0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: биопсия
« Отговор #40 -: Ноември 08, 2007, 10:26:49 am »
благодаря ви милички че сте с нас ,вие сте единствените с които мога да споделя без да се притесня.
Азооспермията ни е обструктивна мъжът ми се е родил без канали, така ни обясни Кацаров но все пак си имаме  :sperm2: :D
Re: биопсия
« Отговор #41 -: Ноември 08, 2007, 13:02:49 pm »
Честита ви добра новина, Лорче  :D Значи имате всички шансове за прекрасно бебенце!
*
Re: биопсия
« Отговор #42 -: Ноември 08, 2007, 13:04:22 pm »
 :balk_47: за добрата новина!
*
Re: биопсия
« Отговор #43 -: Ноември 08, 2007, 15:02:48 pm »
Чудесна новина, Лора! Браво за хубавите резултати! Бързо възстановяване на момчето ти и в най-скоро време да се похвалиш с най-чудесната новина!

*
Re: биопсия
« Отговор #44 -: Ноември 08, 2007, 22:56:10 pm »
  благодаря ви за милите думи успех на всички ни
*
Re: биопсия
« Отговор #45 -: Ноември 11, 2007, 00:04:00 am »
От нашия разговор с д-р Владимиров ние разбрахме, че ще се прави 2 пъти биопсия - веднъж за установяване дали има или не "материал"  :lol: и за изследване (да се търси причината за азооспермията) и втора - за ИКСИ-процедурата.
Роксан, защо така се е наложило 2 биопсии, искам да ти кажа, 4е това колкото и лека операция да е, а тя не е, все пак си е операция с пълна упойка беше при нас и защо 2 пъти ще го режат, като още първия път ако открият сперматозоиди в пар4ето, могат да ги отделят и замразят  8O
Лора, а вас какво ви посъветваха за замразяването, 4увала съм 4е след размразяване някои от сперматозоидите умират  :( Има ли успели иксита с замръзени сперми намерени 4рез биопсия, сега ще кажете 4е има по принцип иксита успешни с замръзени сперматозоиди, но пък нали тези дето ги вадят от топките са по-малко на брой, така 4е ако има някакъв брой умрели...
Лора, ти знаеш ли колко сперматозоида извадиха при биопсията и колко сте замразили, та да отбележим за статистиката.
Вера, зна4и ако се уговорим с Кацаров за операция на варикоцеле през декември, можем едновременно с това да го помолим и да се поразрови из тестиса в търсене на сперматозоиди, които пък да замразим и да използваме по-късно,....мммм....направо нямам търпение, горкото ми мъжле оба4е  :?
« Последна редакция: Ноември 11, 2007, 00:10:42 am от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: биопсия
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2007, 11:11:29 am »
От нашия разговор с д-р Владимиров ние разбрахме, че ще се прави 2 пъти биопсия - веднъж за установяване дали има или не "материал"  :lol: и за изследване (да се търси причината за азооспермията) и втора - за ИКСИ-процедурата.
Роксан, защо така се е наложило 2 биопсии, искам да ти кажа, 4е това колкото и лека операция да е, а тя не е, все пак си е операция с пълна упойка беше при нас и защо 2 пъти ще го режат, като още първия път ако открият сперматозоиди в пар4ето, могат да ги отделят и замразят  8O
Лора, а вас какво ви посъветваха за замразяването, 4увала съм 4е след размразяване някои от сперматозоидите умират  :( Има ли успели иксита с замръзени сперми намерени 4рез биопсия, сега ще кажете 4е има по принцип иксита успешни с замръзени сперматозоиди, но пък нали тези дето ги вадят от топките са по-малко на брой, така 4е ако има някакъв брой умрели...
Лора, ти знаеш ли колко сперматозоида извадиха при биопсията и колко сте замразили, та да отбележим за статистиката.
Вера, зна4и ако се уговорим с Кацаров за операция на варикоцеле през декември, можем едновременно с това да го помолим и да се поразрови из тестиса в търсене на сперматозоиди, които пък да замразим и да използваме по-късно,....мммм....направо нямам търпение, горкото ми мъжле оба4е  :?

ами аз попитах колко сперматозоида имаме ,Кацаров ни каза че не знае точно броиката,но са доста,а доколкото замразяването ни казаха че при евентуално размразяване сперматозоидите могат да са или мъртви или слабо подвижни,но също споменаха, че може да има и добри за икси сперматозоиди.
Утре сме в клиника Малинов при биолога за да платим замразяването и ще разпитам абсулютно за всичко. :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2007, 11:15:24 am »
Лора, не забравяйте да направите изследванията за муковисцидоза (в много висок процент това заболяване върви ръка за ръка двустранната вродена агенезия на семепроводите).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: биопсия
« Отговор #48 -: Ноември 11, 2007, 11:21:56 am »
Лора, не забравяйте да направите изследванията за муковисцидоза (в много висок процент това заболяване върви ръка за ръка двустранната вродена агенезия на семепроводите).
да ще напровим това изследване,и ще запиша час при доктор Стаменов.
Мели,Верче благодаря ви че ме съветвате,обещавам че ще направим това изследване и дано резултата да е добър. :)
Re: биопсия
« Отговор #49 -: Ноември 12, 2007, 08:58:55 am »
...Вера, зна4и ако се уговорим с Кацаров за операция на варикоцеле през декември, можем едновременно с това да го помолим и да се поразрови из тестиса в търсене на сперматозоиди, които пък да замразим и да използваме по-късно,....мммм....направо нямам търпение, горкото ми мъжле оба4е  :?
Аха, точно така. При нас отне общо около 40 минути. Не се прави с пълна упойка, не знам точно с каква е, но нищо няма да усети. Звънни обаче на д-р Кацаров, че операциите по принцип се плануват по занапред от прегледите. Ние се уговорихме за биопсията може би месец преди датата. Вие като пътувате, ще ви е важно да свършите максимално неща наведнъж. Преди операцията ви трябват пълна кръвна картина /направена не повече от 1-2 дни, преди датата/ и стандартните изследвания за урина.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 09:01:56 am от *vera »
*
Re: биопсия
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2007, 19:00:15 pm »
Вера, благодаря много за вси4ко, ще ви държа в те4ение моми4ета :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #51 -: Ноември 13, 2007, 09:34:00 am »
ние вчера бяхме при д-р Кацаров, просто поговорихме за биопсията, остана да я насрочим, но милото изведнъж би отбой  :? - "айде да е след Нова година, то сега имаме много работа", обаче мисля, че ще успея да го убедя да побързаме - все пак ми се иска да започнем на чисто новата година, а и просто не ми се чака повече.
Самата манипулация ще е с местна упойка, около 15-тина минути, следобяда си тръгва от болницата, на 5-тия ден се махат конците и, както се изрази доктора, "ще е напълно годен"  :wink: :lol: След около седмица ще имаме резултати от ембриолозите и, ако не друго, ще знаем какво точно се случва. Ако се намерят достатъчно здрави сперматозоиди, могат да се замразят и да не се налага втора биопсия. Ако не... За другия вариант ще мислим по-късно.
makiyaki[/b, просто за да си планирате времето, вчера сестрата записваше за операции на 4.12, а след 18.12 спират да работят до празниците. Докторът оперира всеки вторник. Успех!
Re: биопсия
« Отговор #52 -: Ноември 13, 2007, 09:41:26 am »
Рокси, чисто мъжки е постъпил твоичкият :wink:.
Моят аргумент бе да изтеглим операцията преди да почне грипния сезон /януари-март/, защото тогава ако се насложи някакъв грип възстановяването би било по-трудно. Да не говорим, че може да се наложи да отлагате.
Можеш да ползваш моя метод  :goodluck:
*
Re: биопсия
« Отговор #53 -: Ноември 13, 2007, 10:02:24 am »
Роксан, ами то не останало време  8O за записване, а ние дори още не сме решили кога то4но да тръгнем, 4е нали ще правим и инсе, та гледаме да съвпадне с деня на идването на МЦ  :lol:
Моми4ета, защо операцията е с местна упойка, 4увала съм 4е с нея много боли, пък и конците трябва да се свалят, защо направо не слагат конци, които си падат от самосебе си, първия път такива ни сложиха,
ами сега като се замисля, много ме хвана страх от това замръзяване на сперматозоидите, 4е ако не се събудят вси4ко ще е напразно, не е ли по-добре, да го оставим за деня на икси-то???
+ вси4ки на които ли намерят живи сперми трябва да правят изследвания за муковисцидоза?? и какво е това?? 8O
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #54 -: Ноември 13, 2007, 10:16:01 am »
+ вси4ки на които ли намерят живи сперми трябва да правят изследвания за муковисцидоза?? и какво е това?? 8O
Не бе жена. При около 75% от мъжете с азооспермия, които са с вродена липса на семепроводи се доказва носителство на мутация на муковисцидоза /кистозна фиброза/. Ти беше намерила по-горе линк, точно за това.
Няма какво да те е страх от местната упойка. Наистина нищо не се усеща, а възстановяването е по-леко.
*
Re: биопсия
« Отговор #55 -: Ноември 13, 2007, 10:33:53 am »
Вера,  :balk_21:
при нас оба4е изникна друг проблем, по-то4но него си го има, но ний 4ак сега се светнахме за него :(
той е описан в темата за сертолиево-клетъ4ен синдром на соул  :?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: биопсия
« Отговор #56 -: Ноември 14, 2007, 15:54:08 pm »
Вера, много мерси за добрата идея  :D Моят мъж принципно се поддава на убеждение с рационални аргументи, а ако ги подправя и с един тъжен поглед, работата в повечето случаи е опечена  :wink: Засега мисля, че го убедих да се обади за втората седмица на декември - неподредствено преди ваканцията, стига, разбира се, все още да има свободни часове...
Проблемът е, че неговата майка май не иска да повярва на случващото се - заведе ни при лекар на който вярва и когато той и потвърди, че правим необходимото и няма как да ни помогне повече, тя реши да попита дали хомеопатията  8O няма да помогне. И доктора много сладко и отговори: "Ами аз съм за всичко, което не вреди. Така че, пробвайте - с хомеопатия, с леене на куршум..." В този момент едва се сдържахме да не избухнем в див кикот и двамата  :wink:. Но въпросът е, че майка му иска първо той да се консултира с хомеопат и после да прибягва до биопсията (въпреки, че НЕЙНИЯТ лекар я увери, че е безопасна и безобидна  :o) И сега се налага да действаме тайно, за да не и "чупим хатъра".
Но така или иначе, няма къде да избягаме от това - рано или късно, ще трябва да се направи, така че по-добре рано...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: биопсия
« Отговор #57 -: Ноември 14, 2007, 16:06:19 pm »
Проблемът е, че неговата майка май не иска да повярва на случващото се - заведе ни при лекар ...

Извинете, а вие двамата малолетни ли сте? За да ви води мама на лекар?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: биопсия
« Отговор #58 -: Ноември 14, 2007, 16:41:02 pm »
Рокси, тя от своята си страна сигурно е права. Първо едва ли осъзнава дълбочината на проблема. Второ, трудно може някой да я убеди, че точно на нейното здраво, право момче "нещо му има".
Обаче колкото повече споделяте - толкова повече ще ви се месят. Факт.
Не виждам как хомеопатията ще му помогне за запушени канали примерно. Имаше една тема в бг-мамма, в която дори хомеопати писаха и естествено никой не можа да се похвали с опит в тази насока.
Прекалено е сериозно положението, за да чакате на хомеопатия, куршуми и т.н методики.
Правилният път го знаете и го следвате. Не си губете времето с подобни щуротии.
Re: биопсия
« Отговор #59 -: Ноември 14, 2007, 17:04:05 pm »
Уф, Мели, де да бяхме малолетни... да се скрием зад полата на мама и да разчитаме, че тя ще реши проблема  :( Но как да и откажеш, като виждаш, че се тормози от положението и че ако и "уйдисаме на акъла" (извинявам се за израза, ама точно така се чувствам), поне ще и олекне и ще е решила, че е направила всичко по силите си - както и доколкото може. А и не мога да я отрежа - неговата майка е. Тя и моята, дето уж е лекар, и тя едни глупости ми плещи, ама.. "Говорих е една колежка, и нейния брат бил така, ама пил някаква добавка за възстановяване на спермогенезата и се оправили нещата и сега си имат бебе, ще го пита и ще ти кажа какво е пил"  8O 8O 8O. Нея по лесно я режа, макар че знам, че иска да помогне и като няма как иначе...
Иначе - ние си действаме по нашия начин и сме ги оставили те да си правят каквото са си наумили, за да се чувстват по-добре. Ако не ми пречи - съобразявам се (оставих майка ми да ме заведе тяхната рехабилитаторка да ми гледа на кафе и да ми каже, че до 5 (месеца) ще се оправят нещата, а мама се усмихна "Видя ли, напразно се тревожиш"). Предполагам, че и те (и двете майки) си знаят колко е безперспективно, но поне не бездействат. А иначе няма как да си мълчим - трябваше ни информация за причината за трите спонтанни аборта на майка му, както и спермограма на брат му. И още нещо - срам ме е да го кажа, но разчитаме на финансова помощ от неговите родители  :oops:. Иначе, може да се наложи да почакаме за реализирането на мечтата, а аз просто не мога да чакам повече  :( - бездействието е разрушително...
Изобщо, може би трябва да пусна отделна тема, може би в емоционални проблеми, но... Толкова безпомощна се чувствам - като същинско дете, имам нужда от нечия силна прегръдка  :oops: И ако трябва да се конфронтирам с мама, вместо да се сгуша в ръцете и, когато я видя (веднъж в месеца), това ще ме довърши...