0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: окосмяване
« Отговор #120 -: Октомври 04, 2008, 18:51:35 pm »
Ивет,имаш право.Не можем да махнем последствията,без да се погрижим за причината.Така,че трябва да се установи от какво са се появили проблемите с окосмяването.При мен вече май е ясно-високи стойности на тестостерон и андростендион.Дано след като ми назначат диагнозата и последвалото лечение да се оттърва от тях.Желая го и на всички вас от сърце.Значи няма смисъл от този крем. :?
Re: окосмяване
« Отговор #121 -: Октомври 04, 2008, 19:26:23 pm »
Ивет,имаш право.Не можем да махнем последствията,без да се погрижим за причината.Така,че трябва да се установи от какво са се появили проблемите с окосмяването.При мен вече май е ясно-високи стойности на тестостерон и андростендион.Дано след като ми назначат диагнозата и последвалото лечение да се оттърва от тях.Желая го и на всички вас от сърце.Значи няма смисъл от този крем. :?

Ти винаги ли си го имала този проблем или от скоро?
Re: окосмяване
« Отговор #122 -: Октомври 04, 2008, 20:02:15 pm »
Аз също попаднах на свястна козметичка и след електроепилация в продължение на години се отървах от космите по мустаците,брадата и ареолите.В момента съм след 2-ра процедура фотоепилация за космите по корема.Има страхотен ефект.80 % изчезнаха.Окосмяването ми е следствие на нарушен хормонален баланс.Ако се преборя с корема си,ще продължа с фотото и по други места на тялото.Дано съм била полезна....
« Последна редакция: Октомври 04, 2008, 20:19:29 pm от ceci_79 »

*
Re: окосмяване
« Отговор #123 -: Октомври 04, 2008, 21:20:23 pm »
Аби ли споделила на лични къде правиш фотоепилацията.
Благодаря ти за отговора предварително.
Re: окосмяване
« Отговор #124 -: Октомври 05, 2008, 10:31:43 am »
От провинцията съм.

*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: окосмяване
« Отговор #125 -: Октомври 12, 2008, 19:01:11 pm »
Ивет,имаш право.Не можем да махнем последствията,без да се погрижим за причината.Така,че трябва да се установи от какво са се появили проблемите с окосмяването.При мен вече май е ясно-високи стойности на тестостерон и андростендион.Дано след като ми назначат диагнозата и последвалото лечение да се оттърва от тях.Желая го и на всички вас от сърце.Значи няма смисъл от този крем. :?

Ти винаги ли си го имала този проблем или от скоро?
Не не съм имла проблем с окосмяването,докато не се наложи да приемам Примолут-нор(бях на 14-15г)-това е страничен ефект от него и куп други такива ,с които трябва да се преборя тепърва.
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: окосмяване
« Отговор #126 -: Октомври 12, 2008, 21:04:01 pm »
здравейте момичета,незнам дали тук е мястото да питам,но незнам къде.мога ли да ходя на фотоепилация след като вече съм бременна?мерси предварително,ако някой може да ми даде информация.
Re: окосмяване
« Отговор #127 -: Октомври 12, 2008, 21:14:08 pm »
здравейте момичета,незнам дали тук е мястото да питам,но незнам къде.мога ли да ходя на фотоепилация след като вече съм бременна?мерси предварително,ако някой може да ми даде информация.

Не, не е желателно да се прави по време на бременност. А пък може би е и безсмислено.
След като родиш нека да се поуспокоят хормоните да заемат нормалните си стойности и тогава фото или лазерна епилация
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: окосмяване
« Отговор #128 -: Октомври 12, 2008, 21:19:14 pm »
Благодаря ти за отговора Ивет.до преди да забременея си ходих редовно и незнам сега какво да правя.ще търся друго решение на проблема. :bighug:
Re: окосмяване
« Отговор #129 -: Ноември 22, 2008, 10:23:31 am »
аз също се оттървах от тези около ареолите. направо не мога да повярвам, дано ефекта да се запази колкото се може по-дълго. въпреки това мисля да продължа с процедурите - по-нарядко ще са но няма да е без хич. сега остава да открия и точната причина. Доктора казва че са останали от поликистозата. За сега цикъла макар и да се влачи хах идва на 30-40 дена, но все пак трябва да си направя изследвания. Успех на всички, започнете да работите над проблемите докато е рано, защото с времето се трупат проблеми и откриването и решаването им става по-трудно
Хубав ден ви желая

П.С. според вас високия ЛХ има ли връзка с дългата продължителност на цикъла
И ЛХ зависи ли от стойностите на андрогените
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: окосмяване
« Отговор #130 -: Ноември 24, 2008, 21:04:22 pm »
Стела, не че те агитирам, решението си е твое, аз ходих на 3 процедури по време на бремеността. Доста лекари попитах преди това. Аз съм твърде много окосмена и нямаше как да пропусна тогава. Сега до нас в козметичния салон правят и фото, но козметичката отказа да ми направи. Каза, че няма да има ефект и много  скоро след това щяло да ми поникнат отново. Ми то и по време на бремеността беше така, ма и с брада се не ходи бе. А сега положението е просто трагично, след изпитите лекарства по време на бремеността.
Re: окосмяване
« Отговор #131 -: Ноември 25, 2008, 17:43:11 pm »
Привет момичета и при мен нещата си бяха като във филм на ужасите - каквото и лечение , каквито и мерки да предприемах - космите се растяха .
С поликистозни яйичници съм , с наднормено тегло , космата , та страшна .
До към 25 нещата бяха поносими и пооскубвах това онова с пинсети . До 30 вече бях с мъжка брада и се бръснех всяка сутрин . Не давах никой да ме погали по лицето - дори на мъжа ми ! Стрес и депресия .
Благодарение на една приятелка , която ме зеведе при специалист - козметик , днес съм жена с нормално окосмяване на лицето , самочувствие и спокойствие .
3г ме работи , по график , с електроепилация . Смея да твърдя , че това е най - болезнения , но най - ефикасен метод . По същото време колежка започна да прави фото и лазер - все още няма пълен ефект и не е доволна , а минаха почти 7г.

Козметично студио " Офелия" , под кино "Искра" във Велико Търново - Стефка .
Това е моя човек и съм безкрайно щастлива , че я срещнах .

Момичета , леглото на мъченията е страшно , но си струва , щом аз го издържах и вие ще можете .
Но резултата при кой да е козметик може да бъде и напълно отрицателен . Трябва ви човек , който се е доказъл с клиентелата си - разпитвайте и търсете мнения .
Когато започвах , леля Стефка ме помоли да бъда сериозна и отговорна , както към себе си така и към нея , защото усилията , които и тя влага не са малко .
Мъките са и за двете порпорционално . Не е лесно , ще видите , да висят над вас , около вас - това си е тежък труд .
Първия ми сеанс продължи 4 часа . После времето значително намаля . Бях предвидена за 3 дни в седмицата , бързо спаднаха на един , през седмица , два в месеца , един и така почти 3 г . Минаха около 4 г откато не ходя по график . Имам няколко упорити луковици , но постригвам косъмчетата и ходя по 1 път в годината . Леля Стефка ми се кара , да съм по - упорита и да ги ликвидирам и тях , ама пусти мързел , а и нали помня какво беше , а сега какво да се мъча ...

Споделих ви моя срам и притеснение , докато не посетих за първи път козметичното студио и не установих , че съм една от многото . Желая ви моя късмет !
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: окосмяване
« Отговор #132 -: Март 10, 2009, 10:31:53 am »
Здравейте момичета!
До преди да попадна на вашия форум си мислех, че съм единствената жена на света с тези проблеми: окосмяване по лицето, гърдите, корема и т.н. И аз бях се докарала до истерия. Изследвах хормони, пиех Диане 35, Преднизолон Ф, и т.н., но ефект нулев. Хормоните показват висок тестостерон и поликистозни яйчници, които с Диането горе долу контролира, но скоро не съм се гледала на ехограф да видя дали имам кистички.
Та така, аз си решавам проблема с окосмяването с лазерна и фото епилация и то само на лицето, защото е скъпичко та да го правя на цялото тяло. Другите места с епилатора :). Мъжът ми не се притеснява от това.
Обаче идва друг проблем: искаме да си имаме бебче. Още не сме започнали усилени опити, но като чета по форумите с тоя тестостерон и кисти май шансовете ми не са големи.
Моля споделете мнения и опит! Задължително ли ще имам проблем и трябва да търся помощ веднага или първо да си опитаме по нормалния начин и ако не стане 6 месеца да търсим помощ?

Леко започвам да се панирам!
Всяко мнение и опит са добре дошли.
Благодаря ви!
Re: окосмяване
« Отговор #133 -: Март 20, 2009, 10:15:17 am »
Заключих темата подари големия спам, който се трупа вътре, след известно време пак ще я направим активна, можете да пуснете тема окосмяване 2.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]