0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #720 -: Януари 18, 2010, 22:34:23 pm »

Първият оператор не го беше видял....а уж това е най-сигурният метод за диагностика.


Ето затова трябва с голямо внимание да се подбере оператор, а не да се оставя човек на случайността!
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 23:00:23 pm от via »


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #721 -: Януари 19, 2010, 00:31:48 am »
Да, Виа, точно така е. Само че въпросният оператор уж е име и ми беше препоръчан много горещо. В други теми съм писала по-подробно по въпроса.
Вивия, тръбите могат да бъдат увредени и от сраствания. Не е задължително да има хидросалпинкс. Той се появява обикновено след прекарана хламидиална инфекция и тазово възпалителна болест.
Сега, много зависи какво точно ти е увреждането на тръбите. Но практиката сочи, че в повечето случаи запушването е необратимо и никакви пластики и други подобни не вършат работа, ако увреждането е сериозно, особено ако е нарушен фимбриалния апарат. Понякога дори отвън тръбите да изглеждат нормални, отвътре може да са засегнати, а това вече не може да се оправи и ги прави безполезни.
Пак повтарям, много е важен операторът. Опитнияа такъв ще е наясно с тези неща и ще знае какво да прави. Един съвет от мен - обсъдете предварително всички възможни изходи от лапарото, нека те предупреди какво може да се открие и как да се третира, за да можеш да вземеш решение как да действа и да не се налага по 100 пъти да те отварят!
Успех! И помни, не е задължително да имаш всички заболявания, за които си чела :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #722 -: Януари 19, 2010, 10:11:42 am »
Пак повтарям, много е важен операторът. Опитнияа такъв ще е наясно с тези неща и ще знае какво да прави. Един съвет от мен - обсъдете предварително всички възможни изходи от лапарото, нека те предупреди какво може да се открие и как да се третира, за да можеш да вземеш решение как да действа и да не се налага по 100 пъти да те отварят!
Такаааааа...и аз бях оперирана от един от най-добрите в тази област...Но това, което ми обясни един друг доктор наскоро, по повод моето спонтанно забременяване със запушени тръби, беше, че в много от случаите не операторът, а асистентът вкарва контрастното вещество и зависи от неговата опитност, а и моята матка била малко изместена назад...та за какво говорим 8O. Все пак аз си избирам въпросният доктор да ме оперира, а това кого той слега в екипите си си е негова работа...Незнам какво да мисля, но тия хора в един момент ме отчаяха, че няма НИКАКЪВ шанс за естествено забременяване при мен...И добре, че се случи в цикъла преди инвитрото, иначе може би щеше да се окаже съвсем ненужно това инвитро. Дано не ви разочаровам с този си пост, но тези думи ме караха "меко казано" да се замисля. Успех на всички,на които им предстои лапароскопия и да но имате моя късмет!!! :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #723 -: Януари 19, 2010, 13:21:01 pm »
Благодаря ви момичета за изчерпателните отговори, но за съжаление отговорите са доста противоречиви, наистина е много относително и да,зависи много от оператора,трябва да се обмислят всички възможни варианти и според видяното вътре вече той да действа така както сме уговорили предварително, а и все пак опитния оператор ще прецени най-добре,знам ли.Моята лапароскопия ще я правя в Малинов,ако някои иска да изкаже мнение и впечатление, моля да сподели на лични, ще ми бъдете много полезни.
А относно това дали хидросалпингса се вижда на цветна снимка-моят се видя и от двете страни.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #724 -: Януари 19, 2010, 13:48:21 pm »
Да се запиша и в тази тема, за мое съжаление.
На 04.01 правих ЦС и резултатът от нея е: "Тръби: в дясно-проходима, недилатирана, наличие на контраст в корема. В ляво наличие на сак, недилатирана тръба."
Мнението на лекарят, който ми прави ЦС е че трябва да се направи лапароскопия, за да се види какъв е този сак и да се предприемат съответните действия.
Мнението му се потвърди и от д-р Николов от Репробиомед, София.
Има ли някоя от вас, на която д-р Николов да е правил лапароскопия? Какви са ви впечатленията от него, от резултатите от операцията?


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #725 -: Януари 27, 2010, 11:53:01 am »
Здравейте момичета!
Имам нужда от малко информация.
В понеделник д-р Начев ме приема за лапароскопия по препоръка на д-р Владимиров.
Въпросът ми е, тъй като на документа от Владимиров пише "лапароскопия диагностична", това означава ли че по време на лапарото ако д-р Начев открие проблем няма да го отстрани? Възможно ли е предварително да се разбереме ако открие проблем който може да се отстрани да го направи веднага?
Претиснено ми е защото не искам да ми се налага 2 пъти да правя лапароскопия.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #726 -: Януари 27, 2010, 11:54:33 am »
Възможно е. Обсъдете го преди операцията.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #727 -: Януари 27, 2010, 11:56:51 am »
Здравейте момичета!
Имам нужда от малко информация.
В понеделник д-р Начев ме приема за лапароскопия по препоръка на д-р Владимиров.
Въпросът ми е, тъй като на документа от Владимиров пише "лапароскопия диагностична", това означава ли че по време на лапарото ако д-р Начев открие проблем няма да го отстрани? Възможно ли е предварително да се разбереме ако открие проблем който може да се отстрани да го направи веднага?
Претиснено ми е защото не искам да ми се налага 2 пъти да правя лапароскопия.

ще го отсрани, не се притеснявай. аз имах сраствания и без предварителна уговорка, ми ги отстрани. но, ако искаш, за твое успокоение, го обсъдете
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #728 -: Януари 27, 2010, 12:01:02 pm »
big_eyes благодаря за отговора ти!
Претисних се защото тук има коментари от момиче на което е правил лапаро и после и е дал препоръка за повторно за отстраняване на тръбите...
Не искам и с мен да се случи и смятам да му кажа по време на операцията ако открие проблем да го отстранява, така че да не пречи на евентуална следваща бременност или инвитро.
Ако можеш напиши един два реда на ЛС как е било при теб и какво стана.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #729 -: Януари 27, 2010, 13:36:20 pm »
Здравейте моето лапаро се отложи че ме хвана настинка !
Като се оправя пак ще пробвам за нова дата да видим кога ще е !
Криси ще стискаме палци всичко да е наред пиши как е минало че на мен ми е притеснено защото все още предстои!
С моя док сме се разбрали каквото има да се оправя на момента и твоя ще е така но предварително обсъдете
Успех мила !
[/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #730 -: Януари 27, 2010, 18:09:47 pm »
Здравейте момичета, моето лапаро беше на 15.01. във Военна болница във Варна при д-р Марков, махнаха ми 4 см. киста на левия яйчник. По време на операцията са ми направили ЦС за проходимост и всичко било наред. Днес бях на контролен преглед и ми казаха че ми се е образувал фоликул /по реакцията на док ми се стори че това е добре/... след 2 седмици пак трябва да отида и се надявам, че тогава ще е готова хистологията.
« Последна редакция: Януари 27, 2010, 18:25:05 pm от megsy_m »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #731 -: Януари 28, 2010, 08:40:57 am »
Megsy_m, това което споделяш е прекрасно. Браво!
Моето лапаро ще е на 2 февруари и се надявам и аз да се похваля с добри резултати след това.
Успех на всички!


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #732 -: Януари 28, 2010, 20:12:43 pm »
Здравейте момичета, и аз искам да ми кажете някои неща. От една година и повече правим опити за бебе със съпруга ми. Правили сме си всякакви хормонални изследвания, а той спермограма-всичко е наред. Имам овулация, но бебе няма. Д-р Филипов от майчин дом ми предложи да направим лапаро. Но мен ме е страх не от самата операция толкова, колкото от това има ли след това ефект.......Просто не знам какво да очаквам.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #733 -: Януари 28, 2010, 20:37:47 pm »
Lub,преди лапарото може да направите Цветна снимка поне така мисля аз,но това си е мое мнение поне при повечето редът е такъв,но док.най-добре си знае,ако ти му вярваш минавай направо към лапарото не е толкова страшно и както сигурно си забелязала по-голям процент в този форум сме минали през това.Успех
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #734 -: Януари 28, 2010, 23:08:13 pm »
Всъщност доктора ми предложи ЦС, но при нея не се виждало дали има сраствания, а се проверява само проходимоста на тръбите. Не знам доколко е вярно и той ми каза аз да реша какво да направя.Затова прецених, че май е най-добре направо да направя лапарто отколкото снимка и след това пак да се стигне до лапортото.....
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #735 -: Януари 28, 2010, 23:53:56 pm »

Д-р Филипов от майчин дом ми предложи да направим лапаро. Но мен ме е страх не от самата операция толкова, колкото от това има ли след това ефект.......Просто не знам какво да очаквам.


Lub много е относително да се каже дали има ефект или не. Познавам момичета, забременели след лапароскопия, при които проблемът беше малък и по време на лапарото отстранен.
Аз лично имам 2 лапароскопии, 1 пластика на тръбите и 2 цветни снимки, но в друг хронологичен ред. като бяха установени тежки увреждания, много сраствания и непроходими тръби. Бременност не настъпи след нито една операция, макар че след второто лапаро срастванията бяха отстранени, а цветната снимка на по-късен етап показа и проходими тръби.
Никой не знае какво го очаква ...
 
Според мен е правилно решението ти да направиш първо лапароскопия. Аз също бих постъпила така.
Ако имаш въпроси - насреща съм, две от операциите ми бяха в Майчин дом - София, но не при д-р Филипов, а при проф. Налбански
Успех
!   
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #736 -: Януари 29, 2010, 10:06:46 am »
Здравейте,Lub и Ели е права за лапарото сега като се замисля така и така ще се налага лапаро,щом можеш да избегнеш поне за сега една процедура като ЦС прескочи я.В крайна сметка е важен резултата и това,че се борим за този резултат.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #737 -: Януари 29, 2010, 10:14:32 am »
Lub, аз също като тебе предпочетох лапаро пред ЦС, защото, освен че много ме беше страх от ЦС, и предпочитах ако ще ми правят нещо, то да е с пълна упойка, а и имаше съмнения за хидросалпингс. Според мен лапароскопията е по-добрият диагностичен метод, а и освен това може да се коригира ако нещо не е наред. Но все пак си е операция, така че каквото и да решиш успех!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #738 -: Януари 29, 2010, 19:43:49 pm »
Много ви благодаря за отговорите :wink:
По принцип ако има проблем който не може да се отстрани, може ли да се забременее след това ин витро?
 Ще го обсъдим още веднъж с мъжът ми, но със сигурност ако ще правя нещо ще е лапароскопия. Не мисля да губя повече време и да се успокоявам с мислъте, че другият път ще стане... Но както и да е, имам подкрепата на всички около мен, а и на вас, затова само напред.......
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #739 -: Януари 29, 2010, 23:05:03 pm »
Lub, ин-витрото е една по-далечна стъпка, недей мисли сега за това, дано не се налага да стигате дотам.
Лапароскопията ще покаже какво е положението, стискам палци проблемът да е минимален  :)
Успех  :)