0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #40 -: Септември 26, 2007, 18:01:15 pm »
Благодаря ви, момичета. Ще докладвам като приключи всичко.

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #41 -: Септември 26, 2007, 21:43:05 pm »
Когато за първи път срещнах в този форум постинг от едно момиче как го е страх от предстоящата цветна снимка, реших че не съм разбрала. Сега осъзнавам, че наистина това е имала предвид. Защо една цветна снимка боли толкова много, че да искаш да ти сложат пълна упойка? В какво се състои процедурата, че е толкова болезнена? И по каква причина се прави?


Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #42 -: Септември 27, 2007, 09:24:49 am »
Здавей Красита, не е толкова болезнено, повече е неприятно, на мен вчера ми направиха и издържах и без упойка, а се прави за да се види проходимостта на тръбите. При мен всичко е супер, надявам се и Златулка да се похвали със същия резултат а и всички момичета, на които им предстои. Успех!!!


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #43 -: Септември 27, 2007, 16:18:50 pm »
Здавей Красита, не е толкова болезнено, повече е неприятно, на мен вчера ми направиха и издържах и без упойка, а се прави за да се види проходимостта на тръбите. При мен всичко е супер, надявам се и Златулка да се похвали със същия резултат а и всички момичета, на които им предстои. Успех!!!
Поздравления, Тин. Дано наистина и при мен всичко да е както трябва.

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #44 -: Септември 27, 2007, 20:37:58 pm »
А това само с цветна снимка ли се установява? На мен ми правиха лапаротомия преди 20 дни, махнаха ми ендометриозна киста и други образувания, но ми казаха след операцията, че тръбите ми са чисти и проходими. Чудя се дали това се вижда добре по време на операцията, или е добре да си направя и цветна снимка...


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #45 -: Септември 28, 2007, 09:32:25 am »
Не знам, мила. Питай си доктора за най-сигурно.

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #46 -: Септември 28, 2007, 12:26:54 pm »
Благодаря Златулка, стискам палци и при теб всичко да е ок :balk_103:


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #47 -: Октомври 01, 2007, 16:24:24 pm »
Мина и моята снимка, момичета. Всичко е наред. Тръбите са проходими  :D Радвам се, че и тук нещата са ок. Що се отнася до самата "манипулация".. Всичко мина мн. бързо- за не повече от 3-4 минути (без преобличането :D). Болката определено е съизмерима като тази при цикъл само че е неприятно защото те заболява за мн. малък интервал от време, а не постепенно. Добрата новина е, че минава бързо процедурата. После си ми беше некомфортно, но в момента (1 час по-късно) вече почти не усещам болка. Е, аз изпих и един обикновен аналгин като излезнах, но едва ли е от него. Та искам да кажа само- няма страшно. Преди мен имаше още едно момиче, което също като излезе каза, че не е толкова страшно колкото си мислела. Та това е.

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #48 -: Октомври 01, 2007, 16:32:09 pm »
Честито за хубавите резултати!
Успех и по-нататък!
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #49 -: Октомври 01, 2007, 16:39:44 pm »
Браво за хубавите новини!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #50 -: Октомври 01, 2007, 20:23:54 pm »
Златулка ,много се радвам за хубавите резултати.Давай вече смело напред. :crossfingers:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #51 -: Октомври 01, 2007, 20:50:35 pm »
Благодаря ви, момичета. Пожелавам на всички моите резултати.  :D

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #52 -: Октомври 02, 2007, 09:28:20 am »
Честито и от мен.Желая ти успех и скоро да се похвалиш и с друг добър резултат :bfp:


Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #53 -: Октомври 02, 2007, 19:39:36 pm »
А това само с цветна снимка ли се установява? На мен ми правиха лапаротомия преди 20 дни, махнаха ми ендометриозна киста и други образувания, но ми казаха след операцията, че тръбите ми са чисти и проходими. Чудя се дали това се вижда добре по време на операцията, или е добре да си направя и цветна снимка...
Няма нужда за сега да си правиш снимка, щом са казали че са проходими, вероятно са ти пуснали контраст или физиологичен р-р, тва трябва да ти го пише в резултата от операцията. Ако не си почнала с лекарствата действай и скоро да си бременна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #54 -: Октомври 02, 2007, 21:59:18 pm »
А това само с цветна снимка ли се установява? На мен ми правиха лапаротомия преди 20 дни, махнаха ми ендометриозна киста и други образувания, но ми казаха след операцията, че тръбите ми са чисти и проходими. Чудя се дали това се вижда добре по време на операцията, или е добре да си направя и цветна снимка...
Няма нужда за сега да си правиш снимка, щом са казали че са проходими, вероятно са ти пуснали контраст или физиологичен р-р, тва трябва да ти го пише в резултата от операцията. Ако не си почнала с лекарствата действай и скоро да си бременна.

Не, не съм започнала инжекции още. Засега си действаме за забременяване, ходя на редовни прегледи и ще преценим дали да слагаме инжекции или не до следващия цикъл. Докторката ми настоява и казва че те действат стилумиращо и като се спрат, е много по-голям шанса да забременея. Ние обаче сега си работим по въпроса, пък дано имаме късмет.
Благодаря!


*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #55 -: Октомври 03, 2007, 14:50:43 pm »
ледена луна искам дате попитам нещо относно тази ЦС. правиха ми лапаро преди 3 месеца и ми отстраниха 1/2 от левия яйчник , а десни до "надупчиха". резултата от хистологията е ендометриоза. сега съм на инжекции Диферелин( до сега 4 бр.) и надявам се да не са повече. четох , че след това ЦС е задължителна. в епикризата ми обаче пише :траби - нормална форма и големина , видимо запазен фибрилен апарат. това означава ли , че ни е направено нещо като ЦС или по-скоро не?
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #56 -: Октомври 03, 2007, 17:02:12 pm »
четох , че след това ЦС е задължителна.

Не съм чувала такова нещо...

Иначе, вероятно по време на лапарото ти са пуснали контрастно вещество през тръбите ти, което значи на практика същото като ЦС.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #57 -: Октомври 07, 2007, 22:04:00 pm »
Да, на доста места заедно с лапарото се пуска контраст за проверка на тръбите. Не мисля че ти е необходима толкова скоро, аз правих заради съмнението за салпингс.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #58 -: Октомври 08, 2007, 22:13:17 pm »
много ви благодаря момичета :bighug:
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #59 -: Ноември 19, 2007, 16:52:27 pm »
Бих искала да попитам тези, които са правили цветната снимка в МЦ "Надежда" - вие сами ли си купихте контрастното вещество или то влизаше в цената на манипулацията?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin