0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #20 -: Юли 16, 2007, 15:02:18 pm »
Да си кажа и аз :)
Когато правих цветната снимка през февруари тази година, моят доктор ми каза, че не можем да направим инсеминацията в същия месец, трябва да изчакаме следващия. През март не направихме инсеминацията по други причини, но и въпреки всички усилия от наша страна :) не можах и да забременнея. През април обаче направихме първата инсеминация и бебчето стана. Не мога да твърдя със сигурност дали цветната снимка е подпомогнала положителния резултат. 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #21 -: Юли 17, 2007, 17:20:18 pm »
Мойта лекарка ми беше казала през месеца на снимката да се пазим-то не че имаше шанс за забременяване. Забременях на 6-месец.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #22 -: Юли 23, 2007, 21:19:03 pm »
Включвам се в темата, защото днес ми правиха цветна снимка и ми казаха, че този месец трябва да се пазим. Матката била облъчена и не било хубаво да забременея точно сега, рискувам плодът да е увреден. Моите тръби са проходими, но имам сраствания около яйчниците. какво значи това?
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #23 -: Юли 23, 2007, 23:21:49 pm »
Здравейте! Да си кажа и аз миналия месец ми правиха първо хидротубация и после цветна снимка, но доктора след снимката ми каза че като спре кървенето вече може да работим за бебчето.Ми тогава не стана и пак чакаме.стискам палци на всички които чакат като мен.успех на всички.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #24 -: Юли 24, 2007, 09:56:13 am »
bendji, щом тръбите са ти проходими значи забременяване може да се получи.А за срастванията около яйчниците вероятно става въпрос за външни около тях сраствания, които да няма никакво касателство по отношение на забременяването.
Мое мнение и надявам се да е вярно!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #25 -: Юли 24, 2007, 11:46:40 am »
зависи от преценката на доктора, по отношение на срастванията. при мен се наложи и лапароскопия след снимката, която мина успешно, но въпреки това вече три месеца след всичко още чакам. пожелевам успех на всички и вярвам, че скоро ще станем майки. кураж. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #26 -: Август 02, 2007, 12:43:05 pm »
Този месец ми правиха цветната снимка и сега ми закъснява 4 дни. Не смея да се надявам все още, но ако е станало ще ви се похваля веднага.
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #27 -: Август 03, 2007, 08:52:32 am »
Kasiel,
дано да се е получило. Моя приятелка забременя още същия месец, в който прави цветната снимка и сега си има здраво и хубаво бебче ве4е на 2 годинки.

Стискам палци. И да се похвалиш с хубава новина.


 :bighug: :bighug: :bighug:




*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #28 -: Август 03, 2007, 09:00:29 am »
За съжаление и аз ще съм от 80-те % при които снимката няма да помогне...Правих снимка на 11 юли -те тръбите хубаво са проходими,ама нашите човечета милите са толкова малко на брой,а още по-малко от тях са подвижни :(...така че едва ли ще усетим "ползата" от снимката в нашия случай :?


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #29 -: Август 03, 2007, 09:01:16 am »
Момичета, казвате забременях след цветната снимка- защо никой не казва какъв е бил резултата от снимката.
Аз например съм с 1 тръба и на снимката доктора казва ,че е с хидросалпинкс - има ли момиче, на което е поставена тази диагноза и въпреки всичко е забременяла нормално без да се махне ходросалпинкса? Възможно ли е да се получи грешен резултат от снимка...ах много въпроси имам и съм...объркана. :(
« Последна редакция: Август 03, 2007, 09:07:43 am от ara »
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #30 -: Август 04, 2007, 23:25:35 pm »
Момичета, казвате забременях след цветната снимка- защо никой не казва какъв е бил резултата от снимката.
Аз например съм с 1 тръба и на снимката доктора казва ,че е с хидросалпинкс - има ли момиче, на което е поставена тази диагноза и въпреки всичко е забременяла нормално без да се махне ходросалпинкса? Възможно ли е да се получи грешен резултат от снимка...ах много въпроси имам и съм...объркана. :(
Снимката понякога се случва и да дава заблуждаващ резултат, но съмнението за хидросалпингс не е никак хубаво. Това си е сериозна причина за незабременяване. Обикновено се прави лапароскопия за отстраняването му.
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #31 -: Август 05, 2007, 16:39:39 pm »
Аз също съм с една тръба(другата е отстранена при операция на киста преди 10 години).Здравата е проходима,но вече три години бебе- няма!Все още търсим причините!
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #32 -: Август 06, 2007, 11:15:16 am »
И аз явно съм в тези 80%  :( Само за протокола - имам три пъти правен тест за проходимост на тръбите, за щастие и трите резултата са перфектни, но бебе няма  :( След последната снимка имам две неуспешни инсета. И ние все още търсим причината.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #33 -: Август 11, 2007, 20:06:48 pm »
Забременява се след снимка, ако няма друг проблем, или лек тубарен. Хидросалпингса определено е проблем, дори и в асистираните методи.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #34 -: Октомври 04, 2007, 12:27:02 pm »
Момичета, да ви питам нещо.
Имам мисед през февруари, възможно ли е след него да се получат леки сраствания в тръбите? Да поискам ли док да направи хидротубация? И друго- след абразиото изобщо не си усещам овуто, което преди имаше категорични признаци  :( сега нищо- дали има връзка? Колко въпроси...
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #35 -: Октомври 04, 2007, 22:59:44 pm »
 По принцип всичко е възможно,но това не значи че при теб е станало срастване.Не си го навивай в главата.Просто попитай доктора си дали е необходимо да се направи и той сам ще прецени .
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2007, 23:31:41 pm »
Имам забременяване и спонтанен аборт след цветна снимка. Освен рентгена, доктора ми предписа и антибиотици за всеки случай, бях и настинала лошо. Помня за още един случай от момичетата тук, тя не се е обадила в темата, също със забременяване и спонтанен аборт след цветна снимка. Моята препоръка е да се пазите един месец!
*
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #37 -: Октомври 14, 2007, 08:11:29 am »
най накрая след 3 месеца лечение на гъбички -и моята цветна снимка е факт...направих я при д-р Желязкова в Пирогов и съм адски щтастлива от резултата-отлична проходимост и на двете търби,болката беше търпима и трая около 2 минути..Когато пътувах на там си казвах на ум че най- накрая проблемът щте излезе на яве-но уви...проблем-няма и моята борба за бебче-продължава..Другият месец щте правим инсеминация-ако разбирасе всичко е наред след ЦС..Желая на всички момичета успех -стискам палци ...и нека все по-често чета във форума че някоя от нас чака бебче :P
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=сани][/url]
Re: Забременяване след цветна снимка?
« Отговор #39 -: Октомври 14, 2007, 11:26:43 am »
sani,много късмет и вяра :cuddle:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю