината за азооспермията? Можеш ли да напишеш тук резултата?
Успех на иксито  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: биопсия
« Отговор #35 -: Ноември 07, 2007, 23:01:00 pm »
момичета имаме сперматозоиди  :D :D :D ,
имаме шанс :D ,в понеделник сме в клиника Малинов, за да замразим за по дълго сперматозоидите ,и когато имаме възможност сме готови за икси :D
Супер новина! Браво!
Сега късмет за напред! :flower:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: биопсия
« Отговор #36 -: Ноември 08, 2007, 06:42:21 am »
Браво Лора, браво! Това е много важен успех! Пожелавам ти да напишеш скоро още по-хубави новини! Пожелавам го на всички!  :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #37 -: Ноември 08, 2007, 09:14:02 am »
момичета имаме сперматозоиди  :D :D :D

Не мога да се сдържа да не произнеса любимата си фраза - Аз нали ти казах!  :lol:
Само така, Лора, виждаш, че нещата могат да вървят и нагоре. Успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: биопсия
« Отговор #38 -: Ноември 08, 2007, 09:17:52 am »
Ихааааааааааа, Лора! Чудесна новина! Ужасно много се радвам!
Вчера цял ден дебнах дали си писала нещо ново, а ти по къснотооооооооооо.
Браво! Успех за напред!
*
Re: биопсия
« Отговор #39 -: Ноември 08, 2007, 09:36:00 am »
Браво,чудесна новина!
И аз чаках с нетърпение да разбера резултата.
Успех по нататък!И за напред все така хубави да са новините!