0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Петна по дрехите
« Отговор #100 -: Април 26, 2012, 11:43:38 am »
Колко време оставяш върху петното? Аз сложих, ама държвах не повече от 10-15 минути, и после забравих да добавя от вениша в пералнята. Може би затова не стана. Ще пробвам пак. Благодаря ти!
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #101 -: Април 26, 2012, 11:49:45 am »
Аз слагам на петното (понякога разтърквам малко, за да влезе добре в тъканта) и бутам в пералнята. Зареждам я с отложен старт, значи петното престоява с препарата поне 6 часа. Много рядко добавям Вениш и при самото пране. Изпирам боички, флумастери, пастели и каквото още творчество се сетиш по дрехите.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #102 -: Април 26, 2012, 11:51:34 am »
С флумастрите до сега не съм имала проблем, боите, поне тези, които ползват в детската градина не успявам да изпера.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #103 -: Април 26, 2012, 12:00:48 pm »
Пробвай така, да престои повечко.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #104 -: Април 29, 2012, 00:01:39 am »
За флумастери и боички аз ползвам един сапун на Капус, за петна е. Натърквам мократа дреха, оставям известно време и после - в перанята. Ползвам го и за много други петна. Доволна съм.
Обезмаслител ползвам на Астониш, много по-добър е от Мелиото.
Re: Петна по дрехите
« Отговор #105 -: Април 29, 2012, 11:03:35 am »
Прекрасна и много полезна тема!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #106 -: Май 02, 2012, 14:15:39 pm »
момичета, имам нужда от помощ, с какво да махна озеленено от трева по бял панталон. ама не е едно петно, двата крачола от коляното на долу са зелени. полях ги с вениш, ефект няма :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #107 -: Май 02, 2012, 14:50:11 pm »
Стеф трева на бяло е голяма беля. :(

Аз ежедневно махам зелено от трева със зеления Тест гел...този за съдове!
Ползвам го само за петна, много добро и съвсем не скъпо средство!
Търкам с много малко вода, леко да навлажни материята
преседява и в пералната, винаги изпира, ако петното е от самия ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #108 -: Май 02, 2012, 15:13:28 pm »
хм, ми аз вече го намазах с вениш, сега ако пробвам с този гел дали ще има ефект, ама не пречи да купя един де, стига да го има в наше село :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петна по дрехите
« Отговор #109 -: Май 02, 2012, 15:18:17 pm »
пускаме Гугъл и намираме следните:

"Пресни петна от трева се изпират веднага с вода и сапун. Друго изпитано средство е като се трия със спирт или разреден амоняк или се намазват с кисело мляко. После се изпират. "

"Петна от трева – можеш да се справиш с тях с помощта на водка или с денатуриран спирт. Ефективен е и разтвор от 1 чаена лъжичка сол на половин чаша гореща вода. След като петното излезе е добре отново да изплакнеш петното в топла вода. Тревните петна върху бяла тъкан се вадят с помощта на 3% разтвор от кислородна вода и с малко нишадърен спирт. "

"Петното от трева е класически невъзможно да изчезне напълно, независимо от скъпите и агресивни перилни препарати. За това ви предлагаме да използвате друг метод – натопете чист парцал във водка и с мокрото място търкайте оцветената в зелено част от дрехата.

Колкото по-рано след изцапването почистите петното с водката, толкова повече търкане ще си спестите."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Петна по дрехите
« Отговор #110 -: Май 02, 2012, 15:24:00 pm »
Помня на младини много страдах за едни бял панталон изцапан с трева, докато не го почистих със спирт и амоняк - май равни части се смесваше.
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #111 -: Май 02, 2012, 15:49:01 pm »
хм, имам водка, ами освен сега като изсъхне да пробвам и с водка :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Петна по дрехите
« Отговор #112 -: Май 02, 2012, 16:23:27 pm »
хм, имам водка, ами освен сега като изсъхне да пробвам и с водка :(

разбирам защо е тъжното личице...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #113 -: Май 02, 2012, 16:27:21 pm »
хм, имам водка, ами освен сега като изсъхне да пробвам и с водка :(

разбирам защо е тъжното личице...


Пробвай с гела, не хаби огнената вода...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #114 -: Май 02, 2012, 17:19:32 pm »
е как няма да разбереш, вместо да я изпия, ще я хабя заради гащите на диването :lol:
Re: Петна по дрехите
« Отговор #115 -: Май 30, 2012, 23:13:55 pm »
момичета, имам нужда от помощ, с какво да махна озеленено от трева по бял панталон. ама не е едно петно, двата крачола от коляното на долу са зелени. полях ги с вениш, ефект няма :?
По ей таз причина не обличам бяло по краката на щерка ми прекрасна :lol:... малко след като проходи захаби поголовно едно бяло панталонче, на което се пробвах с каквото намеря...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Петна по дрехите
« Отговор #116 -: Май 31, 2012, 08:36:50 am »
момичета, имам нужда от помощ, с какво да махна озеленено от трева по бял панталон. ама не е едно петно, двата крачола от коляното на долу са зелени. полях ги с вениш, ефект няма :?
По ей таз причина не обличам бяло по краката на щерка ми прекрасна :lol:... малко след като проходи захаби поголовно едно бяло панталонче, на което се пробвах с каквото намеря...

Дин, то на кротушки бяло си е забранено,
иначе е само за еднократна употреба!

Стефи, успя ли все пак да го спасиш?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #117 -: Май 31, 2012, 12:58:37 pm »
Абе това значи моите деца до гимназия да не им облека бяло :lol:
панталона беше наистина в трагично състояние, от коленете на долу плътно зелен. Първо както писах поля с вениш, изпрах с ариел за бяло на 60 градуса - резултат минимално изчистване, след това търках с памук с водка, никакъв резултат, след което намазах с веро обилно, разтърках и пак на 60 градуса - резултат отново минимален. Отписах го и го сложих да съхне, но въпреки всичко със зелената част към слънцето, ами какво да ви кажа, няма и помен от зелено :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Петна по дрехите
« Отговор #118 -: Май 31, 2012, 16:20:29 pm »
Я кажи сега дали не си сръбна от водката, че не виждаш петното вече  :mrgreen:?
*
Re: Петна по дрехите
« Отговор #119 -: Май 31, 2012, 16:29:05 pm »
аааа не само си сръбнах, ами направо си пийнах, ама петно няма бе, на тругия ден го гледах него, като изсъхна :lol: