0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #20 -: Септември 21, 2007, 09:35:06 am »
Цитат
Здравейте момичета и на мен ми предстои снимка другата седмица и съм много притеснена, най-вече дали боли много. Доктора ми каза да си помисля дали искам упойка. Болката търпи ли се? Има ли смисъл от упойка? Какво ще ме посъветвате?
Аз също бях питала док за упойка...голямо шубе съм си по принцип....но той ми каза ,че трябва да разговаря с мен по време на снимката.Доста ме предразположи.Усещах само когато ми поставяше инструментите ..не знам,но при самата снимка усещах болка като при цикъл.Така ,че не мисля че е толкова страшно.Гледай от другата страна..ще ти се даде отговор за състоянието на проходимостта на тръбите-все пак не е операция.Е това е лично мое мнение.Късмет :wink:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #21 -: Септември 21, 2007, 09:39:40 am »
А, аз по принцип понасям болка и това няма да ми е проблем, но винаги искам да съм наясно какво ми предстои за да съм подготвена психически. Та затова разпивам  :D

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #22 -: Септември 21, 2007, 09:45:12 am »
Цитат
Та затова разпивам  Very Happy
  Няма лошо :D Важното е резултата да е добър :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #23 -: Септември 21, 2007, 09:53:02 am »
Благодаря Ви за отговорите и успех на всички в начинанието, което сме започнали и надявам се ще завършим успешно с по едно/а може и повече/сладко/и същества щъкащи покрай нас. 


Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #24 -: Септември 21, 2007, 09:54:27 am »
Понеже във форума се вихри мнението, че МБ е задължителна преди ЦС, мине не мине месец и се появява ново момиче в паника :) Изрично съм питала д-р Стаменов 2 пъти и 1 път д-р Персенска (:oops:) дали се прави МБ и хламидия преди ЦС. Отговорът им беше, че категорично няма смисъл, защото първо те при процедурата те дезинфекцират, второ повечето инфекции се развиват от вътре навън, а не обратното. Особено при хламидията, просто нямало начин да се качи.

Стискаме палци за добър резултат и лека процедура  :D
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #25 -: Септември 21, 2007, 10:02:06 am »
Понеже във форума се вихри мнението, че МБ е задължителна преди ЦС, мине не мине месец и се появява ново момиче в паника :) Изрично съм питала д-р Стаменов 2 пъти и 1 път д-р Персенска (:oops:) дали се прави МБ и хламидия преди ЦС. Отговорът им беше, че категорично няма смисъл, защото първо те при процедурата те дезинфекцират, второ повечето инфекции се развиват от вътре навън, а не обратното. Особено при хламидията, просто нямало начин да се качи.

Стискаме палци за добър резултат и лека процедура  :D
Точно така Гризка. И аз съм питала не един лекар. Просто няма начин при такава процедура хламидия да се качи нагоре.
А по принцип всеки стигнал до цветна снимка трябва да си е направил изследване за хламидия и микробиология още преди нея.Това са базови изследвания за стерилитет - поне така мисля аз.
« Последна редакция: Септември 21, 2007, 10:04:50 am от Bellla »
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #26 -: Септември 21, 2007, 11:16:05 am »
Zlatulka - няма никакви проблеми за ЦС в неделя, моята хидротубация беше в неделя, в 8 и половина сутринта  8O

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #27 -: Септември 21, 2007, 15:10:10 pm »
:) И аз се сетих, че още нещо не ми е ясно- док. каза да си запиша час за първия чист ден след МЦ. което, ако всичко е наред) ще се падне в неделя.. Та в неделя правят ли се тези неща или може и да се отложи с 1-2 дни самата снимка  :?

Златулка, мисля че в неделя не правят снимки, но не съм съвсем сигурна. Най-добре се обади в клиниката за да черпиш вода от извора. Спроред мен няма да е проблем щом ти се пада в неделя, да я направят в понеделника. На мен ми казаха че цв.сн. се прави ДО 8-мия ден от цикъла.

Рали, хидротубацията може и в неделя - тя се прави под УЗИ на магарето (поне така знам, щото не са ми правили) ама цв. снимка се прави долу в помещението където е ренгена. И жената дето си работи на ренгена и тя трябва да е там. Та за това май не става по всяко време. Но за да не объркам някой - момичета питайте си на място в клиниката.

Аз не мога да търпя на болка, и понеже първата ми снимка беше кошмарно болезнена, сега за втората даже исках пълна упойка някаква ако може... е, да де.... ама не може така.
Свещичките и течния аналгин свършиха добра работа. :)
Бих посъветвала всички момичета все пак да си вземат нещо обезболяващо преди манипулацията.
И разбира се по-важното - хубави резултати след снимката. :)
« Последна редакция: Септември 21, 2007, 15:11:58 pm от Rommi »
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #28 -: Септември 21, 2007, 15:33:49 pm »
Рали, хидротубацията може и в неделя - тя се прави под УЗИ на магарето (поне така знам, щото не са ми правили) ама цв. снимка се прави долу в помещението където е ренгена. И жената дето си работи на ренгена и тя трябва да е там. Та за това май не става по всяко време. Но за да не объркам някой - момичета питайте си на място в клиниката.

Мдаммм ... някои хора (аз) спим прави, и не го дообмисляме....  :oops:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #29 -: Септември 21, 2007, 15:40:24 pm »
Благодаря ви, мацки  :) Аз, разбира се, ще се обадя в клиниката, но все още не ми е дошъл МЦ и събирам предварителна информация по въпроса.. То дет' се вика може и въобще да не се падне в неделя, но аз съм длъжна да знам.  :D

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #30 -: Септември 21, 2007, 16:16:41 pm »
А моята снимка беше на 9ти ден от МЦ :) Мисля, че няма проблем да е и тогава.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #31 -: Септември 21, 2007, 19:02:20 pm »
Златулка може и на втория чист ден, няма проблем.
Дали боли зависи от състоянието на организма и от лекаря.Това няма как да се прогнозира предварително. А упойката ако е от "хубавите", какъв е проблема след 20 мин. си съвсем добре.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #32 -: Септември 21, 2007, 19:40:31 pm »
Аз по принцип имам една пълна упойка при операция от апандисит преди 20-тина години и не ми се иска това да се повтяря. Ще стискам зъби.. Това да ми е  :D

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #33 -: Септември 22, 2007, 00:11:52 am »
Като казах хубавите визирах една конкретна упойка след която се чувстваш весел. :D
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #34 -: Септември 22, 2007, 10:19:44 am »
Като казах хубавите визирах една конкретна упойка след която се чувстваш весел. :D
Не я знам тази.. :oops:

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #35 -: Септември 22, 2007, 14:04:30 pm »
Момичета желая ви успех и хубави резултати.АЗ не съм правила още ЦС ,но сигурно и моят ред наближава. :x
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #36 -: Септември 26, 2007, 15:45:20 pm »
Да докладвам  :D Дойде ми в понеделник и вчера се обадих в клиниката да си запиша час за снимката. Казаха ми, че тя трябва да се направи до 10-ия ден от МЦ и понеже графикът на д-р Стаменов е натоварен, ме записаха за понеделник-8-ми ден. Така че да ми стискате палци за понеделник всичко да е наред, а аз после ще докладвам пак  :D Иначе може цветна снимка да се прави в неделя- няма проблем. Стига само да има свободна пролука в графика..

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #37 -: Септември 26, 2007, 15:50:20 pm »
Успех на цветната снимка :)
Да пишеш за резултатите
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #38 -: Септември 26, 2007, 16:22:45 pm »
Да докладвам  :D Дойде ми в понеделник и вчера се обадих в клиниката да си запиша час за снимката. Казаха ми, че тя трябва да се направи до 10-ия ден от МЦ и понеже графикът на д-р Стаменов е натоварен, ме записаха за понеделник-8-ми ден. Така че да ми стискате палци за понеделник всичко да е наред, а аз после ще докладвам пак  :D Иначе може цветна снимка да се прави в неделя- няма проблем. Стига само да има свободна пролука в графика..
успех миличка,дано всичко да е наред
 :bighug:
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #39 -: Септември 26, 2007, 16:27:24 pm »
Златулка,дано всичко мине благополучно!
:goodluck: