0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #40 -: Октомври 15, 2007, 15:47:03 pm »
Здравейте, момичета. Искам да попитам колко време след цветната снимка имахте прокървяване или зацапване? При мен самата снимка беше доста болезнена, прокървих леко и вече 5-ти ден имам леко кафеникаво зацапване ?! Това нормално ли е или може да говори за някакъв проблем..?! Благодаря ви предварително.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #41 -: Октомври 17, 2007, 16:32:55 pm »
И аз имах пет дни зацапване след първата ми цветна снимка (септември 2006), както и ужасни болки в корема. А лекарката ми беше казала от третия ден да пробваме, но не се получи нищо, защото беше пропуснала да отбележи хидросалпингса, който вече отстраних. После кървенето и болките отминаха и сега след лапарото се готвя за втора цветна снимка. Не се притеснявай, може би ако продължи, трябва да се консултираш с лекаря си.
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 16:35:15 pm от eagle »
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2007, 16:50:35 pm »
DSD и аз прокървих при самата снимка /26.09.2007/и ми цапаше 4-5 дни и имах болки ниско долу, но всичко отшумя, но не знам дали е нормално, ако продължава се консултирай с док.


*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2007, 12:56:40 pm »
tyn, eagle благодаря ви! Зацапването и при мен спря след 5-тия ден. Успех!  :goodluck:
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2007, 13:52:36 pm »
Аз вчера правих тест за проходимост на тръбите само че незнам какво е правено ЦС или хидротубация. Ренген не видях а имаше ултразвук.Ако някой знае какво е ,пишете. :oops: Доки каза че и двете ми тръби са проходими. Обаче 30 мин след снимката получих нещо като спазъм и много силна болка ,започна  да ми се гади, имах чувството че ще припадна. Полежах при сестра ми 40 мин и ми мина все едно че нищо не е правено. И след това пътувах 3 часа към вкъщи. Днес нищо не ме боли . Имам много леко кървене. Трябваше да правя инсиминация този месец но ще остане за януари. Успех на всички момичета !
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2007, 13:57:43 pm »
tanj74 браво за двете проходими тръби :wink: А и нали знаеш "нова година-нов късмет"-желая ти го от все сърце
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #46 -: Октомври 21, 2007, 14:06:43 pm »
tanj74 браво за двете проходими тръби :wink: А и нали знаеш "нова година-нов късмет"-желая ти го от все сърце
  :thankyousign: :balk_21:
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #47 -: Октомври 21, 2007, 14:26:43 pm »
Аз вчера правих тест за проходимост на тръбите само че незнам какво е правено ЦС или хидротубация. Ренген не видях а имаше ултразвук.Ако някой знае какво е ,пишете. :oops: Доки каза че и двете ми тръби са проходими. Обаче 30 мин след снимката получих нещо като спазъм и много силна болка ,започна  да ми се гади, имах чувството че ще припадна. Полежах при сестра ми 40 мин и ми мина все едно че нищо не е правено. И след това пътувах 3 часа към вкъщи. Днес нищо не ме боли . Имам много леко кървене. Трябваше да правя инсиминация този месец но ще остане за януари. Успех на всички момичета !

tanj74 според мен ти е правена хидротубация, защото при нея не се прави ренгенова снимка/каквато е цветната/,а само се проследява проходимостта на тръбите чрез ултразвук.Радвам се за резултата ти  :D Пожелама ти в най-скоро време  :bfp: аз също съм се насочила към хидротубацията като тест за проходимост на тръбите, затова би ли ми разказала малко повече за болките, които си претърпяла? На мен ми обясниха ,че за болкоуспокояващо слагали диазепам
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #48 -: Октомври 21, 2007, 15:00:26 pm »
би ли ми разказала малко повече за болките, които си претърпяла? На мен ми обясниха ,че за болкоуспокояващо слагали диазепам
На мен не са ми слагали диазепам,по собствена инициатива пих 2 аулина преди процедурата и след това още 1. А за болките- по време на самата манипулация усещах нещо като парене и тежест в корема,но то е за кратко. Най неприятното е когато вкарват контрастното вещество,имаш чувството че се подуваш . При мен силните болки бяха 30 мин след процедурата , изведнъж усетих че всичко в корема ми се  свива и не отпуска. И така докато не легнах на дивана. Желая ти успех и дано резултата от твоя тест да е добър!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #49 -: Октомври 21, 2007, 15:03:06 pm »
Здравейте, момичета. Искам да попитам колко време след цветната снимка имахте прокървяване или зацапване? При мен самата снимка беше доста болезнена, прокървих леко и вече 5-ти ден имам леко кафеникаво зацапване ?! Това нормално ли е или може да говори за някакъв проблем..?! Благодаря ви предварително.

Здравей, искам да ти кажа 4е и при мен след ЦС имаШе кървене и болки в продължение на седмица.
Но трябва да са ти предписали антибиотици, за да не стане някаква инфенция.
И все пак при всеки е индивидуално, консултирай се с лекар ако болките и зацапването продължат.
Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2007, 11:24:17 am »
момичета искам да ви попитам дали ЦС не е по-добре да се прави с упойка? аз съм многооооооо страхлива  :oops:, а най-вероятно ще ми се наложи скоро да си првя ЦС и много ме е страх.какво мислите за упойката?
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2007, 11:31:10 am »
Здравей Роси-пм и аз съм голяма пъзла и бях питала доки за упойка, но след като поговорих с момичетата се отказах. Направих я без упойка, болката е като при 1-2 ден от МЦ, малко е неприятно но се търпи и е за 2-3 мин., но все пак ти преценяваш сама. Успех и хубав резултат от ЦС  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #52 -: Октомври 23, 2007, 11:38:11 am »
благодаря ти tyn , а ти пи ли някакви болкоуспокояващи преди ЦС?
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2007, 13:43:48 pm »
Rossy, по принцип на мен докторът ми предписа 3 обезболяващи свещички (в момента не се сещам как се казваха), които се слагат вечерта, сутринта и малко преди манипулацията. Не искам да те плаша, но при мен въпреки тях болката беше отвратителна. :( Хубавото на цялата работа е, че е за кратко и отминава. :) Също така е строго индивидуално, така просто бъди подготвена и не се паникьосвай. Приеми го като нещо, което трябва да мине и то ще мине...Ще стискам палци. :goodluck:
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2007, 14:13:27 pm »
Аз ще я правя другата седмица - за сега съм решила да е с упойка!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2007, 14:21:29 pm »
на мен Александров ми отказа да ми я направи с упойка, затова и още не съм се подложила. но реших да си направя хидротубация - тя била по-безболезнена
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2007, 17:50:58 pm »
на мен Александров ми отказа да ми я направи с упойка, затова и още не съм се подложила. но реших да си направя хидротубация - тя била по-безболезнена
Не вярвам в това, все пак боли от вкарването на контрастното вещество, а не от начина, по който те проследяват.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2007, 20:35:57 pm »
На мене по време на манипулацията ми обясниха, че упойка е невъзможно да се слага, защото ако сме упоени , няма как да се направи снимката, защото там има един момент с " Задръж въздуха" и "Сега дишай" или нещо подобно изискващо движение и пълно съзнание.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2007, 21:01:19 pm »
Абе не е болка за умиране. Според моя скромен опит с една ЦС си мисля, че боли много когато тръбите са запушени понеже контрастното вещество няма къде да отиде. Така че продължавайте смело без страх и после с хубави новини.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2007, 21:23:16 pm »
На мене по време на манипулацията ми обясниха, че упойка е невъзможно да се слага, защото ако сме упоени , няма как да се направи снимката, защото там има един момент с " Задръж въздуха" и "Сега дишай" или нещо подобно изискващо движение и пълно съзнание.
И на мен същото ми беше обяснено,защото аз питах дали може с упойка,и  казаха 4е са правили с упойка и после се е наложило пак да се прави ЦС без упойка.Така4е е най добре да изтрае6 5 мин.отколкото пак да ти правят.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html