0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ICSI-първи опит
« Отговор #80 -: Ноември 10, 2005, 10:16:19 am »
Оги,как си,какво става при теб :?:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ICSI-първи опит
« Отговор #81 -: Ноември 10, 2005, 12:49:28 pm »
Цитат на: perla
Оги,как си,какво става при теб :?:
Ами добре съм. Мързелувам си в къщи и се глезя. Женско царство, сега ми е паднало. :balk_177:
Но...преди няколко дни преживях най-големият кошмар в живота си. Всичко вървеше добре до пункцията. Тя мина успешно и бързо. Извадиха ми 15 яйца. До тук всичко беше ОК. Прибрах се в къщи щастлива и сигурна, че всичко е тип-топ. Но....през нощта сънувах кошмар. Сънувах, че имам проблем с яйцата и се е оплодило само едничко, заради зона пелуцида. Събудих се цялата ревяща и уплашена в 2.30 през нощта. Едвам искарах до сутринта и ембриоложката ми се обади в 8.00 с думите "има оплождане". Отивам към 12.00 в Центъра и ми съобщават новината, че яйцеклетките са ми малко "странни". За най-голяма за докторите и за мен изненада яйцата ми имат адски дебела обвивка (зона пелуцида) и други неща по устройството. Такива са яйцата при ендометриоза и затова имам нисък % оплождане, само 6 от 13 набодени. Разплаках се и мислех, че ще умра. Миналата година ми откриха ендомериоза 1-2 степен, която не е лекувана, защото беше на връзките м/у матката и гръбнака. Яйчници и тръби бяха непокътнати и в идеално здраве. Никой нито за момент не е допускал, че може да влияе тази мръсница на качеството на яйцата ми. Това обяснява неуспешните инсета и пада вината от мъжът ми. Не е мъжки фактор при нас. И така. Както се досещате, вечерта не спах. През цялото време се молех да оцелеят моите душички. Сънувах, че са ми оживяли само 4. На сутринта за мое най-голямо щастие всичките душички бяха оцеляли и се бяха разделели на няколко бластомера. На 3-ия ден сутринта бяха останали 4. Вечерта беше трансфера. Ембриоложката им е изтънила асистирано обвивката, за да могат да се излюпят моите сладки пиленца. Щастлива съм, че имам доверие на екипът и съм сигурна, че хората са направили каквото могат, за да успея. Сега всичко е в Божийте ръце и ми трябва късмет.
Това е мацки. Затова не писах толкоз дълго, щото просто нямах сили.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
ICSI-първи опит
« Отговор #82 -: Ноември 10, 2005, 12:54:22 pm »
Оги, много късмет ти желая, мила!
Дано от тук нататък само хубави сънища да сънуваш!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ICSI-първи опит
« Отговор #83 -: Ноември 10, 2005, 12:59:04 pm »
Огънче, много късмет. :lol:
*
ICSI-първи опит
« Отговор #84 -: Ноември 10, 2005, 13:08:33 pm »
Оги, късмет миличко! Целувам те и вече трябва да си много спокойна, нали знаеш?  :D Мисли си само за хубави работи и си почивай! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ICSI-първи опит
« Отговор #85 -: Ноември 10, 2005, 13:51:32 pm »
Цитат на: oganche
Това обяснява неуспешните инсета и пада вината от мъжът ми. Не е мъжки фактор при нас.[/color]


Оги, това трудно може да се каже. доколкото си спомням, вие имахте доста нисък % нормална морфология по Крюгер - под 10%, нали?
това си е мъжки фактор, та дрънка. просто са се насложили 2 неща едно върху друго - мъжки и женски фактор. статистиките показват, че това често се случва, за съжаление....
сега, важното е, че има оплодени и има трансфер. сичко друго е вятър... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ICSI-първи опит
« Отговор #86 -: Ноември 10, 2005, 14:02:34 pm »
Оги, спокойствие и късмет!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
ICSI-първи опит
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2005, 14:24:38 pm »
Огънче, късмет и от мен!!!
Много стискам плци в твоя (и на ембриончетата) чест!
А колко ембриона ти имплантираха?
*
ICSI-първи опит
« Отговор #88 -: Ноември 10, 2005, 15:06:42 pm »
И аз стискам палци и ти желая най-големия късмет:)
*
ICSI-първи опит
« Отговор #89 -: Ноември 10, 2005, 15:07:21 pm »
Мила Оги, стискай здраво!
Айде де, някаква си ендометриоза ли ще те изплаши тебе  :balk_77:
Много, много късмет и само усмивки през тоя труден период на очакването!
ICSI-първи опит
« Отговор #90 -: Ноември 10, 2005, 15:13:50 pm »
Оги, радвам се, че всичко е приключило добре с трасфера. Сега ти желая спокойни дни и мноооого късмет!!

П.С. И аз все си мисля, дали нямам дебела обвивка на яйцеклетките. Вече се чудя защо по дяволите не става.
Благодаря ти, Бени!







*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ICSI-първи опит
« Отговор #91 -: Ноември 10, 2005, 16:09:25 pm »
Джами, по принцип си права, душа, и имаш добра памет. Но според д-р Тачева материалът ни вече е доста добър. Може пак да сме под нормите, но на фона на проблема с моите яйца е нищо. За тях там е бил скрит проблема. Когато правих май месец инсето произведох 6 прекрасни фоликули, които ги спуках до един. Материалът беше "като за инвитро" според ембриоложката. Докторите бяха сигурни, че ще се получи, но уви.....не стана. Аз винаги съм търсила причина в себе си и накрая я открих. Много ми стана мъчно, че точно сега ми се случи всичко. Винаги съм смятала, че иксито е въпрос на мое решение и че  всичко ще бъде ОК там. Но, уви съдбата винаги поднася неприятни изненади. Никога не съм се съмнявала в качеството на моите яйца. Шокът е много голям.

ICSI-първи опит
« Отговор #92 -: Ноември 10, 2005, 16:13:36 pm »
Късмет, Оги!
Споко сега, от четири все една ще е качествена!
ICSI-първи опит
« Отговор #93 -: Ноември 10, 2005, 16:18:16 pm »
Оги, късмет, миличка! Наистина в шок това, но важното е, че тези 4 са оцелели и са се развили както трябва. Мисли ги тях сега и се старай да си споко заради тях :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ICSI-първи опит
« Отговор #94 -: Ноември 10, 2005, 16:24:10 pm »
Цитат на: jam
сега, важното е, че има оплодени и има трансфер. сичко друго е вятър... :)

Така е, Джамито. Надявам се на пук на всички щуротий да забременея. Надежда има и тя ме крепи. Спокойна съм и се чувствам странно. От раз спрях цигарите, пия много вода, не пия газирано, кафе...Все неща, които съм мислела, че с мъки ще откажа. А сега ми е лесно.
Не се чувствам сама. Или е илюзия....или е истина. Другата седмица ще разберем.

*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
ICSI-първи опит
« Отговор #95 -: Ноември 10, 2005, 16:46:10 pm »
Оги, с толкова нетърпение чаках сама да се включиш и да разкажеш новините, а ето че съм ги пропуснала.
Но-о-о, не е късно да ти пожелая много спокойствие, да се глезиш и да си почиваш и най-вече да вярваш, че твоят момент е дошъл. :balk_21:
Хич не го мисли вече за яйцата. Всички ще се молим скоро да ни зарадваш с добра новина :bighug:
Намерихме нашето синче.
*
ICSI-първи опит
« Отговор #96 -: Ноември 10, 2005, 17:14:18 pm »
Оги,радвам се 4е си добре и ни ра3ка3а така подробно как си :)
Льха едно добро настроение от постинга ти и дано се 3апа3и такова до теста,а след това да про4етем и добрата новина.
3а яицеклетките,които не са се оплодили мисля,4е не си права да си мислиш,4е е от ендометрио3ата,3ащото при мен от пунктирани 14,се оплодиха 3 бе3 да имам ендометрио3а.В другите два слу4ая,от 11,7 и от 7,2.И трите стимулирани пьти ра3ли4но.А 3абременях то4но с тия 2 от 7,бе3 да пробиват обвивката,3а която ка3ват 4е при асистираните тахнологии в пове4ето слу4аи е дебела.Тук това се 3аплаща допьлнително бе3 да поема касата и по желание.
Препорь4вам ти да махнеш с рька и кажеш,каквото ще да става.
Радвам се 4е не пушиш и се гле3иш.
Дано продьлжи 9 месеца.
Стискам палци и кьсмет :)
*
ICSI-първи опит
« Отговор #97 -: Ноември 10, 2005, 18:46:43 pm »
Мила Оги,
Аз съм съгласна със jam - Недей да се обвиняваш... Явно при вас са се насложили няколко фактора, но това не значи че някой е виновен. Важното е, че всичко е минало добре и има голяма надежда да стане.
Пожелавам ти от все сърце да се захванат ембриончетата и скоро да се похвалиш. Почивай си и си мисли за хубави неща.
 :bighug:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ICSI-първи опит
« Отговор #98 -: Ноември 10, 2005, 19:10:43 pm »
Благодаря за подкрепата и милите думи на всички ви, момичета!
Искам всички да сме щастливи. Каквото е писано, ще стане.

*
ICSI-първи опит
« Отговор #99 -: Ноември 10, 2005, 19:58:09 pm »
Стискам палци всичко да е наред и да ни зарадваш съвсем скоро.
Пожелавам ти само положителни емоции за в бъдеще.