0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: okosmiavane
« Отговор #40 -: Януари 25, 2007, 11:28:18 am »
При мен от 6-7 месеца започна окосмяване с акне(никога не съм имала) ДХЕАС се оказа повишен , тестостерон в норма. Тодорова ми каза че имам някаква късна форма на ВНХ и че съм с вродена надбъбречна хиперплазия. Ама да ви кажа повече ми изглежда да е от Хашимотото(и него си го имам), защото от както увеличих ел-торокса акнето и окосмяването намаляха.
Re: okosmiavane
« Отговор #41 -: Януари 26, 2007, 17:17:36 pm »
Mimi_leo, с какво лекуваш тази късна форма на ВНХ?
Не питам просто от любопитство, а защото и аз имам подобен проблем, само че при мен е завишен друг хормон на надбъбречните жлези - 17-ОН прогестерон, а оттам и тестостерона  :x
За съжаление обаче като че ли не намирам достатъчно инфо в нета точно за този проблем (или поне на мен не ми стига :lol:), затова ще съм ти благодарна, ако споделиш.
Re: окосмяване
« Отговор #42 -: Януари 27, 2007, 12:54:44 pm »
Ами Тодорова ми изписа Сиофор но ме замайваше и аз не го пиех сега ми изписа Метфогама в мин доза ама аз и него не съм почнала. Намерих малко статии по въпроса от гугъл на английски.  При мен 17-ОН прогестерон и кортизол са в норма. Съветвам те да се консултираш и с ендокринолог.
http://archinte.ama-assn.org/cgi/content/abstract/147/5/847
http://www.medhelp.org/nadf/diseases/cah.htm
Re: окосмяване
« Отговор #43 -: Януари 29, 2007, 08:09:50 am »
Благодаря за линковете, но съм толкова зле с английския (1-во ниво  :lol:), че не разбрах много повече от това, което ми беше известно :?.
А иначе се лекувам при ендокринолог, не бих си назначила сама лекарства  :D. Просто исках да направя повече сравнения, защото мисля, че назначават еквивалентни медикаменти при ВНХ, независимо на кой хормон се дължат смущенията.
*
Re: окосмяване
« Отговор #44 -: Януари 29, 2007, 11:59:58 am »
Ехаааааа :Dподновили сте моя стара тема от 2005 г,но в това няма нищо лошо.Сега вече поликистозата и окосмяване съм ги оставила на страна,защото чакам бебче.Вече е ваш ред момичета и много успехи. :lol:
Re: окосмяване
« Отговор #45 -: Януари 30, 2007, 13:30:08 pm »
На теб какво ти е изписано?
*
Re: окосмяване
« Отговор #46 -: Януари 31, 2007, 14:15:40 pm »
Хайде и аз да се вклю4а в теми4ката и аз съм с окосмяване от 12 годишна и не мога да се сравя с това 4удо :D и това си е. Боря се с кола маска и кремове на AVON но не става и това си е. Аз също съм с КБНХ лекувам се при ендриокринолог но няма голям ефект. Пия Сиофор от 4 месеца и не мога да се похваля с успех за сега. Забравих да спомена 4е съм и с СПКЯ. А по повод Диането съм го пила година и половина и няма какво да ви кажа колко напълнях и след спирането ми се овили4и окосмяването до ден днешен. Борим се с стерилитет от 1,5 и не става и докторите нищо не казват дали е от заболяването или не. Е това е моми4ета от мен до тук.

*
Re: окосмяване
« Отговор #47 -: Януари 31, 2007, 16:44:50 pm »
Да се включа и аз.
С ПКЯ съм почти 2 години като освен проблемите с цикъла и естардиола друго при мен не е лекувано. повишено окосмяване имам почти навсякъде ,но може би заради ПКЯ ми су увеличи по корема, и лицето , пробвала съм със кола маска , разни кремове и т.н но ефект малък макар че от кола маската особено над горна устна бях много доволна но пак си ги имам и не съм се справила до сега...  :P :)
*
Re: окосмяване
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2007, 14:32:02 pm »
Фанта, до колкото аз знам човек се ражда с СПЯ, с две думи или я имаш или я нямаш. Друг е въпроса какво е проявлението при всеки човек.  Например аз и една моя братовчетка и двете имаме СПЯ, тя е 40 кила с мокри дрехи, а аз качих близо 40 кила, тя няка кьорав косъм, а при мен е сериозен проблем окосмяването и още куп разлики. За щастие тя забременя на 4-та год и роди живо и здраво дете.
*

    icelady

Re: окосмяване
« Отговор #49 -: Май 30, 2007, 22:13:24 pm »
zdraveite!az sam na 14 i imam dosta kosmi po tqloto..vijdam 4e po4ti vsi4ki imate opit zatova molq vi daite savet.....4uvstvam se ujasno ..ako moje pi6ete na maila mi : ice_girl1@mail.bg
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: окосмяване
« Отговор #50 -: Май 31, 2007, 10:21:48 am »
Mary това, че се раждаш с СПКЯ истина ли е. И ако е така - наследствено ли е? Ако аз съм с СПКЯ, значи ли че ако имам дъщеря и тя ще има хормонални проблеми.
Не можеш ли да си разбиеш хормоните и с хапчета. Няма ли шанс след раждане нещата да се нормализират или точно обратното - тогава да се объркат?...
Иначе за проявленията си права - при мен и сестра ми са много различни.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: окосмяване
« Отговор #51 -: Май 31, 2007, 12:35:51 pm »
Няма нищо наследствено.Жената не се ражда с поликистоза.Има голям шанс точно след раждане нещата да се нормализират.
Re: окосмяване
« Отговор #52 -: Май 31, 2007, 19:05:45 pm »
И на мен скоро поставиха диагноза поликистоза .. на двата яйчника малки кисти, на единия около 1 см, на другия по-малка ... тепърва се сблъсквам това - отскоро чета всичко тук и направо ми се плаче, но в същото това време като че ли малко се поуспокоих, че нещата не са безнадеждни ..... за окосмяването нямада говоря ..имам си го навсякъде, в достатъчни количества - но като че ли вече съм свикнала, партньорът ми негласно и мълчаливо ме подкрепя в борбата с него, а иначе с другото явно и достатъчно силно, защото искаме бебче, и се надяваме лечението да е успешно и да ни се случи това хубаво нещо..... предстоят ми хормонални изследвания и след това ще започна лечението, но иначе си мисля, че е наследствено, и майка ми е била с тази диагноза , сега и аз и т.н. ...така че... то се видяло, май ще си носим кръста  :bori_002: дано :)
*
Re: окосмяване
« Отговор #53 -: Май 31, 2007, 20:48:36 pm »
но иначе си мисля, че е наследствено, и майка ми е била с тази диагноза , сега и аз и т.н. ...така че... то се видяло, май ще си носим кръста  :bori_002: дано :)
Наследствеността на заболяванията се предават от баща на дъщеря и от майка на син,така че втвоят случай приемаш не от майка ти,а от баща ти.
Re: окосмяване
« Отговор #54 -: Март 26, 2008, 15:22:03 pm »
Не съм убедена с това предаване от баща на дъщеря....моята майка също е имало поликистоза.
Момичета, кои хормони се изследват при проблем с окосмяването, ама абсолютно всички..  :D
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: окосмяване
« Отговор #55 -: Март 26, 2008, 15:34:52 pm »
Тестостерона се взима предвид в такива случаи.Но принципно се изследват и другите хормони,за да се добие по-ясна представа.Но има случаи,в които дори и да има окосмяване,тестостерона може да си е норми :?
*
Re: окосмяване
« Отговор #56 -: Март 26, 2008, 20:19:46 pm »
А  на кой ден от цикъла се изследват ДХЕА-С,андростендион и 17-ОН прогестерон?
« Последна редакция: Март 26, 2008, 22:11:39 pm от mgbg »
*
Re: окосмяване
« Отговор #57 -: Март 26, 2008, 20:53:30 pm »
А  на кой ден от цикъла се изследват ДХЕА-С,андростенидион и 17-ОН прогестерон?

Мисля че няма значение деня на цикъла. Така го знам от моята док, а и тя ми каза че няма значение на кой ден са. Но по добре питай лекар.
Re: окосмяване
« Отговор #58 -: Март 26, 2008, 22:01:36 pm »
добре де,няма ли как да им влияем на тия андрогени вътрешно?пила съм диане заради кисти няколо години и нямаше никакъв ефект при мен.всички косми си стоят.е,не се получи и увеличение..слава богу!!!!! чух за нещо американско,което се давало само с рецепта.обаче крем ли е,нямам представа.няма ли как да ги влияем тиа андрогени вътре6но??
*
Re: окосмяване
« Отговор #59 -: Март 26, 2008, 22:12:35 pm »
Ти андрогените може и да свалиш,но  космите си стоят.
Аз съм била и на андрокур,но никакъв ефект върху космите.