0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петна по дрехите
« -: Септември 18, 2007, 20:15:57 pm »
А вие какво използвате за петна по дрехите .Днес сложих на една дреха Вениш и не повярвах ,когато видях че петното го няма.Споделете опита си ,ако сте доволни от някой препарат. :lol:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #1 -: Септември 19, 2007, 09:01:11 am »
Аз също съм мног доволна от "Вениш",но оставям дрехата да се накисне 1 денонощие,само тогава резултата е в моя полза. :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #2 -: Септември 19, 2007, 10:18:35 am »
И аз съм доволна от Вениш и ползвам него.
Иначе ми препоръчаха някакво българско сапунче, катранено, което било също много ефикасно. Казаха ми от къде да си го купя във Варна, но още не съм си взела. Аз пък го препоръчах на моя приятелка. Тя си го е купила и каза, че вършело "чудеса". Струвало стотинки.

А, забравих нещо. Една позната ми беше препоръчала американския препарат L.O.K /универсален препарат, купува се от дистрибутор и струва около 20лв./литъра/ Каза че с него изчистила петна от блажна боя по якето на дъщеря си. Е, поръчах си, ама 200мл. - хем да го пробвам, хем по-евтино, ама хич не бях доволна от него.
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 10:25:11 am от eli_v »
Re: Петна по дрехите
« Отговор #3 -: Септември 19, 2007, 10:23:53 am »
Ели,
как се казва сапунчето? Вениш наистина върши чудеса, но не е зле да имаш и алтернативен вариянт.  :oops: Особено ако мъжа ти обича да яде мазни пържоли втренчен в тавана и после да крие ризите директно в пералнята :bonk:

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #4 -: Септември 19, 2007, 10:24:01 am »
Аз ползвам един обезмаслител, казва се "Меглио", в тубичка с пръскало.Много е силен, използва се дори за двигатели на коли.Моя мъж работи в автосервиз, зимния му гащеризон е червен-на Шел.За няколко дни става почти черен от маслата.Пръскам го с Меглио и го пускам в пералнята-става чисто нов.Друго изпитано и бабешко средство, което ползвах преди да открия Меглио е свинския сапун-абе селския сапун, знаете го, има го във всяка селска къща.Намокрях гащеризона, натърквах го ама хубаво със сапуна и го оставях така около 20 минутки.После го мятах в пералнята и светваше.И така карах около 6-7 години.После обаче открих Меглио и само него ползвам за всичко-дрехи, печки, плочките в кухнята.Но за всеки случай държа един калъп свински сапун резерва, ако случайно някое петно се закучи.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #5 -: Септември 19, 2007, 10:27:51 am »
Ели,
как се казва сапунчето? Вениш наистина върши чудеса, но не е зле да имаш и алтернативен вариянт.  :oops: Особено ако мъжа ти обича да яде мазни пържоли втренчен в тавана и после да крие ризите директно в пералнята :bonk:

Ами не знам, но ще питам след малко приятелката ми, която си го е купила и ще пиша пак.
Или ще й поръчам да ми вземе, че тя живее точно до козметичното магазинче, където го продават, и тогава ще ви кажа името.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #6 -: Септември 19, 2007, 10:37:46 am »
И аз съм за Вениш :)
Re: Петна по дрехите
« Отговор #7 -: Септември 19, 2007, 10:46:16 am »
Меглио е прекрасен препарат, и аз винаги имам от него... използвам го за какво ли не и с всичко се справя... Сега се сетих, че понеже съкровището искаше маркови плочки в банята купихме ІІ качество явно не са с най-гладката повърхност на света, защото побеляваха ужасно от сапун и шампоан, без значение колко ги лъсках... в пристъп на отчаяние веднъж ги изтърках с Меглио и петната се изчистиха и от тогава ... та до сега

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #8 -: Септември 19, 2007, 10:54:17 am »
А става ли за почистване на душ кабина
Re: Петна по дрехите
« Отговор #9 -: Септември 19, 2007, 11:29:03 am »
Принципно става, но има и по-добър вариянт ако е стъклена. Майката на моя човек ми донесе едни сини кутии с много сранна гъба към тях, но не знам как се казва препарата, ще проверя довечера, от него стъклото просто заблестява без сериозно лъскане ... но кутийката струва около 30 лв. /по информация на мами / и се продава само в една от големите вериги супермакети /и това ще попитам/. А МЕГЛИО струва 4-5 лв. и служи за доста неща без да ти заема място...

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #10 -: Септември 19, 2007, 15:01:13 pm »
Ще чакам да пишеш
 :thankyousign:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #11 -: Септември 19, 2007, 21:18:22 pm »
Какво нещастие,
оказа се, че си мия душкабината с БИО ЩАИН
мисля,че по веес телешоп го рекламираха. Така ме изнервят тези реклами :smokin2:

Ще питам от кьде,но съм сигурна ,че е от там. И все пак е доста добьр препарат.

А с какво си поддьржате мокета?

Мойа е снежно бял  :?

Re: Петна по дрехите
« Отговор #12 -: Септември 19, 2007, 22:00:58 pm »
А Меглио във всеки магазин ли се намира ,под формата на спрей ли е или....?
Re: Петна по дрехите
« Отговор #13 -: Септември 19, 2007, 22:51:26 pm »
В бутилка е като тези за почистване на стькла и е с пулверизатор. Сигурна съм, че ако попиташ за обезмаслител Меглио в магазините ще се досетят. А иначе е в прозрачна пластмасова бутилка,течноста е бистра ,жьлта а етикета е в жьлто и зелено и с червен надпис   MEGLIO lo sgrassatore

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #14 -: Септември 19, 2007, 22:57:04 pm »
Има го във всички магазини за домашни потреби и в повечето смесени, в големие вериги.Потърси го, няма да съжаляваш!!!!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #15 -: Септември 19, 2007, 23:06:14 pm »
Мимка,
за всякакви тькани ли го използжаш?

Re: Петна по дрехите
« Отговор #16 -: Септември 19, 2007, 23:10:37 pm »
Здравейте! Аз също бях много доволна от Вениш до последния път когато исках да изчистя едно петно от панталона на мъжа ми и целия панталон стана на петна. От тогава ползвам  само този обезмаслител Меглио - много е хубав. Вениша явно са го развалили напоследък, защото една колежка също се оплака, че и станали на петна дрехите.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #17 -: Септември 19, 2007, 23:16:46 pm »
Анюта, не го казвай дори на шега, че в легена в банята във вениш плува любимата беемве блуза на моя човек  :lol: вече ше ме изгони

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #18 -: Септември 19, 2007, 23:19:29 pm »
Бързо в банята  :cross::a_cat_06: :balk_602:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #19 -: Септември 19, 2007, 23:20:27 pm »
Опс ,Маргаре тичай да видиш че лошо...... :lol:
Благодаря ви за инфото момичета ,още утре ще го купя ,да съм запасена ,че петна винаги има.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #20 -: Септември 19, 2007, 23:53:45 pm »
катранено сапунче струва 60 ст по аптеките.но от вас чувам за петна.споделете как се ползва??иначе залагам на Вениш.ще потърся и препарата на Мимка.
леле а бял мокет незнам как се поддържа.сигурно трудно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Петна по дрехите
« Отговор #21 -: Септември 20, 2007, 10:18:26 am »
Нищо и няма на блузката, явно попадам все на качествена партида :balk_602:.

Мокета първо го прахосмуча всеки ден, търкам го с четка, защото е много дебел и космите се набиват в него а после през два-три дни препирам петънцата, защото все с нещо успяваме да го омажем и веднъж на две седмици с перяща прахосмукачка защото поема доста прах... обикновенно ползвам Вениш,но ако прави номера от време на време не ми се рискува:(
Определено естетиката ме прецака този път, радвам се на спалнята 1 час преди да заспя а лъскам постоянно.

Re: Петна по дрехите
« Отговор #22 -: Септември 20, 2007, 16:15:10 pm »
Меглио- то е божествено, почти всичко се чисти с него. Що се отнася до Ваниш- ползвах го доста ентусиазирано докато не ми съсипа една тъмноелектиково синя вълнена пола. На мастото на петното се появи светлосиня към бяла тъкан. Сега го сипвам в пералнята само когато пера бяло.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #23 -: Септември 20, 2007, 17:18:28 pm »
 Ама тоя препарат Меглио само за мазни петна ли е?Ами лютеница,кафе?
Re: Петна по дрехите
« Отговор #24 -: Септември 22, 2007, 22:47:38 pm »
 :nono: ne e samo za mazni petna, toi e universalen. Osven za petna po drehite /bez zna4enie kakvi/, az go polzvam i za prane na kilimi, moketi, idealno iz4istva furnata ot vutre. Spravia se uspeshno i sas sanitaren faians. Az si 4istia i prozorcite s nego. Abe probvaite niama da sgreshite.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #25 -: Септември 23, 2007, 17:50:48 pm »
Миналата седмица на първия учебен ден дъщеря ми си омаза новия костюм с грес.Хората смазвали люлките в морската градина във Варна но забравили да ги почистят след това и се сещате новата пола на какво заприлича.Посъветваха ме да пробвам петната с един препарат казва се Spot cleaner на перилис-едно розово шишенце с жълто пате отпред.Препарата е чудесен и от петната от грес не остана и следа.
За почистване на бани горещо препоръчвам PULIRAPID-розово шише с жълта капачка.Съдържа оцет и много хубаво отстранява варовика.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #26 -: Септември 23, 2007, 18:47:28 pm »
За Полирапид съм За с двете ръце. Направо се родих от както го открих, изчиства невероятни всичко що е в банята, а за варовика няма грешка.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #27 -: Септември 23, 2007, 19:34:40 pm »
А каква е цената?
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #28 -: Септември 25, 2007, 08:34:23 am »
Аз да кажа за катраненото сапунче.Приятелката ми не се сеща как се казва, но било мъничко и кръгличко :?. Изчистила с него петно от олио.
Но в момента били свършили и не може да ми вземе, за да видя как се казва.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #29 -: Септември 26, 2007, 16:21:50 pm »
А каква е цената?

Ако питаш за Пулирапида мисля че е около 3.50лв. шишето но е много икономичен.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #30 -: Септември 26, 2007, 16:31:35 pm »
Снощи изпробвах PULIRAPID  8O - без забележка съм :balk_602: и при тая цена ... Благодаря за инфото момичета!

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #31 -: Септември 26, 2007, 16:36:53 pm »
Какво почисти с него?
Re: Петна по дрехите
« Отговор #32 -: Септември 26, 2007, 16:59:48 pm »
банята, изчисти всичко :D

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #33 -: Септември 26, 2007, 17:00:40 pm »
Ще го пробвам и аз.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #34 -: Септември 27, 2007, 11:22:50 am »
Днес вече го пробвах това Меглио. :balk_47:Действа безотказно.Изчисти ми петно от панталона ,защо не сте казали по рано за това чудо  :bighug:
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #35 -: Септември 28, 2007, 14:39:50 pm »
а Меглио-то става ли за стъклокерамични плотове и фурни?
има ли го в ХИТ?

Re: Петна по дрехите
« Отговор #36 -: Септември 30, 2007, 19:45:23 pm »
Da става и за керамика ,дрехи ,за всичко.Има в го в магазините за препарати
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #37 -: Октомври 20, 2007, 21:25:52 pm »
И аз имам винаги Вениш у дома. Но ще пробвам Меглио още тази седмица. Благодаря :)
Re: Петна по дрехите
« Отговор #38 -: Октомври 20, 2007, 23:13:42 pm »
Аз от както разбрах за страхотното действие на Меглио ,забравих за Вениш.Опитай.Струва около4 лева.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #39 -: Ноември 03, 2007, 17:58:42 pm »
А дали това Меглио ще се справи с петна от тичинките на лилиум? Вениша не успя  :( а блузката и панталона са ми почти нови и много ме е яд.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2007, 19:37:38 pm »
Незнам мила,гаранция не мога да дам,аз имах едно петно от мазнина,старо,не излизаше с нищо а с Меглио успя.Дано и при теб изчезне.
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #41 -: Ноември 04, 2007, 10:44:15 am »
Това Меглио ще взема още днес да го потърся! Милото много се плеска, абе -направо си ходи с менюто по дрехите... А пък доста често е с костюми и ризите му направо ме побъркват. Има едно старо петно от кетчуп на любимата си риза и не излиза с нищо! А за Пулирапида - открих го преди около 3 години и просто е безотказен за фаянс, теракот, гранитогрес, варовик... страхотен е! На скоро мама ме светна за продуктите на Перилис - този за мазни петна - сиво шише - чисти страхотно! Фурната ми направо светна! Керамичния плот чистя с обикновен препарат за чинии. Насипвам върху плота и после с грапавата страна на гъбичка, а след това минавам с влажна кърпа, полирам и светва като нов!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #42 -: Март 15, 2008, 22:23:32 pm »
Спецално заради една памучна ризка която преди доста време нацапах с кетчуп (и не излиза с нищо)се амбицирах и издирих meglio lo sgrassatore изпрах я и третирах с препарата,но петното само поизбледня.Въпроса ми е как процедирате-оставяте го известно време ,или търкате веднага?
Мерси предварително
 :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #43 -: Март 16, 2008, 20:56:41 pm »
Не съм сигорна, но мисля че първо трябва да сложиш препарата,така да постои малко и след това да се пере.Аз ползвам вениш и в тази последователност процедирам.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #44 -: Март 16, 2008, 21:42:25 pm »
Спецално заради една памучна ризка която преди доста време нацапах с кетчуп (и не излиза с нищо)се амбицирах и издирих meglio lo sgrassatore изпрах я и третирах с препарата,но петното само поизбледня.Въпроса ми е как процедирате-оставяте го известно време ,или търкате веднага?
Мерси предварително
 :)

Аз горещо ти препоръчвам Спот на Перилис. Маха всякакви петна- безотказно! Изпробвано е ;)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #45 -: Март 17, 2008, 09:53:39 am »
благодаря !
ще взема да го пробвам този спот пък да видим :lol:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #46 -: Март 24, 2008, 16:46:50 pm »
А за петно от ръжда? :?Една пола я развалих, като я бях забравила накисната едно денонощие и беше пуснало от тик-так копчетата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #47 -: Март 24, 2008, 18:01:44 pm »
 за ръжда нямам опит -ама пробвай- аз съм абсолютен фен на Меглио -откакто един приятел ни каза за него   ,винаги   го имам  под ръка - за накапано и  омазнено и какво ли не  друго е много ефективен
само съм забелязала ,че ако някакво петно го изпера без препарат,после и с препарат по трудно излиза-като че ли вече се фиксира след прането и изсъхването
« Последна редакция: Март 24, 2008, 18:05:57 pm от nimika »


Re: Петна по дрехите
« Отговор #48 -: Март 24, 2008, 22:19:20 pm »
Ще пробвам.Мерси.То по-зле едва ли ще стане.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #49 -: Март 25, 2008, 12:04:55 pm »
купих си Меглио.аз ли греша незнам някъде, но се опитах да махна 1-2 петънца, и нищо не стана.стоят си. :x
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #50 -: Март 25, 2008, 12:24:38 pm »
Нийче, аз напръсквам петното и го оставям малко, а после мятам в пералнята.
До сега нямам неизлязло петно с Меглио!
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #51 -: Март 25, 2008, 12:28:39 pm »
и аз така направих :(. дали има значение,че петното беше старо и затова не излезе незнам
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #52 -: Март 25, 2008, 19:35:52 pm »
Хм, незнам!Да не би да са почнали да правят и Мегиото фалшиво, т.е. гаражно производтво, а да го продават за оригинал? :?
Re: Петна по дрехите
« Отговор #53 -: Март 25, 2008, 23:59:39 pm »
Ползвам Меглио от доста време и мога да направя разлика. Последният път, когато си го купих, съжалих. Имам съмнения, че както казва Мимка е фалшиво, т.е. гаражно производство  :x
Re: Петна по дрехите
« Отговор #54 -: Март 26, 2008, 06:38:03 am »
Девойки, не е нужно да е гаражно производство - просто са преместили мястото, където се прави - например първо е било в Италия, сега, поради икономически интереси, се прави в Турция, Полша, Румъния (например) ....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #55 -: Март 26, 2008, 07:17:32 am »
Pepka, слънце, беше споменала за някакъв препарат Спот.Я раздуй малко повече, че Меглиото ми е на свършване, а взех да се плаша от новите партиди-дали да не сменя малко.
Какво представлява този препарат, как действа, на каква цена е и откъде в Разград може да се купи?
Re: Петна по дрехите
« Отговор #56 -: Март 28, 2008, 00:14:01 am »
http://www.perilis.com/
Мимка, това е сайта им, можеш да разгледаш продуктите им.

http://www.perilis.com/preparati/prep.po4istwane_uporiti_petna.html
това е препарата за отстраняване на петна

Като се видим, ще ти кажа от къде да го купиш ;)
Re: Петна по дрехите
« Отговор #57 -: Март 28, 2008, 21:35:20 pm »
Да се отчета- третирах с Меглио три петна по три отделни дрехи- това с ръждата си остана, както и едно старо петно, даже не си спомням от какво е(толкова отдавна е значи).Изпра ми се най-пресното петно, което е от една седмица само.Ще взема да пробвам този spot.Дано да е по-ефективен.
« Последна редакция: Март 28, 2008, 21:38:16 pm от Macinka »
Re: Петна по дрехите
« Отговор #58 -: Септември 23, 2008, 09:35:54 am »
na novite mi danki ima kojen etiket i poznai te kakvo stana pusna?pusna...kakvo da pravq?4ux za meglio dali 6te se spravi s tozi probelm?
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 10:02:22 am от JOJO 1990 »
Re: Петна по дрехите
« Отговор #59 -: Септември 23, 2008, 10:58:56 am »
За петна по дрехите Spot,Меглио също не е лошо на Spot ми е махал петна които Меглио неможа.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #60 -: Септември 27, 2008, 09:04:22 am »
За петна използвам освен Вениш и домашен сапун  :oops: Дрехата се накисва в гореща вода и хубаво се натърква. Като преседи 1 ден се изплаква.По същия начин използвам и кутия "Тест".

Re: Петна по дрехите
« Отговор #61 -: Ноември 14, 2008, 18:51:03 pm »
 :bighug:аз съм мого доволна от тест гел почиства всякакви петна :D :D :D 8) 8)
ПОЧИСТВАНЕ НА ПЕТНА
« Отговор #62 -: Ноември 14, 2008, 19:01:42 pm »
НЯКОИ ЧИСТИЛЛИЕ БЛАЖНА БОЯ ОТ ЯКЕ
Re: ПОЧИСТВАНЕ НА ПЕТНА
« Отговор #63 -: Януари 10, 2009, 23:50:08 pm »
Да. Много лесно се маха с разтворител за боя. Добре е да направиш тампон от памук, завит в марля и да натриеш внимателно с него.
*
Re: ПОЧИСТВАНЕ НА ПЕТНА
« Отговор #64 -: Януари 28, 2009, 11:55:12 am »
Вмъквам се в чужда тема, но пак става въпрос за петна и няма смисъл да пускам нова тема.
Та от 2 седмици не ми върви с прането - първо си оцветих зелена хавлия с червена блуза, а снощи бяло плетено поло / памучно, дебело /, което стана на места с кафеникави петна..от невнимание. Прах го веднага отново и на висока температура , но петната останаха. Ако някой се е спасявал от подобни петна, моля давайте съвети.
Re: ПОЧИСТВАНЕ НА ПЕТНА
« Отговор #65 -: Януари 30, 2009, 12:52:20 pm »
Оцветяването на дрехите просто не може да се оправи с нищо Пробвала съм с какво ли не Нестава
*
Re: ПОЧИСТВАНЕ НА ПЕТНА
« Отговор #66 -: Януари 30, 2009, 12:54:11 pm »
 :lol: :lol: :lol: Чудесно, ще купувам нови.

А извън майтапа - благодаря ти.
Аз друг път съм се справяла, но този..не.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #67 -: Ноември 13, 2009, 12:08:58 pm »
МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАК ДА ИЗЧИСТЯ ПЕТНАТА ОТ СЛИВИ ОТ МОЯТА БЯЛА БЛУЗА ПРОБВАХ С ВЕНИШ И КИСЕЛО МЛЯКО НО НИШТО НЕ СТАВА
Re: Петна по дрехите
« Отговор #68 -: Юни 09, 2010, 21:52:36 pm »
Нацапах си дънките с черна боя, то са няколко малко по - големи точки ама се вижда... с какво мога да ги махна.... ?? Мерси предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петна по дрехите
« Отговор #69 -: Юни 09, 2010, 21:57:12 pm »
бензин? разредител за боя?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петна по дрехите
« Отговор #70 -: Юни 09, 2010, 21:57:25 pm »
МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАК ДА ИЗЧИСТЯ ПЕТНАТА ОТ СЛИВИ ОТ МОЯТА БЯЛА БЛУЗА ПРОБВАХ С ВЕНИШ И КИСЕЛО МЛЯКО НО НИШТО НЕ СТАВА

белина?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #71 -: Юни 09, 2010, 22:03:41 pm »
трезон, ужасен е но от бяло маха всичко.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петна по дрехите
« Отговор #72 -: Юни 09, 2010, 23:31:49 pm »
трезон, ужасен е но от бяло маха всичко.

гусжа, Тризон е антибактериален препарат, съдържащ хлор. също както белината. хлорът е това, което разтваря и съответно - избелва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #73 -: Юни 09, 2010, 23:33:25 pm »
знам бе гусжа, ама е по-силен, предполгама концентрацията на хлор е по-голяма :wink:
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #74 -: Юни 23, 2010, 17:13:12 pm »
А петно от домат от блуза бяло и черно?


Re: Петна по дрехите
« Отговор #75 -: Юни 23, 2010, 17:31:01 pm »
Момичета и аз имам един въпрос..
Как да изчистя химикал на бяла изкуственна кожа,цялата ми чанта,т.е бялата и част ,изрисувана с химикал.Търках със спирт ,одеколон ,не става.

*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #76 -: Юни 23, 2010, 17:46:47 pm »
Аз бих искала да попитам как мога да изпера петноот мазнина от рокля която е 100 процента вискоза. Прана е в пералня при 40 градуса с прах за пране ,но петно като че ли още има макар и малко да избледня ,но ми се иска напълно да го махна. Роклята е в лилаво...
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #77 -: Юни 23, 2010, 19:49:06 pm »
за петното от домат, както и други петна от храни, използвам една химикалка на Ариел
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #78 -: Юни 23, 2010, 22:30:45 pm »
трезон, ужасен е но от бяло маха всичко.

гусжа, Тризон е антибактериален препарат, съдържащ хлор. също както белината. хлорът е това, което разтваря и съответно - избелва.


Лекета от домат масово по една бяла рокличка напръсках със Саво (препарат за мухъл). Нямах никакъв хлор и реших да пробвам - стана, изчисти ги за секунди :oops:, но ще търся тая писалка на Ариел.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #79 -: Юни 23, 2010, 22:44:31 pm »
Леле, ми то не е ли опасно със Саво? Ние мажем с него стените у дома против мухъл. Та ми мирише толкова силно, че знам ли ...


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #80 -: Юни 23, 2010, 22:49:05 pm »
Прочетох че е натриев хлорид, същото като белината. И ние го ползваме за мухъл. После киснах и плакнах дълго... :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #81 -: Юни 23, 2010, 23:40:06 pm »
Савото си е разредена белина  :lol: Не си давайте парите за него, а си разреждайте в помпичка с вода обикновена белина (или Доместос). Изпитана рецепта срещу мухъл.
Химикала върху бялата чанта - леко с лакочистител мисля ще излезе.
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 23:42:35 pm от Елфи »
Re: Петна по дрехите
« Отговор #82 -: Юни 24, 2010, 00:31:40 am »
За петна от ръжда има един вълшебен препарат на  Dr.Beckmann. Изпробван е на чисто бяло и действа безотказно. Не може да разбереш къде е била ръждата.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #83 -: Юни 24, 2010, 10:23:32 am »
За петна от ръжда има един вълшебен препарат на  Dr.Beckmann. Изпробван е на чисто бяло и действа безотказно. Не може да разбереш къде е била ръждата.
Д-р Бекман са страхотна серия, бях забравила за тях. Вълшебни препарати, има ги в Мр- Бриколаж. :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Петна по дрехите
« Отговор #84 -: Юни 24, 2010, 11:09:56 am »
тази писалка от къде я вземате, да се подсигуря и аз
д-р Бекман действа само на прясно петно, ако е изпрано аз лично не виждам ефект
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #85 -: Юни 24, 2010, 17:32:10 pm »
Писалката, я купих от кварталното магазинче, което внасят препарати от Германия и Испания. Мисля, че не е официален внос. Струва 12,90 лв.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #86 -: Юни 24, 2010, 18:50:14 pm »
д-р Бекман действа само на прясно петно, ако е изпрано аз лично не виждам ефект

Петната от ръжда, които третирах, не само че не бяха пресни, а и бях пробвала да ги изчистя без никакъв успех с други препарати... Вълшебството действа на 100%. Знам, че тази марка има и други препарати, но за съжаление при тях съм нямала такъв успех.


*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #87 -: Юни 25, 2010, 02:35:30 am »
Бабешка рецепта, но действа при не много стари петна от ръжда. При пресни на 100%
Не пречи да пробвате преди да дадете една камара пари за разни препарати.
Равни части сол и лимонтозу се смесват, слага се малко вода да стане гъста каша. Тази смес се слага върху петното, но дрехата трябва да е суха. ;-) Трябва да престои известно време.



Re: Петна по дрехите
« Отговор #88 -: Март 25, 2011, 14:24:48 pm »
Привет и от мен, момичета, имам нужда от помощ, как бих могла да премахна петно от силикон от якето на мъжа ми??? Пробвах с Вениш за цветно пране, но нищо не се получи...прочетох всичко дотук и не открих отговор на този въпрос, та затова и питам :( Много ще Ви бъда благодарна, ако ме посъветвате нещо, якето е страхотно и ще е жалко да не може да се оправи. :wave: :wave: :wave:
Let it be!
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #89 -: Март 27, 2011, 14:32:22 pm »
Аз бих искала да попитам как мога да изпера петноот мазнина от рокля която е 100 процента вискоза. Прана е в пералня при 40 градуса с прах за пране ,но петно като че ли още има макар и малко да избледня ,но ми се иска напълно да го махна. Роклята е в лилаво...

Петна от мазнина махам с Меглио-обезмаслител.Тествано е неведнъж-Ива се върна от училище с апрески целите заляти в стола със супа топчета-нямамво детенце минало покрай нея и си я изляло.Напръсках,оставих да престои малко и с една четка за дрехи всичката мазнина изчезна.От шушляково яке също съм махала мазни петна с него.
За да си сигурна,че няма да навреди на материята,първо пръсни някъде на опаковата страна,на някой подгъв да видиш как ще реагира на препарата.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #90 -: Април 03, 2011, 05:31:03 am »
Тук е споменат Меглиото обезмаслител...
Тези които го ползвате, става ли за абсорбатора -
ако сваля филтрите, напръскам с него и после ги измия?
Все си мисля, че Стефи З беше го писала някъде, ама пусто не помня  osi_10

Относно петната, аз ползвам онзи гаден зелен тест гел.
Една приятелка ми каза лятото, взех един такъв
с една стара четка за зъби натърквам петното,
оставям малко така и в пералната.
Последно изпра на племенника якето, намзано с нещо приличащо на грес от колелото!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #91 -: Април 03, 2011, 09:06:29 am »
Меглио е подходящ за филтрите. Аз с това ги почиствам. Иначе и друг обезмаслител става.
     
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #92 -: Април 03, 2011, 09:07:17 am »
Мише, става :)
майка ми така прави, и честно казано досега не съм чула
Меглиото да не маха нещо :D давай смело, по-лесно няма да стане :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #93 -: Април 04, 2011, 06:32:11 am »
Благодаря за насоките, днес ще взема!

Надинко, ръка си иска всеКогаш!
То и Митър Пропър "идва" като му подсвирнеш
"Хем по-чисто, хем по-лесно", ама все си иска наше участие!
Само за пролетно миене на прозорци като се сетя и косата ми настръхва...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #94 -: Април 04, 2011, 23:15:10 pm »
Мише, меглиото почти без участие мие филтрите :lol:
иначе аз и дрехите на децата пръскам с него, като се накапят с манджа :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #95 -: Април 04, 2011, 23:43:30 pm »
:thankyousign: Стефи...закупих днес...
Процедурата е пръскаш, чакаш и изплакваш за абсоратора,
за дрехите - пръскаш, чакаш и в пералната ? Нъл, тъй?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #96 -: Април 05, 2011, 09:31:46 am »
Да, филтрите ги напръсквам обилно, оставям в мивката и след 30-40 мин. с гореща вода изплаквам, ако има нужда изтърквам на места с гъбата :)

дрехите ги пръскам като ги слагам в коша за пране и така си стоят докато пусна пералня, може и 1-2 дни да е, не е проблем.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Петна по дрехите
« Отговор #97 -: Април 12, 2011, 00:40:04 am »
А как да махна петно от кръв на холовата гарнитура.Пробвах само със веро,че ме притеснява да не стане някое друго по-голямо петно от друг препарат.Естествено поизчезна,но още си се вижда....
07.10.2009
Re: Петна по дрехите
« Отговор #98 -: Април 26, 2012, 11:37:13 am »
Някой успявал ли е да махне петна от водни боички от дрехите? Как?
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #99 -: Април 26, 2012, 11:39:30 am »
Някой успявал ли е да махне петна от водни боички от дрехите? Как?
Вениш :)
Re: Петна по дрехите
« Отговор #100 -: Април 26, 2012, 11:43:38 am »
Колко време оставяш върху петното? Аз сложих, ама държвах не повече от 10-15 минути, и после забравих да добавя от вениша в пералнята. Може би затова не стана. Ще пробвам пак. Благодаря ти!
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #101 -: Април 26, 2012, 11:49:45 am »
Аз слагам на петното (понякога разтърквам малко, за да влезе добре в тъканта) и бутам в пералнята. Зареждам я с отложен старт, значи петното престоява с препарата поне 6 часа. Много рядко добавям Вениш и при самото пране. Изпирам боички, флумастери, пастели и каквото още творчество се сетиш по дрехите.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #102 -: Април 26, 2012, 11:51:34 am »
С флумастрите до сега не съм имала проблем, боите, поне тези, които ползват в детската градина не успявам да изпера.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #103 -: Април 26, 2012, 12:00:48 pm »
Пробвай така, да престои повечко.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #104 -: Април 29, 2012, 00:01:39 am »
За флумастери и боички аз ползвам един сапун на Капус, за петна е. Натърквам мократа дреха, оставям известно време и после - в перанята. Ползвам го и за много други петна. Доволна съм.
Обезмаслител ползвам на Астониш, много по-добър е от Мелиото.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #105 -: Април 29, 2012, 11:03:35 am »
Прекрасна и много полезна тема!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #106 -: Май 02, 2012, 14:15:39 pm »
момичета, имам нужда от помощ, с какво да махна озеленено от трева по бял панталон. ама не е едно петно, двата крачола от коляното на долу са зелени. полях ги с вениш, ефект няма :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #107 -: Май 02, 2012, 14:50:11 pm »
Стеф трева на бяло е голяма беля. :(

Аз ежедневно махам зелено от трева със зеления Тест гел...този за съдове!
Ползвам го само за петна, много добро и съвсем не скъпо средство!
Търкам с много малко вода, леко да навлажни материята
преседява и в пералната, винаги изпира, ако петното е от самия ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #108 -: Май 02, 2012, 15:13:28 pm »
хм, ми аз вече го намазах с вениш, сега ако пробвам с този гел дали ще има ефект, ама не пречи да купя един де, стига да го има в наше село :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петна по дрехите
« Отговор #109 -: Май 02, 2012, 15:18:17 pm »
пускаме Гугъл и намираме следните:

"Пресни петна от трева се изпират веднага с вода и сапун. Друго изпитано средство е като се трия със спирт или разреден амоняк или се намазват с кисело мляко. После се изпират. "

"Петна от трева – можеш да се справиш с тях с помощта на водка или с денатуриран спирт. Ефективен е и разтвор от 1 чаена лъжичка сол на половин чаша гореща вода. След като петното излезе е добре отново да изплакнеш петното в топла вода. Тревните петна върху бяла тъкан се вадят с помощта на 3% разтвор от кислородна вода и с малко нишадърен спирт. "

"Петното от трева е класически невъзможно да изчезне напълно, независимо от скъпите и агресивни перилни препарати. За това ви предлагаме да използвате друг метод – натопете чист парцал във водка и с мокрото място търкайте оцветената в зелено част от дрехата.

Колкото по-рано след изцапването почистите петното с водката, толкова повече търкане ще си спестите."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Петна по дрехите
« Отговор #110 -: Май 02, 2012, 15:24:00 pm »
Помня на младини много страдах за едни бял панталон изцапан с трева, докато не го почистих със спирт и амоняк - май равни части се смесваше.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #111 -: Май 02, 2012, 15:49:01 pm »
хм, имам водка, ами освен сега като изсъхне да пробвам и с водка :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петна по дрехите
« Отговор #112 -: Май 02, 2012, 16:23:27 pm »
хм, имам водка, ами освен сега като изсъхне да пробвам и с водка :(

разбирам защо е тъжното личице...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #113 -: Май 02, 2012, 16:27:21 pm »
хм, имам водка, ами освен сега като изсъхне да пробвам и с водка :(

разбирам защо е тъжното личице...


Пробвай с гела, не хаби огнената вода...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #114 -: Май 02, 2012, 17:19:32 pm »
е как няма да разбереш, вместо да я изпия, ще я хабя заради гащите на диването :lol:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #115 -: Май 30, 2012, 23:13:55 pm »
момичета, имам нужда от помощ, с какво да махна озеленено от трева по бял панталон. ама не е едно петно, двата крачола от коляното на долу са зелени. полях ги с вениш, ефект няма :?
По ей таз причина не обличам бяло по краката на щерка ми прекрасна :lol:... малко след като проходи захаби поголовно едно бяло панталонче, на което се пробвах с каквото намеря...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #116 -: Май 31, 2012, 08:36:50 am »
момичета, имам нужда от помощ, с какво да махна озеленено от трева по бял панталон. ама не е едно петно, двата крачола от коляното на долу са зелени. полях ги с вениш, ефект няма :?
По ей таз причина не обличам бяло по краката на щерка ми прекрасна :lol:... малко след като проходи захаби поголовно едно бяло панталонче, на което се пробвах с каквото намеря...

Дин, то на кротушки бяло си е забранено,
иначе е само за еднократна употреба!

Стефи, успя ли все пак да го спасиш?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #117 -: Май 31, 2012, 12:58:37 pm »
Абе това значи моите деца до гимназия да не им облека бяло :lol:
панталона беше наистина в трагично състояние, от коленете на долу плътно зелен. Първо както писах поля с вениш, изпрах с ариел за бяло на 60 градуса - резултат минимално изчистване, след това търках с памук с водка, никакъв резултат, след което намазах с веро обилно, разтърках и пак на 60 градуса - резултат отново минимален. Отписах го и го сложих да съхне, но въпреки всичко със зелената част към слънцето, ами какво да ви кажа, няма и помен от зелено :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Петна по дрехите
« Отговор #118 -: Май 31, 2012, 16:20:29 pm »
Я кажи сега дали не си сръбна от водката, че не виждаш петното вече  :mrgreen:?
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #119 -: Май 31, 2012, 16:29:05 pm »
аааа не само си сръбнах, ами направо си пийнах, ама петно няма бе, на тругия ден го гледах него, като изсъхна :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #120 -: Май 31, 2012, 16:41:34 pm »
 :jump12: :jump12:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Петна по дрехите
« Отговор #121 -: Май 31, 2012, 16:58:56 pm »
Сапуна на д-р Бекман е супер, но върху пресни петна
последно махах червен сос от дрехите на стефи /печено пиле с бира и зехтин и червен пипер :) представете си го само за какви петна става въпрос/
почти веднага съблякох, натъркках и препрах, после в пералнята- не личи да е имало нещо
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #122 -: Май 31, 2012, 17:26:54 pm »
о такива меглиото ги маха без проблем :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #123 -: Май 31, 2012, 20:43:53 pm »
Стефи, и на мен ми се случи същото тази седмица, бяла блузка с менюто от градината + флумастери и незнам какво още. Като простирах имаше тук таме жълти петна, а като прибирах, нямаше и помен. Единствено от всичко изброено от теб само Вениша е общо. Явно взаимодейства по някакъв начин със слънчевата светлина и продължава да действа. На няколко пъти като съм търкала петна са се затопляли материите от препарата, може с това да е свързано.
Иначе идеално чисти Аквадудъл от флумастери без да нарушава покритието  :lol: Но има ефект само, ако виновниците стоят строени наказани през това време да гледат как се търка около час  :lol:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #124 -: Февруари 13, 2014, 14:54:57 pm »
здравейте... наскоро си купих черен панталон и след като го изпрах стана на бели линии от праха ...ако знаете как да го изчистя моля  :)ви пишете
Re: Петна по дрехите
« Отговор #125 -: Февруари 14, 2014, 09:37:49 am »
здравейте... наскоро си купих черен панталон и след като го изпрах стана на бели линии от праха ...ако знаете как да го изчистя моля  :)ви пишете
Пери с течен препарат (Первол, например), не слагай омекотител и най-вече пери панталона обърнат.