0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: окосмяване
« Отговор #60 -: Март 26, 2008, 23:12:55 pm »
Всъщност си права, но за тези появили се досега има решение-фото,лазерна...Въпросът е да се спре процесът,защото тогава нито старите ще се повлияят от каквато и да е процедура пък и нови...ииии омагьосан кръг. Не сте ли се замисляли че няма известни жени с прекалено окосмяване-въпрос на упосритост и пари е;)
При мен тестостерона е в граници и се замислих за този свободен...нали той всъщност бил активния.Успоредно със свободния трябва ли да изследвам общия или някои друг хормон?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: окосмяване
« Отговор #61 -: Март 27, 2008, 16:39:45 pm »
Не е точно така.Защото няма как да пиеш лекарствата вечно.
И  моите андрогени са в норма.
Re: окосмяване
« Отговор #62 -: Март 28, 2008, 12:32:21 pm »
Е това не ми е ясно как може андрогените да са в норма, а това да продължава...Някой ако има опит,нека сподели.
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: окосмяване
« Отговор #63 -: Март 28, 2008, 21:38:42 pm »
Абе това с космите е тъпа работа, аз винаги съм била в високи андрогени, а тестостерона в пъти над горна референтна, същевременно си имам на всякъде където може и да нямам окосмяване. Преди стимулацията пускам всички хормони и оооооо изненада тестостерона не стига, че е в реф. ст-ст, ми и към, че даже под средата. Но това не ги накара да се махнат, имам си косми и това е. Изобщо не знам дали някога ще се оттърва от тях, ма май си задавам риторични въпроси.......
Re: окосмяване
« Отговор #64 -: Март 29, 2008, 00:04:10 am »
ако не се появяват нови, значи си ок вече. Старите само с козметични процедури евентуално...  8)
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: окосмяване
« Отговор #65 -: Март 29, 2008, 08:20:37 am »
та аз от година ходя на лазерна, но и това не помогна, вярно че не са като в началото, но определено има какво още да се желае
Re: окосмяване
« Отговор #66 -: Март 30, 2008, 14:39:44 pm »
Търпение му е майката, не бъди сляпа за добрите неща ;)
Важното е че е спряло,тези дотук получилите се са по-малък проблем.
Някой знае ли когато си правя изследвания, само свободен тестостерон ли, или трябва и общ тестостерон да направя. А SHBG трябва ли да го изследвам също?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: окосмяване
« Отговор #67 -: Март 30, 2008, 15:48:08 pm »
Ако имаш възможност най-добре и 3те.
*
Re: окосмяване
« Отговор #68 -: Март 30, 2008, 18:01:16 pm »
По повод окосмяването- аз съм решила когато си събера повече пари да опитам с няколко курса фотоепилация. чунала съм че този метод наистина с години те лишаваот окосмяването ,но за сега поне съм се примирила и въпреки че си имам колкото си исакш косми над горна устна, се страя да не се гледам и да е им обръщам внимание. Мислех че от Спиронолактона ще намалеят малко,но намаляха и след катого спрях си се върнха отново.
*
Re: окосмяване
« Отговор #69 -: Март 30, 2008, 21:57:20 pm »
А спироноланктона заедно с противозачатъчни ли го пи?
Re: окосмяване
« Отговор #70 -: Април 03, 2008, 13:49:22 pm »
Здравейте аз няма да изказвам мнения или препоръки, а просто ще напиша за себе си. Аз имам окосмяване по лицето. Състоянието ми бе установено 1992г и тогава ми назначиха лечение с Диане 35. То продължи почти 6 години. Космите не намаляха и сега си ги имам , но този курс повлия много добре върху кожата и себорейния дерматит, който имам. Освен това някак си редовният цикъл има психологическо въздействие - чустваш се спокойна, мога дори да кажа пълноценна жена. Поне при мен бе такова усещането. Но след 6 години терапия бе необходимо да спра, защото не може непрекъснато да се приемат този вид таблетки. И заключението беше когато реша да забременея отново да се обадя. Минаха години и аз реших просто да се информирам повтарят ли се тези курсове на лечение защото знам, че хормоналният дисбаланс вреди на абсолютно всички органи. Оказа се , че не е необходимо. И че движението и начина на хранене без захар са нещата, с които сами можем да си помагаме. Но е необходимо постоянство и воля.А космите - те са постоянното присъствие. Малко като в кръг се въртя с тях, но какво да се прави те са част от мен. Понякога не ги забелязвам дори ги забравям, но понякога много ме подтискат. Но едно разбрах, че борбата с тях е трудна и най-често неуспешна. А също и че Диане 35 не ги премахва. Може би Ваника е панацея, но е недостапна за мен. Ще видим аз винаги нося надежда в себе си за добро, малка...мъничка.....но винаги. Нека никоя жена не се отчайва. Казвам го и заради себе си , защото аз съм слаба и често изпадам в такива моменти, но така се опитвам да подкрепя и другите и на себе си да дам вяра. Усмихвайте се...
*
Re: окосмяване
« Отговор #71 -: Април 03, 2008, 16:55:49 pm »
Какво е Ваника?
*
Re: окосмяване
« Отговор #72 -: Април 03, 2008, 19:57:56 pm »
Крем ,който забавя растежа на косъма.Няма го в България ,а на Запад го дават само с рецепта.
А как мислите-има ли смисъл от Диане при нормален тестостерон?
« Последна редакция: Април 03, 2008, 20:47:13 pm от mgbg »
Re: окосмяване
« Отговор #73 -: Април 03, 2008, 23:57:15 pm »
Диане е антиандрогенен...според мен няма смисъл. Освен тестостерон си виж свободния тестостерон ;)
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: окосмяване
« Отговор #74 -: Април 04, 2008, 14:54:16 pm »
по принцип, би трябвало да се изследват всички андрогени, за да се добие по-ясна представа.
*
Re: окосмяване
« Отговор #75 -: Април 04, 2008, 18:39:25 pm »
Всички останали са в норма.Странна работа.
*
Re: окосмяване
« Отговор #76 -: Април 05, 2008, 21:30:04 pm »
При мен 17-Он-прогестерон,Дхеа-С и Тестостерона са ми в норма.
Re: окосмяване
« Отговор #77 -: Април 08, 2008, 19:37:40 pm »
Здравейте!
Едно окуражаване приемате ли?
Моите косми се повлияха след лечение с Диане
После започнах електроепилация-но нищо.
Докато не попаднах на козметичка,която ми обясни,че електроепилацията трябва да се прави само от човек,който наистина разбира какво прави.В зависимост от стадия на косъма ,зависи през колко време.
Мога да кажа ,че има голям ефект-естествено след 2 годишно постоянно ходене в козметичното студио

Re: окосмяване
« Отговор #78 -: Април 09, 2008, 00:30:20 am »
Нещо бъркаш електроепилацията няма дълготраен ефект, да не става дума за лазерна или фотоепилация? Иначе предполагам че Диането помага, но и на много хора е навредило. Важно е кое причинява окосмяването. Офф голяма мистерия е това за мен, но не спирам да се опитвам да си го обясня....
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: окосмяване
« Отговор #79 -: Април 09, 2008, 10:14:10 am »
faithful,имам ПКЯ,завишен тестостерон,и то доста.Вече 11-12 години.
10 години ужасни комплекси и безуспешни опити за премахване на окосмяването.Електроепилация практикувам от 2 години и то само по лицето и гърдите.
По другите места космите си стоят същите ужасни....... :(По ареолите/така ли се казва :?/имах доста косъмчета,а сега останаха няколко и тънки.По брадичката си имах мъх,който сега го няма,останаха ми русите и слаби косъмчета.Незнам,мила,може би Диането е повлияло на хормоните ми и затова след третирането имаше ефект.Обаче много се страхувам да не се появят пак,защото през това време бавно ,но славно ми се появяват под брадичката :( :( :( :(.Електроепилация и фотоепилация не съм пробвала,защото ми е доста скъпо.Но мисля при първа възможност да опитам с другите места по тялото си.
От доста време чета форума и все не смея да се включа.Накрая се реших.Много неща научих за това заболяване,които не съм знаела преди.
От години не съм си изследвала хормоните,защото ме е страх от резултатите,които ще видя.Някак си сама стигнах до извода,че лечение няма и по добре да обърна внимание на комплексите си....