0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петна по дрехите
« -: Септември 18, 2007, 20:15:57 pm »
А вие какво използвате за петна по дрехите .Днес сложих на една дреха Вениш и не повярвах ,когато видях че петното го няма.Споделете опита си ,ако сте доволни от някой препарат. :lol:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #1 -: Септември 19, 2007, 09:01:11 am »
Аз също съм мног доволна от "Вениш",но оставям дрехата да се накисне 1 денонощие,само тогава резултата е в моя полза. :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #2 -: Септември 19, 2007, 10:18:35 am »
И аз съм доволна от Вениш и ползвам него.
Иначе ми препоръчаха някакво българско сапунче, катранено, което било също много ефикасно. Казаха ми от къде да си го купя във Варна, но още не съм си взела. Аз пък го препоръчах на моя приятелка. Тя си го е купила и каза, че вършело "чудеса". Струвало стотинки.

А, забравих нещо. Една позната ми беше препоръчала американския препарат L.O.K /универсален препарат, купува се от дистрибутор и струва около 20лв./литъра/ Каза че с него изчистила петна от блажна боя по якето на дъщеря си. Е, поръчах си, ама 200мл. - хем да го пробвам, хем по-евтино, ама хич не бях доволна от него.
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 10:25:11 am от eli_v »
Re: Петна по дрехите
« Отговор #3 -: Септември 19, 2007, 10:23:53 am »
Ели,
как се казва сапунчето? Вениш наистина върши чудеса, но не е зле да имаш и алтернативен вариянт.  :oops: Особено ако мъжа ти обича да яде мазни пържоли втренчен в тавана и после да крие ризите директно в пералнята :bonk:

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #4 -: Септември 19, 2007, 10:24:01 am »
Аз ползвам един обезмаслител, казва се "Меглио", в тубичка с пръскало.Много е силен, използва се дори за двигатели на коли.Моя мъж работи в автосервиз, зимния му гащеризон е червен-на Шел.За няколко дни става почти черен от маслата.Пръскам го с Меглио и го пускам в пералнята-става чисто нов.Друго изпитано и бабешко средство, което ползвах преди да открия Меглио е свинския сапун-абе селския сапун, знаете го, има го във всяка селска къща.Намокрях гащеризона, натърквах го ама хубаво със сапуна и го оставях така около 20 минутки.После го мятах в пералнята и светваше.И така карах около 6-7 години.После обаче открих Меглио и само него ползвам за всичко-дрехи, печки, плочките в кухнята.Но за всеки случай държа един калъп свински сапун резерва, ако случайно някое петно се закучи.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #5 -: Септември 19, 2007, 10:27:51 am »
Ели,
как се казва сапунчето? Вениш наистина върши чудеса, но не е зле да имаш и алтернативен вариянт.  :oops: Особено ако мъжа ти обича да яде мазни пържоли втренчен в тавана и после да крие ризите директно в пералнята :bonk:

Ами не знам, но ще питам след малко приятелката ми, която си го е купила и ще пиша пак.
Или ще й поръчам да ми вземе, че тя живее точно до козметичното магазинче, където го продават, и тогава ще ви кажа името.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #6 -: Септември 19, 2007, 10:37:46 am »
И аз съм за Вениш :)
Re: Петна по дрехите
« Отговор #7 -: Септември 19, 2007, 10:46:16 am »
Меглио е прекрасен препарат, и аз винаги имам от него... използвам го за какво ли не и с всичко се справя... Сега се сетих, че понеже съкровището искаше маркови плочки в банята купихме ІІ качество явно не са с най-гладката повърхност на света, защото побеляваха ужасно от сапун и шампоан, без значение колко ги лъсках... в пристъп на отчаяние веднъж ги изтърках с Меглио и петната се изчистиха и от тогава ... та до сега

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #8 -: Септември 19, 2007, 10:54:17 am »
А става ли за почистване на душ кабина
Re: Петна по дрехите
« Отговор #9 -: Септември 19, 2007, 11:29:03 am »
Принципно става, но има и по-добър вариянт ако е стъклена. Майката на моя човек ми донесе едни сини кутии с много сранна гъба към тях, но не знам как се казва препарата, ще проверя довечера, от него стъклото просто заблестява без сериозно лъскане ... но кутийката струва около 30 лв. /по информация на мами / и се продава само в една от големите вериги супермакети /и това ще попитам/. А МЕГЛИО струва 4-5 лв. и служи за доста неща без да ти заема място...

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #10 -: Септември 19, 2007, 15:01:13 pm »
Ще чакам да пишеш
 :thankyousign:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #11 -: Септември 19, 2007, 21:18:22 pm »
Какво нещастие,
оказа се, че си мия душкабината с БИО ЩАИН
мисля,че по веес телешоп го рекламираха. Така ме изнервят тези реклами :smokin2:

Ще питам от кьде,но съм сигурна ,че е от там. И все пак е доста добьр препарат.

А с какво си поддьржате мокета?

Мойа е снежно бял  :?

Re: Петна по дрехите
« Отговор #12 -: Септември 19, 2007, 22:00:58 pm »
А Меглио във всеки магазин ли се намира ,под формата на спрей ли е или....?
Re: Петна по дрехите
« Отговор #13 -: Септември 19, 2007, 22:51:26 pm »
В бутилка е като тези за почистване на стькла и е с пулверизатор. Сигурна съм, че ако попиташ за обезмаслител Меглио в магазините ще се досетят. А иначе е в прозрачна пластмасова бутилка,течноста е бистра ,жьлта а етикета е в жьлто и зелено и с червен надпис   MEGLIO lo sgrassatore

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #14 -: Септември 19, 2007, 22:57:04 pm »
Има го във всички магазини за домашни потреби и в повечето смесени, в големие вериги.Потърси го, няма да съжаляваш!!!!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #15 -: Септември 19, 2007, 23:06:14 pm »
Мимка,
за всякакви тькани ли го използжаш?

Re: Петна по дрехите
« Отговор #16 -: Септември 19, 2007, 23:10:37 pm »
Здравейте! Аз също бях много доволна от Вениш до последния път когато исках да изчистя едно петно от панталона на мъжа ми и целия панталон стана на петна. От тогава ползвам  само този обезмаслител Меглио - много е хубав. Вениша явно са го развалили напоследък, защото една колежка също се оплака, че и станали на петна дрехите.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #17 -: Септември 19, 2007, 23:16:46 pm »
Анюта, не го казвай дори на шега, че в легена в банята във вениш плува любимата беемве блуза на моя човек  :lol: вече ше ме изгони

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #18 -: Септември 19, 2007, 23:19:29 pm »
Бързо в банята  :cross::a_cat_06: :balk_602:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #19 -: Септември 19, 2007, 23:20:27 pm »
Опс ,Маргаре тичай да видиш че лошо...... :lol:
Благодаря ви за инфото момичета ,още утре ще го купя ,да съм запасена ,че петна винаги има.