0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Здравейте в новата седмица, много здрави и послушни бебета, на по-големите да си изяждат манджите, на по-малките да нямат колики и да спинкат здрав сън. На мамите- повече време да отделят за себе си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #1 -: Май 14, 2007, 10:18:51 am »
Добър и прекрасен ден и от нас  :lol:
Урррррррррррррррррааа! Лятото дойде  :lol:
В очакване ....
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #2 -: Май 14, 2007, 10:19:56 am »
Превит!
Наистина лятото дойде твърде рано - направо се плаша какво ще е през юли и август!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #3 -: Май 14, 2007, 14:17:37 pm »
Здравейте!

Лятото настъпи с пълна сила и за съжаление ще излизаме за по-кратко навън :(, но пък ще имаме повече време за форума :wink:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #4 -: Май 14, 2007, 16:41:55 pm »
Здравейте и от нас

При вас може да е лято но не и при нас, уж слънце пече а духа такъв студен вятър, на моменти става даже студено. Много ми е трудно да преценя как да облека детенце в това супер променливо време. Иначе ние започнахме да спим като новородено през деня и това малко ме притеснява (ей нямам угодия  :wink:), но като иска да спи нека спи. Проблема с храненето си стои, незнам на зъби ли се дължи що ли, но на моменти много се вбесявам. Сумати пари съм хвърлила в канала, ама здраве да е.
Храним се като 2-3 месечно бебе вече 10 дни, но не го насилвам, колкото и каквото иска да яде, предадох се. Като се сетя майка ми какви ми ги е разказвала за мен и майката на таткото на Антоан, нищо чудно че се оказва такова злоядо дете.
Много търпение се иска от мен, ама нещо като че ли ми е на привършване и много усилия полагам да се въздържам. Мисля си имам нужда от почивка, но може би като навършим 18 години, ще си отдъхна тогава :wink:

Здрава, весела, ящна и приятна седмица на всички мамчета и бебчовци.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #5 -: Май 14, 2007, 20:08:34 pm »
привет и от слънчева Редута  :D
новото при нас е, че Деси вече седи съвсем сама и много стабилно, много й е интересно и се върти като ветропоказател докато се разхождаме, дори заспива седнала :lol:
Точно преди 5 мин. Дунди се научи да се обръща от гръб на корем и сега се върти безспир като пумпал на земята (от корем на гръб може от около 1.5 м.), голям купон :wink:
Казва ба-ба, да-да, мам-мам, не-не-не, р-р-р-р-р, а как само крещи не е истина :?

е това е от нас, много здрава и весела седмица :D

опс, щях да забравя, сдобихме се с проходилка, та въпроса ми е от кога може да се слага в нея, от кой месец?
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #6 -: Май 14, 2007, 20:36:40 pm »
а как само крещи не е истина :?

О оооо боже това ние много добре го знаем и използваме, когато искаме нещо  :wink:

опс, щях да забравя, сдобихме се с проходилка, та въпроса ми е от кога може да се слага в нея, от кой месец?

Чеф за проходилката съм питала ортопед и педиатри, а те са ми отговаряли, когато детето може да седи стабилно (някъде към 7-8 месец)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #7 -: Май 14, 2007, 21:24:25 pm »
tanks, значи след има няма 5 дни мога да я пробвам, защото тя наистина вече си седи стабилно на земята :)
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #8 -: Май 15, 2007, 06:56:31 am »
Стефи, ние ги сложихме след 8-9 месеца някъде на проходилките.
Весела и хубава седмица на всички :)
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #9 -: Май 15, 2007, 08:37:08 am »
да бе, аз само ще я пробвам, защото ми е мерак да я видя какво ще прави, инъче нямам намерение да я пускам много много, че какъвто е дивак направо не ми се мисли ... :lol:
на земята й е есктра, да се търкаля там :wink:
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #10 -: Май 15, 2007, 10:25:31 am »
Весела седмица и здрави дечица и от нас!!!

За проходилките ясно, ами бънджи гащите от кога се ползват? Аз си мисля, като вземе да ме оставя без ръце от подскоци да и взема едни... евентуално... Сега ще я стягам за консултация, а после отивам за активна гимнастика, че ми е голяма мързеланка  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #11 -: Май 15, 2007, 10:47:27 am »
Честит първи рожден ден на Мия!
Честита месечинка на Моника! Да са много здрави и щастливи!

borovinka,
Моят пасатор е Braun с накрайник за пасиране, тел за яйца и отделна резачка в купа с капак. Доволна съм. Въпреки че накрайникът за пасиране е пластмасов, не съм имала проблем при гореща храна. Железният накрайник по принцип е за пасиране направо върху котлона, което на мен не ми се е налагало да правя.
Моето столче за хранене е Cam Campione - доста е скъпичко, но съм супер доволна. Каквато и марка столче да избереш, не се лишавай от тази екстра. Моят син свикна от самото начало, че това е място за хранене и не ми се налага да го гоня с лъжицата из къщата (като мойте приятелки, които решиха, че столчето за хранене е излишна екстра).

Fussii,
Честито християнче Никола! И аз много се смях с освобождаването от злото :D :D :D

Ultra,
Какво стана с ухото? Чувала съм, че се капе сок от ябълка, ама най-добре - на лекар.

ema2,
Как ти завиждам за тази гледка със зеленината и магнолията!!!!!

mini,
Пробвай в този сайт за съвместимостта между кърменето и лекарствата- http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp.

StefiZ,
Аз не съм слагала Стефко изобщо в проходилка. Само на земята, където се придвижваше само с лазене. Не знам дали това е причината (съмнявам се), но проходи доста късно.

Ние сме по цял ден на разходки. Бяхме малко болни (Стефко) последните десетина дни, но това не ни попречи да скитаме. В момента сме на вълна пясъчник - сипваме си кофи с пясък по главата и се заравяме до кръста едва ли не.

Здрава и успешна седмица!
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #12 -: Май 15, 2007, 14:18:15 pm »
Здравейте.
Стефи, по принцип детето се слага в проходилка, когато вече има опора на крачетата, но според ортопеда ни не преди 7-8 месечна възраст. Горе долу същото важи и за бънджито, с тази разлика, че то може да се използва преди проходилката на малко по-ранен етап. Ние бънджито го пропуснахме, защото Мия изпитваше ужас в него. Няколко пъти я слагах и тя стоеше вцепенена и реших, че няма да го ползваме. В проходилката й хареса от първия път, но доста дълго време се возеше само назад и настрани в нея. Сложихме я на 9 месеца, след прегледа ни при ортопед и по негова препоръка.
<br />[link=http:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #13 -: Май 15, 2007, 15:19:27 pm »
Здравейте момичета,
не знам как така, но при нас проходилките са забранени от 1989 г.Аз не знаех и ги търсех като луда.Има само едни подобни, само са стационарни, слагаш бебето вътре и то подскача на едно място.На мен ми е много удобно това "нещо", особено, когато къпя бебетата, едното в подскачалката, другото се къпе, после разиграваме филма -"Смяна на местата"

Верди, нашата магнолия е прекрасна, само тази година не можа да цъфне цялата, защото времето е променливо, един ден 25, на следващия 13  :lol: :lol:
За крещенето, Антъни е специалист, най-вече като иска мляко, така пищи, че мога да полудея. :lol:

Наде, наистина се въоръжи с повечко търпение.Моя Боби също прояде доста трудно зеленчуци, но аз слагах малко солчица, и имаше полза.Ще се оправи положението, спокойно

На всички останали много здраве и усмивки

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #14 -: Май 15, 2007, 15:24:17 pm »
проходилките и бънджитата са спорни вещи. някои ортопеди и педиатри ги отричат напълно, други нямат нищо против. в Северна Америка и Канада проходилките наистина са забранени за продажба и не се препоръчват от педиатрите, най-вече заради повишената опасност от травми и сериозни инциденти.
нашият ортопед Драганов е против тия неща.

Верди, съмнявам се Стефко да е проходил късно защото е нямал проходилка. напротив, твърдят, че в проходилките бебетата се учат да ходят неправилно - да се плъзгат, а не да стъпват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #15 -: Май 15, 2007, 15:40:58 pm »
хм, че странно...
аз съм останала с впечатление, че съвременните педиатри не препоръчват използването на проходилки.(джам е писала докато сътворя романа)
и ние скоро трябва да се сдобием с бънджи, че ще направя мускули на ръцете иначе :lol:
ходихме в неделя до Piggy’s House и купихме столче на Бертони и летен чувал за спане. Приятно съм изненадана от обслужването и асортимента.
В събота направихме първата голяма разходка на Симеон на Витоша. Ходихме с кенгуруто до Драгалевския манастир. Исках да го разгледам за евентуално кръщене. Манастирът е прекрасен - чист, поддържан, с много цветя. Не ми хареса отношението обаче - претупаха ми въпросите, отговаряха ми почти троснато сякаш не става въпрос за специален момент от живота на детето ми, а за пазаруване :? После видяхме и попа, който караше един новичък джип Тойота...
Вечерта с таткото щурмувахме софийските дискотеки и почти избрахме място за вечерната сватба. В едното заведение (Бар на края на вселената) ни хареса обслужването, музиката и коктейлите, както и ранния час на дискотеката, а в другото (Енигма, мястото, където се запознахме и изкарахме 2 години ежеседмични чатърски купони) ни харесаха обновените зали в ориенталски стил, но се опитаха за 2 часа да ни излъжат 4 пъти със сметката и пуснаха няколко чалга парчета :fighting:
Все още нямам рокля за ужас на двете баби :lol:
Поне успях да си подам документи за нов паспорт, така че - Анталийо, дръж се :P

Ухото ми го отпушиха, но междувременно се оказа, че съм изчезнала от пациентския списък на джипката в рамките на един месец от предишното направление. След направена справа се оказа, че се водя при старата джипка в стария квартал, която не съм виждала от 3 години. Оправих се и с тази бъркотия, ама аман вече от бюрокращина!

Добре, че са уикендите, напоследък списъкът със задачите само расте :?
Преди малко ходих на разузнаване до един спортен център до нас, имат и басейн с подгряване на водата и ще ми гледат и детето за 2 лева на час :balk_48:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #16 -: Май 15, 2007, 16:05:31 pm »
Оооо Ани, Бар на края на вселената ако е този в студентски град ми е фаворит, мани дискотеката манджите и десертите са им супер :lol: :D

Инъче ние като ходихме при Алексиев миналата седмица, човека каза, че няма никакъв проблем за проходилките, всичко си зависело от детето колко ще седи, колко ще стои право и т.н. ... За Деси каза че била много в час и нямало никакви грижи да седи колкото си иска, а за проходилка ако искам пак няма проблем да я слагам, поне така каза.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #17 -: Май 15, 2007, 16:08:33 pm »
Не е за студентски град, а за новия, на Христо Белчев, срещу хотел Рила.
Ама то е същото, де :lol:

Аз за проходилка и без това нямам място вкъщи, така че няма да го умувам много...

Абе аз що си мислех, че Редута е в мъжки род?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #18 -: Май 15, 2007, 21:34:58 pm »

Абе аз що си мислех, че Редута е в мъжки род?

Така е, редут е в мъжки род, ама квартал Редута е в женски :wink: :lol:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #19 -: Май 15, 2007, 22:45:21 pm »
И аз мисля, че от определена възраст няма проблем за проходилките. Но аз не ги слагам защото като ги сложа и не мога да ги вардя. На мои приятелки децата са слагани редовно в проходилки и вече отдавна ходят. По принцип всяко нещо като се прекали с него не е полезно. А и с проходилката детето вече има достъп до много места и погледа трябва да е непрекъснато нащтрек - всяка секунда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #20 -: Май 15, 2007, 22:55:13 pm »
И аз мисля, че от определена възраст няма проблем за проходилките. Но аз не ги слагам защото като ги сложа и не мога да ги вардя. На мои приятелки децата са слагани редовно в проходилки и вече отдавна ходят. По принцип всяко нещо като се прекали с него не е полезно. А и с проходилката детето вече има достъп до много места и погледа трябва да е непрекъснато нащтрек - всяка секунда.

интересното е, че повечето майки използват проходилките като средство да оставят детето за малко, че да свършат нещо - поне така съм чела.

бе за кво са ви тия проходилки? това е противоприродно, помислете... естественият ход на еволюцията и революцията е да пълзят, да се изправят, да пристъпват, да тръгнат.
въпросният ортопед Драганов даже твърди, че воденето от мама за ръчички и под мишки е вредно, защото насажда погрешна техника на ходене, при това преждевременно. аз съм склонна да се съглася с него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #21 -: Май 15, 2007, 22:58:02 pm »
Е, аз слагам ама рядко, обясних по каква причина. Не знам как ги оставят някои майки за да свършат нещо. Сигурно имат една празна гола стая свободна за това. У нас такива екстри няма. :)
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #22 -: Май 15, 2007, 23:01:05 pm »
Привет и от нас!
Днес ходихме на консултация и измериха Юлия 78 см, а на предното мерене уж беше 79. 8O Вече сме почти 10 кг. Днес аз съм доста гузна пред нея, защото снощи я оставих да реве докато заспи. По принцип заспива на ръце и я слагам в кошарата ама снощи щем я сложа и тя се ококори и ревне. Опитах и на спалнята до мен и пак не стана. И така до 12 ч. А на мен зверски ми се спеше, не бях си взела душ, домакинската работа ми стоеше. Накрая наистина изпуших, оставих я в кревата и тя след 15ина минути хълцукайки заспа. За щастие сутринта явно ми беше простила защото пак ми се усмихваше лъчезарно.

Като капак на всичко от няколко дни централния климатик в офиса не работи и следобед в стаята постигаме висоти от над 32 градуса. Днес от една фирма ни отказаха да монтират локален климатик, че мястото било много кофти.

Аз проходилка съм решила да не ползвам. Юлия не пълзи (реве ако я оставя по корем), така че мисля ще проходи рано. Вече дори прави няколко доста несигурни стъпки ако я държа, но още и е рано и се стремим да не го правим. В момента любимата поза е изправена и леко облегната на раклата на спалнята да си играе с играчките върху плота на раклата.

Стига съм се жалвала, усмихната и не толкова гореща седмица на всички!


*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #23 -: Май 16, 2007, 08:38:42 am »
Правилно сватя, не ни трябват проходилки, следваме естествената еволюция, ама да ни се чуди човек що раждаме секцио като и маймуните раждат нормално :lol: :wink:
шегата на страна, но аз също нямах намерение да купувам проходилка, наистина не виждам ползата и нуждата от нея, но сега като ни я дадоха що да не я изпробваме 2-3 пъти след няколко седмици, от чисто любопитство, да видя Деси как ще се държи в нея :)
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #24 -: Май 16, 2007, 09:05:09 am »
И аз използвах проходилката, както казва Джама - за да мога да свърша нещо! Сега вече е под нашето достойнство такова място! :)Мати почти ходи - казвам почти, защото още го е страх да се пусне сам и го водя с каишка! Реално той си ходи съвсем сам, но факта, че е подсигурен с каишката го успокоява! Освен това още се улюлява назад и може кофти да падне на глава!
« Последна редакция: Май 16, 2007, 09:27:51 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #25 -: Май 16, 2007, 10:54:26 am »
Мръсен, гаден, вирус  :x броди из Софето!!!
Никола се сдоби с него в неделя, точно на време за да отложим втория Пентаксим  :x :x
Понеделник не беше добре, аз си останах в къщи - таман той се пооправи, аз го лепнах. Сега дето се вика - сме си съвсем интинми, след като си обменихме първите бацили  :lol:
АААамааа отвратително е - гърлото ми е като пионерска връзка, хрема, топлооо, на всичкото отгоре има спешно да си довърша нещо и съм паркирана на работа върху 10 сантиметрови токчета. Пфу

За проходилките - аз мисля, че умереното им използване не е лошо. Само че да го пъхна там и да го оставя без надзор ми е абсурд. У нас така са разположени вещите, че със сигурност докопва нещо забранено. Виж, в бънджи-то , става! Пък му е и голям кеф - кудкудяка от радост.

Но мерак за ходене голям. Успех - променлив  :lol:. Той има два уреда - незвнам как да ги назова ... водят се проходилки, ама не съвсем. Едни такива с дръжки и колелца. За единия горещо благодаря на гостувалите ми девойки, гоито му го подариха. Детето не е фиксирано от нищо, стои изправено и бута уреда, а той се търкаля и така Никола крачи като гвардеец. Според мен са доста полезни, макар че вчера го оставих точно за 3 минути сам и като се върнах в стаята той вече весело се прехвърляше из мебелите.
В очакване ....
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #26 -: Май 16, 2007, 12:08:18 pm »
Съгласна съм, че ако всичко е протекло нормално след раждането и детето не е имало проблем, проходилката може да не е нужна и да се следва естествения ход на събитията. При нас за съжаление не беше така и я сложих Мия в проходилка, за да я стимулирам с ходенето. Тя седна сравнително късно, въобще не пълзи и няма намерение да гоправи -ненавижда да седи по корем. Но като я държим под мишниците ходи само напред и вече обикаляме апартамента, обаче кръстът ми не издържа много дълго време в тази поза. Иначе оставям я в проходилката докато й направя храната, примерно. Ако трябва да изляза от стаята, задължително махам всички опасни за нея неща, които би могла да вземе и така.
В интерес на истината тя в началото само се плъзгаше назад и настрани, но пък извън проходилката, като я държахме си правеше крачки напред. Явно й трябваше време да схване принципа на превозното средство :D
<br />[link=http:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #27 -: Май 16, 2007, 13:23:36 pm »
Ей затуй нящо ви говорим:





Другото го нямам снимано
В очакване ....
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #28 -: Май 16, 2007, 13:28:04 pm »
Ей Фуси това е страхотна идея и ние нямаме място за проходилка, така че е идеално за нас. :)

Я да питаш твоите добри приятелки откъде са купили подаръка и как е наименованието му
« Последна редакция: Май 16, 2007, 13:29:56 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #29 -: Май 16, 2007, 13:34:08 pm »
Мисля, че става дума за уокър! Много е готино и според мен по-добро от проходилка, но скъпичка, макар че някъде видях и по-евтин вариант.
Матей - 1.04.2006 г
*
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #32 -: Май 16, 2007, 15:03:08 pm »
meshko, защо непременно свързваш проблемите при раждането (не знам какви са били вашите) с двигателното развитие на детето? колко късно седна Мия? щото Мартин седна на 9 месеца.
не виждам от какво се притесняваш за прохождане и прочие, след като детето ти е едва на 1 година, а казваш, че вече ходи с подкрепа. нима мислиш, че нещо закъснява? :)

Перде, на туй нещо му викат "уокър" (от англ. walker, макар че на английски walker се казва и на т.н. "проходилка" или "паяк"). това на Чико е много хубаво на вид, но поне в София го няма никъде - не внасят, гадините.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #33 -: Май 16, 2007, 15:06:53 pm »
това на Чико е много хубаво на вид, но поне в София го няма никъде - не внасят, гадините.
има го, оня ден го гледах в пигис хаус


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #34 -: Май 16, 2007, 15:10:29 pm »
това на Чико е много хубаво на вид, но поне в София го няма никъде - не внасят, гадините.
има го, оня ден го гледах в пигис хаус

ултра, жива да си!  :D страхотна информация! сега ако ми обясниш набързо и как да стигнем с кола до тоя пигис, ще се наберем още днес до там. и до колко работят?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #35 -: Май 16, 2007, 15:15:59 pm »
Ами намира се точно там, дето живее ламята спаска  :lol::
http://www.piggyshouse.com/
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #36 -: Май 16, 2007, 15:25:36 pm »
Ами намира се точно там, дето живее ламята спаска  :lol::
http://www.piggyshouse.com/

данке шьон. аз ламята само виртуално я познавам.
защо не се разхождаме в Борисовата градина през уикенда заедно? аре да ги пробваме да си бутат количките?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #37 -: Май 16, 2007, 15:28:41 pm »
работят от 9 до 21


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #38 -: Май 16, 2007, 22:15:00 pm »
Ами да си кажа и аз. Вчера Моника изяде две лъжички пюре от ябълка, а днес 4. Определено и хареса и се надявам да продължим така и с другите плодчета и зеленчуци.
Започвам да ви досаждам в темата за захранване и хранене на бебчовците. :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #39 -: Май 16, 2007, 22:16:39 pm »
Ние също ползвахме уокър, но чак на година и два месеца започнахме.
Купихме си ето този от Метро (30 лв. струваше, но няма музика). Само показах на синко как се ходи с него и го окуражих при първия опит, и оттам нататък Стефко много се кефеше, че ходи сам.
За да "си свърша нещо", го оставях на земята да се придвижва и се занимава с каквото намери за добре - основният начин на придвижване му беше пълзене, хващане за някоя мебел, изправяне, после сядане, пълзене  и т.н. За целите на безопасността още при първото слагане на земята бяха прередени всички ниски секционни шкафове и беше трайно отстранена всяка потенциално опасна за детето вещ.
За сметка на притесненията от това, че късно проходихме, нямам НИТО ЕДИН ЧАС (НАИСТИНА!), ходене с приведен гръб.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #40 -: Май 16, 2007, 23:25:12 pm »
Верди, вие хубаво разместихте ниските шкафове, ама острите им ръбове как премахнахте?
у нас основното ми притеснение е наличието на голям брой ръбове (на мебели), в които може да се тресне главата. отделно - тупването от височина 75 см на твърд под не е за пренебрегване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #41 -: Май 17, 2007, 00:01:42 am »
И аз като jam имам подобни притеснения. Почнах да я оставям да седи на земята ама тя на няколко пъти пада напред или назад(и то нарочно го прави според мен) и си удря главата. Това преди около месец и спрях. Сега уж седи съвсем устойчиво обаче започна да се изправя като се държи за табуретка например, заинтересова се от цветята  и пак не се получава.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #42 -: Май 17, 2007, 00:11:14 am »
Джамка, нема цял живот да го вардиш детето бе :lol: Моя си дивее на воля и се катери без притеснение от ръбовете. Няма как да го предпазиш от всичко. Ние за да си пада спокойно на задните части си взехме голям дебел вълнен килим. Нямам притеснения от пода, дивана е оголен и е с големи възглавници, които стоят на пода. Естетически - ужас и безумие, но пък е доста добре от към безопасност. А иначе и ние имаме ниска мебел, с остри ръбове, но до сега един единствен път я е нацелил и повече не повтори. Ако не се пързаля и не пада от пързаляне - няма проблеми с ръбовете. Само масата махнах по-далеч от дивана, понеже като тича по него и винаги целеше ръбовете, та все имахме ревове, но сега я ползва за катерушка и място от което да докопа субулфъра, за да пуска играчки вътре :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #43 -: Май 17, 2007, 08:48:31 am »
Момичета, черпя- днес стват 4 години откакто сме официално семейство с Ник, най-накрая ми се сбъдна мечтата да посрещаме този празник в увеличен състав.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #44 -: Май 17, 2007, 09:20:09 am »
Честит празник Мини. Да сте живи и здрави още дълги години и да се радвате на семеното си щастие с още по голям състав :D :balk_5: :balk_14: :balk_15:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #45 -: Май 17, 2007, 09:30:04 am »
Честит семеен празник Мини. Обичайте се безкрайно дълго и се наслаждавайте на щастливите мигове, които живота ви предоставя.

Сега за ръбовете, като съм ровила да търся предпазители за контакти някъде из нета видях, че продават и предпазители за остри ръбове. При нас като, че ли няма много остри ръбове, но това ще разберем, като решим да го пуснем на воля да вилнее.
Мисля да си купя макар да изглежда грозно естетически, то и без друго откакто се е родил дребосъчко, вкъщи ми се струва все разхвърлено  :? и по разхвърляно ще става ...
Да ми е жив и здрав и това само да ми е дерта :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #46 -: Май 17, 2007, 10:29:30 am »
Ето го и другия уред, но предупреждавам, че е много подъл. Не се вижда, но също е на колелца. Никола се придвижва съвсем свободно с него и както се вижда от доволната му муцунка, няма проблем да се докопва до чаши с вино, свещници, книжки и гримовете на мама... Иначе казано, това е от играчките, дето може да се играят само под строг надзор:





В очакване ....
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #47 -: Май 17, 2007, 11:45:04 am »
meshko, защо непременно свързваш проблемите при раждането (не знам какви са били вашите) с двигателното развитие на детето? колко късно седна Мия? щото Мартин седна на 9 месеца.
не виждам от какво се притесняваш за прохождане и прочие, след като детето ти е едва на 1 година, а казваш, че вече ходи с подкрепа. нима мислиш, че нещо закъснява? :)
Джам, проблемите възникнаха след раждането -как и защо никой не ми даде смислен отговор. За съжаление адски много ни наплашиха разни лекари с какви ли не страшни неща. 9 месеца водихме детето по всякакви прегледи и изследвания, включително 3 месеца рехабилитация и се наслушах на всякакви глупости. Направихме всякакви възможни изследвания и накрая решихме, че спираме с ходенето по лекари и ще оставим детето да си живее спокойно. Достатъчно я измъчихме, пък и дефакто нищо конкретно не се доказа. Основното притеснение беше свързано с нарушен контрол на главата. Мия почна да седи на 9,5 -10 месеца. Честно казано вече не се притеснявам, защото отдавна се отказах да следя някакви срокове в развитието, пък и Мия прави нещата някак изведнъж. Просто явно още не мога да се оттърся от притесненията, благодарение на "професионализма" на някои хора.
<br />[link=http:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #48 -: Май 17, 2007, 12:22:38 pm »
Ооооо моля ти се! Много правилно си решила, я остави детето ... Когато взехме Никола в къщи, аз веднага викнах рехабилитаторка, за да види общото му състояние и доколко е изостанал, защото след 7 месечно лежане в хоризонтално положение, нямаше как да не е изостанал. Та рехабилитаторката, дойде и рече - почти нищо му няма на детето, ама най-добре аз да идвам 2, 3 пъти седмично, докато проходи...
Ама защо? - питам аз, Ами това е спорт за детето - вика тя... Накрая и аз реших да не се втелявам

Никола седна стабилно на 8м и половина, пропълзя като войник на фронта на 9, нормалното пълзене н 4 крака и досега не го практикува много, много.
Аз въобще не съм пълзяла, проходила съм на година и 4 месеца- пък станах човек малко от малко...
В очакване ....
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #49 -: Май 17, 2007, 13:53:49 pm »
Фуси, браво на теб, че не си се поддала. Нас ни бяха вкарали в системата, така да се каже -уж няма нищо притеснително, но да го проследим детето и след всеки преглед, следва контролен, после измислят някакво изследване и така до безкрай. Хем теглят пари от здравната каса, хем от родителите. Накрая като искаха да ни пращат да й проверим и слуха, защото видиш ли това още не сме го правили и аз питам защо -тя си чува съвсем добре, даже си има музикални предпочитания, смее се на приказки и т.н. -ами да сме сигурни. Е това ме убеди напълно, че трябва да спрем да ходим по прегледи   и да му се радваме спокойно на това сладурче.
<br />[link=http:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #50 -: Май 17, 2007, 14:00:08 pm »
Мини, честит ви празник, обичайте се още мноооого години, а следващата годишнина може да сте още повече :wink: :D

При нас нищо интересно, мааме гащи по цял ден, само по 2-3 часа в най-големите жеги се прибираме, ама диването неще да спи в къщи много, че е един "малък празник" докато се прилъжем да заспи :?
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #51 -: Май 17, 2007, 15:49:39 pm »
jam,
Абсолютно съм съгласна с Ганка, че няма как да предпазиш Марти от "тупването от височина 75 см на твърд под". Той трябва да пада, за да се научи какво трябва да прави, за да не пада.
Аз на земята килим нямам, заради моята алергия към прах. Подовете навсякъде са с ламиниран паркет, а в кухненския бокс и коридора - гранитогрес. Слагах разни постелки, но Стефко се спъваше или се омотаваше в тях и ги махнах. Проблем ми беше това, че ламинатът е много хлъзгав. Реших до голяма степен проблема, като дадох 20 лв. за 2 чифта чорапи със "спирачки" (силикон някакъв имат отдолу на стъпалото) против пързаляне.
План "А" за най-острите ръбове при нас бяха такива топченца, които се залепват на ъгъла (ограничители за ръбове или както там се казват) - взехме ги от "Билла". Обаче след няколко удара с играчка те изскочиха до едно. И преминах на "план Б" - всичко покривах с одеяла, възглавници, олекотени завивки, сгънати според формите на мебелите. Както Гането е писала, изобщо не е естетично, но не виждам друг начин. А за ниските шкафове имах предвид, не че сме ги разместили, а че прередихме съдържанието им - напълнихме ги с безопасни неща - играчки, одеяла, дрехи и др. п.
Неща от сорта на "чаши с вино, свещници, книжки и гримовете на мама...", както и лекарства и препарати, са на недостъпни места или зад заключени врати.
Предпазителите за контакти имаме обикновени пластмасови с ключе (по 40 стотинки бройката) и вършат работа. Част от шкафовете сме обезопасили с едни специални пластмасови заключалки (от Mr.Bricolage), с които се захващат дръжките една за друга и мъникът не може да отваря вратите.
 
mini,
Честита годишнина! Много сбъднати мечти ви желая!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #52 -: Май 17, 2007, 16:18:36 pm »
:balk_24:Истинско удоволствие изпитвам като ви чета
и колко сте сладки с тези прохождащи малки човеци!

 :music22:Иде ми да викна, запея песни за сладки дечица!

Да са живи и здрави бебетата на групата славна Зачатъчна!


 :grouphug2:

:babydust:Мини, честита годишнна!
Много здраве и  усмивки пожелавам на трима ви!
Усмивките ви с Ники са заразни, Стефи няма как да не прихване!



Весел празник!

 :kaos7:
« Последна редакция: Май 17, 2007, 17:40:38 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #53 -: Май 17, 2007, 16:50:26 pm »
Мини Честит празник
в Северна Америка и Канада проходилките наистина са забранени за продажба и не се препоръчват от педиатрите, най-вече заради повишената опасност от травми и сериозни инциденти.
Джам тук ще те поправя - нямам представа дали се препоръчват или не /не питах нашето педи какво мисли по въпроса а май трябваше/, но забрана за продажба има само на проходилки с колелца заради инциденти в къщи с вътрешни стълби. Иначе проходилки има във всички бебешки магазини просто са на въртящ се принцип вътре и с няколко нива - демек дребосъка прави кръгчета вътре седейки във едни висящи гащи :-).
Аз се изкушавам и сигурно ще взема бънджи, но малко по-натам.
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #54 -: Май 17, 2007, 18:05:17 pm »
С малко закъснение весела и здрава седмица на всички и от мен.
Фуси, мисля че в петък те видях на една сладкарница срещу НДК с бебето и още една жена бяхте седнали.Не се обадих, не бях сигурна че си ти.Само да кажа Никола е страхотно бебе и да питам все пак - ти ли беше или съм се объркала :wink: да знам за следващия път де :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #55 -: Май 17, 2007, 18:11:49 pm »
Убих те! ЗАЩО НЕ СЕ ОБАДИ  :lol:
Жената беше мама...
В очакване ....
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #56 -: Май 17, 2007, 18:50:21 pm »
Клиа, ама тези не са точно проходилки, защото бебето не ходи с тях.По-скоро са подскачалки, защото само поскачат и се въртят.На мен са ми много удобни.Има иначе такива, каквито показа Фуси, но моят мъж не дава да взимам, защото нашата къща е голяма и има много място за тичане с тях и е опасно, не може да ги опазим,предпочитам да си лазят.Иначе при нас няма много мебели, и разни секции, само 3 броя дивани в хола и два шкафа, на които сме затворили чекмеджетата.Най-опасна е масичката, но нея през деня я слагам в друга стая.С една дума, купонът е пълен  :lol:

Като проходилка ползвам и прахосмукачката, хващат се за нея докато чистя и се возят.Казвам ви, вчера така изчистих долу етажа.
ето я и подскачалката:



Поздрави на всички

Мишанта чакам те с цяло сърце в нашата темичка :)

« Последна редакция: Май 17, 2007, 19:00:20 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #57 -: Май 17, 2007, 19:07:38 pm »
Ема

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #58 -: Май 17, 2007, 20:35:58 pm »
Ema така ми се иска да ви видя с прахосмукачката, сигурно купона е на шест
а и тази подскачалка много ми харвса.  :lol: :bighug:

Моника от два дни прави по цял ден едно и също. Върти се от гръб по корем и после от корем по гръб 8O Вчера в следобедния си сън се обърна да спи по корем за мой ужас. Обърнах я обратно и последва див рев, защото я събудих естествено :?.
Кажете, когато искат да спят по корем, обръщате ли ги?
И не е ли много малка да се върти като пумпал и да спи по корем?
То угодия няма де :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #59 -: Май 17, 2007, 21:29:48 pm »
mini, честита годишнина! С пожелания "състава" да нараства!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #60 -: Май 17, 2007, 22:04:29 pm »
Мини Честит празник
в Северна Америка и Канада проходилките наистина са забранени за продажба и не се препоръчват от педиатрите, най-вече заради повишената опасност от травми и сериозни инциденти.
Джам тук ще те поправя - нямам представа дали се препоръчват или не /не питах нашето педи какво мисли по въпроса а май трябваше/, но забрана за продажба има само на проходилки с колелца заради инциденти в къщи с вътрешни стълби. Иначе проходилки има във всички бебешки магазини просто са на въртящ се принцип вътре и с няколко нива - демек дребосъка прави кръгчета вътре седейки във едни висящи гащи :-).
Аз се изкушавам и сигурно ще взема бънджи, но малко по-натам.


klia, когато се говори за "проходилка", в България се разбира именно проходилката "с колелца". това е то walker. другото, мисля, му викат jumper.

ето ви един материал по въпроса:

"Question: Will a baby walker or jumper help my baby learn to walk?

Answer: No. In fact, studies have shown that babies who use a walker may actually learn to walk about a month later than those who don't. Walkers allow babies to move around before they are physically ready for it, which can cause unusual movement patterns and delayed muscle control.

Babies learn to walk in part by watching and understanding how their feet and legs move. If a walker has a tray, they can't see what's happening with their lower body and don't get the information they need about their motor development.

The American Academy of Pediatrics recommends against using walkers not only because they can discourage your child from learning to walk on his own, but also because they can be dangerous. Thousands of babies end up in emergency rooms and doctor's offices from falling down stairs or bumping into furniture while in a walker. Walkers can give parents a false impression that their babies are truly mobile and can control their actions. Some parents even leave their babies alone to navigate their way around the home in a walker.

Exersaucers, as well as door jumpers, are much safer alternatives, but none of these options will help your child learn to walk earlier than usual."

от тук:
http://www.babycenter.com/expert/baby/babydevelopment/6878.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #61 -: Май 17, 2007, 22:08:12 pm »
ema, радиаторът, като гледам снимката, също го включи към опасните зони.
подскачалката е супер, има ли такива в България, някой виждал ли е?

lidia, рано или късно, повечето започват да предпочитат спането по корем. Мартин също. аз го обръщам по гръб и след 1 минута отново е по корем. не мога да стоя будна цяла нощ да го въртя като кебапче на скара.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #62 -: Май 17, 2007, 22:30:31 pm »
Клиа, ама тези не са точно проходилки, защото бебето не ходи с тях.По-скоро са подскачалки, защото само поскачат и се въртят.
Точно тези имах предвид - на практика са същите като проходилките в БГ, само че са без колелца и се въртят - спринтират на едно място :-) - моите колежки всичките им викат walker. А между другото имаше коментари, че по магазините се продавали и такива с колелца, но били забранени за ползване, на което аз изумях. Само дето на щатските сайтове наистина има такива с колелца - тук например
« Последна редакция: Май 17, 2007, 22:33:35 pm от klia »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #63 -: Май 17, 2007, 22:48:00 pm »
Джам, гледах май на Чиполино една "подскачалка", даже си мислех, че е сбъркана щото краката не опират пода :lol:

На мен времето не ми стига :( Явно има такива периоди, чувствам се гроги.
Новите собственици на ресторанта за сватбата са го ремонтирали, хубаво е станало и добро меню дадоха.
Е, свекървата пак е недоволна, ама ми писна да се впечатлявам.
Рокля нямам :( Много разчитах на една, която мерих днес, но не стои добре.
Май ще се разходим до Асеновград, тъкмо ще минем и през Пловдив :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #64 -: Май 18, 2007, 11:52:07 am »
Лидия, щом бебето предпочита да стои по корем, мисля че нищо не е в състояние да го откаже. Ние сме в другата крайност и 10 секунди не можем да изкараме по корем. При нас също възниква въпрос с пренареждане на къщата, след като Мия вече 2 пъти бута една стойка с дискове, явно ще трябва да ги махна, страшното е, че са доста и все още не мога да си представя къде да ги сложа. Вчера отваряла и шкафовете в кухнята, а снощи както я бях оставила на земята докато готвя, и в един момент се обръщам и я виждам цялата се омотала в кабели. Специално изключихме едни колони, че да не се спъва в кабелите и ги пъхнахме под шкафа, ама тя нашата успяла да ги извади и да се омотае в тях в рамките на 3 минути. Другото интересно е, че вече много добре разбира къде е лампата, къде са картините, балоните, мама и тати. Разсърдила се на баба си, че не я разбира какво говори - майка ми я държала, Мия й говорела нещо, но майка ми й казала, че не я разбира още и девойката се ядосала, хванала блузата на баба си и дърпа и вика. :) та това е от нас засега.
<br />[link=http:
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #65 -: Май 18, 2007, 12:29:49 pm »
Mini, честита годишнина. Много здраве и обич във вашата къща!
Meshko, много смешно това със сърденето на баба, че не я разбира :)
Ultra, късмет с роклята и всички организации!
При нас наистина бързо настъпват промени след 11 месец (Вени беше писала за това на времето). Дани все още пълзи като командос, но вече прави първите си самостоятелни бели - вади дискове, бута покривки, иска да целува кантарчето... Научи се да ползва "да" и "не", когато не е уморен. Тази седмица каза "мама", а вчера и първото изречение - не съм много убедена, че е осъзнато, но беше отчетливо "Кака е котка". Ние наистина имаме коте (сега е при родителите ми, но често ходим там) и му говорим за нея като за кака му :).

Вчера бяхме на последен преглед преди операцията на 29-ти, видях самата детска очна клиника на Александровска, доста съм притеснена. Лекарката е супер, персоналът е умерено мил, обаче базата... стара, 3 хамбара с по 8! легла всеки. Полага ни се 1 легло на двамата, нищо че съм в 19 гс, мъже не може да бъдат придружители. Единственото бебешко легълце е точно до вратата, която се отваря нон-стоп, няма място за нашето сгъваемо легълце. Сега сънувам кошмари как ще го опазя да не падне, докато му приготвям храната например. На 29 ще ни изследват, операцията на 30 и живот и здраве, изписват ни на 31. Но на 29 вечерта не може да си идем у нас, заради някакви пътеки от НЗОК. Баси тъпата държава, извинете за лошия френски :x Стига съм се оплаквала, само да мине всичко успешно, другото ще го преживеем...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #66 -: Май 18, 2007, 13:18:03 pm »
Ох милото ми Мармотче, така съжалявам че трябва да изживеете този кошмар. Незнам дали в скоро време, ще имаме нова и модерна медицинска база, но ми настръхва косата само мисълта за влизане в болница. Стискаме палци всичко да мине гладко и безпроблемно и да се приберете вкъщи по живо по здраво.
Аз неразбрах как установиха, че сте за операция. И при нас имаше често сълзене, което за моя радост намаля, но педиатърката ни каза че може би имал запушен слъзен канал. Едното му оченце е леко по присвито от другото и ще чакаме до годинката, да се нормализира след упорити масажи, които аз забравям на моменти да правя  :(

Ултра и аз съм се чувствала супер гроги и изтощена. На моменти ми се иска да избягам за някой друг час, но за съжаление дребосъчко няма кой да го гледа, тъй като той е доста трудно и своенравно дете. Отделно нямам доверие на никой, че ще може да се справи добре (правила съм проби в мое присъствие). За така наречените свекита, неискам повече и дума да напиша за моята. Няма да има угодия, така че ако можеш не си го слагай и не се впечатлявай. Аз сега над това работя.

Мамчета с какви играчки играят вашите 6-7 месечни бебета. Аз определено избягавм да давам повечето чесалки, дрънкалки и гумени играчки, защото Тони става един малък звяр. Такова хапане, гризане, ръмжене и ужасно пищене, че аз реших да давам играчки от плат или плюш. Пера ги периодично, но незнам пък дали този плюш не е вреден.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #67 -: Май 18, 2007, 13:39:46 pm »
напротив, Перде - защо да не му даваш чесалките и гризалките? какво като ги хапе и пищи, та те са точно за тая цел! като му даваш само меки неща, няма с какво да си чеше венците човекът. давай му - сега е времето на всякакви дрънкалки, трещялки, чесалки и прочие.

marmotche, просто нямам какво да кажа, освен че съчувствам силно за предстоящото изпитание. то си е достатъчно тежко изпитание и само по себе си, тая операция, но понеже сме в една прекрасна страна, трябва да ни ги гарнират тия изпитания с куп други, та да се мъчим качествено. и никакво съчувствие към пациентите, нееее, дори и да са бебета или бременни жени. единственото светло нещо в цялата работа е, че много скоро след операцията ще се приберете у дома и ще забравите за този проблем.

като си спомня как изкарах 5 дни с детето в един килер в педиатрията, на температура 28 градуса, без сън, в гонене и убиване на хлебарки...

дано да се оправят някога нещата, дано...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #68 -: Май 18, 2007, 13:44:33 pm »
Мармотче, кураж за предстоящото изпитание, стискаме палци всичко да мине бързо и да забравите че се е случвало.  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #69 -: Май 18, 2007, 14:03:56 pm »
Уф, само ми мине през главата мисълта за болница.....
Имам чувството, дето вика Джам, че умишлено създават ънфрендли обстановка - така, да ти е по-гадно, чеда видиш всъщност кой командва парада...

Перде, по добре да дъвче гумата, отколкото плюшените играчки - там има разни фини власинки, по-вредно е според мен..
В очакване ....
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #70 -: Май 18, 2007, 14:08:21 pm »
Благодаря за подкрепата от сърце, момичета!  :bighug:

Наде, съгласнa c Jam за чесалките, пък и сега се почва с гризането и ръмженето :)
А за операция сме, щото кривим едното око навътре, по рождение. Ако се остави така, може да почне да губи зрение с това око, защото не го ползва. Дани е боец, аз също, ще се справим, ама за пореден път ми стана мъчно що трябва да е така в нашето здравеопазване. Сега прочетох и че днес са уволнили доц. Христова в неонатологията на МА - http://dnes.dir.bg/2007/05/18/news1691005.html Тя ми спаси детето, не мога да повярвам, че някакъв администратор-парашутист може да прави безнаказано такива неща. Повече няма да пиша така мрачно, обещавам, все пак е петък. Лек уикенд и пролетно настроение, ще ни върви по вода май :)
« Последна редакция: Май 18, 2007, 14:09:59 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #71 -: Май 18, 2007, 14:19:45 pm »
Мармотче мила, само да ти пожелая много сили и дано всичко мине както трябва. То в нашата държава вече много малко неща биха могли да ме учудят. Като не могат да осигурят някакви нормални условия за едно бебе виж дали няма вариант ако не са заети всички легла да съберат 2 и едното да е към стената примерно, така че да не падне Дани.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #72 -: Май 18, 2007, 15:12:11 pm »
Правилно сватя, не ни трябват проходилки, следваме естествената еволюция, ама да ни се чуди човек що раждаме секцио като и маймуните раждат нормално :lol: :wink:
шегата на страна, но аз също нямах намерение да купувам проходилка, наистина не виждам ползата и нуждата от нея,
ползата е, че можеш да се изпишкаш :D
струва ми се, че проходилката е допустим компромис, а и отдавна сме загърбили чисто природния живот за сметка на някои удобства.
бънджи-не. за момчета специално.
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #73 -: Май 18, 2007, 16:28:23 pm »
Весел и лек уикенд на всички! Много здрави жени и мъже, много здрави бременности, много здрави бебета и родители!

При нас има новини за новата ни държава: новините са, че няма да ни кажат тази седмица закъде заминаваме, а след още 2 седмици. Да са живи и здрави! Аз вече се изморих да се притеснявам и си представям, че съм една циганка и катуна мога да го сбера за 30 минути и да запраша по пътя. Кво толкоз пък.  :?

Мармотче, желая ви успешна операция и бързо възстановяване! Стискам ви палци!


Alexandra
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #74 -: Май 18, 2007, 16:29:39 pm »
Аз пък дължа много на бънджито!
Мормотче -  :bighug:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #75 -: Май 18, 2007, 17:28:36 pm »
Ху...отдъхнах си! Не е единствено моето момченце, което скача в бънджито... Ама що не за момченца, бе... пак ли се изложих, а?

Аз мислех кат израстне Никола, под иконата да го сложа тоя уред, щото ме е спасявал милиард пъти....
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #76 -: Май 18, 2007, 17:54:45 pm »
Мормотче! yahoo_17
Много сила и кураж, и бързо у дома!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #77 -: Май 18, 2007, 22:31:14 pm »
пу, одеве не ми се отваряше тази страница.
Мармотче, както казваш, Дани е боец. те са едни истински малки мъже! само да е успешна операцията, другото...
за бънджито - мойто педи има две момченца с възпаление-епидимит от това. отделно, не ми харесва идеята да си скача на топките. което не значи, че като цяло бънджито е кофти. сигурна съм, че има негативи и от проходилката, и от чесалките и от каквото там. въпрос на майчина параноя.
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #78 -: Май 19, 2007, 08:57:58 am »
Те използват крачетата си, Ман, не топките за скачане! :wink: Разбирам какво имаш предвид, но не мисля, че има такова подскачане! Освен това той няма да стои с часове там! На Мати много му заякнаха крачетата там!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #79 -: Май 19, 2007, 13:55:57 pm »
Мармотче с Моника стискаме палци всичко да мине много леко и бързо да забравите неволите си.  :(
Перде за гризалките напълно те разбирам. И да си кажа чесно и аз почнах да и ги давам по рядко. Тя гризка , гризка и в един момент се изнервя и почва да дъвче нервно и да пищи...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #80 -: Май 19, 2007, 14:32:17 pm »
Здравейте момичета,
След дълго отсъствие ето ни и нас на хоризонта.
Честито на Мини!
Успешна операция на Мармотче!
Перденце не се безпокои от гризалки и чесалки и при нас е голямо пищене, хапене и разхвърляне на каквото успее да докопа.
Аз да се похваля, че кръстихме малката на 9.05. Всичко го организирах на бегом между ходенето на зъбар в Монтана и търсенето на нещо интересно по магазините.Хвърлихме и пъпчето в зъболекарски кабинет и да видим:).
Покрай кръщенето имах големи изпълнения с кръстницата, която вдигна 200 кръвно и ситуацията стана оле мале, но излязохме от положение като кръстник стана сина й, който Габи много харесва , а и момчето съвсем присърце прие ролята.
При нас обратно на всички други бебета растат кучешки зъби и на мене вече  направо ми идва не знам какво да направя.Носа и тече,докато бяхме в Монтана вдигна 39 ,та тичах по нощята да търся педиатър.Отделно нещо стана с едното оченце, което не спира да сълзи въпреки капите Офталмосептонекс, които капя.И в тази връзка Ви моля,защото преди време някои беше писал координати на добри очни детски дофтори да ми ги метнете на бележка, защото вече сериозно се притесних.Отделно от това започна да криви доста едното оченце и макар всички да ме успокояват, че си внушавам аз искам да съм сигурна, че нищо и няма и да я види доктор.
Не знам Вие как сте и как успявате с времето, но при нас е малък ад.Малката започва да върти страхотни номера и храненето се превърна за мен в нещо супер изнервящо.Ядеме млякото с лъжица, а не от шише, мръщи се на почти всичко и вече не знам какво да правя.Използвам всичко, което ми е под ръка да я забавлявам и отвличам вниманието и но ефекта е минимален, освен че каталясвам и съм се изнервила до последно.Оня ден заради това псувах като хамалин /не че помага особено, ама в момента поне малко изпуснах пара/.
Ние вече си стоим на крачетата и искаме да ходим.На разходка е такова любопитство, че не мога да я удържам.Иска всичко да пипне, гризне и гали.Това, че дава с такива темпове ме кефи, но аз вече нещо издишам със самостоятелното гледане, а опита ми от двете седмици при баба показа, че не мога да разчитам почти никак на нея освен да я забавлява докато аз свърша нещо.
УФФФФФФФФФФФФФФФ, голямо оплакване ударих, ама вече не знам какво и как да правя.Почвам сериозно да си мисля, че хич не ме бива за майка. :oops: :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #81 -: Май 20, 2007, 12:08:06 pm »
хора, как се справяте с хигиената при малките пълзачи?

досега Мартин основно обитаваше своята стая, където има паркет. там се чисти през ден с прахосмукачка и после четка само с вода. не се влиза с пантофи. лазил беше само там. но мястото за лазене е малко
от два дни съм стиснала здраво очите затворени и съм пуснала да пълзи по килима в хола. да, ама килимът не може да се мие с четка, а и там ходим с пантофите, с които ходим и на балкова, и в банята, и в тоалетната. Мартин лази, ближе ръцете, ближе падналите играчки, а аз се потърсвам от ужас.
но не знам какво бих могла да направя.

вие къде пускате дребса да пълзи? как почиствате въпросното място? препарати ползвате ли, като знаете, че ще пипа там с ръце и после ще ближе?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #82 -: Май 20, 2007, 12:13:21 pm »
хора, как се справяте с хигиената при малките пълзачи?

досега Мартин основно обитаваше своята стая, където има паркет. там се чисти през ден с прахосмукачка и после четка само с вода. не се влиза с пантофи. лазил беше само там. но мястото за лазене е малко
от два дни съм стиснала здраво очите затворени и съм пуснала да пълзи по килима в хола. да, ама килимът не може да се мие с четка, а и там ходим с пантофите, с които ходим и на балкова, и в банята, и в тоалетната. Мартин лази, ближе ръцете, ближе падналите играчки, а аз се потърсвам от ужас.
но не знам какво бих могла да направя.

вие къде пускате дребса да пълзи? как почиствате въпросното място? препарати ползвате ли, като знаете, че ще пипа там с ръце и после ще ближе?

Ей това мен също много ме интересува. На нас ни е рано още да пълзим, но ще ни дойде след някой друг месец и на нас до главата, затова се присъединявам към питанката да си знама аз. И аз като Джам изпитвам ужас от мисълта, за близане и лапане всичко подред, немогат и дизефектанти да се ползват тогава кво прайм.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #83 -: Май 20, 2007, 12:26:52 pm »
Абе Джам, вие сте вече на 11 месеца. Имате си имунитет и не е фатално от това, че си лапа ръцете. Утре ще излезете навън в пясъка - и там ли ще чистиш с препарати?
Моя син се търкаля по пода, скубе си от килима косми и си ги яде. До сега не съм забелязала да има проблеми. В крайна сметка не можем да ги предпазим от всичко, а и как ще си доизградят имунитета???
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #84 -: Май 20, 2007, 14:58:59 pm »
Мармотче, много и силно ви стискам палци!   
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #85 -: Май 20, 2007, 15:29:51 pm »
Джаме, моите пълзят навсякъде из хола и коридорите.Основно в хола, където всеки ден пускам прахосмукачка, а пода е от дърво, което се почиства само с кърпа, леко влажна.Кърпите за бърсане се перат с белина и гореща вода.Това правя у нас.
Не виждам и какво друго да направя
 :ask:
 при нас както говорихме за сигурност, една сутрин Антъни си лепна ръчичката на камината, която се беше включила.Аз бях до него и веднага успях да го дръпна, но беше се изгорил вече, цялата длан стана едно мехурче.Много неприятно беше.Той се захласна от рев, и тъй като нямах нищо за превръзване и се панирах тотално, направо в спешното отидох.Там спукаха мехурчето и го превързаха.Не е дълбоко, но си е рана.Той не плаче изобщо сега, явно не го боли или свикна с болката, пак си беснее, с тази ръка пипа всичко.
Абе направо кошмар голям.

Та пазете много дечицата, че не се знае откъде ще изкочи белята :(

Поздрави на всички

« Последна редакция: Май 20, 2007, 16:44:10 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #86 -: Май 20, 2007, 18:37:51 pm »
Джамка, неможеш го опази! Ще пипа навсякъде и ще лапа - това е положението!
Матей - 1.04.2006 г