0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #140 -: Юни 07, 2008, 10:44:02 am »
възстановяването е индивидулано при всеки ,но лапароскопията  наистина  е лека като операция и всичко минава  бързо-аз след първата лапароскопия полежах 10тина дни преди да тръгна на работа-чуствах се много отпаднала,а след втората -два дни след изписването тръгнах на работа -но работата ми ена компютър и бюро .Успех  parsi -задължително е след операцията още от първите дни да се раздвижваш -колкото повече -по-добре,но става въпрос за разходка ,а не за натоварване.


Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #141 -: Юни 07, 2008, 21:18:04 pm »
Здравейте момичета! Д-р Табакова ми предлага диагностична лапароскопия. Кажете мога ли да и се доверя за тази операция? Насочете ме, моля!  :)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #142 -: Юни 08, 2008, 09:37:41 am »
Добро утро Анисиа,за докторката не знам нищо,но самата операция не е никак страшна,ако те интересува операцията и търсиш подкрепа и кураж,прочети тая тема от самото начало до края.Аз макар и вече да бях се съгласила на операцията естествено много ме беше страх,изчитах темата няколко пъти докато вляза в болницата,питах каквото ме притесняваше и момичетата веднага отговарят и такъв кураж ми вдъхваха,просто благодарение на момичетата от форума отидах на операция спокойна.Успех няма нещо страшно,и дано се включи някой,който да те посъветва за лекарката.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #143 -: Юни 08, 2008, 11:59:23 am »
Благодаря ти,Марина. Много мило, че ме окуражаваш.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #144 -: Юни 08, 2008, 13:05:20 pm »
здравей Анисиа-и аз за д-р Табакова не мога нищо да ти кажа ,но ако сте отхвърлили всички други причини-направени са хормонални изследвания и задължителната преди това спермограма ,наистина лапароскопията е най-точния и надежден начин ,за да се види всичко.
не се притеснявай -операцията е лека  ,а възстановяването много бързо .Имаш ли някакви проблеми-нещо видно досега -като кисти ,запушени тръби .което да те притеснява ?Успех и пиши


Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #145 -: Юни 08, 2008, 13:32:22 pm »
Нимика,Благодаря ти! Знаеш ли от 5 години ходя по лекари, изследвам какво ли не, мъжът ми прави няколко спермограми, от които се вижда,че при него няма проблем.А аз съм толкова объркана, правих си хормонални изследвания и единият от хормоните има невероятни стойности FSH-63,6 от нормални 2-10.Правих и цветна снимка, на която има съмнения за срастване на едната тръба. Но най-големият ми проблем е, че не знам към кой лекар да се обърна, защото досега съм попадала само на некомпетентини алчни типове(извинявам се за грубия език).
« Последна редакция: Юни 08, 2008, 13:40:02 pm от Anisia »
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #146 -: Юни 08, 2008, 15:31:13 pm »
Нимика,Благодаря ти! Знаеш ли от 5 години ходя по лекари, изследвам какво ли не, мъжът ми прави няколко спермограми, от които се вижда,че при него няма проблем.А аз съм толкова объркана, правих си хормонални изследвания и единият от хормоните има невероятни стойности FSH-63,6 от нормални 2-10.Правих и цветна снимка, на която има съмнения за срастване на едната тръба. Но най-големият ми проблем е, че не знам към кой лекар да се обърна, защото досега съм попадала само на некомпетентини алчни типове(извинявам се за грубия език).
препоръчвам ти да си избереш някой специалист от клиниката "Щерев" - няма да сбъркаш! Успех!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #147 -: Юни 08, 2008, 15:36:21 pm »
Анисиа-мисля че проблема ти се измества към други теми ,а не тази за лапароскопията.
За високото ФСХ по принцип се  свързва  с яйчниковия резерв/,но т.к.с-стите се менят всеки цикъл  ,най -показателни са Антимюлеров и Инхибин ,но това е  друга тема  ...ще прочетеш
За добри лекари  какво да ти кажа -тук на почит са  д-р Владимиров,д-р Стамнеов,д-р Щерев...пак има много мнения-за които и от тях да решиш ще има да чакаш за час и т.н ,но  след 5 г чакане  мисля че си струва да с еориентираш към добър специалист по репродуктивна медицина
успех и пиши


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #148 -: Юни 16, 2008, 08:03:05 am »
Здравейте момичета, юли месец ми предстои лапаро. При мен преблема е в тръбите, ще се радвам ако някой със същия проблем сподели.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #149 -: Юни 23, 2008, 06:38:02 am »
Здравей, Ечи! На мен също ми предстои лапаро началото на юли. При мен док се съмняваше за хидросалпингс на едната тръбичка /надявам се да не е това, разбира се/. Аз все още не съм правила цветна снимка за да се установи състоянието на тръбите, но реших това да стане по време на лапароскопията, както се казва - с един куршум няколко заека... Ти при кого ще правиш лапарото? Аз съм при доктор Попов - клиника Вита. Стискам палци за успешни резултати!  :D
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #150 -: Юли 15, 2008, 17:26:11 pm »
Здравейте,момичета!
Май-май и аз съм се запътила към лапароскопия.
Имам ЦС,на която като ми я правих уж казаха,че тръбите са ок,друг доктор по-късно обаче каза,че според него едната тръба е съвсем слабо пропусклива,даже се консултира с колегата си от съседния кабинет и той потвърди.И това страшно ме разколеба!И сега той настоява за лапароскопия,основно диагностична и каквото се наложи.Малко ме е страх,но мисля,че е най-добре да действам направо с лапаро,отколкото с още една ЦС.Вие какво ще кажете?
И друго да ви питам.Къде в Пловдив според вас?Пуснах търсачката,а не излиза за Пловдив почти нищо и се чудя да пускам ли отделна тема за това.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #151 -: Юли 15, 2008, 18:55:47 pm »
ВиЛиЛи мога да ти препоръчам лекар, но при него процедурата се заплаща.
Ти накъде горе долу си се насочила-по ЗК или частна клиника.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #152 -: Юли 15, 2008, 19:28:24 pm »
Ми мисля ако има добър екип да е по ЗК.Чета че екипа в Окръжна не бил лош.Някаква информация? 8OА между другото ако е по ЗК колко се плаща?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #153 -: Юли 16, 2008, 07:48:19 am »
за Пловдив конкретно не мога ти отговоря-за София/Майчин дом - и при д-р Попов/ по здр каса  се заплаща само престоя в болницата.
Но ако искаш избор на лекар -да те оперира определен лекар  -се заплаща официално регламнетирана такса-МДом 450 лева  -при д-р Попов  мисля че  беше 780 -иначе те оперира лекар , при когото попаднеш на случаен принцип.


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #154 -: Юли 16, 2008, 09:19:45 am »
Вили според мен това което си решила е най-правилно! Няма смисъл от 2-ра ЦС! И аз бих ти препоръчала Попов (Шейново) - той ме е оперирвал и съм много доволна! Успех!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #155 -: Юли 16, 2008, 09:42:30 am »
Аз също съм оперирана от доктор Попов преди 3 години.Много е добър като оператор,нямам никакви забежки.
Сега(есента)ще правя пак лапаро,но тъй като съм пациентка на доктор Стаменов,то той ще извърши операцията.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #156 -: Юли 17, 2008, 00:22:41 am »
здр правих лапаро в ПЛОВДИВ при д-р ДАСКАКОВ много съм доволна,много добър лекар и голям професионалист,не се колебаи, в МЕДИКУС АЛФА но се плаща мисля че не работи със здравната каса,успех ако решиш нещо пиши
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #157 -: Юли 18, 2008, 21:17:39 pm »
Здравейте момичета, мина и моето лапаро!!! Само страха е голям, вече съм си вкъщи, щъкам си :balk_115:, пия си кафенце :lol:, болят ме само раменете, но това е нормално, а и аз си пуша цигарки  :oops:/май сега беше момента да ги откажа, ама пуста краста/.
Аз бях в Шейново с направление 7 по ЗК, платих си 26 лв. за кръвните изследвания /можех да си ги направя без пари в поликлиниката при личната, но не ми се разхождаше/, 13,20 лв за престой /по 4,40 лв за трите дни/ и 150 лв за консумативи.
Искам да дам кураж на всички, на които им предстои такава операция, не е нищо страшно, аз самата я отлагах няколко пъти от страх, сега съжалявам, че съм загубила време. При мен трябваше да е диагностична, но са намерили разни сраствания, оправили са ги, сега си имам проходими тръби и стимулирани яйчници, надявам се всички терзания скоро даприлючат с  :bfp: :babbycarrage:


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #158 -: Юли 18, 2008, 21:21:04 pm »
Благодаря на Omorfula за подробностите, които даде за Шейново, пак ме беше страх, но знаех какво да очаквам.
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 21:22:53 pm от Jojo »


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #159 -: Юли 18, 2008, 22:29:21 pm »
Здравейте,момичета!
Май-май и аз съм се запътила към лапароскопия.
Имам ЦС,на която като ми я правих уж казаха,че тръбите са ок,друг доктор по-късно обаче каза,че според него едната тръба е съвсем слабо пропусклива,даже се консултира с колегата си от съседния кабинет и той потвърди.И това страшно ме разколеба!И сега той настоява за лапароскопия,основно диагностична и каквото се наложи.Малко ме е страх,но мисля,че е най-добре да действам направо с лапаро,отколкото с още една ЦС.Вие какво ще кажете?
И друго да ви питам.Къде в Пловдив според вас?Пуснах търсачката,а не излиза за Пловдив почти нищо и се чудя да пускам ли отделна тема за това.


Не се замисляй вообще,колкото порано я направиш,толкова по скоро ще знаеш състоянието си.От 2 цс няма смисъл.При мен на лапарото също се установи една слабопропусклива тръба,сраствания,които бяха отстранени и се надявам скоро да дойде и нашето злато :sucky: