0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, като ми правиха цветната снимка тези дни, лекарката ми каза, че 20 от 100 момичета с проблемно забременяване, забременявали веднага след снимката, защото препарата действал от една страна, а ренгена от друга върху функциите на яйчниците.Чували ли сте подобно нещо и дали е верно?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #1 -: Юли 11, 2007, 13:27:48 pm »
много индивидуално е, има забременели има и такива които чакат. контраста просто изчиства тръбите, ако са проходими и няма проблеми, а относно ренгена, не съм сигурна, че помага - по-добре да се изчака следващия месец, но ......лична преценка. успех :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #2 -: Юли 11, 2007, 18:51:58 pm »
В същия месец в който направих цветната снимка направих и инсеминация. Този месец забременях.  Когато контрастното вещество минава през тръбите отстранява леки сраствания.  Затова шанса е по голям. При проходими тръби дават шест месеца опити преди да се предприеме нещо по сериозно. От мен успех :D
Ренгена с нищо няма да ти помогне. Не виждам как ще действа върху яйчиците  :D
« Последна редакция: Юли 11, 2007, 18:57:18 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #3 -: Юли 11, 2007, 23:06:28 pm »
И аз исках този месец да почна инвитрото, но понеже няма да е по здравна каса и ще си го плащам изцяло, лекарката ме посъветва да изчакам месец, белким съм между тези 20 от 100 забременели след цветна снимка.А  ти при кого прави инвитрото Лидия?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #4 -: Юли 12, 2007, 09:45:17 am »
Лидия май е правила инсеминация, доколкото прочетох  :wink:
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #5 -: Юли 12, 2007, 09:48:25 am »
От части подкрепям теорията, че след цветна снимка забременяването е по-лесно - има логика (за ренгена и аз не съм съгласна). На практика, обаче при мен не е така след моите две цветни снимки. Аз явно съм от онези 80 момичета и в двата случая.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2007, 10:29:36 am »
Касиел правих инсеминация. :D
Аз явно съм от онези 80 момичета и в двата случая.
:balk_144:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2007, 11:16:07 am »
Аз забременях в месеца на хидротубацията.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #8 -: Юли 13, 2007, 12:42:45 pm »
Аз преди няколко дни правих 2ра цв. снимка.
(Само за прокола да спомена - първата беше кошмарно болезнена, а втората - по-скоро неприятна манипулация,и 5 мин. след нея вече припках все едно нищо не е било. Обезболяващите явно си свършиха добре работата :))

Аз забравих да попитам изрично лекаря дали този месец може да продължим с опитите.
Въпреки че си мисля, че ако беше прекалено опасно и рисковано, лекаря щеше да ме предупреди, а пък той нищо не ми каза.

За това за себе си реших (лично мое мнение) да пропуснем този месец. Притеснявам се от облъчването на ренгена.
Доколкото съм чела, има мнения и в двете посоки - "да - можете да пробвате веднага" и "изчакайте този месец".

Имам един мисед, по неясни за сега причини, може би е било хромозомна грешка и за това сега "страх лозе пази" ама затова сега реших да пропуснем месеца.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #9 -: Юли 13, 2007, 13:02:32 pm »
Цитат
Аз преди няколко дни правих 2ра цв. снимка.
(Само за прокола да спомена - първата беше кошмарно болезнена, а втората - по-скоро неприятна манипулация,и 5 мин. след нея вече припках все едно нищо не е било. Обезболяващите явно си свършиха добре работата )

какво точно пи, и кога? :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #10 -: Юли 13, 2007, 13:26:45 pm »
Роми, видя ли, че не е страшно..... :wink: Резултата е добър, надявам се и .......действайте, да ни зарадваш скоро. успех.  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #11 -: Юли 13, 2007, 13:54:12 pm »
Момичета, като ми правиха цветната снимка тези дни, лекарката ми каза, че 20 от 100 момичета с проблемно забременяване, забременявали веднага след снимката, защото препарата действал от една страна, а ренгена от друга върху функциите на яйчниците.Чували ли сте подобно нещо и дали е верно?
Да, чела съм, мисля тук във форума.
 Аз правих цветна снимка вчера  и още същата вечер продължихме с бебеправенето.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #12 -: Юли 13, 2007, 14:37:54 pm »
Цитат
Аз преди няколко дни правих 2ра цв. снимка.
(Само за прокола да спомена - първата беше кошмарно болезнена, а втората - по-скоро неприятна манипулация,и 5 мин. след нея вече припках все едно нищо не е било. Обезболяващите явно си свършиха добре работата )

какво точно пи, и кога? :)

Свещички Тиклотил 2бр., една сутринта, една на обяд. Снимката беше следобяд. Докато чаках пред ренгена ударих една ампула течен аналгин - имах 10тина минути чакане, тамън достатъчно да подейства. Умирах си от страх колко много ще ме боли, като знам как беше първия път. Даже упойка исках (хваща ме срам   :oops:)Радвам се че втората няма нищо общо с първата.
Мен течния аналгин едно време ме спасяваше при мигренозните кризи, та му имам по-голямо доверие отколкото на Аулина. Разбира се - и д-р Стаменов беше мн. внимателен, така че и това е от значение да не е толкова болезнена снимката.

Роми, видя ли, че не е страшно..... :wink: Резултата е добър, надявам се и .......действайте, да ни зарадваш скоро. успех.  :)

Джоли, резултата е: проходими тръби, обаче има някаква сянка в матката в дясно,което е притеснително ако се стигне до инвитро, док каза че ще иска да направя хистероскопия. Аз лично исках ако може вече да я бяхме насрочили, че да отмятам едно по едно нещата... но сега ще чакам до септември, да видим какво става с мойта тънка лигавица и тогава ще правим схеми. Какато казах - опитите продължават от другия месец ... и дано да стане скоро.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #13 -: Юли 13, 2007, 14:42:18 pm »
Цитат
Свещички Тиклотил 2бр., една сутринта, една на обяд. Снимката беше следобяд. Докато чаках пред ренгена ударих една ампула течен аналгин - имах 10тина минути чакане, тамън достатъчно да подейства. Умирах си от страх колко много ще ме боли, като знам как беше първия път. Даже упойка исках (хваща ме срам   )Радвам се че втората няма нищо общо с първата.
Мен течния аналгин едно време ме спасяваше при мигренозните кризи, та му имам по-голямо доверие отколкото на Аулина. Разбира се - и д-р Стаменов беше мн. внимателен, така че и това е от значение да не е толкова болезнена снимката.
Роми, мерси!
След седмица съм на ринга и аз след 9 год. пауза, та да се застраховам. Мен и първата не ме боля много. А веднага ли ги казва резултата?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #14 -: Юли 13, 2007, 15:07:58 pm »
Роми, мерси!
След седмица съм на ринга и аз след 9 год. пауза, та да се застраховам. Мен и първата не ме боля много. А веднага ли ги казва резултата?

Евро, стискам палци за хубав резултат, както и да не те боли хич. Ти обаче си се застраховай с болкоуспокояващите.
Резултата излиза веднага - има-няма 2 мин. след снимката. Нямам обаче нямам листче написано черно на бяло, само си говорихме с док какво се вижда и какво ще правим и за това и аз не знам какво точно значи тази "сянка", но си мисля че май е някакво срастване.

Извинявам се, че малко се отклоних от основната тема.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #15 -: Юли 13, 2007, 15:24:37 pm »
Роми, може и да не стигнете до хистероскопия, но ако се наложи направи я и ще стане. стискам палци. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #16 -: Юли 15, 2007, 13:03:57 pm »
Аз забременях месеца след хидротубацията,но там няма рентген.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #17 -: Юли 15, 2007, 16:18:24 pm »
Ле важен е контраста който минава през тръбите и премахва леки сраствания. "Разресва власинките"- ако мога така да се изразя. Ренгена и ултразвука няма как да ти помогнат да забременееш.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #18 -: Юли 16, 2007, 08:37:42 am »
Ле важен е контраста който минава през тръбите и премахва леки сраствания. "Разресва власинките"- ако мога така да се изразя. Ренгена и ултразвука няма как да ти помогнат да забременееш.

Точно това исках и аз да река :wink:
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #19 -: Юли 16, 2007, 14:26:04 pm »
От части подкрепям теорията, че след цветна снимка забременяването е по-лесно - има логика (за ренгена и аз не съм съгласна). На практика, обаче при мен не е така след моите две цветни снимки. Аз явно съм от онези 80 момичета и в двата случая.
                                                                                           Аз също съм в процента на тези при които не помомага снимката!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #20 -: Юли 16, 2007, 15:02:18 pm »
Да си кажа и аз :)
Когато правих цветната снимка през февруари тази година, моят доктор ми каза, че не можем да направим инсеминацията в същия месец, трябва да изчакаме следващия. През март не направихме инсеминацията по други причини, но и въпреки всички усилия от наша страна :) не можах и да забременнея. През април обаче направихме първата инсеминация и бебчето стана. Не мога да твърдя със сигурност дали цветната снимка е подпомогнала положителния резултат. 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #21 -: Юли 17, 2007, 17:20:18 pm »
Мойта лекарка ми беше казала през месеца на снимката да се пазим-то не че имаше шанс за забременяване. Забременях на 6-месец.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #22 -: Юли 23, 2007, 21:19:03 pm »
Включвам се в темата, защото днес ми правиха цветна снимка и ми казаха, че този месец трябва да се пазим. Матката била облъчена и не било хубаво да забременея точно сега, рискувам плодът да е увреден. Моите тръби са проходими, но имам сраствания около яйчниците. какво значи това?
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #23 -: Юли 23, 2007, 23:21:49 pm »
Здравейте! Да си кажа и аз миналия месец ми правиха първо хидротубация и после цветна снимка, но доктора след снимката ми каза че като спре кървенето вече може да работим за бебчето.Ми тогава не стана и пак чакаме.стискам палци на всички които чакат като мен.успех на всички.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #24 -: Юли 24, 2007, 09:56:13 am »
bendji, щом тръбите са ти проходими значи забременяване може да се получи.А за срастванията около яйчниците вероятно става въпрос за външни около тях сраствания, които да няма никакво касателство по отношение на забременяването.
Мое мнение и надявам се да е вярно!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #25 -: Юли 24, 2007, 11:46:40 am »
зависи от преценката на доктора, по отношение на срастванията. при мен се наложи и лапароскопия след снимката, която мина успешно, но въпреки това вече три месеца след всичко още чакам. пожелевам успех на всички и вярвам, че скоро ще станем майки. кураж. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #26 -: Август 02, 2007, 12:43:05 pm »
Този месец ми правиха цветната снимка и сега ми закъснява 4 дни. Не смея да се надявам все още, но ако е станало ще ви се похваля веднага.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #27 -: Август 03, 2007, 08:52:32 am »
Kasiel,
дано да се е получило. Моя приятелка забременя още същия месец, в който прави цветната снимка и сега си има здраво и хубаво бебче ве4е на 2 годинки.

Стискам палци. И да се похвалиш с хубава новина.


 :bighug: :bighug: :bighug:




*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #28 -: Август 03, 2007, 09:00:29 am »
За съжаление и аз ще съм от 80-те % при които снимката няма да помогне...Правих снимка на 11 юли -те тръбите хубаво са проходими,ама нашите човечета милите са толкова малко на брой,а още по-малко от тях са подвижни :(...така че едва ли ще усетим "ползата" от снимката в нашия случай :?


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #29 -: Август 03, 2007, 09:01:16 am »
Момичета, казвате забременях след цветната снимка- защо никой не казва какъв е бил резултата от снимката.
Аз например съм с 1 тръба и на снимката доктора казва ,че е с хидросалпинкс - има ли момиче, на което е поставена тази диагноза и въпреки всичко е забременяла нормално без да се махне ходросалпинкса? Възможно ли е да се получи грешен резултат от снимка...ах много въпроси имам и съм...объркана. :(
« Последна редакция: Август 03, 2007, 09:07:43 am от ara »
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #30 -: Август 04, 2007, 23:25:35 pm »
Момичета, казвате забременях след цветната снимка- защо никой не казва какъв е бил резултата от снимката.
Аз например съм с 1 тръба и на снимката доктора казва ,че е с хидросалпинкс - има ли момиче, на което е поставена тази диагноза и въпреки всичко е забременяла нормално без да се махне ходросалпинкса? Възможно ли е да се получи грешен резултат от снимка...ах много въпроси имам и съм...объркана. :(
Снимката понякога се случва и да дава заблуждаващ резултат, но съмнението за хидросалпингс не е никак хубаво. Това си е сериозна причина за незабременяване. Обикновено се прави лапароскопия за отстраняването му.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #31 -: Август 05, 2007, 16:39:39 pm »
Аз също съм с една тръба(другата е отстранена при операция на киста преди 10 години).Здравата е проходима,но вече три години бебе- няма!Все още търсим причините!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #32 -: Август 06, 2007, 11:15:16 am »
И аз явно съм в тези 80%  :( Само за протокола - имам три пъти правен тест за проходимост на тръбите, за щастие и трите резултата са перфектни, но бебе няма  :( След последната снимка имам две неуспешни инсета. И ние все още търсим причината.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #33 -: Август 11, 2007, 20:06:48 pm »
Забременява се след снимка, ако няма друг проблем, или лек тубарен. Хидросалпингса определено е проблем, дори и в асистираните методи.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #34 -: Октомври 04, 2007, 12:27:02 pm »
Момичета, да ви питам нещо.
Имам мисед през февруари, възможно ли е след него да се получат леки сраствания в тръбите? Да поискам ли док да направи хидротубация? И друго- след абразиото изобщо не си усещам овуто, което преди имаше категорични признаци  :( сега нищо- дали има връзка? Колко въпроси...
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #35 -: Октомври 04, 2007, 22:59:44 pm »
 По принцип всичко е възможно,но това не значи че при теб е станало срастване.Не си го навивай в главата.Просто попитай доктора си дали е необходимо да се направи и той сам ще прецени .
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2007, 23:31:41 pm »
Имам забременяване и спонтанен аборт след цветна снимка. Освен рентгена, доктора ми предписа и антибиотици за всеки случай, бях и настинала лошо. Помня за още един случай от момичетата тук, тя не се е обадила в темата, също със забременяване и спонтанен аборт след цветна снимка. Моята препоръка е да се пазите един месец!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #37 -: Октомври 14, 2007, 08:11:29 am »
най накрая след 3 месеца лечение на гъбички -и моята цветна снимка е факт...направих я при д-р Желязкова в Пирогов и съм адски щтастлива от резултата-отлична проходимост и на двете търби,болката беше търпима и трая около 2 минути..Когато пътувах на там си казвах на ум че най- накрая проблемът щте излезе на яве-но уви...проблем-няма и моята борба за бебче-продължава..Другият месец щте правим инсеминация-ако разбирасе всичко е наред след ЦС..Желая на всички момичета успех -стискам палци ...и нека все по-често чета във форума че някоя от нас чака бебче :P
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=сани][/url]
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #39 -: Октомври 14, 2007, 11:26:43 am »
sani,много късмет и вяра :cuddle:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #40 -: Октомври 15, 2007, 15:47:03 pm »
Здравейте, момичета. Искам да попитам колко време след цветната снимка имахте прокървяване или зацапване? При мен самата снимка беше доста болезнена, прокървих леко и вече 5-ти ден имам леко кафеникаво зацапване ?! Това нормално ли е или може да говори за някакъв проблем..?! Благодаря ви предварително.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #41 -: Октомври 17, 2007, 16:32:55 pm »
И аз имах пет дни зацапване след първата ми цветна снимка (септември 2006), както и ужасни болки в корема. А лекарката ми беше казала от третия ден да пробваме, но не се получи нищо, защото беше пропуснала да отбележи хидросалпингса, който вече отстраних. После кървенето и болките отминаха и сега след лапарото се готвя за втора цветна снимка. Не се притеснявай, може би ако продължи, трябва да се консултираш с лекаря си.
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 16:35:15 pm от eagle »
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2007, 16:50:35 pm »
DSD и аз прокървих при самата снимка /26.09.2007/и ми цапаше 4-5 дни и имах болки ниско долу, но всичко отшумя, но не знам дали е нормално, ако продължава се консултирай с док.


*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2007, 12:56:40 pm »
tyn, eagle благодаря ви! Зацапването и при мен спря след 5-тия ден. Успех!  :goodluck:
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2007, 13:52:36 pm »
Аз вчера правих тест за проходимост на тръбите само че незнам какво е правено ЦС или хидротубация. Ренген не видях а имаше ултразвук.Ако някой знае какво е ,пишете. :oops: Доки каза че и двете ми тръби са проходими. Обаче 30 мин след снимката получих нещо като спазъм и много силна болка ,започна  да ми се гади, имах чувството че ще припадна. Полежах при сестра ми 40 мин и ми мина все едно че нищо не е правено. И след това пътувах 3 часа към вкъщи. Днес нищо не ме боли . Имам много леко кървене. Трябваше да правя инсиминация този месец но ще остане за януари. Успех на всички момичета !
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2007, 13:57:43 pm »
tanj74 браво за двете проходими тръби :wink: А и нали знаеш "нова година-нов късмет"-желая ти го от все сърце
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #46 -: Октомври 21, 2007, 14:06:43 pm »
tanj74 браво за двете проходими тръби :wink: А и нали знаеш "нова година-нов късмет"-желая ти го от все сърце
  :thankyousign: :balk_21:
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #47 -: Октомври 21, 2007, 14:26:43 pm »
Аз вчера правих тест за проходимост на тръбите само че незнам какво е правено ЦС или хидротубация. Ренген не видях а имаше ултразвук.Ако някой знае какво е ,пишете. :oops: Доки каза че и двете ми тръби са проходими. Обаче 30 мин след снимката получих нещо като спазъм и много силна болка ,започна  да ми се гади, имах чувството че ще припадна. Полежах при сестра ми 40 мин и ми мина все едно че нищо не е правено. И след това пътувах 3 часа към вкъщи. Днес нищо не ме боли . Имам много леко кървене. Трябваше да правя инсиминация този месец но ще остане за януари. Успех на всички момичета !

tanj74 според мен ти е правена хидротубация, защото при нея не се прави ренгенова снимка/каквато е цветната/,а само се проследява проходимостта на тръбите чрез ултразвук.Радвам се за резултата ти  :D Пожелама ти в най-скоро време  :bfp: аз също съм се насочила към хидротубацията като тест за проходимост на тръбите, затова би ли ми разказала малко повече за болките, които си претърпяла? На мен ми обясниха ,че за болкоуспокояващо слагали диазепам
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #48 -: Октомври 21, 2007, 15:00:26 pm »
би ли ми разказала малко повече за болките, които си претърпяла? На мен ми обясниха ,че за болкоуспокояващо слагали диазепам
На мен не са ми слагали диазепам,по собствена инициатива пих 2 аулина преди процедурата и след това още 1. А за болките- по време на самата манипулация усещах нещо като парене и тежест в корема,но то е за кратко. Най неприятното е когато вкарват контрастното вещество,имаш чувството че се подуваш . При мен силните болки бяха 30 мин след процедурата , изведнъж усетих че всичко в корема ми се  свива и не отпуска. И така докато не легнах на дивана. Желая ти успех и дано резултата от твоя тест да е добър!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #49 -: Октомври 21, 2007, 15:03:06 pm »
Здравейте, момичета. Искам да попитам колко време след цветната снимка имахте прокървяване или зацапване? При мен самата снимка беше доста болезнена, прокървих леко и вече 5-ти ден имам леко кафеникаво зацапване ?! Това нормално ли е или може да говори за някакъв проблем..?! Благодаря ви предварително.

Здравей, искам да ти кажа 4е и при мен след ЦС имаШе кървене и болки в продължение на седмица.
Но трябва да са ти предписали антибиотици, за да не стане някаква инфенция.
И все пак при всеки е индивидуално, консултирай се с лекар ако болките и зацапването продължат.
Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2007, 11:24:17 am »
момичета искам да ви попитам дали ЦС не е по-добре да се прави с упойка? аз съм многооооооо страхлива  :oops:, а най-вероятно ще ми се наложи скоро да си првя ЦС и много ме е страх.какво мислите за упойката?
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2007, 11:31:10 am »
Здравей Роси-пм и аз съм голяма пъзла и бях питала доки за упойка, но след като поговорих с момичетата се отказах. Направих я без упойка, болката е като при 1-2 ден от МЦ, малко е неприятно но се търпи и е за 2-3 мин., но все пак ти преценяваш сама. Успех и хубав резултат от ЦС  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #52 -: Октомври 23, 2007, 11:38:11 am »
благодаря ти tyn , а ти пи ли някакви болкоуспокояващи преди ЦС?
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2007, 13:43:48 pm »
Rossy, по принцип на мен докторът ми предписа 3 обезболяващи свещички (в момента не се сещам как се казваха), които се слагат вечерта, сутринта и малко преди манипулацията. Не искам да те плаша, но при мен въпреки тях болката беше отвратителна. :( Хубавото на цялата работа е, че е за кратко и отминава. :) Също така е строго индивидуално, така просто бъди подготвена и не се паникьосвай. Приеми го като нещо, което трябва да мине и то ще мине...Ще стискам палци. :goodluck:
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2007, 14:13:27 pm »
Аз ще я правя другата седмица - за сега съм решила да е с упойка!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2007, 14:21:29 pm »
на мен Александров ми отказа да ми я направи с упойка, затова и още не съм се подложила. но реших да си направя хидротубация - тя била по-безболезнена
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2007, 17:50:58 pm »
на мен Александров ми отказа да ми я направи с упойка, затова и още не съм се подложила. но реших да си направя хидротубация - тя била по-безболезнена
Не вярвам в това, все пак боли от вкарването на контрастното вещество, а не от начина, по който те проследяват.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2007, 20:35:57 pm »
На мене по време на манипулацията ми обясниха, че упойка е невъзможно да се слага, защото ако сме упоени , няма как да се направи снимката, защото там има един момент с " Задръж въздуха" и "Сега дишай" или нещо подобно изискващо движение и пълно съзнание.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2007, 21:01:19 pm »
Абе не е болка за умиране. Според моя скромен опит с една ЦС си мисля, че боли много когато тръбите са запушени понеже контрастното вещество няма къде да отиде. Така че продължавайте смело без страх и после с хубави новини.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2007, 21:23:16 pm »
На мене по време на манипулацията ми обясниха, че упойка е невъзможно да се слага, защото ако сме упоени , няма как да се направи снимката, защото там има един момент с " Задръж въздуха" и "Сега дишай" или нещо подобно изискващо движение и пълно съзнание.
И на мен същото ми беше обяснено,защото аз питах дали може с упойка,и  казаха 4е са правили с упойка и после се е наложило пак да се прави ЦС без упойка.Така4е е най добре да изтрае6 5 мин.отколкото пак да ти правят.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #60 -: Октомври 23, 2007, 21:34:49 pm »
На мен миналата седмица ми правиха хидротубация.Изобщо нищо не усетих,никакава болка.Лекарят ми каза да не взимам никакви обезболяващи-нямало смисъл.Така и беше.Въпреки че едната ми тръба се оказа запушена...нямаше болка.За забременяването-след седмица ще си покаже...
« Последна редакция: Октомври 23, 2007, 21:36:43 pm от elena763 »
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #61 -: Октомври 23, 2007, 22:23:19 pm »
Хидротубация и аз съм правила и наистина не боли изобщо.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #62 -: Октомври 23, 2007, 22:41:53 pm »
На мен миналата седмица ми правиха хидротубация.Изобщо нищо не усетих,никакава болка.Лекарят ми каза да не взимам никакви обезболяващи-нямало смисъл.Така и беше.Въпреки че едната ми тръба се оказа запушена...нямаше болка.За забременяването-след седмица ще си покаже...
Чудесно,че не те е боляло. Успех!
Пропуснах да кажа, че след секс се забременява по-често от колкото след цветна снимка :wink:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #63 -: Октомври 24, 2007, 08:35:52 am »
Хидротубация и аз съм правила и наистина не боли изобщо.

Касиел, при Александров ли си прави хидротубацията?От профила ти разбрах, че си от Варна.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #64 -: Октомври 24, 2007, 08:53:26 am »
според мен болката зависи донякъде и от док. който прави ЦС.Мен също ме беше страх а и бях прочела във форума доста страховити случки..и като дойде момента за ЦС-почти бях припаднала в кабинета,бях чела че се слага и уройка но моята докторка не ми предложи и аз не посмях да попитам.Има болка-но тя е търпима и трае само докато се вкарва контрастното вещество-2-3 минути..Не се притеснавай и страхувай предварително -това е моят съвет защтото това ще те натовари  допълнително.Бъди смела и мисли за бебчето за което се борим и изтърпяваме всички тези гадости.Стискам палци всичко да е наред и да мине леко.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=сани][/url]
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #65 -: Октомври 24, 2007, 13:07:06 pm »
извинете ме за невежеството , но каква е разликата между ЦС и хидротубация ? :oops:
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #66 -: Октомври 24, 2007, 13:31:43 pm »
И Хидротубацията и цветната снимка беше при Халачева. Първото не боля ама никак, ама второто няма да го повторя. :lol:Така че ако зависи от лекаря болката , то явно повече е от настроението му. :wink:
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #67 -: Октомври 25, 2007, 21:45:48 pm »
И Хидротубацията и цветната снимка беше при Халачева. Първото не боля ама никак, ама второто няма да го повторя. :lol:Така че ако зависи от лекаря болката , то явно повече е от настроението му. :wink:
Благодаря ти Касиел, а защо ти се е наложило и ЦС и хидротубация?
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #68 -: Октомври 26, 2007, 15:42:55 pm »
След операцията ми от извънматочна ми препоръчаха хидротубацията по-скоро профилактично защото били възможни сраствания след такава намеса ихидротубацията щяла да премахне леките сраствания. Трябваше да ходя и на кални бани но не го направих.Това беше миналото лято, а преди 2-3 месеца направих цветната снимка защото имам желание за инсеминация или инвитро и трябваше точно да се види състоянието на останалата ми една тръба.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2007, 08:36:00 am »
Първото не боля ама никак, ама второто няма да го повторя. :lol:
Дано да забременееш съвсем скоро тогава, защото цв.снимка има давност около година.
 :crossfingers:
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #70 -: Декември 05, 2007, 08:45:31 am »
Моята втора цветна снимка мина с упойка и то без болки - показа проходимост на тръбите. Мисълта ми е, че и ние почнахме да пробваме за бебе  :oops: и дано този месец до Коледа се похваля с положителен резултат
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #71 -: Декември 11, 2007, 16:45:32 pm »
Момичета кажете какво е това хидротубация? За какво се прави и как действа.Благодаря ви 8)
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #72 -: Ноември 11, 2015, 22:06:20 pm »
Momicheta kato mi napraviha vchera cv.snimka vazmojno Li e da zabremeenesh.....blagodarq vi predvaritelno....:)
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #73 -: Ноември 11, 2015, 22:09:52 pm »
Momicheta kato mi napraviha vchera cv.snimka vazmojno Li e da zabremeenesh.....blagodarq vi predvaritelno....:)

Пиши на кирилица първо!

Второ, ако няма деформация на тръбите, матката, проблеми, а е имало някакво запушване което е отсранено след ЦС - да, би могла да забременееш. От самата манипулация - не е.  :lol: Извинявай за шегата, просто така си задала въпроса си.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!