0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #80 -: Ноември 23, 2007, 09:17:12 am »
Нова година - нов късмет.  mf_bounce8 ylinfant
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #81 -: Ноември 23, 2007, 11:21:22 am »
Така като гледам гадната лелка ще ми дойде към 10.12, а екипа излизал в  отпуск към 15 и най вероятно може  ЦС да я отложим за януари, а икси -то  :dontknow:
Ами ИКСИ-то може и за февруари. Тъкмо ще сме заедно (ако и при нас нещата са ок) :D Няма да се отчайваме сега, нали :wink:

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #82 -: Ноември 23, 2007, 11:58:15 am »
момичета...приемета ме и мен във вашите редици...
и аз трябва да правя цветна снимка и ми е малко притеснена...
че чакам да ми дойде началото на декември и ако имам чист ден до 10 декември ще се запиша за снимка още този месец, ако ли не - оставам и аз за януари.
много искам да успея да се включа този месец, защото док иска да направи януари месец и биопсия на матката, и живот и здраве февруари месец - ИСКИ.
това с биопсията малко не ми е ясно, амо щом док казва, му се доверявам напълно.
Въпреки, че имах закрепване на плода, даже до 10 седмица, защото трябва да ми надупчват матка /за сигурно закрепване/.
А пък като изчетох за снимката и ме хваща шубето...аз по принцип търпя на болка, ама това малко ми притеснява.
Айде успех на всички и дай Боже пък да сме УСПЕШНАТА ФЕВРУАРСКА СЕСИЯ на док.!!!
Целувки на всички
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2007, 13:28:49 pm »
minim не се притеснявай мила, и аз другата седмица ще правя снимка. Ще ми е втора, не е толкова страшно, като се има предвид, че първият път ми я правиха без пълна упойка, само с обезболителна инжекция, и въпреки това оживях  :lol: Даже нямам търпение да ми е направят, тъй като тя ще покаже как се справя организмът ми след лапароскопията. Прегръдки и късмет
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #84 -: Ноември 23, 2007, 13:36:04 pm »
благодаря миличка...
ама нали знаеш, като за първи път си има и страха от неизвестното...:)
стискам палци и на теб...за много хубав резултат
и без болка!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #85 -: Ноември 23, 2007, 19:19:53 pm »
Съгласна съм със теб златулка.Тъкмо подаръка за 14 февруарина милото ще е  :bfp: и няма да се чудя какъв подарък ще купувам  :wink:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #86 -: Ноември 24, 2007, 11:49:29 am »
Съгласна съм със теб златулка.Тъкмо подаръка за 14 февруарина милото ще е  :bfp: и няма да се чудя какъв подарък ще купувам  :wink:
А така те искам.  :D Позитивно настроена :wink:
... че първият път ми я правиха без пълна упойка, само с обезболителна инжекция, и въпреки това оживях  :lol: ...
Тук нещо не разбрах. Цветна снимка (ХистероСалпингоГрафия) не се прави с каквато и да е упойка и определено не боли. Болката е като когато ти идва цикъла и се преживява. Описала съм по-напред в тази тема. Да не би да става дума за нещо друго :?

*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #87 -: Ноември 24, 2007, 12:36:31 pm »
Е за същото става въпрос. Учудих се, че сега ще ми я правят с пълна упойка. Но не си права, че не боли, след манипулацията просто си като парцал - поне аз бях така. А и болките продължават няколко дни след това.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #88 -: Ноември 24, 2007, 13:30:17 pm »
И моята беше с пълна упойка и ме боля само 10-15 мин след манипулацията .
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #89 -: Ноември 24, 2007, 13:45:23 pm »
mpia, докато ти правиха цветна снимка беше с пълна упойка и те боля 15 минути ли.
На мен това ми звучи най-малкото смешно. Ти или не знаеш какво е цветна снимка или пълна упойка или болка. Но по-вероятно не знаеш какво пишеш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #90 -: Ноември 24, 2007, 14:34:21 pm »
А ти явно не можеш да четеш.
Написала съм че ме боля 10-15мин след манипулацията.
За теб специално ще разясня-като излязах от пълната упойка и усетих че ме боли корема. Тази болка беше като по време на менструация и траеше не повече от 10-15 мин.
След това нищо не ме болеше.
Тамара сега добре ли го написах. :)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #91 -: Ноември 24, 2007, 16:34:19 pm »
Ей, я без препирни, моля. :lol: Явно различните клиники имат различна практика. По-верочтно е да правят някъде манипулацията с някаква местна упойка. Чак пък пълна упойка за такова нещо не ми се вярва, но знам ли.. И явно различните хора ги боли повече или по-малко. Може би ако има някакво запушване да боли повече при преминаването на контрастното вещество през тръбите. Аз лично усетих нещо като напрежение/натиск, както и когато ми идва и след това ми беше гадно и ме болеше, но не повече от половин час. Явно при всеки е различно.

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #92 -: Ноември 24, 2007, 18:06:11 pm »
В медикус алфа-Пловдив-цветната снимка се прави с пълна упойка.
Казано по най-простия начин-заспиваш и не усещаш нищо по време на самата манипулация, след това слаби болки в корема имаше при мен.
Аз ще помоля Мели ако влиза в тази тема да потвърди че HSG- е с пълна упойка.
Не знам ,защо не вярвате.
Освен това тази пълна упойка не беше по мое желание,в тази клиника се процедира по този начин.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #93 -: Ноември 24, 2007, 19:20:55 pm »
Добре де разбрахме те. И 30 пъти да го повториш, ефекта ще е същия.
В България обикновено рентгенови снимки се правят без упойка. Не казвам, че е правилно. Но ни се струва странно. Освен това ти си имаш малко навика да генерираш огромно количество спам. Но след като го повтаряш три пъти вече, вярваме.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #94 -: Ноември 24, 2007, 20:13:09 pm »
Незнам защо е това заяждане и напрежение. Какво значение има дали е с пълна упойка или без, важното е да е направена качествено. И пак ще повторя - първият път ми е правиха без упойка, а сега, ще ми я правят в Медикус Алфа, също като mpia, с пълна упойка - Пиша го за тези, които не вярват - така че Zlatulka и Tamara по-кротко. Всеки има различен опит в лечението си, но моля ви - не прекалявайте с това. Ще ми се нито една от нас изобщо да не беше чувала за цветна снимка, и сега да спорим за марка памперси или марка детски дрешки  :lol:, отколкото за тези манипулации.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #95 -: Ноември 24, 2007, 21:13:37 pm »
Това,което е писала Mpia е напълно вярно,защото и аз правих снимката с упойка и сега не съжалявам ,че така я направих.Д-р Даскалов си има свой методи на работа и за мен той е един добър професионалист и страхотен лекар.Всеки сам избира за себе си на кой да се довери и дали да е с упойка снимката,като се има в предвид после колко неприятна болка имах,не съжалявам че беше самата процедура с упойка,защото ако те боли може и тръбата да направи спазъм.Всеки сам решава за себе си.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #96 -: Ноември 24, 2007, 21:32:41 pm »
Това,което е писала Mpia е напълно вярно,защото и аз правих снимката с упойка и сега не съжалявам ,че така я направих.Д-р Даскалов си има свой методи на работа и за мен той е един добър професионалист и страхотен лекар.Всеки сам избира за себе си на кой да се довери и дали да е с упойка снимката,като се има в предвид после колко неприятна болка имах,не съжалявам че беше самата процедура с упойка,защото ако те боли може и тръбата да направи спазъм.Всеки сам решава за себе си.
Хайде сега да се изясним защото мааалко взех да се изнервям поради преиначаване на думите ми. И повече няма да спамя темата. Обещавам.  :D Първо не съм поставяла никога под съмнение професионализма на д-р Даскалов или методите му. Напротив, доколкото знам от вас, той е прекрасен лекар. Не ви обвинявам в лъжа за да ме карате да ви повярвам, а просто се чудех защо може ХСГ да се прави и с опойка :?
Незнам защо е това заяждане и напрежение. Какво значение има дали е с пълна упойка или без, важното е да е направена качествено. И пак ще повторя - първият път ми е правиха без упойка, а сега, ще ми я правят в Медикус Алфа, също като mpia, с пълна упойка - Пиша го за тези, които не вярват - така че Zlatulka и Tamara по-кротко. Всеки има различен опит в лечението си, но моля ви - не прекалявайте с това.
Игъл, къде по-точно в думите ми откри заяждане и напрежение 8O И много те моля да не ме осмиряваш без да имам нужда.
Хайде стига вече защото темата заприлича на клюкарник. Не ни отива. Целите ни са по-високи, надявам се :wink:

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #97 -: Ноември 25, 2007, 14:56:04 pm »
Тука май заприличало на бойно поле. Всяка клиника си има методи на работа и сме тука да споделяме преживяното.
И аз съм правила цветна снимка, като ме питаха с упойка или без искам, а аз сама избрах да е без упойка и издържах геройски 15 минути. Боля ме и по време на снимката и след нея за кратко.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #98 -: Ноември 26, 2007, 17:47:37 pm »
ако може да се включа и аз към темата...Току що ми направиха цветна снимка.
На мен не ми слагаха нито упойка,нито обезболяващо,но както и да е.Моля за малко информация,ако можете да ми помогнете-на снимката се видя някакъв полип???-утре ще имам резултатите официално,но ако някой знае-опасно li e?,трябва ли да се притеснявам?
Относно болката-към всички на които им предстои снимка-кураж-боли,но e за кратко,и ние сме мъжки мoмичета,нали! :youwoman:
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #99 -: Ноември 28, 2007, 00:09:59 am »
Zdraveite! Az skoro si pravih cvetna snimka no ne sa mi slagali nikakvi upoiki.Ne sym znaela che se slaga upoika.No dokato mi q praviha me zabolq za kradko i sled tova ne me bolqpoveche ot nqkolko min

От Модератора: Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 07:02:30 am от rally_pat »