0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Преди цветна снимка :)
« -: Септември 19, 2007, 19:38:00 pm »
Съвсем скоро ми предстои да направя цветна снимка за проходимост на тръбите. Четох някои постинги по въпроса тук, но не разбрах дали трябва да се направи микробиология преди снимката или не е нужно. Ако ли е- защо док не ми спомена  :? Иначе доколкото разбрах в клиника "Надежда" тази манипулация се прави без опойка, така ли е? Моля споделете. Предварително благодаря.

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #1 -: Септември 19, 2007, 19:44:06 pm »
Трябва да се изследва и влагалищна честота и микоплазма и хламидия и цитонамазка защото ако има инфекция при цветната снимка ще се качи и на горе
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #2 -: Септември 19, 2007, 19:45:08 pm »
И на мен ми предстои цветна снимка но ще я правя другия месец
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #3 -: Септември 19, 2007, 21:31:11 pm »
микробиология задължително
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #4 -: Септември 19, 2007, 21:41:55 pm »
Тогава остава въпросът защо док не ми я назначи тази микробиология?!  :?
sbubi, а ти правила ли си цветна снимка при Стаменов?

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #5 -: Септември 19, 2007, 21:42:55 pm »
Трябва да го попиташ, може да е забравил.
На мен ми ги направиха тези изследвания.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #6 -: Септември 19, 2007, 21:43:49 pm »
Трябва да го попиташ, може да е забравил.
На мен ми ги направиха тези изследвания.
При Стаменов ли?

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #7 -: Септември 19, 2007, 21:44:37 pm »
Не при Д-р Даскалов
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #8 -: Септември 19, 2007, 21:46:59 pm »
Не знам.. Аз май утре ще отида в поликлиниката при нас да си пусна една микробиология. И без това преди 20-тина дни ползвах басейн, та да видим..

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #9 -: Септември 19, 2007, 21:47:51 pm »
Успех
И пиши
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #10 -: Септември 19, 2007, 22:09:20 pm »
Ще пиша. Обещавам- в дневника ми (ако нямам някакви допълнителни въпроси)

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #11 -: Септември 19, 2007, 23:54:32 pm »
Хубаво е да се направят тезо изследвания, за да не се чудим после от де ни е дошло, макар че не всички лекари държат на тези изследвания.
И кви басейни, те са забранени. Докато не родиш достатъчно на брой деца. И аз вече искам да ходя без да ми пука, но за сега си се пържа като смок на шезлонга и това е.
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 23:56:48 pm от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #12 -: Септември 20, 2007, 08:44:57 am »
Аз стигнах до заключението, че повечето лекари назначават тези изследвания след цв. снимка, но не мога да си отговоряна въпроса "защо?", след като реда трябва да е обратния. Но Zlatulka, маправи си микробиология и хламидии преди снимката и никакви басейни!!!
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #13 -: Септември 20, 2007, 09:56:26 am »
Стаменов не държи на микробиологията преди цветната снимка. Казва, че те си дезинфекцират локално и няма място за притеснения.
Аз лично мисля, че той никога не би рискувал здравето на своя пациентка, а също и репутацията си за нещо толкова елементарно, но ако имаш някакви притеснения си направи микробиология. Най-важното е да си спокойна, нали  :)

П.П. И аз да кажа, че басейните са табу!!!
         Equally Destructive
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #14 -: Септември 20, 2007, 12:10:59 pm »
Благодаря много на всички ви за помощта и съветите. Аз сутринта вече ходих в поликлиниката за микробиология. Така наистин аще съм спокойна. Аз вярвам на д-р Стаменов, но понеже тук четох, че е редно да се направи и затова пуснах темата.
За басейните- не бях ползвала такова чудо от години, но това лято милото нямаше време за почивка и успяхме само за 2 дни да прескочим до Велинград, а пък има ли около мен вода, не се сдържам просто..  :oops: Виновна съм, признавам си. :) Според гинеколога- не би трябвало да има някакъв проблем- поне не и сериозен, но все пак ще видим..

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #15 -: Септември 20, 2007, 16:21:42 pm »
И кви басейни, те са забранени. Докато не родиш достатъчно на брой деца. И аз вече искам да ходя без да ми пука, но за сега си се пържа като смок на шезлонга и това е.
Аз съм още по-зла на тема басейни :lol: Табу са и за мъжкото :lol: Няма не искам няма недей :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #16 -: Септември 20, 2007, 18:00:04 pm »
Златулка, аз юли месец правих цв.снимка при д-рСтаменов.
И на мен не ми искаше микробиология. А, пък аз знам че трябва,нали толкова неща съм изчела из форума... та бях в голяма чуденка защо не иска. Щях да си пусна за собствено успокоение, но при мен нещата бяха малко объркани и до последно не се знаеше ще правя ли снимка или не... та не си пуснах никакви други изследвания. Но от предишни изследвания вл.секрет ми е бил чист, не съм имала течение... и за това оставих нещата така както ми е казал док. Не съм имала проблеми след това.

За обезболяването - може би док. ти е казал, ако не - 3 свещички Тиклотил (така ли се пишеше :oops:) вечерта, сутринта и по някое време през деня. Моята снимка беше в 15.00 часа.
Като ми каза че ще се състои правенето на снимката, слезнах долу при ренгена дето се чака, изпих 1 ампула течен аналгин докато дойде доктора. Болка мога да кажа че почти е нямало, само леко неприятно, като при болезнен цикъл.
Имам база за сравнение, защото това ми беше 2ра цв. снимка. И 5 минути след нея вече припках и се разхождахме и пихме кафе. Първата ми цв.снимка беше малък кошмар който не искаш за нищо на света да се повтаря, ама ей го на - стигна се до втора снимка.
И с чиста съвест мога да кажа, че явно всичко си зависи от това кой и как я прави.

Мисля че можеш да си спокойна,не се страхувай, смятам че док. все пак си знае работата.
Пожелавам ти хубав резултат след снимката. :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #17 -: Септември 20, 2007, 20:36:02 pm »
Zlatulka, и аз правих цветна снимка в клиника Надежда на 12.09, доктора беше много зает и цветната снимка я направи д-р Персенска.беше много внимателна и мила. При мен болка имаше, но си мисля, че се дължеше на факта че и едната тръба която имам е запушена.Веднага след цветната снимка доктора слезна и се разбрахме да се ка4а на 4 етаж и да изчакам да се поосвободи и да изкоментираме резултата и това какво ще правим по-нататък.
Аз също като теб бях притеснена за микробиологията, но се обадих на доктора, за да го попитам и той ми отговори, че не е необходимо, за това и не си направих.
В момента нямам никакви проблеми и както повечето момичета тук пишат два -три часа след цветната снимка вече не усещах този дискомфорт.
Пожелавам ти преди всичко хубав резултат на цветната снимка.




Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #18 -: Септември 20, 2007, 22:40:39 pm »
Здравейте момичета и на мен ми предстои снимка другата седмица и съм много притеснена, най-вече дали боли много. Доктора ми каза да си помисля дали искам упойка. Болката търпи ли се? Има ли смисъл от упойка? Какво ще ме посъветвате?


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #19 -: Септември 21, 2007, 09:24:34 am »
Мацки, благодаря ви за съветите и дадената информация.  :) И аз се сетих, че още нещо не ми е ясно- док. каза да си запиша час за първия чист ден след МЦ. което, ако всичко е наред) ще се падне в неделя.. Та в неделя правят ли се тези неща или може и да се отложи с 1-2 дни самата снимка  :?
Иначе за свещичките за обезболяване- да каза ми ги и май са същите- не си спомням. Ами да се надявам, че вс. ще е наред и болката няма да  е силна. По този въпрос наистина има доста противоречиви мнения- някои казват, че почти не ги е боляло, а други- че много боли. Е, дано да съм от първите  :D