0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, като ми правиха цветната снимка тези дни, лекарката ми каза, че 20 от 100 момичета с проблемно забременяване, забременявали веднага след снимката, защото препарата действал от една страна, а ренгена от друга върху функциите на яйчниците.Чували ли сте подобно нещо и дали е верно?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #1 -: Юли 11, 2007, 13:27:48 pm »
много индивидуално е, има забременели има и такива които чакат. контраста просто изчиства тръбите, ако са проходими и няма проблеми, а относно ренгена, не съм сигурна, че помага - по-добре да се изчака следващия месец, но ......лична преценка. успех :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #2 -: Юли 11, 2007, 18:51:58 pm »
В същия месец в който направих цветната снимка направих и инсеминация. Този месец забременях.  Когато контрастното вещество минава през тръбите отстранява леки сраствания.  Затова шанса е по голям. При проходими тръби дават шест месеца опити преди да се предприеме нещо по сериозно. От мен успех :D
Ренгена с нищо няма да ти помогне. Не виждам как ще действа върху яйчиците  :D
« Последна редакция: Юли 11, 2007, 18:57:18 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #3 -: Юли 11, 2007, 23:06:28 pm »
И аз исках този месец да почна инвитрото, но понеже няма да е по здравна каса и ще си го плащам изцяло, лекарката ме посъветва да изчакам месец, белким съм между тези 20 от 100 забременели след цветна снимка.А  ти при кого прави инвитрото Лидия?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #4 -: Юли 12, 2007, 09:45:17 am »
Лидия май е правила инсеминация, доколкото прочетох  :wink:
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #5 -: Юли 12, 2007, 09:48:25 am »
От части подкрепям теорията, че след цветна снимка забременяването е по-лесно - има логика (за ренгена и аз не съм съгласна). На практика, обаче при мен не е така след моите две цветни снимки. Аз явно съм от онези 80 момичета и в двата случая.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2007, 10:29:36 am »
Касиел правих инсеминация. :D
Аз явно съм от онези 80 момичета и в двата случая.
:balk_144:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2007, 11:16:07 am »
Аз забременях в месеца на хидротубацията.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #8 -: Юли 13, 2007, 12:42:45 pm »
Аз преди няколко дни правих 2ра цв. снимка.
(Само за прокола да спомена - първата беше кошмарно болезнена, а втората - по-скоро неприятна манипулация,и 5 мин. след нея вече припках все едно нищо не е било. Обезболяващите явно си свършиха добре работата :))

Аз забравих да попитам изрично лекаря дали този месец може да продължим с опитите.
Въпреки че си мисля, че ако беше прекалено опасно и рисковано, лекаря щеше да ме предупреди, а пък той нищо не ми каза.

За това за себе си реших (лично мое мнение) да пропуснем този месец. Притеснявам се от облъчването на ренгена.
Доколкото съм чела, има мнения и в двете посоки - "да - можете да пробвате веднага" и "изчакайте този месец".

Имам един мисед, по неясни за сега причини, може би е било хромозомна грешка и за това сега "страх лозе пази" ама затова сега реших да пропуснем месеца.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #9 -: Юли 13, 2007, 13:02:32 pm »
Цитат
Аз преди няколко дни правих 2ра цв. снимка.
(Само за прокола да спомена - първата беше кошмарно болезнена, а втората - по-скоро неприятна манипулация,и 5 мин. след нея вече припках все едно нищо не е било. Обезболяващите явно си свършиха добре работата )

какво точно пи, и кога? :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #10 -: Юли 13, 2007, 13:26:45 pm »
Роми, видя ли, че не е страшно..... :wink: Резултата е добър, надявам се и .......действайте, да ни зарадваш скоро. успех.  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #11 -: Юли 13, 2007, 13:54:12 pm »
Момичета, като ми правиха цветната снимка тези дни, лекарката ми каза, че 20 от 100 момичета с проблемно забременяване, забременявали веднага след снимката, защото препарата действал от една страна, а ренгена от друга върху функциите на яйчниците.Чували ли сте подобно нещо и дали е верно?
Да, чела съм, мисля тук във форума.
 Аз правих цветна снимка вчера  и още същата вечер продължихме с бебеправенето.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #12 -: Юли 13, 2007, 14:37:54 pm »
Цитат
Аз преди няколко дни правих 2ра цв. снимка.
(Само за прокола да спомена - първата беше кошмарно болезнена, а втората - по-скоро неприятна манипулация,и 5 мин. след нея вече припках все едно нищо не е било. Обезболяващите явно си свършиха добре работата )

какво точно пи, и кога? :)

Свещички Тиклотил 2бр., една сутринта, една на обяд. Снимката беше следобяд. Докато чаках пред ренгена ударих една ампула течен аналгин - имах 10тина минути чакане, тамън достатъчно да подейства. Умирах си от страх колко много ще ме боли, като знам как беше първия път. Даже упойка исках (хваща ме срам   :oops:)Радвам се че втората няма нищо общо с първата.
Мен течния аналгин едно време ме спасяваше при мигренозните кризи, та му имам по-голямо доверие отколкото на Аулина. Разбира се - и д-р Стаменов беше мн. внимателен, така че и това е от значение да не е толкова болезнена снимката.

Роми, видя ли, че не е страшно..... :wink: Резултата е добър, надявам се и .......действайте, да ни зарадваш скоро. успех.  :)

Джоли, резултата е: проходими тръби, обаче има някаква сянка в матката в дясно,което е притеснително ако се стигне до инвитро, док каза че ще иска да направя хистероскопия. Аз лично исках ако може вече да я бяхме насрочили, че да отмятам едно по едно нещата... но сега ще чакам до септември, да видим какво става с мойта тънка лигавица и тогава ще правим схеми. Какато казах - опитите продължават от другия месец ... и дано да стане скоро.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #13 -: Юли 13, 2007, 14:42:18 pm »
Цитат
Свещички Тиклотил 2бр., една сутринта, една на обяд. Снимката беше следобяд. Докато чаках пред ренгена ударих една ампула течен аналгин - имах 10тина минути чакане, тамън достатъчно да подейства. Умирах си от страх колко много ще ме боли, като знам как беше първия път. Даже упойка исках (хваща ме срам   )Радвам се че втората няма нищо общо с първата.
Мен течния аналгин едно време ме спасяваше при мигренозните кризи, та му имам по-голямо доверие отколкото на Аулина. Разбира се - и д-р Стаменов беше мн. внимателен, така че и това е от значение да не е толкова болезнена снимката.
Роми, мерси!
След седмица съм на ринга и аз след 9 год. пауза, та да се застраховам. Мен и първата не ме боля много. А веднага ли ги казва резултата?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #14 -: Юли 13, 2007, 15:07:58 pm »
Роми, мерси!
След седмица съм на ринга и аз след 9 год. пауза, та да се застраховам. Мен и първата не ме боля много. А веднага ли ги казва резултата?

Евро, стискам палци за хубав резултат, както и да не те боли хич. Ти обаче си се застраховай с болкоуспокояващите.
Резултата излиза веднага - има-няма 2 мин. след снимката. Нямам обаче нямам листче написано черно на бяло, само си говорихме с док какво се вижда и какво ще правим и за това и аз не знам какво точно значи тази "сянка", но си мисля че май е някакво срастване.

Извинявам се, че малко се отклоних от основната тема.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #15 -: Юли 13, 2007, 15:24:37 pm »
Роми, може и да не стигнете до хистероскопия, но ако се наложи направи я и ще стане. стискам палци. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #16 -: Юли 15, 2007, 13:03:57 pm »
Аз забременях месеца след хидротубацията,но там няма рентген.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #17 -: Юли 15, 2007, 16:18:24 pm »
Ле важен е контраста който минава през тръбите и премахва леки сраствания. "Разресва власинките"- ако мога така да се изразя. Ренгена и ултразвука няма как да ти помогнат да забременееш.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #18 -: Юли 16, 2007, 08:37:42 am »
Ле важен е контраста който минава през тръбите и премахва леки сраствания. "Разресва власинките"- ако мога така да се изразя. Ренгена и ултразвука няма как да ти помогнат да забременееш.

Точно това исках и аз да река :wink:
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #19 -: Юли 16, 2007, 14:26:04 pm »
От части подкрепям теорията, че след цветна снимка забременяването е по-лесно - има логика (за ренгена и аз не съм съгласна). На практика, обаче при мен не е така след моите две цветни снимки. Аз явно съм от онези 80 момичета и в двата случая.
                                                                                           Аз също съм в процента на тези при които не помомага снимката!