0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Здравейте в новата седмица, много здрави и послушни бебета, на по-големите да си изяждат манджите, на по-малките да нямат колики и да спинкат здрав сън. На мамите- повече време да отделят за себе си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #1 -: Май 14, 2007, 10:18:51 am »
Добър и прекрасен ден и от нас  :lol:
Урррррррррррррррррааа! Лятото дойде  :lol:
В очакване ....
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #2 -: Май 14, 2007, 10:19:56 am »
Превит!
Наистина лятото дойде твърде рано - направо се плаша какво ще е през юли и август!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #3 -: Май 14, 2007, 14:17:37 pm »
Здравейте!

Лятото настъпи с пълна сила и за съжаление ще излизаме за по-кратко навън :(, но пък ще имаме повече време за форума :wink:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #4 -: Май 14, 2007, 16:41:55 pm »
Здравейте и от нас

При вас може да е лято но не и при нас, уж слънце пече а духа такъв студен вятър, на моменти става даже студено. Много ми е трудно да преценя как да облека детенце в това супер променливо време. Иначе ние започнахме да спим като новородено през деня и това малко ме притеснява (ей нямам угодия  :wink:), но като иска да спи нека спи. Проблема с храненето си стои, незнам на зъби ли се дължи що ли, но на моменти много се вбесявам. Сумати пари съм хвърлила в канала, ама здраве да е.
Храним се като 2-3 месечно бебе вече 10 дни, но не го насилвам, колкото и каквото иска да яде, предадох се. Като се сетя майка ми какви ми ги е разказвала за мен и майката на таткото на Антоан, нищо чудно че се оказва такова злоядо дете.
Много търпение се иска от мен, ама нещо като че ли ми е на привършване и много усилия полагам да се въздържам. Мисля си имам нужда от почивка, но може би като навършим 18 години, ще си отдъхна тогава :wink:

Здрава, весела, ящна и приятна седмица на всички мамчета и бебчовци.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #5 -: Май 14, 2007, 20:08:34 pm »
привет и от слънчева Редута  :D
новото при нас е, че Деси вече седи съвсем сама и много стабилно, много й е интересно и се върти като ветропоказател докато се разхождаме, дори заспива седнала :lol:
Точно преди 5 мин. Дунди се научи да се обръща от гръб на корем и сега се върти безспир като пумпал на земята (от корем на гръб може от около 1.5 м.), голям купон :wink:
Казва ба-ба, да-да, мам-мам, не-не-не, р-р-р-р-р, а как само крещи не е истина :?

е това е от нас, много здрава и весела седмица :D

опс, щях да забравя, сдобихме се с проходилка, та въпроса ми е от кога може да се слага в нея, от кой месец?
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #6 -: Май 14, 2007, 20:36:40 pm »
а как само крещи не е истина :?

О оооо боже това ние много добре го знаем и използваме, когато искаме нещо  :wink:

опс, щях да забравя, сдобихме се с проходилка, та въпроса ми е от кога може да се слага в нея, от кой месец?

Чеф за проходилката съм питала ортопед и педиатри, а те са ми отговаряли, когато детето може да седи стабилно (някъде към 7-8 месец)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #7 -: Май 14, 2007, 21:24:25 pm »
tanks, значи след има няма 5 дни мога да я пробвам, защото тя наистина вече си седи стабилно на земята :)
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #8 -: Май 15, 2007, 06:56:31 am »
Стефи, ние ги сложихме след 8-9 месеца някъде на проходилките.
Весела и хубава седмица на всички :)
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #9 -: Май 15, 2007, 08:37:08 am »
да бе, аз само ще я пробвам, защото ми е мерак да я видя какво ще прави, инъче нямам намерение да я пускам много много, че какъвто е дивак направо не ми се мисли ... :lol:
на земята й е есктра, да се търкаля там :wink:
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #10 -: Май 15, 2007, 10:25:31 am »
Весела седмица и здрави дечица и от нас!!!

За проходилките ясно, ами бънджи гащите от кога се ползват? Аз си мисля, като вземе да ме оставя без ръце от подскоци да и взема едни... евентуално... Сега ще я стягам за консултация, а после отивам за активна гимнастика, че ми е голяма мързеланка  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #11 -: Май 15, 2007, 10:47:27 am »
Честит първи рожден ден на Мия!
Честита месечинка на Моника! Да са много здрави и щастливи!

borovinka,
Моят пасатор е Braun с накрайник за пасиране, тел за яйца и отделна резачка в купа с капак. Доволна съм. Въпреки че накрайникът за пасиране е пластмасов, не съм имала проблем при гореща храна. Железният накрайник по принцип е за пасиране направо върху котлона, което на мен не ми се е налагало да правя.
Моето столче за хранене е Cam Campione - доста е скъпичко, но съм супер доволна. Каквато и марка столче да избереш, не се лишавай от тази екстра. Моят син свикна от самото начало, че това е място за хранене и не ми се налага да го гоня с лъжицата из къщата (като мойте приятелки, които решиха, че столчето за хранене е излишна екстра).

Fussii,
Честито християнче Никола! И аз много се смях с освобождаването от злото :D :D :D

Ultra,
Какво стана с ухото? Чувала съм, че се капе сок от ябълка, ама най-добре - на лекар.

ema2,
Как ти завиждам за тази гледка със зеленината и магнолията!!!!!

mini,
Пробвай в този сайт за съвместимостта между кърменето и лекарствата- http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp.

StefiZ,
Аз не съм слагала Стефко изобщо в проходилка. Само на земята, където се придвижваше само с лазене. Не знам дали това е причината (съмнявам се), но проходи доста късно.

Ние сме по цял ден на разходки. Бяхме малко болни (Стефко) последните десетина дни, но това не ни попречи да скитаме. В момента сме на вълна пясъчник - сипваме си кофи с пясък по главата и се заравяме до кръста едва ли не.

Здрава и успешна седмица!
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #12 -: Май 15, 2007, 14:18:15 pm »
Здравейте.
Стефи, по принцип детето се слага в проходилка, когато вече има опора на крачетата, но според ортопеда ни не преди 7-8 месечна възраст. Горе долу същото важи и за бънджито, с тази разлика, че то може да се използва преди проходилката на малко по-ранен етап. Ние бънджито го пропуснахме, защото Мия изпитваше ужас в него. Няколко пъти я слагах и тя стоеше вцепенена и реших, че няма да го ползваме. В проходилката й хареса от първия път, но доста дълго време се возеше само назад и настрани в нея. Сложихме я на 9 месеца, след прегледа ни при ортопед и по негова препоръка.
<br />[link=http:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #13 -: Май 15, 2007, 15:19:27 pm »
Здравейте момичета,
не знам как така, но при нас проходилките са забранени от 1989 г.Аз не знаех и ги търсех като луда.Има само едни подобни, само са стационарни, слагаш бебето вътре и то подскача на едно място.На мен ми е много удобно това "нещо", особено, когато къпя бебетата, едното в подскачалката, другото се къпе, после разиграваме филма -"Смяна на местата"

Верди, нашата магнолия е прекрасна, само тази година не можа да цъфне цялата, защото времето е променливо, един ден 25, на следващия 13  :lol: :lol:
За крещенето, Антъни е специалист, най-вече като иска мляко, така пищи, че мога да полудея. :lol:

Наде, наистина се въоръжи с повечко търпение.Моя Боби също прояде доста трудно зеленчуци, но аз слагах малко солчица, и имаше полза.Ще се оправи положението, спокойно

На всички останали много здраве и усмивки

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #14 -: Май 15, 2007, 15:24:17 pm »
проходилките и бънджитата са спорни вещи. някои ортопеди и педиатри ги отричат напълно, други нямат нищо против. в Северна Америка и Канада проходилките наистина са забранени за продажба и не се препоръчват от педиатрите, най-вече заради повишената опасност от травми и сериозни инциденти.
нашият ортопед Драганов е против тия неща.

Верди, съмнявам се Стефко да е проходил късно защото е нямал проходилка. напротив, твърдят, че в проходилките бебетата се учат да ходят неправилно - да се плъзгат, а не да стъпват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #15 -: Май 15, 2007, 15:40:58 pm »
хм, че странно...
аз съм останала с впечатление, че съвременните педиатри не препоръчват използването на проходилки.(джам е писала докато сътворя романа)
и ние скоро трябва да се сдобием с бънджи, че ще направя мускули на ръцете иначе :lol:
ходихме в неделя до Piggy’s House и купихме столче на Бертони и летен чувал за спане. Приятно съм изненадана от обслужването и асортимента.
В събота направихме първата голяма разходка на Симеон на Витоша. Ходихме с кенгуруто до Драгалевския манастир. Исках да го разгледам за евентуално кръщене. Манастирът е прекрасен - чист, поддържан, с много цветя. Не ми хареса отношението обаче - претупаха ми въпросите, отговаряха ми почти троснато сякаш не става въпрос за специален момент от живота на детето ми, а за пазаруване :? После видяхме и попа, който караше един новичък джип Тойота...
Вечерта с таткото щурмувахме софийските дискотеки и почти избрахме място за вечерната сватба. В едното заведение (Бар на края на вселената) ни хареса обслужването, музиката и коктейлите, както и ранния час на дискотеката, а в другото (Енигма, мястото, където се запознахме и изкарахме 2 години ежеседмични чатърски купони) ни харесаха обновените зали в ориенталски стил, но се опитаха за 2 часа да ни излъжат 4 пъти със сметката и пуснаха няколко чалга парчета :fighting:
Все още нямам рокля за ужас на двете баби :lol:
Поне успях да си подам документи за нов паспорт, така че - Анталийо, дръж се :P

Ухото ми го отпушиха, но междувременно се оказа, че съм изчезнала от пациентския списък на джипката в рамките на един месец от предишното направление. След направена справа се оказа, че се водя при старата джипка в стария квартал, която не съм виждала от 3 години. Оправих се и с тази бъркотия, ама аман вече от бюрокращина!

Добре, че са уикендите, напоследък списъкът със задачите само расте :?
Преди малко ходих на разузнаване до един спортен център до нас, имат и басейн с подгряване на водата и ще ми гледат и детето за 2 лева на час :balk_48:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #16 -: Май 15, 2007, 16:05:31 pm »
Оооо Ани, Бар на края на вселената ако е този в студентски град ми е фаворит, мани дискотеката манджите и десертите са им супер :lol: :D

Инъче ние като ходихме при Алексиев миналата седмица, човека каза, че няма никакъв проблем за проходилките, всичко си зависело от детето колко ще седи, колко ще стои право и т.н. ... За Деси каза че била много в час и нямало никакви грижи да седи колкото си иска, а за проходилка ако искам пак няма проблем да я слагам, поне така каза.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #17 -: Май 15, 2007, 16:08:33 pm »
Не е за студентски град, а за новия, на Христо Белчев, срещу хотел Рила.
Ама то е същото, де :lol:

Аз за проходилка и без това нямам място вкъщи, така че няма да го умувам много...

Абе аз що си мислех, че Редута е в мъжки род?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #18 -: Май 15, 2007, 21:34:58 pm »

Абе аз що си мислех, че Редута е в мъжки род?

Така е, редут е в мъжки род, ама квартал Редута е в женски :wink: :lol:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #19 -: Май 15, 2007, 22:45:21 pm »
И аз мисля, че от определена възраст няма проблем за проходилките. Но аз не ги слагам защото като ги сложа и не мога да ги вардя. На мои приятелки децата са слагани редовно в проходилки и вече отдавна ходят. По принцип всяко нещо като се прекали с него не е полезно. А и с проходилката детето вече има достъп до много места и погледа трябва да е непрекъснато нащтрек - всяка секунда.