0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pebuls

okosmiavane
« Отговор #20 -: Декември 13, 2005, 15:29:10 pm »
Здравейте, момичета
Виждам, че отдавна не сте писали по тази тема, но ми се иска да разбера повече за лазерната епилация. Чувам противоречиви мнения.  Дали е ефикасна и колко време трае ефектът от нея. Споделете вашият опит, плс!  :secret:
okosmiavane
« Отговор #21 -: Декември 13, 2005, 17:59:16 pm »
Здрасти и от мен .Исках само да кажа по въпроса за Диане 35 че е старо колкото света и всички мои познати които са го пили се оплакваха от окосмяване след като са го започнали,така че лично аз те съветвам да отидеш при лекаря и да искаш нещо по-ново и пречистено което да ти помогне за дадения проблем :)
okosmiavane
« Отговор #22 -: Декември 15, 2005, 21:57:11 pm »
Здравейте и от мен
Относно Диането няма как да се повиши окосмяването,защото именно една от съставките му -"ципротеронацетат", намалява окосмяването.
Именно затова докторите при повишен тестостерон,17-OH прогестерон,DHEA-S и(не съм сигурна за още кой хормон) предписват антиандрогени.
Аз съм пила Anrocur и Diane по схема и мога да кажа, че космите се разреждат и изтъняват. За съжаление когато се спре лечението и хоромните отново се вдигнат окосмението се връща,така се получава един порочен кръг и т.н и т.н и ( направо да полудееш)
А относно фотоепилацията съм направила около 8-10 процедури на горната устна и мисля,че има ефект. Е не са изчезнали напълно,но не е като преди.Цените тогава бяха доста скъпички ( преди около 8-9 месеца), но сега чувам,че са поефтиняли.
*
okosmiavane
« Отговор #23 -: Декември 17, 2005, 17:51:38 pm »
Зрдавейте,
искам да споделя мнението си zа "трайното обеzкосмяване". Аz иzобЩто не съм доволна. Направих доста процедури и като спрях "мустачките" си пораснаха отново. Според мен zагуба на пари (на мен ми иzлеzна около 200 лева). А и при максимален успех дават само 2 години. Преценете си сами. Успех :)
*
okosmiavane
« Отговор #24 -: Декември 17, 2005, 18:32:59 pm »
Цитат на: tanja
Зрдавейте,
искам да споделя мнението си zа "трайното обеzкосмяване". Аz иzобЩто не съм доволна. Направих доста процедури и като спрях "мустачките" си пораснаха отново. Според мен zагуба на пари (на мен ми иzлеzна около 200 лева). А и при максимален успех дават само 2 години. Преценете си сами. Успех :)


"Всички методи за обезкосмяване лекуват следствието, а не причината. Много е важно да се нормализира нивото на андрогените в кръвта, преди да се започнат козметичните процедури. Ако андрогените са повишени, ще се появят нови косми, въпреки електролизата и лазерепилацията."-това е цитат от статията за поликистозни яйчници  :(
*
okosmiavane
« Отговор #25 -: Декември 17, 2005, 18:44:50 pm »
Правих епилацията с лаzер при лекар дерматолог, а не коzметичка, но все пак лекарката пропусна да ми "спомене" въzможната причина zа повиШеното окосмяване (например теzи андрогени в кръвта)...  Както и да е :(
okosmiavane
« Отговор #26 -: Декември 19, 2005, 16:32:58 pm »
Таня, благодаря ти за споделеното мнение по въпроса!  :)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
okosmiavane
« Отговор #27 -: Декември 22, 2005, 21:12:15 pm »
здравеите и от мене моето окосмяване е откакто се помня още като малка не знам дали е тясно свързано с мъжкия хормон но явно при мен си е още от раждането. имам окосмяване около зърната нежду гърдите  по корема и отзад на "опашката" също и по целите крака  което всъщност доста ме изнервя защото ми отнема много време почистването.пробвах с епилатор но е доста болезнено. за щастие по лицето нямам като изключим че почнах да чистя "мостачките" което беше мъхче но аз понеже сам с по тъмен косъм си личаха.аз също сам пила Диане 35 около година но не забелязах да се е увеличило а също и не напълнях. имам поликистоза с която се боря и се надявам скоро да зачена и с едно гаилетата да са ми по малко. а че космите ще си седят- Е, там ще са си каквото и да правим. трябва само да имаме желанието да се харесваме такива каквито сме и да разчитаме на подкрепата на близките, всичко друго си е ......   :wink:  пожелавам на всички ви като се поглеждате в огледалото да си казвате--ТОВА САМ АЗ И СЪМ КРАСИВА! :)
*

    nikya

okosmiavane
« Отговор #28 -: Януари 29, 2006, 01:24:37 am »
Я, пак да я подхванем тая тема край няма :lol: Аз също съм с такъв проблем още от пубертета. Преди година и половина разбрах причината, когато започнах лечение на стерилитета - повишени нива на мъжките полови хормони. Смених няколко вида лечение и сега съм на меглюкон /метформин/ резултата ще е ясен след около два месеца още :) По повод окосмяването - моето да си призная е направо ужасно къде ли не с доста тъмни косми :cry: В интернет намерих информация за един крем/американско производство/ и вече два месеца се мажа редовно с него - Vaniqa. Вече наблюдавам че окосмяването ми намалява и космите стават все по-тънки и растат все по-бавно. Да спомена само, че понеже е много скъп /30ml - 75$/ - това стига за около месец, го ползвам само за лицето. Ефект има макар и много бавен. То с всичко си трябва търпение, де :) Дано съм била полезна на някого :lol:
okosmiavane
« Отговор #29 -: Февруари 14, 2006, 15:17:25 pm »
Цитат на: nikya
Я, пак да я подхванем тая тема край няма :lol: Аз също съм с такъв проблем още от пубертета. Преди година и половина разбрах причината, когато започнах лечение на стерилитета - повишени нива на мъжките полови хормони. Смених няколко вида лечение и сега съм на меглюкон /метформин/ резултата ще е ясен след около два месеца още :) По повод окосмяването - моето да си призная е направо ужасно къде ли не с доста тъмни косми :cry: В интернет намерих информация за един крем/американско производство/ и вече два месеца се мажа редовно с него - Vaniqa. Вече наблюдавам че окосмяването ми намалява и космите стават все по-тънки и растат все по-бавно. Да спомена само, че понеже е много скъп /30ml - 75$/ - това стига за около месец, го ползвам само за лицето. Ефект има макар и много бавен. То с всичко си трябва търпение, де :) Дано съм била полезна на някого :lol:



Ами да се разпиша и аз в групичката на косматите  :lol: , не че ми е емного весело де, но донякъде съм се примирила. Аз съм с ПКЯ и Хашимото. Боря се с окосмяването от 15годишна. С лицето се оправям що годе успешно, но краката ми са загрубели от постоянните третирания с кола маска основно. Кожата ми е на петънца и хич не изглежда добре. Някой да има идея за помощно мазило и средство.
Този крем Vaniqa заслужава ли си да си го поръчвам?
okosmiavane
« Отговор #30 -: Февруари 14, 2006, 15:24:18 pm »
Dindin,моля те кажи как се оправяш с лицето?От колата маска ми се отварят порите и се образуват черни точки после пъпки и се въртя в кръг  :(
okosmiavane
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2006, 10:20:50 am »
Цитат на: tochica
Dindin,моля те кажи как се оправяш с лицето?От колата маска ми се отварят порите и се образуват черни точки после пъпки и се въртя в кръг  :(


Напълно те разбирам за коламаската - и при мен е така - пъпчици, срастнати косми, петънца.. някакъв ужас... направо вече избягвам да ходя боса лятото, а едно време по 5 месеца не обувах панталон..
За лицето - ами не правя нищи особено, но само защото положението е що годе търпимо, но най вече с пинсета действам. Понякога ходя на козметичка за веждите и горната устна, но почити винаги ми излизат пъпчици... и така..кофти работа.. Едно време пръсках пари за какви ли не мазилаци и прецедури, но просто докато проблема е вътрешен, външно е само замацване на положението...Хайде горе главата!!
*

    Viva

Хормонални проблеми
« Отговор #32 -: Февруари 16, 2006, 12:52:55 pm »
Здравейте , аз имам проблеми с окосмяването още от пубертета, цикалът ми е нередовен също от тогава,какво ли не съм пила за регулиране на цикала.Но искам да успокоя някои от момичетата, че това не винаги е причина да не могат да забременеят. Аз вече имам едно дете ,а вече и второто е на път живот и здраве. Като имате предвид,че мензисът след първото раждане напълно изчезна и се наложи да пия хормони за да ми идва, нивата  на прогестерона и естрадиола ми бяха доста занижени и това продължи до тази ми бременност.Сега ме успокояват че нещата след това ми раждане могат да се оправят дано е така,божа работа.Пропуснах да ви кажа ,че след първото ми раждане  двама от най добрите АГ специалисти ми поставиха диагноза -поликистоза даже ми предложиха оперативна намеса за отстраняване на проблема,бях на път да се съглася,но след последвалат бременност единият от специалистите сам смени диагнозата си.
okosmiavane
« Отговор #33 -: Февруари 16, 2006, 12:56:48 pm »
благодаря ти за укоражителните думи М№ както се вижда лекарите често си сменят диагнозите.Пожелавам ти здраво бебе  :D
*

    Viva

Хормонални нарушения
« Отговор #34 -: Февруари 16, 2006, 14:36:21 pm »
Благодаря ти за пожеланието.Иначе по вапроса ти как се справяме с окосмяването-аз лично  за лицето използвам крем -депилатоар и каквото остане с пинсета. Вярно ужасно досадно е но трябва да се примирим докато се намери някакво друго по трайно решение. :D
okosmiavane
« Отговор #35 -: Февруари 16, 2006, 16:59:05 pm »
Айде и аз да се включа в групичката на косматите... От малка съм си окосмена, а както съм с бяла кожа и тъмна коса, така че можете да си представите какъв е резултата...

Как се боря.... Преди кола маска - горещ душ + ексфолиант, а след това ползвам крема за намаляване на окосмяването на АVON, и да ви кажа съм доволна от резултата - определено си личи, че окосмяването се разрежда...
Другото, което е много важно преди кола маска (вярно, че доста хора трудно ще го изтърпят) - трябва да се ходи с честота 1 месец, след! приключване на цикъла, за да имат време космите да израстнат както трябва, и да може да се извадят, а не само скъсат, или едва наболите едва да са тръгнали....

Другото, което е важно, е човек да си има козметичка, при която ходи постоянно, и тя да си знае що за човек има да "обработва", защото много зависи от дълбочината, от която растат космите, здравината и т.н.

Та така, това от личен опит....  :D

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Anonymous

okosmiavane
« Отговор #36 -: Февруари 16, 2006, 18:10:42 pm »
rally_pat, ще съм ти много благодарна да ми кажеш как се казва крема на AVON и само от дистрибутор ли се взема
*
okosmiavane
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2006, 13:22:11 pm »
А какво ще кажете за лазерното обескосмяване. Аз съм решила да отида за лицето, защото това вече не се издържа, но нямам представа какъв е резултата върху лице. Някой ако има опит нека каже. А от крема и аз се интересувам.
*
Re: okosmiavane
« Отговор #38 -: Януари 24, 2007, 15:25:00 pm »
А как да си поръчам този ктем Vaniqa????????
Re: okosmiavane
« Отговор #39 -: Януари 24, 2007, 22:22:07 pm »
Оххх, много съжалявам, че чак сега виждам, че имам питане в тази тема... голяяяяямм заплес съм  :oops:

Кремът на AVON се казва Skin So Soft > Hair Minimising Lotion. И да добавя още нещо - както съм окосмена, в един момент след стимулацията и приема на естрофем в един момент се поогледах и установих, че окосмяването ми е намаляло  8O Ей те този номер как е станал - явно е от естрогена....

Иначе моя тестостерон си е в референтните граници....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!